Eksperci punktują pomysł domów do 70 m kw. "Nie powinny zastępować...

Eksperci punktują pomysł domów do 70 m kw. "Nie powinny zastępować...

Program domów do 70 m kw. powinien być jedynie częścią polityki mieszkaniowej państwa, zamiast ją zastępować - uważają architekci, wytykając tym samym błędy w programie Polskiego Ładu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tego nie rozumiem.
  Łatwo jest dostać pozwolenie na budowę jeśli teren obejmuje MPZP.
  A jeśli nie obejmuje to przecież można wystąpić o niego.
  Druga sprawa, to stawianie domu na dziko, czyli właśnie na terenach gdzie nie ma możliwości wydania pozwolenia na budowę, co za tym idzie nie ma możliwości podpięcia np prądu czy wody.
  Jaki jest sens tych domów 70m2? Jak budować to już np 100m2 gdzie koszt praktycznie będzie nie wiele większy, a jedyne co to trza czekać 2 miesiące za pozwoleniem na budowę - to wszystko.
  Serio ludzie będą stawiać 70m2 w normalnych technikach budowlanych (czyli tym samym koszcie co 100m) na wyp!!#ajewie bez prądu i wody? To nie te czasy...

  •  

   pokaż komentarz

   @blackmilk: jeśli wystąpisz o MPZP gdy go nie ma, to moze zając nawet kilkanaście lat - raczej mówisz o warunkach zabudowy

  •  

   pokaż komentarz

   @thcl: Mówię o MPZP. No chyba, że ktoś chce się budować na cmentarzu lub w środku lasu który jest pod ochroną.
   Z resztą sam tak miałem. Pole rolne, wystąpienie o warunki. Odpowiedź, że nie ma tam mzpz i mam czekać bo będzie wydawany indwywidualnie na warunkach ogólnych dla gminy (dom). I po 3 miesiącach zostały wydane warunki już podciągnięte pod MPZP gminy. To może właśnie o to chodzi, że teraz będzie można sobie wybudować dom 70m np na działkach rod lub sam nie wiem. Serio nie widzę sensu w tym wszystkim.