Czy zamknięcie wydobycia paliw kopalnych ochroni nas przed ociepleniem klimatu?

Czy zamknięcie wydobycia paliw kopalnych ochroni nas przed ociepleniem klimatu?

Naukowcy University College London przygotowali ciekawe badanie wyliczające jakie i ile paliw kopalnych musi pozostać nietkniętych, by zahamować fatalne zmiany klimatu, jakich doświadczamy w ciągu ostatnich kilku lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Wprowadzone do atmosfery CO2 trzeba jeszcze z niej usunąć.
  Czyli oprócz zaprzestania śmiecenia, trzeba jeszcze po sobie posprzątać.

  źródło: climate.gov

 •  

  pokaż komentarz

  Nie, bo to nie ma ze soba nic wspolnego. Zakop propagande klimatyczna dla debili.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, bo to nie ma ze soba nic wspolnego.
   @b1ackjack1: Nie sądzisz, że jeżeli autorytatywnie stwierdzasz, że praktycznie wszyscy naukowcy zajmujący się danym zagadnieniem na świecie się mylą lub kłamią to wypadałoby podać jakiś argument?

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: argument podstawowy jest jeden - hajs

  •  

   pokaż komentarz

   @b1ackjack1: Jeżeli mówimy o "hajsie" w tym kontekście, to pierwsze co mi przychodzi do głowy, to koncern wydobywczy ExxonMobil, jedna z największych firm na świecie, który najpierw przyczynił się do badań nad klimatem, ale ok. 30 lat temu zmienił strategię i zaczął niejawnie dofinansowywać różne think tanki lobbujące przeciw ograniczaniu emisji w Stanach czy też wprowadzające w błąd opinię publiczną w tych kwestiach. Teraz próbuje odbudować swój image i oficjalnie nawet wspiera wprowadzenie podatku węglowego w USA, ale na nagranych niedawno taśmach jeden z przedstawicieli (nie widząc, że jest nagrywany) sugeruje, że to tylko zabieg PRowy, bo są pewni, że taki podatek nie zostanie wprowadzony...

   Co jest więc bardziej prawdopodobne: że kilka procent klimatologów się myli lub ewentualnie zostało przekupionych przez którąś z największych firm na świecie czy to, że 95%+ klimatologów z całego świata się myli lub zostało przekupionych, a największe firmy na świecie postanowiły nic z tym nie zrobić i zgodzić się na utratę przychodów?