Niemcy zatrzymali 85 imigrantów na granicy z Polską

Niemcy zatrzymali 85 imigrantów na granicy z Polską

@Tym limburger-zeitung.de #polska #europa #niemcy #imigranci #irak #afganistan

Przybyli do Europy via Białoruś - część pośrednio przez Turcję. Około połowa to Irakijczycy. Tak właśnie skutecznie działa płot Błaszczaka.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli trzeba płot zdjąć? Czy płot jest za mały? Bo nie rozumiem przekazu OPa, poza tym, że trzeba dop@%%%?#ić władzy.

  pokaż spoiler Dop@%%%?#ić trzeba oczywiście, ale nie za próby robienia czegoś dobrego nawet jeśli niezbyt im to na razie wychodzi.

  •  
   KazPL

   +95

   pokaż komentarz

   Bo nie rozumiem przekazu OPa

   @Zjerzy: Nie ma co rozumieć, on z towarzystwa które nie chciało płotu, nie chciało wojska na granicy, nie chciało NIC zrobić poza dowożeniem pizzy a teraz obłudnie "no proszę, nie działa". Kim trzeba być żeby wykazywać jest taką hipokryzją?

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: no no niby nie działa, ale op nie wie ile osób by przeszło jakby płotu nie było, standardowe omawianie skuteczności bez próbki kontrolnej ;D

  •  
   KazPL

   +7

   pokaż komentarz

   no no niby nie działa, ale op nie wie ile osób by przeszło jakby płotu nie było, standardowe omawianie skuteczności bez próbki kontrolnej ;D

   @theodolit: Są raporty ile dziennie było prób - oczywiście udaremnionych, bo ile przeszło to nie wiemy, ale tych co nie przeszli bez płotu i dodatkowych sił moglibyśmy pewnie dodać w 1/2-3/4 do tych co przeszli. Przecież przejść przez granice gdy jest "normalnie" strzeżona to nie jest jakiś wyczyn.

  •  

   pokaż komentarz

   on z towarzystwa które nie chciało płotu, nie chciało wojska na granicy, nie chciało NIC

   @KazPL: 3 x pudło.

   nie za próby robienia czegoś dobrego nawet jeśli niezbyt im to na razie wychodzi

   @Zjerzy: No jasne, za same próby trzeba chwalić.
   Zwłaszcza gdy zaczęto "coś" robić 2 miesiące po tym gdy zaczęły się działania przeciwko Litwie.

   Zamiast skupiać się na chwaleniu wspaniałej konstrukcji, którą można na spokojnie sforsować w minutę tnąc drut, lepiej odpowiedzcie na pytanie dlaczego o tych 85 imigrantach dowiadujemy się z niemieckich mediów. Bo w przekazie naszej SG to na granicy są same udaremniane próby nielegalnego jej przekraczonia.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo w przekazie naszej SG to na granicy są same udaremniane próby nielegalnego jej przekraczonia.

   @Tym: te udane przekroczenia już z definicji są niezauważone przez straż graniczną XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: A zawsze złapiesz człowieka? Nie zawsze. Myślisz, że czemu nielegalni imigranci są nielegalni? ¯\_(ツ)_/¯.

   No ok możemy równiez do nich strzelac na granicy. Ja nie widze problemu w postawieniu znaku z najpowszechniejszymi napisami w arabskim czy jakim oni tam mówią z regionu i w razie czego puszczeniu serii.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo w przekazie naszej SG to na granicy są same udaremniane próby nielegalnego jej przekraczonia.

   @Tym: trudno zliczyć te próby przemytu, o których się nie wie, (eu)geniuszu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Zjerzy: ja to zinterpretowałem, że jest nieskuteczny. Ma wymiar propagandowy. Taka szopka za nasze pieniądze, które mogłyby być lepiej zainwestowane w ochronę granicy ale nie byłoby czego pokazać w szczujni TVPiS

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli trzeba płot zdjąć? Czy płot jest za mały? Bo nie rozumiem przekazu OPa, poza tym, że trzeba dop$!@%!$ić władzy.

   @Zjerzy: To co na pewno trzeba to tych zatrzymanych przez Niemców trzeba odesłać tam skąd przybyli. Zielona granica nawet nie wiem jak "dozbrojona" nigdy nie zapewni 100% szczelności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: no pacz dranie spiepshyly przez granice i nie podpisały listy, że im się udało XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Zjerzy: pamiętaj jeszcze że mogli przez Ukrainę przejść, przez Bieszczady, oczywiście kto wie może przez Kaliningrad, jednym słowem przez całą wschodnia granicę.

  •  

   pokaż komentarz

   Taka szopka za nasze pieniądze, które mogłyby być lepiej zainwestowane w ochronę granicy ale nie byłoby czego pokazać w szczujni TVPiS

   @koku: Ale jak można lepiej zainwestować w ochronę granic? Poza polami minowymi płoty i mury to najlepsze, co wymyślono w tej dziedzinie.

 •  

  pokaż komentarz

  Lewacka Logika, najpierw że nie wpuszczamy a teraz że przepuszczamy. Ludziom których ciągle piecze dupa nigdy nie dogodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Powinniśmy autobusy z Białorusi pod niemiecką granicę uruchomić

 •  

  pokaż komentarz

  Autorze wrzutki, puknij sie w głowę. Gdyby nie płot i wojsko, to Niemcy na Odrze zatrzymaliby 8500, a nie 85 nielegalnych imigrantów. Jesteś jednym z tych, którzy własne gówno by zeżarli, byle tylko dokopać pisowi. Płot to prowizorka, ale i tak jest skuteczniejszy niż nic.

 •  

  pokaż komentarz

  Białoruski opozycyjny portal Nexta (ten, którego redaktorem naczelnym był Protasewicz) opublikował taki tweet:

  Każdego dnia samolotami czarterowymi do Mińska przylatuje około 180 pasażerów z Syrii i Iraku. Loty organizują białoruskie biura podróży. Każdego dnia starają się o 200 wiz dla Irakijczyków i Syryjczyków. Na lotnisku w Mińsku gromadzą się nielegalni imigranci i czasami wybuchają między nimi bójki.

  https://twitter.com/nexta_tv/status/1440017178225414145

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: A to coś zmienia, czy dowozi ich Łukaszenka czy sami zap%%@!%@ają karawaną przez wiele państw do granicy UE?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak właśnie skutecznie działa płot Błaszczaka.
   @Tym: a ilu byłoby bez płotu?

  •  

   pokaż komentarz

   a ilu byłoby bez płotu?

   @Nieszkodnik: Niewielu więcej. Sęk w tym, że "płot" daje złudne poczucie bezpieczeństwa. Jego sforsowanie jest banalne - wystarczą nożyce do drutu, które najprawdopodobniej dostarczają migrantom służby białoruskie. Po przecięciu drutu i przejściu nożyce zostawiane są zresztą po stronie białoruskiej, tak żeby kolejne grupy mogły z nich skorzystać.
   Jeśli to zabezpieczenie ma mieć jakikolwiek sens, to musi być solidne. Tymczasem - znając życie - zadowolimy się tym pożal się Boże "ogrodzeniem"; zimą migracje przystopują, więc nie zrobimy nic, wiosną znowu ruszą, a my dalej z tym "poczuciem bezpieczeństwa" zostaniemy.

   Inna sprawa, że płoty i noktowizory, to wszystko środki doraźne - tak jak pisałem już wielokrotnie - rozwiązanie tego problemu leży w zupełnie innego rodzaju środkach. Wiadomo, że jeszcze na początku sierpnia rząd się łudził, że Łukaszenkę przekupi. Nie udało się. Trudno. A czy z władzami krajów tranzytowych rozmawiano? Kraje europejskie objęły Białoruś embargiem lotniczym. Dlaczego nikt nie pyta władz Iraku dlaczego pozwalają na loty ze swojego terytorium? I w której drużynie chcą grać i czy chcą dalej pomocy finansowej od UE. To tak na początek.

   A to coś zmienia, czy dowozi ich Łukaszenka czy sami zap$%!#$!ają karawaną przez wiele państw do granicy UE?

   @niecodziennyszczon: No, tyle zmienia, że imigranci idą przez naszą granicę zamiast szlakiem bałkańskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: powinieneś zostać szefem Straży Granicznej. Co tam SG? Frontexu!

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym

   Dlaczego nikt nie pyta władz Iraku dlaczego pozwalają na loty ze swojego terytorium?

   Dlaczego nie wiesz, że w tej sprawie u władz Iraku interweniowała dyplomacja UE?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: "Sęk w tym, że "płot" daje złudne poczucie bezpieczeństwa. Jego sforsowanie jest banalne - wystarczą nożyce do drutu, które najprawdopodobniej dostarczają migrantom służby białoruskie."

   Drzwi do Twojego domu to też nie jest problem dla złodzieja jak przyjdzie je otworzyć, złudne poczucie bezpieczeństwa, weź je wystaw, płot też zlikwiduj. Jak do tej pory nie miałeś włamania to i bez drzwi nikt do domu nie wejdzie...

   pokaż spoiler sarkazm

  •  

   pokaż komentarz

   @niecodziennyszczon: Pomyśl - to naprawdę nie boli.
   Skoro Łukaszenka ich przywozi do swojego kraju samolotami, a potem "rzuca" na granicę z Polską - to po co to robi? Przecież dał im wizę do swojego kraju i wziął tym samym za nich odpowiedzialność. To jest wojenka kolego bez czołgów i armat (na razie).