Chiny wywołały wzrost cen metali rzadkich. To uderzy nie tylko w produkcję...

Chiny wywołały wzrost cen metali rzadkich. To uderzy nie tylko w produkcję...

Plan wyglądał dobrze w tabelach w Excelu. Tu się wyeliminuje samochody spalinowe, tam zbuduje elektryczne, postawi wiatraki i klimat przestanie się zmieniać. Niestety na drodze tym planom staje sama matka Ziemia. Po prostu brak jej więcej odpowiednich surowców, żeby wszystkie te nowe...

 •  

  pokaż komentarz

  NIe da się wywinąć od ropy elektrykami. Bo jak jedni trzymają ropę inni trzymają surowce do produkcji baterii.

  •  

   pokaż komentarz

   @PastaZeSzczypiorku: może warto by ogniwa produkować w taki sposób, by mogły być poddane recyklingowi. Bo to co teraz mamy jest w ogólnym rozrachunku gorsze od spalania frakcji ropy naftowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw: Jak będzie mało towaru to metale ziem rzadkich z wysypisk zaczną wydobywać.
   Na zastąpienie ropy naftowej i LPG nie ma nie tylko pokrycia w produkcji prądu ale obawiam się że i w dostępności metali ziem rzadkich dla cywilizowanego świata.
   Niemcy już rozważają konieczność działania wojska za granicami kraju szykuje się neokolonializm a trzeba się w Afryce spieszyć co2 będzie zastąpione krwią takie mam obawy.

 •  

  pokaż komentarz

  Plan wyglądał dobrze w tabelach w Excelu
  Efekt rozwoju opartego na chciejstwie, a nie rzeczywistych możliwościach, ale tak to jest jak rozwój opieramy o emejzingu i inkluzywnosci, a nie pracy opartej o wiedze - ew. to zwykła zagrywka Niemiec i niedługo zarobimy cała zwrot w kierunku Wodoru (gdyby ktoś się zastanawiał po co tak duża jest przepustowość nowego NS2)

  Nawiasem EU mimo swego chciejstwa jest daleko w tyle nawet za takimi Chinami pod względem elektryfikacji ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)