Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Tusk: Dzisiaj polski dojrzały patriotyzm oznacza zadanie utrzymania Polski w UE

Tusk: Dzisiaj polski dojrzały patriotyzm oznacza zadanie utrzymania Polski w UE

– Jak pamiętacie, premier na pytanie o cenę chleba wykonał jakiś niezwykły piruet, by uniknąć odpowiedzi. Wiecie co? To nie jest jakaś tragedia, nie każdy ma w głowie ceny nawet podstawowych produktów. Warto umieć to powiedzieć, warto się tego nauczyć – mówił Tusk.

 •  

  pokaż komentarz

  Krytykować to każdy głupi nawet potrafi. Od poważnego polityka oczekuje się przedstawienie rozwiązań i deklaracji np cofnięcia pisowskich podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekmarecki44: Tusk i PO skończyło się po pierwszych roku rządzenia, bo wszystkie zmiany przeprowadza się w tym okresie po objęciu władzy, jeśli traktuje się je poważnie,
   Tak więc nie licz na nic innego z ich strony, jak jeszcze większy zamordyzm podatkowy i prawny niż pisowski, byli przeciwko nawet wobec tak banalnej sprawy jak swobodne budowanie domków do 70 metrów kw zabudowy na własne potrzeby i na własnej działce,

   PO i Tusk będzie wprost wprowadzała dowolny zamordyzm wymyślony w Brukseli.

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze mówiąc, to sam nie wiem ile kosztuje chleb. Zwykle nie patrzę na ceny spożywki, tylko kupuję na co mam ochotę.

  pokaż spoiler Nie oznacza to, że nie zauważam, że ceny wszystkiego rosna ogólnie. Po prostu nie skupiam się na tym w codziennych zakupach

 •  

  pokaż komentarz

  Z tym, że Kaczyński zaprzeczył już kilka dni temu jakoby PiS miał w planach robić jakieś #polexit . To co robi Tusk to zwykła zagrywka polityczna i budowa fałszywej narracji, aby wywołać strach.

 •  

  pokaż komentarz

  Lider PO namawiał działaczy, by przestali pomagać PiS swoimi nieprzemyślanymi działaniami i wypowiedziami.

  Przemówienie Donalda Tuska na konwencji w Płońsku było zręcznym zaprzeczeniem wszelkich stereotypów dotyczących Platformy Obywatelskiej jako partii wielkomiejskiej, oderwanej od rzeczywistości, nie rozumiejącej problemów zwykłych ludzi, zarozumiałej. A sam siebie przedstawił jako „swojego chłopa", który w przeciwieństwie od Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego wie, ile kosztuje chleb, i nie musi w telewizji kłamać ani wykonywać piruetów.

  Tusk, zwracając się do swoich działaczy, podkreślił, że istotą polityki nie jest polityczna gra z przeciwnikiem, ale staranie się o pomyślność obywateli, którzy chcieliby mieć dobrą opiekę medyczną w każdej miejscowości i martwią się drożyzną. Przekonywał, że miejscem pracy polityka PO powinny być spotkania z wyborcami w dużych i małych miejscowościach, a nie gwiazdorzenie w telewizyjnych studiach i kawiarniach.

  Zapewne z lekką goryczą działacze partii odebrali słowa Tuska, że nie powinni krytykować polskich żołnierzy na granicy ani funkcjonariuszy straży granicznej, lecz tych, którzy ich tam skierowali. Pewnie Sławomir Nitras też lekko się obruszył słysząc, że PO nie chce opiłowywać katolików, bo sami są katolikami, zaś przeciwnikiem są biskupi kryjący pedofilów czy też ksiądz robiący interesy.

  Tusk mówiąc o odpowiedzialności w partii, w gruncie rzeczy namawiał działaczy swojego ugrupowania, aby po prostu przestali pomagać PiS, bo do tej pory nikt bardziej nie zaszkodził Platformie niźli niektórzy jej politycy swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami.