Pielęgniarka pokazała pasek z wypłaty. To nie pierwszy raz, gdy ujawniają paski

Pielęgniarka pokazała pasek z wypłaty. To nie pierwszy raz, gdy ujawniają paski

Na proteście medyków w Warszawie Krystyna Ptok, szefowa OZZPiP pokazała pasek z wypłaty pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. To nie pierwszy raz, gdy pielęgniarki pokazują, ile zarabiają. Jak same mówią nie ma się, czym chwalić, ale trzeba to pokazać.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś przez przypadek pokazał za dużo. 41102,25zł zarobione w 4 miesiące to daje ponad 10k brutto miesięcznie. Źle?

  źródło: 162600_r2_940.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: obcięli dodatek covidowy i wróciły normalne wypłaty. Skandal.

  •  

   pokaż komentarz

   obcięli dodatek covidowy i wróciły normalne wypłaty. Skandal.

   @barman84: Oooo to to to! W teatrze psychozy kowidowej chętnie brali udział jak szekle się zgadzały a kiedy nie ma piniendzy to i aktorzy strajkują!

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: A pozostałe 37k za 3 miesiące to jakim cudem?

  •  

   pokaż komentarz

   @HienaCmentarna87 a to był dodatek covidowy, ale że nie dali już to zaczęły się jęki, winni obywatele że przestali wierzyć lekarzom i pielęgniarkom którzy brali udział w tym cyrku pt. COVID-19

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: To co pokazujesz to jest chyba wyliczana podstawa podatku roczna, na bazie dotychczasowych przychodów. Akurat zgadza się z symulowaną roczną wartością (przychód - koszty uzyskania przychodu).
   Urząd skarbowy wylicza taką podstawę do wyliczania progów opodatkowania/ulg/...

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_ w pierwszym kwartale jeszcze wjeżdża trzynastka ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @barman84: @Legion_PL: pielęgniarki w tym chlewie raz, krótko zarabiały tyle ile powinny zarabiać ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: nie prawda. Pielęgniarki powinny zarabiać przynajmniej po 1mln zł na miesiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @barman84: Zawsze intryguje mnie brak instynktu samozachowawczego wśród polactwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: No oczywiście bo dostają inne paski z dodatkami które są płacone kiedy indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   pielęgniarki w tym chlewie raz, krótko zarabiały tyle ile powinny zarabiać ¯_(ツ)_/¯

   @Strahl: lol, no tak bo pielęgniarka powinna zarabiac 10k netto bo nosi leki, babka w zabce 7k bo "niezbedne",
   piekarz 10k bo piecze chleb bez ktorego ludzie beda glodowac, budowalniec to 20k zeby ludzie bezdomni nie byli.

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: nah, netto nie. Brutto przy obecnych brakach kadrowych swiadczyło by o posiadaniu minimum instynktu samozachowawczego wsrod polakow (ostroznie, cechę tę przetrzebiono w toku historii). Ten zawód w obecnych warunkach jest skrajnie nieatrakcyjny i pracy w zawodzie nie podejmuje ponad polowa absolwentów, z pozostałej części która podejmuje spora część nie pracuje w publicznym systemie, a z tych które pracują w krótkim czasie robi się export-material i tyle ją widzieli. To w interesie Polaków leży to, żeby za te 10-15 lat mieć jakiekolwiek pielęgniarki (bo to, że ich prawie nie ma w chwili obecnej to fakt).

   źródło: nipip.pl

  •  

   pokaż komentarz

   To co pokazujesz to jest chyba wyliczana podstawa podatku roczna, na bazie dotychczasowych przychodów.

   @Kruch: pisze "narast" czyli narastająco więc logicznym, że to jest suma przychodu przed podatkiem w danym roku do określenia progu podatkowego.

   Urząd skarbowy wylicza taką podstawę do wyliczania progów opodatkowania/ulg/...

   @Kruch: noo, ale chyba nie wiesz, że podatek w kolejnym progu płaci się dopiero gdy się przekroczy wcześniejszy próg. Dopóki nie przekroczysz 80k jest podatek od pierwszego progu 18%, a dopiero po przekroczeniu jest 32, od nadwyżki powyżej 80. Dlatego np. część ludzi przekraczająca 2gi próg dostaje mniejszy wypłaty pod koniec roku ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: Dla mnie osobiście obecna sytuacja jest całkiem na rękę, pracuje w niemieckim szpitalu i calkiem fajnie czasem poplotkować po polsku. Darmowy wykształcony personel wykwalifikowany? Niemcy zacierają ręce. ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   nah, netto nie. Brutto przy obecnych brakach kadrowych swiadczyło by o posiadaniu minimum instynktu samozachowawczego wsrod polakow (ostroznie, cechę tę przetrzebiono w toku historii).

   @Strahl: o jakich brakach kadrowych mówisz? gdzieś brakuje pielęgniarek?

   Ten zawód w obecnych warunkach jest skrajnie nieatrakcyjny i pracy w zawodzie nie podejmuje ponad polowa absolwentów, z pozostałej części która podejmuje spora część nie pracuje w publicznym systemie, a z tych które pracują w krótkim czasie robi się export-material i tyle ją widzieli.

   @Strahl: ehe, no tak. Znam 2 absolwentki pielęgniarstwa (5-6 lat temu kończyły). Szukały pracy w zawodzie po studiach ze 2 lata. Myślisz że czerwony dywan przed nimi rozwijali? Ni chuja. I to nawet nie polska B, a WLKP.

   Żadna nie znalazła pracy zawodzie, bo to jest podobnie jak z nauczycielami zabetonowane przez stare narzekające baby, którym się nie opłaca, ale nie pójdą nigdzie indziej. I trzeba czekać aż ktoś pójdzie na emeryturę albo kopnie w kalendarz.

   Z ratownikami medycznymi podobnie, spotykałem się z jedną która kończyła ratownictwo medyczne 2 lata temu, wciąż pracuje jako kelnerka za mniej niż minimum.... Choć to akurat polska B. Ale zapewniam cię że chętnie by się zamieniła z tym narzekającymi biednymi ratownikami...

  •  

   pokaż komentarz

   Dla mnie osobiście obecna sytuacja jest całkiem na rękę, pracuje w niemieckim szpitalu i calkiem fajnie czasem poplotkować po polsku. Darmowy wykształcony personel wykwalifikowany? Niemcy zacierają ręce. ;-)

   @Strahl: No tak, gdy się zrobi nadmiar pielęgniarek w DE to na pewno pensje jeszcze wzrosną ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: Nie ma w dzisiejszych czasach czegoś takiego jak nadmiar pielęgniarek.

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: W jakim celu wymyslasz takie bzdury? Czujesz sie lepiej, kiedy wyssiesz jakas historie z palca? Najgorsze jest to, ze osoby niezorientowane w temacie nie maja mozliwosci/checi zweryfikowania czy mowisz prawde, przez co robisz duzo zlego wylacznie przez swoja mitomanie.

   Pielegniarek brakuje w kazdym szpitalu, prace mozna dostac doslownie od reki. Wiele z nich nie pracuje w zawodzie, to fakt, lecz jedynie z wlasnego wyboru ze wzgledu na kuriozalne zarobki. Z reszta starczy zorientowac sie ile oddzialow jest zamykanych przez braki kadrowe, o czym ty chlopie p@?%##%isz?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyjacyPrzegrywem: nie wiem po co mialbym wymyslac jakies bzdury. sądząc po nicku to raczej ty masz powody zeby sie dowartosciowywac.

   Wiele z nich nie pracuje w zawodzie, to fakt, lecz jedynie z wlasnego wyboru ze wzgledu na kuriozalne zarobki.

   @ZyjacyPrzegrywem: oczywiscie, ludzie ida na studia, i nagle po studiach dowiaduja sie jakie sa zarobki w branzy i tylko dlatego potem nie pracuja w zawodzie. Faktycznie lepiej byc kelnerka ponizej minimalnej czy opiekunka gowniaka.
   Te bajki to opowiadaj na zlocie pielegniarek....

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: Obaj wiemy, ze te dwie kolezanki sobie wymysliles, sam siebie spytaj w jakim celu to robisz. Z mojej strony eot

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyjacyPrzegrywem: obaj wiemy, że sobie wymyśliłeś braki pielęgniarek w każdym szpitalu. Jeźeli oddziały są zamykane to przez braki lekarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: Tylko ja taķą symulację roku też mam na elektr.pasku i pisze narast.roczna podstawa podatku

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: paski "grozy" zawsze chętnie wszyscy pokazują, bo ładnie da się wycinek rzeczywistości przedstawić. za to pitem jakoś nikt się pochwalić nie chce. nie wiem, czy pielęgniarki zarabiają dużo, mało, czy w adekwatnie - pokazuję tylko jak chcą manipulować przekazem.

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: tylko to są nadgodziny, a podstawa, to 2900 netto... Jak musisz orać 320 godzin w miesiącu w tak odpowiedzialnej pracy, to coś jest nie tak..

  •  

   pokaż komentarz

   Pielegniarek brakuje w kazdym szpitalu, prace mozna dostac doslownie od reki.

   @ZyjacyPrzegrywem: A gdzie specjalista nie może dostać teraz pracy dosłownie od ręki? :]

  •  

   pokaż komentarz

   W teatrze psychozy kowidowej chętnie brali udział jak szekle się zgadzały a kiedy nie ma piniendzy to i aktorzy strajkują!

   @Legion_PL: z chęcią by wrócili do Covida, pielęgniarki covidowe dla dodatków, inni medycy dla nic nierobienia na "normalnych" oddziałach, nauczyciele do pierdzenia w fotelik z kawką przy biurku. Akurat jeśli chodzi o nauczycieli to żona jest nauczycielką i prawie całe grono pedagogiczne tylko narzeka jak to się boi zakażenia (mimo że zaszczepione) i już by zrobili to zdalne, dziecku w szkole też robią wodę z mózgu - dzisiaj pani uczycielka otwierała podczas lekcji drzwi i okna, żeby wywietrzyć wirusa. Kurna jak nie pasuje to się zwalniam, a nie jęczę - mamy wolny rynek. Albo niech rzeczywiście wyjadą i niech to wszystko p?%!$%%nie, może urodzi się wtedy z tego coś lepszego.

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL2020: absolutnie sie z tym nie kloce, odpowiadalem jedynie na twierdzenia tamtego mitomana. Masz jak najbardziej racje.

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: jakim trzeba być lamerem, aby popełniać takie błędy. Raz, że za cyrk covidowy i społeczeństwo ich tak średnio lubi, to jeszcze wysypują się na czymś takim, tam jeszcze brakuje jakiegoś kolesia a la Broniarz i będzie po wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   no tak bo pielęgniarka powinna zarabiac 10k netto bo nosi leki

   @geronimo80: widać, że nie masz żadnego pojęcia o tej pracy, więc proszę Cię, zamilcz xD

  •  

   pokaż komentarz

   inni medycy dla nic nierobienia na "normalnych" oddziałach

   @tumiwisizm: że co? xD myślisz, że jak jest oddział covidowy to na innych oddziałach już nic nie robią? Jest nawet więcej roboty na innych przez to

  •  

   pokaż komentarz

   widzę, że wiedza wykopków dot. pracy pielęgniarki kończy się na tym, że noszą tylko leki i generalnie nic nie robią XD

  •  

   pokaż komentarz

   @ivall: Sam zamilcz, każdy p$@$%%%i jak jego praca jest bezcenna żeby wyciągnąć łapy po więcej. Niech rynek decyduje. Wiec sam zamilcz i nie skomlij o więcej kasy z kieszeni innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: > niech rynek decyduje
   przecież to rząd płaci, poza tym teraz wszystko jest weryfikowane :) pielęgniarki protestują, ratownicy odchodzą i bardzo dobrze

   nie komlij o więcej kasy z kieszeni innych
   @geronimo80: ah no tak 3-4k miesięcznie to taki majątek za ratowanie setek żyć miesięcznie i zapierdzielania cały czas, lepiej dać na bombelki co nie? :))

  •  

   pokaż komentarz

   większość pielęgniarek jest po 50, więc powodzenia w uzyskaniu opieki zdrowotnej za 10-15 lat, młode wyjeżdżają na zachód gdzie mają kilka razy więcej $$ i nie mają aż takiego wysiłku

  •  

   pokaż komentarz

   przecież to rząd płaci, poza tym teraz wszystko jest weryfikowane :) pielęgniarki protestują, ratownicy odchodzą i bardzo dobrze

   @ivall: bezpośrednio z rządu dostają? Czy może szpitale i NZOZy zatrudniają pielęgniarki i dyrektor szpitala decyduje ile zapłacić pielęgniarkom, tak samo jak i lekarzom na podstawie tego ile dostanie kasy z NFZ ZA PROCEDURY wykonywane. Ustawa reguluje minimalne zarobki.

   https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ile-naprawde-zarabia-pielegniarka-Najnizsza-pensja-mocno-ponizej-sredniej-krajowej,223437,1.html
   "Zgodnie z tymi wytycznymi pielęgniarka po studiach magisterskich zarobi 5 478 zł brutto. Natomiast pielęgniarka, która nie ma tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa otrzyma nie mniej niż 3 772 zł brutto"
   I uważasz że to mało? Wystarczy studia zrobić i jest 5,5k brutto. I to jest j#%$ne minimum, dyrekcja szpitala zawsze może więcej oferować jeżeli im brakuje pielęgniarek. Najbardziej pyszczą "doświadczone" które od 40 lat pracują, mają jakąś gówno szkółkę pielęgniarską, i mają problem zmienić rękawiczki dla kolejnego pacjenta. Bo ona tak 40 lat robi to co ją ktoś będzie pouczał.

   ah no tak 3-4k miesięcznie to taki majątek za ratowanie setek żyć

   @ivall: co? ratowanie żyć czyli podanie leków, wymiana pościeli i zrobienie zastrzyku to ratowanie życia? No spoko,
   a każdy piekarz ratuje przed głodem i śmiercią z głodu, czyli w sumie też ratuje życie, to ile powinien zarabiać?

   zapierdzielania cały czas,

   @ivall: hahahah :D
   tak zap@!!%##anie cały czas. madki polki święte zap@!!%##ają cały czas. chyba dawno nie byłeś w szpitalu czy nawet nzozie, polecam się przejść i poobserwować. Siedzą na dupach całymi godzinami i gadają ze sobą, a pacjenta traktują jak zło konieczne. Oczywiście i tak będą narzekać jakie to przemęczone, ale pracy jakoś nie zmieniają.
   W biedronce czy lidlu chętnych brakuje, pensja może niższa, ale za to lżejsza i mniej odpowiedzialna ;)
   Serio jak wam się wydaje że w innych firmach jest luzik i tylko kawę się popija to zmiencie pracę. Wolnych miejsc pracy od chuja. A młode dziewczyny chętnie pójdą do pracy za 5,5k.
   Wśród 90% pielęgniarek PRL wiecznie żywy jeżeli chodzi o przykładanie się do pracy i podejście do pacjenta.

   lepiej dać na bombelki co nie? :))

   @ivall: na łeb upadłeś? To że rząd już rozdaje kasę na gówniaki, nie znaczy że każdemu chętnemu powinien dawać ile zechce. Ale kasę na gówniaki też chętnie bym zakręcił.

  •  

   pokaż komentarz

   co? ratowanie żyć czyli podanie leków, wymiana pościeli i zrobienie zastrzyku to ratowanie życia? No spoko,

   @geronimo80: i na resztę nawet nie odpowiem, bo to świetnie pokazuje, że totalnie nic nie wiesz o pracy pielęgniarki w tym kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @ivall: no wspaniały rzeczowy argument xD potok argumentów "o pracy pielęgniarek" zwalił mnie z nóg.
   Ale czego się można spodziewać po roszczeniowych ludziach...

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: To tak żeby być dokładnym to:
   41102,25 - 3962,90 = 37139,35 brutto, czyli 9284,84 brutto miesięcznie, co daje ok 6635 netto. Czy to taka zawrotna kwota? Pomocnik budowlańca spokojnie wyrobi tyle w miesiącu.
   Szczególnie że pochodzi pewnie z kilku etatów, ponieważ gros pielęgniarek, podobnie jak nauczycieli i lekarzy zap@%$%$@a na kilka etatów (lub części etatów) by zarobić w miarę godną pensję. Mało tego, by ominąć przepisy dotyczące ograniczenia w zatrudnieniu, sporo medyków i personelu medycznego jedzie na swojej działalności.
   No ale taka narracja nie pasuje do partyjnego przekazu i trzeba trąbić że piguły to złodziejki, nieroby i morderczynie. Oby tak dalej, to za kilka lat w Polsce będzie więcej krematoriów niż szpitali. Rząd ma w dupie a społeczeństwo nie rozumie roli pracowników służby zdrowia, skupiając się tylko na suchych danych.

   Nie ma w dobrze rozwiniętych krajach drugiego, w którym zawody uważane za społecznie konieczne, nieprzynoszące bezpośrednio zysku finansowego byłby tak poniewierane jak w Polsce.
   Nawet za prl było pod tym względem lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to taka zawrotna kwota? Pomocnik budowlańca spokojnie wyrobi tyle w miesiącu.

   @majk90: Porównując do całej reszty społeczeństwa to tak ;)
   Weź pod uwagę, że mediana wynosi 4400 brutto. A pielęgniarki to w dużej mierze fizyczna praca. Trochę odpowiedzialna, ale bez przesady...

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: Niemniej dośc wyspecjalizowana. Każdy może nosić gruz w wiadrze, pilnować maszyny albo wykładać schabowy na półki
   Praca pielęgniarki to z założenia nie tylko op$!#@#@anie odwiedzających ze pora odwiedzin już minęła. Muszą umieć rozpoznać pogarszający się stan pacjenta, załozyć wenflon, podać zastrzyk, pilnować dawkowania leków.
   Do tego dochodzi praca czysto biurowa, bo ilość papierów jakie teraz muszą wypełnić jest porażająca.
   No i faktycznie praca fizyczna, bo niektórzy pacjenci wymagają by ich podnieść, przełożyć na drugi bok, podetrzeć i umyć.
   Jak w każdym tak i w tym środowisku są jednostki które nie powinny tam się znaleźć. To też po części wina systemu, ponieważ ani zarobki ani środowisko pracy czy sposób traktowania tego zawodu przez rządzących i społeczeństwo nie zachęca by wchodziły tu osoby z powołania.

   mediana wynosi 4400 brutto

   Z jednego etatu. Pielęgniarki wyrabiające miesięcznie po 250 godzin a czasem więcej to nie jest rzadkie zjawisko. To nawet nie jest zjawisko, to po prostu codzienność

  •  

   pokaż komentarz

   myślisz, że jak jest oddział covidowy to na innych oddziałach już nic nie robią? Jest nawet więcej roboty na innych przez to

   @ivall: czy ja tak myślę? Nie, ja to wiem z autopsji, z czegoś wynika mniejsza o 40tys. liczba hospitalizacji za zeszły rok. Matka leżała na oddziale ginekologicznym w listopadzie zeszłego roku, to była jedyną pacjentką na całym oddziale!, pielęgniarki skakały wokół niej bo nie wiedziały co ze sobą zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   Niemniej dośc wyspecjalizowana. Każdy może nosić gruz w wiadrze, pilnować maszyny albo wykładać schabowy na półki

   @majk90: jasne każdy może nosić gruz, ale nie zarobi 5,5k jednak...
   W każdym zawodzie cośtam trzeba wiedzieć nie róbmy z pielęgniarek jakiś szamanów posługujących się wyspecjalizowaną tajemną wiedzą.

   > Muszą umieć rozpoznać pogarszający się stan pacjenta, załozyć wenflon, podać zastrzyk, pilnować dawkowania leków.

   @majk90: no mechanik w samochodzie też musi umieć dużo rzeczy zrobić - ja nie umiem, ale to nie znaczy że to nie wiadomo jako wiedza.

   Do tego dochodzi praca czysto biurowa, bo ilość papierów jakie teraz muszą wypełnić jest porażająca.

   @majk90: no dochodzi. ale co to zmienia?

   To też po części wina systemu, ponieważ ani zarobki ani środowisko pracy czy sposób traktowania tego zawodu przez rządzących i społeczeństwo nie zachęca by wchodziły tu osoby z powołania.

   @majk90: to głównie wina systemu. Nie ma kontroli adekwatnej jakości świadczonych usług. W głupie żabce patusiary są w stanie nauczyć się powiedzieć dzień dobry i jakoś podejść do klienta, a pielęgniarki w iście prlowski sposób podchodzą do pacjenta bo co im kto zrobi. Przecież za bycie chamską czy olewającą swoje obowiązki nikt jej nie zwolni, bo zaraz by się odwołała i trzebaby ją przywrócić.

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80: raz piszesz 4400 brutto, potem 5,5k netto - określ może jaką konkretną kwotę do której chcesz się odnosić ZA JEDEN ETAT.
   4400 brutto za "wynoszenie gruzu" czyli jako pomocnik budowlańca spokojnie wyciśniesz.

   no mechanik w samochodzie też musi umieć dużo rzeczy zrobić - ja nie umiem, ale to nie znaczy że to nie wiadomo jako wiedza.

   @geronimo80: Taaa. W zasadzie na ch#@ kogokolwiek kształcić, skoro to "nie wiadomo jaka wiedza". Kto wie, może niedługo ludzie będą musieli sami sobie wbijać igły. Przecież to nie wiadomo jaka wiedza XD
   Z takim podejściem, ten kraj skazany jest na zagładę. Brak szacunku wobec wiedzy i pracy innych to jest rak który toczy to społeczeństwo od czasów PRL. Przez pewien krótki czas, doszło do remisji, ale od 6 lat nastąpił nawrót na taką skalę, której osobiście nie pamiętam a kilka dekad już stąpam po tym łez padole.

   no dochodzi. ale co to zmienia?

   @geronimo80: Zakres obowiązków - mówi to panu coś? Ilość obowiązków i wymagań rośnie, czasu coraz mniej, a pensja nadal nędzna.
   Chciałbyś pracować w takim januszexie?

   pielęgniarki w iście prlowski sposób podchodzą do pacjenta

   @geronimo80: Jak chcesz, żeby ci pielęgniarki w pas się kłaniały a może jeszcze po główc pogłaskały, jak na amerykańskich filmach, to proponuję skorzystać z usług prywatnych szpitali. Tam tego również nie zaznasz XD To nie usługa consierge, a już na pewno nie za taką pensję.
   Asystowałem przy 4 porodach, sam miałem kilka zabiegów, jedną operację, moi bliscy (w tym dzieci) w różnych okolicznościach były "obsługiwane" przez pielęgniarki. Na przestrzeni ostatnich 20 lat, tylko z jedną pojechałem jak z gównem, bo zamiast skupić się na wykonywaniu zadania, pierodliła z koleżanką o serialu.
   Do reszty nie mam zastrzeżeń, robiły co miały zrobić, choć miłości ani czułości w tym nie było.
   No ale to ja i moja rodzina.
   Częśc społeczeństwa cierpi na syndrom pańszczyźnianego chłopa, gdzie się nie pojawi chce by traktować go jak szlachcica XD

  •  

   pokaż komentarz

   @majk90: 7k netto pomocnik robotnika xDDD daj mi tą ofertę pracy to drugi etat sobie wezmę.

  •  

   pokaż komentarz

   @KYK_: Z Twoją umiejętnością czytania ze zrozumieniem raczej Ciebie nie wezmą. Jeszcze pomylisz odwagę z odważnikiem albo cement z mąką i będzie katastrofa XD

  •  

   pokaż komentarz

   raz piszesz 4400 brutto, potem 5,5k netto - określ może jaką konkretną kwotę do której chcesz się odnosić ZA JEDEN ETAT.

   @majk90: może czytaj ze zrozumieniem. 4400 to mediana zarobków w PL ZA JEDEN ETAT. 5500 BRUTTO to minimalne zarobki pielęgniarki z wyższym wykształceniem.

   4400 brutto za "wynoszenie gruzu" czyli jako pomocnik budowlańca spokojnie wyciśniesz.

   @majk90: trochę wątpie, chyba że wawa/kraków.

   Taaa. W zasadzie na ch#@ kogokolwiek kształcić, skoro to "nie wiadomo jaka wiedza". Kto wie, może niedługo ludzie będą musieli sami sobie wbijać igły. Przecież to nie wiadomo jaka wiedza XD

   @majk90: co za piękne rozumowanie...
   Mnóstwo zawodów wymaga wiedzy wielokrotnie większej niż wiedza pielęgniarek i znacznie częstszego przyswajania nowości. Studia w dzisiejszym świecie to standard, chyba że na budowie czy w żabce to tam nie trzeba.
   Pielęgniarki nie są w ogóle wyjątkowe pod względem że cośtam wiedzy muszą przyswoić. Pułap nieszczególnie wysoki.

   Z takim podejściem, ten kraj skazany jest na zagładę. Brak szacunku wobec wiedzy i pracy innych to jest rak który toczy to społeczeństwo od czasów PRL. Przez pewien krótki czas, doszło do remisji, ale od 6 lat nastąpił nawrót na taką skalę, której osobiście nie pamiętam a kilka dekad już stąpam po tym łez padole.

   @majk90: no nie, lepiej padać na kolana i płacić każdemu 10k/mc bo raczył studia skończyć (a dużo pielęgniarek i tak nie ma wyższego jednak kiedyś były dużo niższe wymagania i one nadal pracują).
   Tym po socjologii czy innych gównokierunkach też? Czy może tam sam nie masz szacunku do wiedzy?

   Zakres obowiązków - mówi to panu coś? Ilość obowiązków i wymagań rośnie, czasu coraz mniej, a pensja nadal nędzna.
   @majk90: No tak, a zawsze znajdą mnóstwo czasu na siedzenie w kanciapie przy kawie i p$!%#%%enie o niczym.

   Chciałbyś pracować w takim januszexie?
   @majk90: Nie chcę więc nie pracuje, jeżeli jednak ktoś nie ma lepszych opcji to powinien swoją należycie wykonywać albo być wyj#@@ny dyscyplinarnie.

   : Jak chcesz, żeby ci pielęgniarki w pas się kłaniały a może jeszcze po główc pogłaskały, jak na amerykańskich filmach, to proponuję skorzystać z usług prywatnych szpitali. Tam tego również nie zaznasz XD To nie usługa consierge, a już na pewno nie za taką pensję.

   @majk90: widzisz durna piguła mi napyskowała w luxmedzie i odmówiła wykonania procedury bezprawnie. Napisałem skargę i od tego czasu kłania się w pas.

   Częśc społeczeństwa cierpi na syndrom pańszczyźnianego chłopa, gdzie się nie pojawi chce by traktować go jak szlachcica XD

   @majk90: to raczej typowe dla parobka, że jak ktoś na niego pluje to ten myśli że deszcz pada.

   a już na pewno nie za taką pensję.

   @majk90: jak w tym kraju ma być dobrze skoro ludzie mają takie podejście. Zatrudniają sie do pracy i pracują c#??!wo i bucowato "bo taka pensja", k?$@a zła pensja to wyp!!%!%?aj gdzie indziej w sektorze prywatnym miejsc pracy od groma. Tylko widzisz żadna firma prywatna firma nie pozwoli sobie na bucowatego pracownika w kontakcie z klientem.
   No i weź mi wytłumacz skoro te pielęgniarki są takie mądre, zdolne i w ogóle to dlaczego pracują za takie grosze? Pracę zawsze można zmienić.

 •  

  pokaż komentarz

  Wg lewactwa Pani pielęgniarka zalicza się już do ludzi bogatych, 4000 zł to już wyższa klasa średnia (✌ ゚ ∀ ゚)☞

 •  

  pokaż komentarz

  Manipulacja, zakop, niech wrzuci PIT.

 •  

  pokaż komentarz

  Zazdroszczę zarobków. Jako pracownik biblioteki, po 6 latach pracy zarabiam minimalną krajową.
  I cieszę się, że podwyższyli minimalną, bo gdyby tego nie zrobili, to zarabiałabym jeszcze mniej. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  pielegniarki jakby mialy godnosc to by przestaly brac udzial w rzadowej hucpie i przestaly szczepic na covid.