Rusesabagina, bohater filmu "Hotel Ruanda", skazany na 25 lat więzienia

Rusesabagina, bohater filmu "Hotel Ruanda", skazany na 25 lat więzienia

Na 25 lat więzienia skazał w poniedziałek sąd w Kigali Paula Rusesabaginę, bohatera filmu "Hotel Ruanda" opowiadającego o ludobójstwie w Rwandzie w 1994 roku, który oskarżony został m.in. o działalność terrorystyczną i finansowanie organizacji terrorystycznej.

  •  

    pokaż komentarz

    Nasza szkoła miała głupi zwyczaj organizowania wyjść do kin na filmy, których nikt nie chciał oglądać. M.in o Goyi i chyba w tym samym roku Hotel Rwanda. Prawdę mówiąc, polecam. Fabuła trzyma w napięciu i nie jest tak źle, jeśli chodzi o gore. Ale ni wuja nie pamiętam nic, żeby w tym filmie przynależał do terrorystów. Natomiast jest bohaterem, który uratował wielu ludzi. I w filmie coś było o azylu w Europie (Holandia?? wiem, że w artykule jest Belgia) I pomaganiu sobie nawzajem.

    Według sądu Rusesabagina, zaciekły krytyk obecnych władz w Rwandzie, należał do grupy terrorystycznej MRCD-FLN (Ruch Rwandy na rzecz Demokratycznej Zmiany - Frontu Wyzwolenia Narodowego - PAP), która w 2018 i 2019 roku atakowała ludzi w domach, a nawet na ulicach w samochodach. Oskarżony przyznał, iż należał do tej organizacji, zaprzeczył jednak, że ponosi odpowiedzialność za przemoc, której dokonywało jej skrzydło zbrojne.
    Dlaczego kur., wszystkie ikony lewicy/tolerancji/multi kulti w najlepszym razie mają "drugie dno" a w najgorszym okazują się świrami lub przestępcami?