Posłowie do PE chcą interwencji w sprawie manipulacji cenami przez Gazprom

Posłowie do PE chcą interwencji w sprawie manipulacji cenami przez Gazprom

@mposte biznesalert.pl #europa #gaz #polityka #ekonomia

Grupa posłów do Parlamentu Europejskiego napisała list o podjęcie działań w stosunku do Gazpromu w sprawie nierynkowej manipulacji cenami przez Gazprom Czy Angelika dostanie stołek w Gazpromie?

 •  

  pokaż komentarz

  Zamknijcie wszystkie elektrownie atomowe w Europie, wtedy na pewno zrobią obniżkę.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  No kto by się spodziewał, że kacapy będą walić w ..a ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak Angela pójdzie na stołek do gazpromu to może coś załatwi (Niemcom)( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  I wychodzi że Jarek z żoliborza miał racje. Niemcy się przekonali w 4 tyg o tym jak wladimir działa. Józek bidon zaś uważa że problem nie istnieje bo by musiał ruszyć dupę i zacząć udawać że realizuję swoje "zobowiązania" paszczowe, jak zgodził się na dokończenie NS2. Rechot największy jest z tego że przez to ceny energii w UE skoczyły o 200% w tydzień i polska ze swoimi węglówkami i niezależnością (w mierę) stała się na krótko eksporterem energii elektrycznej i w miarę stabilnie trzyma cenę. Bo umówmy się podwyżka o 40% jak UE skoczyło o 200% to na tym tle wychodzi że łagodny wymiar kary. Niemcy zaś chyba za chwile przeprosza się z atomówkami :)

  •  

   pokaż komentarz

   Niemcy zaś chyba za chwile przeprosza się z atomówkami :)

   @Czytelnik30: Przez chwilę myślałem, że masz na myśli bomby i się przeraziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   I wychodzi że Jarek z żoliborza miał racje.

   @Czytelnik30: Jarek z żoliborza nie zrobił nic, żeby wspomóc inicjatywy zablokowania NS2 na poziomie unijnym. To co robią Niemcy w tej sprawie to jest dosłownie realizacja pitolenia o suerennym narodzie, któremu brukselska demokracja może naskoczyć.

   A tak być nie musiało, większość pozostałych krajów UE popierała wprowadzenie daleko idących regulacji na poziomie unijnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeskiNetoperek: Pozwolę się z Kolegą nie zgodzić. Polska od samego początku jak tylko pojawiła się idea NS2 protestowała i składała interpelacje do KE w tej sprawie. Wniosła też sprawę do TSUE i podporządkowanie zasad działania NS2 pod przepisy europejskie. Sankcje USA na NS2 to również działania Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30: Oczywiście, że Polska coś robiła. Pakiet energetyczny to dosłownie dzieło Tuska. Ale to wszystko się skończyło w 2015 r. Potem były tylko "protesty" czyli krzyki ciemnogrodu, obcych kulturowo barbarzyńców, których ani nikt nie słuchał, ani nawet nie próbowali nikogo przekonać. Nawet nie wiedzieli do czego, bo żadnej spójnej wizji nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeskiNetoperek: I znów pozwolę się nie zgodzić. Była wizja, od początku. Kiedy pakiet klimatyczny jechał akurat PIS protestował. Jednak zawsze UE gra batem pieniędzy i wówczas też tak było. Co więcej to Polska jako jedno z krajów jasno mówiła że odejście od węgla jest niemożliwe i jako jedyna przestrzegała przed monopolizacją dostaw i źródeł energii. To PIS rozpoczął budowę LNG i został on otworzony w 2016r. I polskie podejście spowodowało budowę Baltic Pipe które powoli kończy się budować. To także Polska zgłaszała zastrzeżenia do budowy gazociagu amber, co osłabiało pozycję zdania Polski a mariaż Orbana z Putinem doprowadził do rozbicia jedności grupy V4 w tej sprawie. Wzmocniło zaś pozycje Niemiec. To zaś doprowadziło ostatecznie do zgody na budowę NS2. I nie nie jestem fanem PIS - wręcz przeciwnie - socjalistyczne i zamordystyczne zapędy tej władzy są przerażające. Nie mniej akurat polityka energetyczna w zakresie gazu (podkreślam) była zawsze tutaj mocną i jednolitą stroną i jasnej narracji.

  •  

   pokaż komentarz

   Co więcej to Polska jako jedno z krajów jasno mówiła że odejście od węgla jest niemożliwe i jako jedyna przestrzegała przed monopolizacją dostaw i źródeł energii.

   @Czytelnik30: No i to są właśnie krzyki kosmitów. Pakiet klimatyczny to jest właśnie odejście od węgla. I jest możliwy, się dzieje. Powiązanie suwerenności energetyczne od Rosji z walką o zachowanie węgla to byłą właśnie taka szarża kawalerii na czołgi - nie dość, że głupie, to jeszcze nie do realizacji i ośmieszające sprawę. A przede wszystkim jak wszystko co robi PiS - nastawione całkowicie na polskie polityczne podwórko, a nie realną walkę o polski interes na arenie międzynarodowej.

   Można było walczyć o atom. I to inne kraje robiły.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeskiNetoperek: No to właśnie o tym pisze. Wychodzi że Kaczor miał racje.... teraz może se usiaść w tym swoim foteliku i mlasnąć... "a nie mówiłem ?". O atom nota bene Polska walczy, ale Niemiec blokuje. Niemiec chce u nas Energewende. Dodatkowo, polskie sieci elektroenergetyczne nie wytrzymały by przejścia milionów domów na ogrzewanie prądem.

  •  

   pokaż komentarz

   I jest możliwy, się dzieje.

   @Czytelnik30: tak jest mozliwe i sie dzieje - i prad osiaga fajne ceny. Takie troche pitolenie ze mozna stracic duzo wagi w dzien - mozna - wystarczy odciac konczyny. Obecny pakiet klimatyczny to take granie pod niemcy (gaz i oze najlepiej - a to pasuje naszemu sasiadowi) ale ogolnie dosc trudny i bardzo kosztowny do zrealizowania. Rownie dobrze mogliby zrobic pakiet zdrowotny gdzie ustaliliby ze koncerny farmaceutyczne maja za 5 lat wprowadzic skuteczne leki na raka i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Mogą sobie chcieć. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Równie dobrze mogą oskarżyć USA czy Katar o nie sprzedanie LNG Europie tylko eksport do Azji gdzie zarabiają lepiej niż w Europie.
  Problem jest w tym że Gazprom wywiązuje się że swoich kontraktów w 100%.
  Nikt nie może im nakazać sprzedaży gazu ekstra, po drugie oni eksportują rekordowe ilości, tylko akurat nie do EU.
  Do tego rok temu gdy ceny szorowały dno w centrum epidemii to nikt nie bronił podpisywać kontrakty długoterminowe, ale wtedy myślano że zawsze będzie można kupić tani gaz na rynku.
  Najlepiej od konkurencji Rosji bo przecież nie będziemy wspierać Imperium Zła.
  Potem przyszła ostra zima na półkuli północnej i wydrenowala magazyny w Europie i Azji.
  Na koniec ciepłe lato gdzie zużyto jeszcze więcej gazu do produkcji prądu dla klimatyzacji.

  Finalnie wykopki powinny się cieszyć bo przecież Sasin i pissmani wygrali w Sztokholmie 6 mld zł i urynkowienie cen gazu.
  To teraz Polacy zapłacą rynkowe ceny.

  źródło: comment_1631281507V7eKSvy4cEJMsmHNjArvpM,w400.jpg