Gazowa ekspansja w Polsce będzie droga. Ceny surowca skokowo rosną

Gazowa ekspansja w Polsce będzie droga. Ceny surowca skokowo rosną

Przesiadka z węgla na gaz w energetyce może nie być tak korzystna, jak się do tej pory wydawało. Taryfa gazowa urośnie od października o 7,4 proc.

  •  

    pokaż komentarz

    No ale jak to... przeca my wykupilim prawo dzierżawy do szelfu norweskiego i ciągniem (czy tam będziem) tak jakby swój własny gaz.

  •  

    pokaż komentarz

    Sojusz Niemiecko Rosyjski gra na zwyżki cen gazu aby wymusić otwarcie Nord Stream 2. Po to był podpisany pakt Merkel-Putin. Pakt pozwoli Rosjanom dostarczać gaz bezpośrednio do Niemiec i prowadzić działania dywersyjne/militarne w europie wschodniej bez obaw o przerwy w eksporcie. Niemcom zaś pozwoli stać się wielkim hubem gazowym i kontrolować tym samym ceny, podaż a w rezultacie kontrolować gospodarki krajów mogących zagrozić interesom gospodarczym Berlina. Dla tego została stworzona polityka tzw Energiewende, aby siłą niemieckiej propagandy zmusić kraje zależne, do niekorzystnej Transformacji Energetycznej. Wszystko dla "Ratowania Klimatu" oczywiście. Dla tego też celu, została już uruchomiona cała armia agentury wpływu, organizacji NGO i ich pożytecznych idiotów.