Nie chcesz by budowa domu zamieniła się w piekło? Dobra umowa to podstawa!

Nie chcesz by budowa domu zamieniła się w piekło? Dobra umowa to podstawa!

Dlaczego umowa jest niezbędna i jakie elementy powinny się w niej znaleźć? Jakie zapisy zawrzeć w umowie z elektrykiem? Czym się różni zaliczka od zadatku? Czy lepiej jest podpisać umowę o dzieło czy zlecenie? Sprawdź porady prawników, które pomogą Ci uniknąć uderzających po kieszeni błędów.

 •  

  pokaż komentarz

  W obecnej sytuacji jaką zgotował nam PiS to niemal każdą umową można się podetrzeć.
  Ceny materiałów budowlanych potrafią skoczyć z dnia na dzień i żaden wykonawca nie weźmie za to odpowiedzialności.
  Inwestor musi mieć kasę na to żeby dopłacić.

  Zapis w umowie w teorii może zostać wyegzekwowany ale trzeba będzie pójść do sądu, które przypomnę zostały skutecznie roz...bane również przez PiS, i poczekać latami na zakończenie i skuteczny wyrok. No i potem trzeba jeszcze kasę wyegzekwować co zawsze stanowi wyzwanie.
  To jest dramat dla osób, które dysponują budżetem, jaki nie jest w stanie sprostać zmianom cen o 20% z miesiąca na miesiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Ale wiesz ze ceny materiałów to nie wina pisu i nie tylko w Polsce wzrosły?

  •  

   pokaż komentarz

   @Corum: inflacja, mówi to Panu coś?
   Oczywiście że wzrost cen jest światowym trendem ale nie na taką skalę jak np. drewno które Polska sprzedaje za granicę zapominając o lokalnych potrzebach, prąd który właśnie skacze w górę i winduje ceny niemal wszystkiego.
   Zaslanianie niekompetencji tego rządu wyświechtanym zrzucaniem winy na covid/a bo cały świat tak ma jest bzdurą w sytuacji, gdzie premier nie ma pojęcia o cenie chleba, prezesbNBP nie widzi potrzeby przeciwdziałania inflacji a ogólnie oni są odklejeni od rzeczywistości i przyklejeni do koryta.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Pomieszanie z poplątaniem w tej opinii. Inflacja mówi, jest i rośnie, a to złe. To wiadomo. Ceny skoczyły dużo wcześniej zanim miałoby to związek z inflacja.
   Ps. Tez nie wiem ile kosztuje chleb chociaż czasem kupuje. To obowiązkowa wiedza? Poza tym jaki? Biały, ze słonecznikiem czy razowy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Corum: Odpisujesz typowi, który obwinia pis za całe zło świata tak, jakby to zaczęło się w 2015 roku. Nie dyskutuj z takim betonem.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: dokładnie. Wpłaciłem 5k zaliczki cene podnieśli ze 150k na 171k jak powiedziałem że umowa. To gość sie zaśmiał i powiedział że może rozwiązać i moge walczyć w sądzie lataki o 10k rekompensaty dzwonie do innej firmy zrobimy panu za 170k za 2 lata . Co im zrobisz można im skoczyć na tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: Powiedziałbym że bawi mnie jak ciągle zwolennicy PiSu posługują się argumentacją "bo za PEŁO".
   A co przez ostatnie 6 lat zrobił PiS mając wszystko co się da w ręku żeby tę sytuację poprawić?
   Nic. Pogorszył ją tylko demontując podstawowe struktury demokratycznego państwa.
   Patologia ma się dobrze bo sądy są nierychliwe, policja pilnuje skrzynki pocztowej naczelnika a beneficjenci 500+ już się nauczyli że PiS znajdzie dodatkową kasę żeby kupić ich głosy.
   Wraca komuna w pełnej kracie i czasy PRLu kiedy to wszystko się "załatwiało".

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedziałbym że bawi mnie jak ciągle zwolennicy PiSu posługują się argumentacją "bo za PEŁO".

   @YogiYogi: Bla bla bla.

   Tobie się PIS nie podoba, więc to wszystko zacząłeś zauważać. Wcześniej udawałeś, że tej patologii nie widzisz lub po prostu siedziałeś w bańce.

   I ja nawet nie wchodzę w dyskusje z betonem pt "czy PIS odj???ł bardziej czy mniej", bo dla mnie patologia władzy z roku na rok, z kadencji na kadencję, z władzy na władzę się tylko pogłębiała. Jak chcesz, to mogę Ci przyznać rację, że przyśpieszyła w 2015, tylko... co z tego?

   Wierzysz w to, że władza wywodząca się z tej samej kliki, która przejmie rządy w następnych wyborach, cofnie się chociaż o krok z "dokonań" pisu, bo kiedyś mieli większość i było inaczej? No to gratuluję naiwności.

 •  

  pokaż komentarz

  -kto ma nerwy i pieniądze chodzić latami po sądach. Są proste sposoby dla zleceniodawcy wykonawca z polecenia, a dla wykonawcy rozliczenia etapowe.