Oficjalnie! Heynen chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek

Oficjalnie! Heynen chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek

Menedżerka Vitala Heynena Ola Piskorska potwierdziła, że będący dotychczas trenerem polskich siatkarzy Belg bardzo chciałby spróbować sił w pracy z kobiecą reprezentacją Polski. – Lubi wyzwania, a to mu się wydaje być bardzo ciekawym wyzwaniem – zaznaczyła.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy tylko ja uważam, że w dalszym ciągu powinien prowadzić Reprezentację Polski w Piłkę Siatkową Mężczyzn??

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86:
   Jest to opinia uchodząca za niepopularną na Wykopie, wśród ogółu uj wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Moim zdaniem albo klepiemy się po pleckach jedząc pierogi i zurek albo wygrywamy imprezy. Specjalnie o tym wspominam, bo Heynena nie broni... chyba nic oprócz czystej sympatii polskiego kibica. No sam powiedz.
   Nie obronił się wynikami (nawet tymi "małymi" jak ME - Brąz i to bez Francji i Rosji grających na 100%, to sobie można... No...), gdzie celem głównym jego zatrudnienia, było przygotowanie kadry na tę imprezę. Nie rotuje składem i na własne życzenie doprowadził do sytuacji, w której ogon merda psem - nawet odpuszczając wyniki, Heynen po prostu nie daje argumentów na zaden zwrot akcji.
   Już w ogóle nie wspominając schematu trenerów repki. Szybki peak, a poźniej równia pochyła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86: tylko Ty, bo powinien konczyc w podskokach

  •  

   pokaż komentarz

   @RatedR: Olimpiada - owszem, dno. Trzecie miejsce na tych mistrzostwach? Oglądałem mecz ze Słowenią, nie uważam, żebyśmy byli gorsi - ot szczęścia zabrakło. A to jeden w siatkę zaserwował, a to Kurkowi nogi się rozjechały od stania... no pech po prostu. Na pewno wpadką bym tego nie nazwał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86: Mysle ze świeży powiew@by sie przydal. Siatkarze w przeciwienstwie do pilkrzy@moga wybierac wsrod najlepszych trenerow swiata

  •  

   pokaż komentarz

   @Zbyszek_Kudriawcew:

   Szczęścia owszem, ale pewne decyzje a raczej ich brak również. Vital za bardzo przyzwyczaił się do nazwisk. Kubiak, Kurek czy przede wszystkim Drzyzga są niezmienialni podczas meczu. Kiedy grają słabo zamiast dać im odpocząć na ławce, Heynen robi fikolki z podwójnymi zmianami niby taktycznymi, aby czasem gwiazdorzy nie poczuli się urazeni, że zostają zmienieni z powodu słabej gry. Goście w kwadracie i to nie byle jacy bo Semeniuk, Śliwka czy Kaczmarek to kuzwa zdobywcy Ligi mistrzów, są najlepszymi kibicami tej kadry. Nie daje im sie praktycznie szans aby pokazać swoje umiejętności bo Kubiak i spółka muszą grać, nawet ze złamaną nogą jak to sam Vital powiedział w kontekście Kubiaka i jego gry na IO. Szacunek za to co osiągnął Vital, bez wątpienia to byl nasz najlepszy trener w ostatnich latach, natomiast coś się wypaliło. Potrzeba pozytywnego impulsu dla tej ekipy. Wprowadzenia i danie szansy młodszym zawodnikom. Z Vitalem tego by nie bylo.

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander Mam kolegę, który gra w siatkę i on sam się dziwi, że ta zmiana następuje. Rozumiem w przypadku piłkarzy zmianę trenerów. Ale wśród najlepszych powinienem być najlepszy trener i tego powinno się trzymać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gasto25: przecież trener nie wyjdzie grać za nich, śliwka dostawał szanse przed igrzyskami i na igrzyskach i czyja to wina że słabo grał. może właśnie za dużo siły go kosztował sezon klubowy i zabrakło potem

  •  

   pokaż komentarz

   @Gasto25: Niby tak, ale Śliwka na IO miał okazję grać dużo i akurat wypadł średnio. Heynen ma najlepsze wyniki odkąd zaczęliśmy w 21 wieku liczyć się na dużych imprezach w walce o medale i jako jedyny kończy bez jakiegoś dużego zjazdu, bo jednak z medalem. Zarówno Lozano, Castelani, Anastasii po sukcesach na początku ostatni rok czy 1,5 z kadrą to był dramat i kompromitacje w ME lub MŚ i bardzo widoczne wypalenie. Największy błąd popełniono nie dając dalszej szansy Antidze bo on żadnego kompromitującego wyniku nie miał, przegrał IO robiąc ten sam wynik co wszyscy, a mając dużo słabszy skład niż teraz Heynen czy Lozano w 2008. A mimo to go wywalono.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzecie miejsce na tych mistrzostwach? Oglądałem mecz ze Słowenią, nie uważam, żebyśmy byli gorsi - ot szczęścia zabrakło. A to jeden w siatkę zaserwował, a to Kurkowi nogi się rozjechały od stania... no pech po prostu. Na pewno wpadką bym tego nie nazwał.

   @Zbyszek_Kudriawcew: Szczęścia zabrakło pod koniec drugiego seta. To co było widać i na ME i na Olimpiadzie to rozklejanie się zespołu gdy przeciwnik wyrwał im set albo zaczynał przyciskać. Końcówka ze Słowenią była dość słaba, gdyby nie zmarnowane serwy to wykończyliby nas jeszcze szybciej.

   Oglądając finał miałem poczucie że Polacy by sobie nie poradzili z przeciwnikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strupzdup: Śliwka fakt jakies tam szanse dostawał. Semeniuk i Kaczmarek natomiast nie. Największe ale mam jednak do Drzyzgi. Jest przecietniakiem. Gdybysmy tylko na tej pozycji mieli kogos pokroju De Cecco czy Gianneliego to bylaby miazga. Drzyzga jest przewidywalny do bólu i niestety gra caly czas czy źle czy dobrze, gra. Łomacz może i jest nawet ciut gorszy niż Drzyzga ale gra inaczej. Potrafi grać ze środkowymi, czego Fabian nie potrafi. Kiedy coś nie idzie to Heynen powinien próbować chociaż zmian, bo nic juz do stracenia nie ma. Tak było z Francją i tak bylo ze Słowenią. Niestety nie robił tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86: Nie, nie tylko Ty. Też uważam, że powinien zostać. Lepszego raczej nie będzie. Kubiak i Fabianek out i będzie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zbyszek_Kudriawcew: Po MŚ 2018 z której imprezy wróciliśmy z medalem lub ją wygraliśmy? Mówię tu o ME 2019, Puchar Świata, VNL, IO i ME 2021. Na każdej z ww imprez zabrakło nam szczęścia?

  •  

   pokaż komentarz

   Po MŚ 2018 z której imprezy wróciliśmy z medalem lub ją wygraliśmy? Mówię tu o ME 2019, Puchar Świata, VNL, IO i ME 2021. Na każdej z ww imprez zabrakło nam szczęścia?

   @Ice_Glaze: Już ci odpowiadam: Z KAŻDEJ którą wymieniłeś, oprócz olimpiady, gdzie ewidentnie coś nie pykło, co podkreśliłem w poprzedniej wypowiedzi.

   ME 2019 - brąz + wyróżnienia dla zawodnika

   Puchar Świata 2019 - srebro + wyróżnienie dla zawodnika

   VNL 2019 - brąz + wyróżnienie dla zawodnika

   VNL 2021 - srebro + 5 wyróżnień dla naszych zawodników

   ME 2021 - brąz

   Ja rozumiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale ludzie, prawie zawsze jesteśmy na pudle, a jak już ustępujemy pierwszego miejsca, to na prawdę najlepszym ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Zbyszek_Kudriawcew no widzisz problem jest taki że KAŻDY kluczowy mecz od 2018 przegraliśmy i nie widać poprawy. To nie jest zły trener ale ile można przegrywać w 1/4 lub 1/2??

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86: a ja uważam ze nie, bo już wszyscy zaczęli sobie spijać z dziobków. Trener zawodnikom, zawodnicy trenerowi, kibice trenerowi bo fajny… zaczęło to wyglądać jak towarzystwo wzajemnej adoracji gdzie nikt nie ma odwagi podjąć trudnej i odważnej decyzji bo tego szkoda, temu będzie przykro, a tamten się obrazi. To jest sytuacja która nie zwiastuje nic dobrego na przyszłość.

   Pewnie by razem jeszcze jakieś medale zdobyli, tylko czy chodzi nam o to żeby zadowalać się brązami i srebrami bo znowu by czegoś zabrakło żeby wykończyć? Ewidentnie zaczynało nam brakować tej kropki nad i, dlatego ja uważam ze zmiana jest potrzebna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86: Żeby było jasne gość ma szacunek ale z drugiej strony doszedł do punktu gdzie wszyscy już znają taktykę i
   schematy naszej kadry i te lepsze drużyny robią to co Słoweńcy .By był dalszy rozwój potrzebny nowy trener ,zresztą nie bez powodu Niemcy w kopanej nawet po zdobyciu MŚ zmieniali trenera i nie patrz na obecnego trenera który trwał dłużej i chyba za długo o czym świadczą jego wyniki z ostatnich 2 lat .W obecnej sytuacji i klasie siatkarzy 3 miejsce jak najbardziej jest porażką a olimpiada to już trochę więcej niż porażka .

  •  

   pokaż komentarz

   Nie obronił się wynikami (nawet tymi "małymi" jak ME - Brąz i to bez Francji i Rosji grających na 100%, to sobie można

   @RatedR: "Nie obronił się wynikami (nawet tymi "małymi" jak ME - Brąz i to bez Francji i Rosji grających na 100%, to sobie można"
   Tylko że Rosję akurat przejechaliśmy.. Tak więc to "bez Rosji" zrobiła akurat Polska..

  •  

   pokaż komentarz

   Siatkarze w przeciwienstwie do pilkrzy@moga wybierac wsrod najlepszych trenerow swiata

   @highlander: XDDDDDDDDDD
   Fani siatkówki jak nie powiedzą czegoś o piłkarzach to dzień mają popsuty

   pokaż spoiler I tak siatkówka jest gównem


   Mam kolegę, który gra w siatkę i on sam się dziwi, że ta zmiana następuje. Rozumiem w przypadku piłkarzy zmianę trenerów. Ale wśród najlepszych powinienem być najlepszy trener i tego powinno się trzymać

   @Qgut86: znowu o piłkarzach musisz dodać, nie był byś fanem siatkówki gdybyś nie próbował sobie napompować ego piłkarzami.

   pokaż spoiler Psst, byczq, polscy siatkarze nie są najlepsi. Zwycięstwo w pucharze wójta (MŚ), które każdy ma w dupie to nie najlepszość. Liczą się Igrzyska, a tam sam wiesz co

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko że Rosję akurat przejechaliśmy.. Tak więc to "bez Rosji" zrobiła akurat Polska..

   @bng:
   Nie zrozumiałeś mojego komentarza.
   Rosja na ME występowała bez Poletajewa i Michajłowa (najlepszy atakujący na IO).

   Do czasu transferu medycznego, Sammelvuo ustawiał Jegora na ataku. Tak! Tego samego Jegora, który był najlepszym przyjmującym na IO.
   Mówiąc, że Rosja na tym turnieju, nie zagrała na 100%, nie skłamałem ani odrobinę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zbyszek_Kudriawcew:
   Na papierze wszystko git. Niestety, jeżeli sobie rozłożymy kadry narodowe na stole, to wychodzą nam niesamowite dysproporcje, większe niż te, które możemy obserwować w piłce nożnej.
   Ujmę to kolokwialnie, w siatkówce jest dużo słabych drużyn, ogrom średniaków i zaledwie kilka, które się naprawdę liczą.
   Jeżeli aspirujemy do miana potęgi, a mamy ku temu wszelkie argumenty, cieszenie się z brązu to abominacja.
   To trochę tak, jakby w piłce nożnej, Francja awansowała z grupy San Marino-Finlandia-Czechy, w 1/16 pokonała Macedonię, w 1/8 Węgry, dostała w dupę z Portugalią czy Włochami i na deser ograła Danię albo Szwajcarię.
   Kibice mistrzów świata, raczej nie pialiby peanów na cześć Deschampsa.
   Podrzucam jeszcze ciekawą, chociaż nagiętą na korzyść Heynena, statystykę

 •  

  pokaż komentarz

  a może chce chłop popatrzeć na bądź co bądź kształtne siatkarki :)

 •  

  pokaż komentarz

  Że też on się nie boi na takim meczu dostać zawału

 •  

  pokaż komentarz

  Te wyniki które on osiągnął to ta paka robi bez trenera. Tu nie jest potrzebny selekcjoner jak w piłce nożnej który tylko dobiera skład o wybiera technikę tylko trener który rozwinie ich na k%?$@sko długich zgrupowaniach.
  Moim zdaniem nie wycisnął wiele z potencjału Polaków i powinien być ktoś inny. Niech do bab idzie, tam nie ma takiego dream teamu, zobaczymy co potrafi wyciągnąć ze średniaka. Są ludzie którzy w średniakach się lepiej realizują niż w top ekipach ( Emery w sevilli i villareal vs PSG)