Samochodoza - kierujący potrąca pieszego na chodniku, co zrobi milicja?

6:44 - moment potrącenia 8:40 - "interwencja" milicjantów

 •  

  pokaż komentarz

  Lubię oglądać jak gość się tak pastwi nad nimi. (ʘ‿ʘ)
  Tymi filmami robi dużo dobrego bawi i uczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Krew mnie zalewa jak oglądam filmy samochodozy w której dochodzi do interwencji policji.
  Tak, typ jest na maksa wku**jący, gwiazdorzy i robi wszytko pod publiczkę, ale mimo wszystko zawsze jak wzywa policje to ma rację.

  A funkcjonariusze co robią? Wypytują go jakby popełniał przestępstwo, sugerują, że nie powinien ich wzywać i więcej czasu spędzają nad pastwieniem się nad nim niż rzeczywistym osobniku popełniającym wykroczenie.

  Kierowca rozjeżdżający chodnik sobie jedzie z pouczeniem a typa, który to zgłosił, maglują. I jak ma być dobrze?

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Nie będzie dobrze. Miałem identyczną sytuację, stałem na chodniku, rozjechała mnie baba parkując, wezwana milicja oskarżyła mnie o zniszczenie mienia bo upadając uszkodziłem jej auto. Finalnie się dogadaliśmy między sobą, ale podejście milicjanta fatalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Policja nie lubi jak ktoś ich wzywa ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @gomjeden: @ATAT-2: coś mi się wydaje, że psychologicznie rzecz biorąc policjanci podczas rozstrzygania sporów (w przypadku gdy nie ma wyraznej dyspozycji od komendanta) biorą stronę "normalnej większości" , czy tam "swoich chłopów", bo w ich pospolitym mniemaniu koleś (samochodoza) jest czubkiem jak się w takie rzeczy bawi, jeszcze dodać do tego że człowiek "ciężko pracujący", "panie bida z nędzą ni ma jak zaparkować , 3 szylingi na godzinę zarabiam"

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Bo jest spór kompetencji pomiędzy Strażą Miejską a Policją. Do tego często policji nie chce się chodzić po sądach, składać uzasadnieni, raporty itd.

   Najważniejsze, "PORD" pomimo jasności nie jest jednoznaczne, brakuje tam bezwzględnych zapisów, co skutkuje różnymi interpretacjami prawa.

  •  
   Wykopek094

   -10

   pokaż komentarz

   @Morritz: @dymaczdusz: @gomjeden: @ruphert: @luke_w: @kierowcapieszyrowerzysta: @ATAT-2: ktos wjechal pod zakaz to robisz zdj albo wzywasz policje i tyle, a nie gdy facet próbuje wyjechac aby nie stał na zakazie to blokujesz go. Zreszta ten typek sam sie rzuca na maske samochodu, byl filmik jak ktos chodnikiem jechal by wyjechac na ulice a ten biegem za nim by wskoczyć mu przed maske, z usmiechem jak by mial psychofaze. ja jestem za tym by taki kierowca dostal kare, ale nie jestem za tym by dzialac z psychiczna obsesja, i niekiedy naprawde nie ma jak stanac w miescie i umownie w miejscu zakazanym auta staja i policja tez nic nie robi, przepisy przepisami a zycie zyciem, trzeba podchodzi i prawnie i zyciowo. jest tak to kazdy by dostawal mandat ze jestes w miescie 52h na godzine, i to normalne? nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopek094: robiłem fotki, wysyłałem. Zawsze sprawa była umarzana ze względu na niemożność ustalenia tożsamości kierującego.

   Obejrzyj inne filmy Samochodozy. Gość często opowiada o tym, jak wzywa patrole, które przyjeżdżają po kilku godzinach i nikogo nie zastają na miejscu.

  •  
   Wykopek094

   -8

   pokaż komentarz

   @gomjeden: a jak sie skonczylo w tym przypadku gdy ten facet zostal " potracony" ? tak samo bo jak policja widzi takiego idiote to staje po stronie"sprawcy" a przeciez to tak nie dziala ze wlasciciel auta mowie ze nie wie kto jechal wtedy autem a policja aa no spoko to nic nie robimy, odpowiada wtedy wlasciciel

  •  

   pokaż komentarz

   odpowiada wtedy wlasciciel

   @Wykopek094: tak średnio odpowiada, skoro sprawy są umarzane.

  •  
   Wykopek094

   0

   pokaż komentarz

   @gomjeden: No raczej nie wszystki bo muj kumpel zapłacił :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopek094: Czyli co? Życiowo będę podchodził do przepisów i zastawie ci bramę wyjazdową z twojej posesji, albo twój samochód na parkingu, a ty to zaakceptujesz? Umownie sobie stanę tam gdzie mi pasuje, bo nie ma miejsc, a policja przymknie oko bo niekiedy nie ma gdzie stanąć?

  •  
   Wykopek094

   0

   pokaż komentarz

   @wojciech_adasdas: No i widzisz to nie jest zyciowe podejscie bo utrudniasz zycie ale spoko mozesz ze skrajnosci w skrajnosc, tez mozesz rzucac się pod auta ktore wyjezdzaja z zakazu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2:
   Bo w Warszawie nie ma policjantów, zarobki policjantów są tak marne i niekonkurencyjne że po prostu się nie opłaca + jeszcze obecna władza dorzuciła im część idiotycznych zadań.
   Generalnie Ci co są, to są raczej dość mocno zarobieni (kumpel od ponad roku nie może wziąć tygodnia urlopu) takimi dość poważnymi rzeczami, włamaniami, pobiciami itd...

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: zobacz film z mleczarzem, ten sam schemat:

   @gomjeden: Tak dokładnie, do tego min nawiązywałem. Tragedia.

  •  

   pokaż komentarz

   odpowiada wtedy wlasciciel

   @Wykopek094: Nie, nie odpowiada. Jeśli właściciel nie wskaże kto autem kierował (a ma do tego święte prawo) to dostaje jedynie nędzny mandat za to.

   Nie możesz pociągnąć do odpowiedzialności za potrącenie właściciela pojazdu nie mając dowodów i pewności, że to on kierował.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopek094 w tej sytuacji nie ma jakiejś nieświadomej pomyłki kierującego. Ludzie tak parkują z pełną świadomością ,że robią źle. Blokują DDR oraz chodnik. Jest to poprostu chamstwo oraz wygoda kierowców tych samochodów. Należy to tępić. Znam to skrzyżowanie bardzo dobrze ponieważ przechodze tamtędy z wózkiem z dzieckiem. "Asy" potrafią postawić się w poprzek
   ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopek094: Jaka skrajność?
   Skrajność to by była jakbym pisał czy policja albo ty przymkniesz oko jak ci rozjadę członka rodziny, a nie jak ci tylko wyjazd zastawię. Przecież jazda po chodniku jak ci kierowcy na filmie jest niebezpieczna, bo to właśnie jeżdżąc po chodniku jest ogromna szansa potrącić przechodnia

  •  
   Wykopek094

   -1

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: fakt przyznam racje, ale zawsze moze zrobic zdj kto jest za kółkiem skoro potrafi blokować te auta, zdaje mi sie uniemozliwienie wyjazd chyba nie jest legalne ? nawet z zakazu ? a tym bardziej nie wzywanie policji jak widzi cos takiego i blokuje osobe tylko
   @JestesUpani: No tak jak ktos zaparkuje na chodniku i zablokuje go to tak, ale ja mowie o takich ludzkich odruchach jak np dostawczak ktory nikomu nie utrudnia zycia a nie ma gdzie zapartkowac aby towar wyłozyc, wiec przy sklepie stanie na 5-10 minut.
   @wojciech_adasdas: Skrajnosc bo ja mowie o cywilizowanych rzeczach typu dostawczak przy sklepie ktory nie blokuje chodnika drogi itp . a ty piszesz o blokowaniu czyjejs posesji, a ty utrudnia zycie :)

  •  

   pokaż komentarz

   a tym bardziej nie wzywanie policji jak widzi cos takiego i blokuje osobe tylko

   @Wykopek094: Policja została wezwana do potrącenia na ścieżce do którego mimo wszystko doszło

  •  
   Wykopek094

   -1

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Nie mowilem o tym przypadku tylko o inych w których nie wzywał, i robił podsmiechujki typu jak chcesz to sam pan dzwon. Czyli widzi wykroczenie, jest swiadomy ze ktos to robi i zamast wezwać policje olał temat, to jest karalne, i na dodatek zamiast pozwolić nie tkwić w tym bedzie czlowiekowi sam doprowadza do tego ze ktos musi w tym bedzie tkwić.

  •  

   pokaż komentarz

   i na dodatek zamiast pozwolić nie tkwić w tym bedzie czlowiekowi sam doprowadza do tego ze ktos musi w tym bedzie tkwić.

   @Wykopek094: Ja nie rozumieć.

   zamast wezwać policje olał temat

   @Wykopek094: Nope #2
   Z tego co się orientuje na policję przesyła nagrania wideo z wykroczeń więc tematu nie olewa.

  •  
   Wykopek094

   -1

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: gosciu stoi na zakazie, chce wyjechac by tam nie stac a debil go blokuje i nie wzywa policji jak teraz nie rozumieć to juz nie moj problem.
   widzi wykroczenie to wzywa policje a go blokuje jak ty nie panimajesz to wspolczuje naprawde.

   @ATAT-2: No wiec własnie, widzi wykroczenie nagrywa i na tym jego działalnośc się konczy, ktoś chce wyjechać bo stoi na chodniku czy zakazie, a on go blokuje albo rzuca mu sie na maske co normalne nie jest i z tego co wiem chyba w pelni legalne tez nie, ok moze sobie mowic ze stoi na chodniku bo moze, ale jesli ktos wyjezdza na ulice a ten biegnie sprinten by sie rzucic na maske z tekstem, bo mogłem. to jest to choroba psychiczna. powinni go zamknąc i mu pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   t i z tego co wiem chyba w pelni legalne tez nie,

   @Wykopek094: ALe jak najbardziej legalne. Podobna sytuacja jakby typ stał na trawniku, ty na legalnym miejscu parkingowym i on by od Ciebie żądał przestawienia samochodu żeby mógł wyjechać. Nie masz takiego obowiązku.

  •  
   Wykopek094

   +1

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Blokowanie auta ktory chce wyjechac z miejsca na którym nie powinnien stać jest legalne ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Blokowanie auta ktory chce wyjechac z miejsca na którym nie powinnien stać jest legalne ?

   @Wykopek094: A który przepis Ci tego zabrania o ile Ty żadnego nie łamiesz?

  •  
   Wykopek094

   0

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: a czy ja wiem ? czy ja stwierdzilem czy zadałem pytanie ? to ze legalnie stoi to sie zgodze, ale czy mozna blokowac wyjazd komus kto nielegalnie tam stoi tylko po to by ten ktos nadal popełniał wykroczenie ? mowisz ze nie popelnia wykroczenia to moze stac ale auto ktore jedzie droga tez jedzie poprawnie i nie musi zjezdzac aby ustąpic karetce, tzn musi bo jest taki przepis mimo ze jedzie poprawnie, i stad pytanie czy mimo tego ze ma prawo tam stac to czy nie musi ustapic miejsca aby koles wyjechal

  •  

   pokaż komentarz

   a czy ja wiem ? czy ja stwierdzilem czy zadałem pytanie ?

   @Wykopek094: Ja wiem dlatego Ci mówię, że żaden paragraf tego nie zabrania.

   tzn musi bo jest taki przepis mimo ze jedzie poprawnie,

   @Wykopek094: Baaaaardzo nietrafione porównanie które nijak ma się do tej sytuacji.

  •  
   Wykopek094

   0

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Ta sama sytuacja, gosciu legalnie przeciez jedzie ulica prawda ? czy nielegalnie ? no ale jest przepis ze musi wystapic, tak samo i tutaj moze jest tak ze mimo ze legalnie moze stac, to jak ktos chce wyjechac to musi mu pozwolic bo to nie samosąd.

  •  

   pokaż komentarz

   no ale jest przepis ze musi wystapi

   @Wykopek094: bingo, zgadłeś - prawo nakazuje ustąpić pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu. Widzisz różnice?

  •  
   Wykopek094

   0

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Widze i ja zaznaczyłem, czytaj uważnie :) i sie zastanawiam czy mozna tak "legalnie" blokować komuś wyjazd jesli popelnił wykroczenie i chce z tego miejsca odjechać aby tego wykroczenia nie popelniać, bo ten typek tym samym przyczynia sie do dalszego wykroczenia . tak nty napisałes ze nie ma takiego prawo, ale pozwol ze ja jednak nadal bede sie zastanawiał niz dam wiare internaucie na forum ze smiesznymi obrazkami

  •  

   pokaż komentarz

   ale pozwol ze ja jednak nadal bede sie zastanawiał niz dam wiare internaucie na forum ze smiesznymi obrazkami

   @Wykopek094: ALe nie musisz mi ufać. Jeśli działanie nie jest zabronione przez prawo to jest legalne, a przepisu w PORDzie nie znajdziesz na takie postępowanie. Wystarczy sprawdzić, nie wierz przypadkowym wykopkom.

  •  
   Wykopek094

   0

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: No widzisz jechana droga prosto tez nie jest zabronione. ale jest prawo ze mimo to musisz ustapic karetce, tak samo moze byc w tym przypadku, mozliwosc udostepnienie wyjazdu pojazdowi zaparkowanemu nieprawidłowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopek094: no nie rozumiesz ale zrozumieć nie chcesz. To nie jest kwestia gdybania tylko fakt że taki przepis nie istnieje.
   Akurat PORD znam bardzo dobrze a ty możesz sobie łatwo to zweryfikowac zamiast w kółko powtarzać 'a może jakiś przepis o tym mówi

   TL dr nie mówi

  •  
   Wykopek094

   0

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: To głupi przepis

 •  

  pokaż komentarz

  Koleś blokuje drogę dla rowerów, jeździ po chodniku, taranuje człowieka. A policja przyjeżdża i daje upomnienie. (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @marekmarecki44: dlatego trzeba przebijać opony takim piratom i moze wtedy zrozumieją

  •  

   pokaż komentarz

   @marekmarecki44: Bo delikwent może nie przyjąć mandatu a wtedy sprawa trafi do sądu, gdzie milicjanci muszą złożyć zeznania i uzasadnić dlaczego ten mandat został wystawiony.

   Nawet jak wyślesz nagranie to za kilka miesięcy znajdziesz w skrzynce lista w nim teks, że "nie znaleziono powodów do przekazania sprawy do sądu rejonowego".

  •  

   pokaż komentarz

   @marekmarecki44: Problem w tym że wokół nie ma gdzie zaparkować, jest chodnik odgrodzony barierkami gzdie można wjechać przez ścięzkę rowerową tylko ale wystarczy jeden oszołom co zablokuje rowerem wyjazd i wezwie policje i kierowca nie ma jak wyjechać. Jest paru cyklistów jeżdzących tam chyba codzinnie i robiących awantury, jak pracowałem w okolicy to parę razy w miesiącu widziałem taki cyrk a policja ma na to wywalone bo ten chodnik jest tam bardzo szeroki i nikomu te samochody życia nie utrudniają

  •  

   pokaż komentarz

   @Lama1: Ej a jak nie mam gdzie zaparkować to mogę wjechać ci do domu/mieszkania i rozjechać trawnik ogródek kwiatki? W końcu nie mam gdzie zaparkować a muszę, podkreślam MUSZĘ zostawić gdzieś mojego grata

   k$@@a mam nadzieje ze trollujesz, bo ja naprawdę nie rozumiem jak można myśleć według takiej logiki jednocześnie mieć pięć klepek

  •  

   pokaż komentarz

   @Lama1: hmm, ciekawe czemu ogrodzili ten chodnik barierkami... Może właśnie po to, żeby na nim nie parkować?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lama1: co to k#%#a za tłumaczenie, że akurat tam nie ma gdzie zaparkować :D Ja p#!@!%!ę. U nas przy stadionie sportowym co chwila zajęcia. Dzieciaków masa, bo grup wiekowych dużo. Wyobrażasz sobie powiedzieć do właściciela domu jednorodzinnego, który jest przy tej samej ulicy "sorry ziomek, zastawiam ci wjazd na dwie godziny, bo nie mam gdzie zaparkować, bo nie przewidzieli, że akurat potrzebne jest 200 miejsc parkingowych w środę o godzinie 17:00 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Yarsoo: zastawić na 2 h spoko rozumiem ale od interwncji jest policja a nie jakiś baran co zaraz film z tobą w roli głównej wrzuci na youtuba czy tiktoka aby setki tysięcy osób mogło cię podziwiać. Tam są biura mnóstwo osób korzysta z ubera czy z dostaw jedzenia ktoś parkuje na 2-3 min i odjężdża, czy jest to karalne pewnie jest ale nie jest to powód aby psuć komuś życie

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego trzeba przebijać opony takim piratom i moze wtedy zrozumieją

   @zupawproszku: a takim przebijającym obijać mordy, wtedy może też zrozumieją, że od tego są sądy a nie jakieś społeczniaki.

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet przebijać nie wolno a obijać nie wolno jeszcze bardziej
   Sądy mają wyj$##ne, u mnie komisariat naprzeciwko a chodniki zawalone gratami + jeszcze rowerzyści się przepychają po 1m wąskim chodniku

  •  

   pokaż komentarz

   @zupawproszku: kirwa samosąd xD jesteś dowodem że w polsce zawsze będzie patola

  •  

   pokaż komentarz

   @Lama1: Kurierka i dostawy rozumiem, znam i u siebie w dzielnicy przypadki, gdzie jest sklep, a wszystko dookoła osłupkowane, ale w tym samym przypadku obok sklepu jest apteka i typy zamiast pojechać 100 metrów dalej i zaparkować, bo zawsze się tam znajdzie miejsce to awaryjne i do apteki. My się po prostu nie szanujemy. Kolejny przykład- znajomej urodziło się dziecko, byłem z nią i małym na spacerze. Przez osiedle szliśmy slalomem, bo co drugie auto nie zostawiło miejsca, a chodnik za wąski. I gdyby tak miała dzwonić codziennie na policję jak chce przejść to chyba życia by jej nie starczyło.

 •  

  pokaż komentarz

  Poza prawem jest jeszcze coś takiego jak zasady współżycia pomiędzy ludźmi. Współczuję mieć takiego sąsiada jak autor nagrania.
  - OOO panie , kompostownik 3.5 m od płotu, a nie 5m jak wg przepisów, zgłaszam to do prokuratury!
  - OOO panie, płot wystaje 5 cm poza działkę! zgłaszam to odpowiednim urzędom!
  - OOO panie, skosił Pan trawnik znajomemu bez wystawienia faktury! Zgłaszam to do prokuratury.
  - OOO panie, tuja wystaje na moją działkę 2 cm, wystawię fakturę za skoszenie zgodnie z prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   @eldoka: Bez kitu, najgorszy sort człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @eldoka: albo O! rozmiar płotu to jest! to jest ustawa! Ja we wtorek jadę do ministra budownictwa i składam pismo o rozebranie tego płotu i będziesz jak stawiać tak będziesz rozbierać!

  •  

   pokaż komentarz

   @eldoka: właśnie dzieki takim ludziom jak ty ten kraj to taki burdel, z jednej strony wszyscy chca zeby przestrzegac zasad/przepisow/prawa tymczasem mało kto ma etos przestrzegania ich samemu

  •  

   pokaż komentarz

   @eldoka: a nie najlepiej tolerować tych co zawsze k!?$a robią co chcą, śmiecą, smrodzą, przekraczają granicę, staja na awaryjnych bo tak, bo to tylko 50cm, bo ja tylko na chwilę...k!?$a nie to jest właśnie wymiar egoisty, tak trzeba z tym robić porządek. ZASADY obowiązują wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza prawem jest jeszcze coś takiego jak zasady współżycia pomiędzy ludźmi.

   @eldoka: X k!?#a D

   Co mają zasady współżycia pomiędzy ludźmi do tego, że ktoś rozp@??!?#a chodnik nieprzystosowany do takich obciążeń który potem trzeba z moich podatków naprawić?

   Co mają zasady współżycia pomiędzy ludźmi do tego, że ktoś stwarza bezpośrednie zagrożenie lawirując na chodniku pomiędzy ludźmi?

   Co mają zasady współżycia pomiędzy ludźmi do tego, że ktoś jest po prostu bezczelnym sknerą i zamiast zapłacić za Strefę Płatnego Parkowania albo płatny parking po prostu se jedzie na chodnik bo szansa że dostanie mandat jest prawie zerowa?

   Współczuję mieć takiego sąsiada jak autor nagrania.

   A ja bym chciał żeby każdy sąsiad miał takie podejście do życia jak autor nagrania, czułbym się wtedy na chodniku i ulicy znacznie bezpieczniej.

  •  

   pokaż komentarz

   zasady współżycia pomiędzy ludźmi

   Owszem, właśnie taką zasadą jest zakaz jazdy autem po chodniku

  •  

   pokaż komentarz

   @eldoka: Drogi Dzbanie. Ty też wieśniaku, @rolnik_wykopowy. Powiedzcie mi co robi złego człowiek, który ściga po chodnikach ludzi, którzy z premedytacją łamią prawo i zagrażają życiu i zdrowiu przechodniów? Rocznie kilkanaście osób ginie potrąconych na chodnikach, właśnie przez takich dzbanów jak na filmach autora materiału, za przyzwoleniem takich dzbanów jak wy.

   A później płacz, że chodniki rozp%!$!#?one, trawniki rozp%!$!#?one, że Polak auto postawi wszędzie gdzie się da je upchać.

  •  

   pokaż komentarz

   @eldoka: A gdzie jest limit tych uciążliwości? Kompostownik 30 cm od granicy działki? Palenie plastikiem? Nasadzenie drzew na granicy? Zrobienie odpływu na cudzą działkę?
   Od kiedy można zacząć się wkurzać? Po coś to prawo jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak się komuś z Was dopieprzy taki "prawnik" , to zmienicie zdanie.
   Swoją drogą autor nagrań już w kilku filmach naginał prawo.

   @Morf: @dubstract: @popmart:

  •  

   pokaż komentarz

   @gleorn: Wiesz, chodzi o taką empatię, zrozumienie zasad życia pomiędzy ludźmi, których autor nagrań ewidentnie nie rozumie. Ktoś kto na weselu trąbi w orszaku weselnym też łamie prawo i podlega karze. A taki autor nagrania mam wrażenie, że chętnie by zrobił z tego aferę.

  •  

   pokaż komentarz

   @rolnik_wykopowy: Chłop ma tu multikonta ewidentnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak się komuś z Was dopieprzy taki "prawnik" , to zmienicie zdanie.

   @eldoka: Nie zdarzyło mi się jeździć po chodniku więc nie dopieprzył mnie się taki "prawnik".

  •  

   pokaż komentarz

   A ja bym chciał żeby każdy sąsiad miał takie podejście do życia jak autor nagrania, czułbym się wtedy na chodniku i ulicy znacznie bezpieczniej.

   Obawiam się, że jakby doniósł na Ciebie do spółdzielni czy innym urzędom, lub tniesz drzewo na swojej posesji , które było martwe , to by Ci się odechciało xD

   To fajnie brzmi w teorii, w praktyce tacy prawilniacy patrzą na wszystkich, tylko nie na Siebie.

   @Morf:

  •  

   pokaż komentarz

   A taki autor nagrania mam wrażenie, że chętnie by zrobił z tego aferę.

   @eldoka: i te wszystkie bzdury, które tu wypisałeś są oparte o twoje "wrażenie". xD Na filmikach są głównie ludzie, którzy jeżdżą samochodami, ale i wielkimi dostawczakami po chodnikach wśród ludzi. Jeszcze raz porównaj jakieś pierdoły do działania zagrażającego życiu i zdrowiu to jebnę xD Dalej nie dociera, że na chodnikach w ten sposób ginie kilkanaście osób rocznie?

  •  

   pokaż komentarz

   jak zasady współżycia pomiędzy ludźmi.

   @eldoka: Mylisz się, właśnie zasady współżycia między ludźmi wymagają, aby stosować się do obowiązującego prawa i przepisów. Może i pewne z tych rzeczy wyglądają na błahe, ale tylko dla kierowców tych aut, co to sobie staną "tylko na chwilę".

   DDR > droga dla rowerów (i innych dopuszczonych pojazdów), jak sama nazwa wskazuje jest to droga. Jaka byłaby reakcja kierowców gdyby, któryś z nich po prostu zatrzymał się na pasie ruchu na ulicy jednokierunkowej, przy którym jest dajmy na to zatoka autobusowa i poszedł sobie do apteki? Przecież to się niczym nie różni.

 •  

  pokaż komentarz

  Trza było się jeszcze rzucić jak murzyni za odszkodowania.

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna