Kłamstwo Polexitowe Ziobry i Jakiego. Polska w UE straciła ponad 500 mld zł?

Kłamstwo Polexitowe Ziobry i Jakiego. Polska w UE straciła ponad 500 mld zł?

Zmasowana kampania w kierunku POLEXITU rozpędza się. 535 mld zł miała stracić w latach 2004-2020 Polska na członkostwie w Unii Europejskiej - wynika z raportu przedstawionego na konferencji prasowej Patryka Jakiego. "Zbigniew Ziobro i Patryk Jaki szykują kłamstwo polexitowe"

 •  

  pokaż komentarz

  Pis kłamie w żywe oczy? Nowe, nie znałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: Jaki i Ziobro to Solidarna Polska. Tacy pisowcy wśród pisowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: Kłamie?
   Oni tym pokazem robią prawdziwe sk!$%ysyństwo, bo to bezczelna manipulacja, której nie powstydził by się ani Putin ani Kim
   Kłamać to może dziecko, że zjadło obiadek, to co oni wyprawiają przechodzi ludzkie pojęcie.

  •  

   pokaż komentarz

   Pis kłamie w żywe oczy? Nowe, nie znałem.

   @maximilianan: Tak klamie PIS non stop, artykul tez klamie ze POLEXIT jest planowany.

   PIS zawsze mial retoryke przeciwko UE ale wszysto fundamentalne i wazne dla UE klepal.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: gdy pisowi spadnie poparcie tak że się nie utrzymają przy korycie to mogą zrobić polexit przed wyborami, sfałszować wybory i zrobić z milicji drugi omon. Myślę że oni już nie mają skrupułów.

  •  

   pokaż komentarz

   @puto: gorzej dla nich, jak się przelicza i wojsko ich rozstrzela.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan:
   Przeciez to prawda ze Polska traci.
   Pomijajac kase to traci suwerennosc - co jest najwazniejsze. Mozna wsolpracowac gospodarczo ale jak ktos ci sie z butami wpieprza w nie swoje to sie robi nieprzyjemnie i na pewno niekorzystnie dla Polski. Za to bardzo korzystnie dla bogatych krajow UE.
   Traci tez mase specjalistow i fachowcow. Szkolimy ich i edukujemy za nasze pieniadze po czym wyjezdzaja do pracy dla zysku obcego panstwa.
   Do tego dolicz potworne koszty utrzymywania dziesiatek tysiecy urzednikow, koszty zmian prawa.

   Slupki slupkami ale po 15 latach w UE Polak zarabia 5- 6 razy mniej niz przecietny obywatel ,,starej'' unii. Na poziomie UE sa tylko ceny.
   Przyjeto nas wylacznie dla taniej sily roboczej i nowych rynkow zbytu, nie po to zeby robic nam dobrze.
   Jesli ktos mysli inaczej to jest zwyczajnym naiwniakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: a, no jak tak mówisz, to tak na pewno jest. Przecież to prawda, że pis rozmontowuje państwo, przecież to prawda, że łamią konstytucję, przecież to prawda, że nie chcą dopuścić do uzależnienia wypłat z Funduszu Odbudowy od praworządności.

   To co tutaj wymieniasz to są ogromne zalety dla ludzi: specjaliści mogą wyjechać z tego pożal się boże kraju, przedsiębiorcy mogą handlować z całą UE bez dodatkowej papierologii, tania siła robocza bez wykształcenia ma pracę za lepsze pieniądze, niż proponują rodacy.

   Jeśli dla ciebie zyskiem jest trzymanie wszystkich za mordę i zmuszanie do gnicia w tym bagnie zwanym Polską to spoko, faktycznie cholernie dużo tracimy.

  •  

   pokaż komentarz

   Pomijajac kase to traci suwerennosc

   @ozzmann: Korea Północna jest bardzo suwerenna, czy Polska powinna pójść tą drogą?
   Raczej nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Traci tez mase specjalistow i fachowcow. Szkolimy ich i edukujemy za nasze pieniadze po czym wyjezdzaja do pracy dla zysku obcego panstwa.

   @ozzmann: I jak wyjdziemy z UE to masa specjalistów i fachowców przestanie wyjeżdżać zarabiać lepsze pieniądze? Zabierzesz im paszporty? Gdzie się takie tłuki chowają.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Polak zarabia 5- 6 razy mniej niz przecietny obywatel ,,starej'' unii

   @ozzmann: i to niby Unii wina? Dobre

 •  

  pokaż komentarz

  A kuce to nie lepsze

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Podłe, kłamliwe, niebezpieczne gnidy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jonn:
   Sama prawda. UE oplaca sie tylko bogatszym krajom. Taki wychodzi bilans jesli policzy sie kompleksowo.
   PKB o 30 % nizsze? W PKB wlicza sie tez produkcje obcych koncernow w Polsce. Zyski z tego zostaja za granica. Polski eksport? W Polski eksport takze jest wliczona obca produkcja w Polsce.
   Nikt tez noe liczy kosztow obslugi wprowadzania coraz to nowych norm unijnych. Dziesiatki tysiecy urzednikow nie pracuja za darmo. Koszty zmiany prawa tez nalezy w to wliczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: to pokaż te wyliczenia z których wynika że tracimy (tylko nie te obrazki Jakiego)

  •  

   pokaż komentarz

   Sama prawda. UE oplaca sie tylko bogatszym krajom. Taki wychodzi bilans jesli policzy sie kompleksowo.

   @ozzmann: Bo Tobie debilu się wydaje, że jak wyjdziemy z UE to wszystko zostanie po staremu: będziemy mieli dostęp do wspólnego rynku i możliwości "eksportu" do UE?

 •  

  pokaż komentarz

  A ja tam trochę będę bronić tego raportu i trochę ganić:

  Według najnowszego raportu Global Financial Integrity (międzynarodowej organizacji zajmującej się nielegalnymi przepływami finansowymi) Polska należy do pierwszej 20-stki krajów (jest w tej grupie jedynym krajem należącym do UE), najbardziej wyzyskiwanych krajów przez zagraniczne korporacje.

  Raport GFI stwierdza, że z Polski zagraniczne firmy nielegalnie wyprowadzają corocznie około 90 mld zł czyli około 5% naszego PKB i dotyczy to głównie oszustw związanych z podatkami VAT i CIT oraz cłami. Dane GFI potwierdzają wcześniejsze ustalenia dotyczące naszego systemu podatkowego opracowane przez MFW oraz Komisję Europejską, w tych dokumentach także pisano o blisko 100 mld zł rocznie, które traci polski budżet na skutek oszustw podatkowych.

  Przypomnijmy tylko, że rozrastanie się zjawiska niepłacenia CIT przez firmy z udziałem kapitału zagranicznego potwierdza raport przygotowany przez Komisję Europejską w którym autorzy powołując się na ekspertyzy przygotowane na zlecenie Komisji Europejskiej, stwierdzają że wielkie korporacje unikają płacenia podatku dochodowego w całej Unii Europejskiej. W skali całej UE uszczuplenia z tego tytułu to kwota ponad 120 mld euro, w przypadku Polski oszacowano je na ponad 11 mld euro rocznie, co daje astronomiczną kwotę blisko 46 mld zł utraconych dochodów podatkowych (w ostatnich latach wpływy z tego podatku wynoszą około 28-31 mld zł). Oznaczałoby to, że utracone każdego roku wpływy z podatku CIT od firm z udziałem kapitału zagranicznego znacznie przekraczają dochody budżetowe z tytułu tego podatku i że w ciągu ostatnich lat kolejni ministrowie finansów poprzedniego rządu Platformy i PSL-u i teraz PiSu.

  Z kolei wyłudzenia w podatku VAT które wg raportu MFW, są jednymi z najwyższych w UE wynoszą ponad 3% PKB, a więc w warunkach roku 2014 wyniosły ponad 52 mld zł.

  Według mnie ten raport jest kłamliwy, bo na pierwszy rzut oka Polska w UE straciła już spokojnie ponad bilion złotych. Jednak trzeba postawić sobie pytanie z czyjej winy? Oczywiście winni są tutaj rządzący najpierw PO/PSL, a teraz PiS, którzy świadomi drenażu Polski na gigantyczną skalę nie potrafią, a czasem nie chcą (Pis dostał gotową ustawę, która rozwiązałaby problem, lecz okroił ją tak, że uderzyła tu nowość tylko w małych przedsiębiorców) od prawie 20 lat.

  Więc owszem jesteśmy stratni, ale tylko i wyłącznie przez działania naszych osłów. Nie ma co się dziwić zagranicznym korporacjom, że jak mają furtki to z nich korzystają.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: Dlatego Jaki i spółka jeszcze bardziej chcą gnębić polskie przedsiębiorstwa, przez coraz bardziej skomplikowane przepisy i większe obciążenia. Jest cacy. Raj dla zagranicznych korporacji,

  •  

   pokaż komentarz

   @majkelr: Ogólnie to wszystkie partie po 1989 roku prowadzą tą samą politykę względem zachodnich korporacji.

   - Najpierw trzeba było zrobić miejsce zachodowi, więc zaczęła się szaleńcza prywatyzacja zakładów czasem nawet za mniejszą wartość niż zatowarowanie magazynu
   - Potem trzeba było wprowadzić ulgi podatkowe obcemu kapitałowi, by ten łaskawie chciał u nas zainwestować
   - Następnie utrzymywać ulgi podatkowe jednocześnie gnojąc własny przedsiębiorców

   My po 1989 wcale nie odzyskaliśmy wolności tylko zmieniliśmy właścicieli na mniej widocznych i bardziej rozmytych.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: Ale wiesz, że żeby wygenerowac kasę do transferow2ania to trzeba najpierw zainwestowac kasę? Krótko mówiąc, gdyby te firmy nie zainwestowały w Polsce te miejsca pracy nigdy by nie powstały. Czyli nie tylko nie byłoby pieniędzy z zysków, które sa generowane, ale także pieniędzy, które idą na wypłaty i podatki, które płaca firmy oraz ich pracownicy. Pieniądz to nie jest papier sam w sobie - pieniądz to jakby "dowód wykonanej pracy". Jezeli zwiększysz ilośc gotówki ponad zwiększoną produkcje i usługi (zwiększone inwestycjami) to nastąpi inflacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: jakoś z innych krajów UE kapitał nie jest wyprowadzany w takich ilościach. Więc nie jest to kwestia UE tylko złego zarządzania państwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: I rozwiązaniem jest wyjście z UE? xD Już k%?%a widzę jak PiS negocjuje umowy międzynarodowe korzystniejsze niż te, które mamy w UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: Skoro KE widzi problem niepłacenia podatków przez korporacje to należy oczekiwać, że coś z tym zrobią (Podatek cyfrowy - coś takiego nie miało zostać wprowadzone? Wydaje mi się, że coś tam UE próbuje robić z opodatkowaniem gigantów cyfrowych).
   To raz, a dwa - pytanie, czy gdybyśmy byli poza UE to czy sami opodatkowalibyśmy zagraniczne korporacje i nie tracili tych miliardów? Moim zdaniem wątpliwe, bo dochodziłoby do szantaży gospodarczych czy w ogóle stosowania jakichś tricków przez korporacje. Znając politykę pisu i lizanie dupy USA to wątpie, żebyśmy jakkolwiek się buntowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: i gdzie w tym co napisałeś, widzisz winę w członkostwie w UE?

  •  

   pokaż komentarz

   Przypomnijmy tylko, że rozrastanie się zjawiska niepłacenia CIT przez firmy z udziałem kapitału zagranicznego potwierdza raport przygotowany przez Komisję Europejską w którym autorzy powołując się na ekspertyzy przygotowane na zlecenie Komisji Europejskiej, stwierdzają że wielkie korporacje unikają płacenia podatku dochodowego w całej Unii Europejskiej

   @PogromcaPatusow: Przecież to jest zjawisko powszechne dla międzynarodowych korporacji i nie wiem jaki to ma związek z tym, że Polska jest w Unii.
   Oczywiście członkostwo bardziej skłoniło te firmy do inwestycji dzięki wolnemu przepływowi towaru, braku cła czy odliczania VATu, ale sami też wprowadziliśmy mechanizmy do ściągania tych firm jak strefy ekonomiczne czy bezpośrednie dofinansowania dużych inwestycji zagranicznych.
   I teraz pytanie, byłoby lepiej gdyby te firmy nie otworzyły się w Polsce? Co by było na ich miejsce? Polskie zakłady motoryzacyjne?
   Jaki wypluł raport w którym pokazał, że kraj bez własnej gospodarki i firm jest zdominowany przez firmy zagraniczne, służy jako tania siła robocza, bo nie potrafi zbudować nic swojego i mówi, że Polska straciła, bo te firmy wolą wyprowadzać zysk do spółek matek, które tu zainwestowały.

   Według mnie ten raport jest kłamliwy, bo na pierwszy rzut oka Polska w UE straciła już spokojnie ponad bilion złotych

   Używanie pojęcia "straciła" to już kompletnie jakiś fikołek, gdyby nie kapitał zagraniczny to byśmy żarli szczaw i mirabelki jak Ukraińcy, a szczytem marzeń byłaby praca w państwowym grajdole typu Orlen.

  •  

   pokaż komentarz

   I rozwiązaniem jest wyjście z UE?

   @abcasdf: A gdzie on to napisał?

  •  

   pokaż komentarz

   A gdzie on to napisał?

   @MrAndy: A gdzie ja napisałem, ze to napisał?

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: to bardziej kwestia polityki z lat 90tych niż UE. UE odwaliła przede wszystkim limity i głupie wymagania rolnikom

  •  

   pokaż komentarz

   A gdzie ja napisałem, ze to napisał?

   @abcasdf: "I rozwiązaniem jest wyjście z UE?"

  •  

   pokaż komentarz

   @MrAndy: No ponawiam pytanie, gdzie napisałem, ze napisał, ze takie jest rozwiazanie? Zadałem pytanie, żeby poznać jego zdanie. Daj mi spokój człowieku xD

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: brakuje tylko jednego czynnika. Dzięki względnie taniej sile roboczej nasz kraj się rozwija. Jesteśmy montownią Europy, robimy czarną robotę dla wielu korpo, ale dzięki temu mamy pracę. Jeżeli niemiecka firma ma biuro w Polsce, które zatrudnia 500 osób, to daje im pracę, a sobie zapewnia cięcie kosztów. Jednocześnie gdyby koszty były podobne, to działali by sobie u siebie w Niemczech, a u nas te 500 osób nie miałoby pracy.

   Dzięki małej stopie bezrobocia dzięki zagranicznym korpo, nasz kraj ma możliwość się rozwijać. Zapewnia to wielkie wpływy do budżetu z podatków pośrednich oraz ogromny rozwój usług, które to już są głównie lokalne, jak restauracje, fryzjerzy itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Potem trzeba było wprowadzić ulgi podatkowe obcemu kapitałowi, by ten łaskawie chciał u nas zainwestować

   @PogromcaPatusow: akurat ulgi to sposób aby z tych korporacji coś jednak wyciągnąć. Przychodzi korpo zachodnie do takiej Bydgoszczy i mówi "dam tutaj 7000 miejsc pracy ale proszę o ulgi". Jeżeli jest to pracodawca IT z wyższą niż średnia krajowa medianą zarobków to właśnie na tych etatach zyska i ZUS, a podatek PIT wpadnie od Kowalskich a nie CIT od korpo. Ja wiem, że to nie jest idealny model ale myślę że często pomijany w powszechnym atakowaniu korpo. Ja chciałbym aby korpo u nas było obecne i silne, ale chciałbym abyśmy my mieli "nasze korpo" silne zarówno u nas jak i na ryknach zachodnich/wschodnich.

   Myślę też że na pierwszy rzut mogliby uszczelnić przepisy pomocy publicznej. Teraz taki Orange czy inny zagraniczny moloch dostaje ze Skarbu Państwa w jednym roku więcej niż podatków zapłacił sumarycznie przez dekadę. Jakby tak dodać zapis, że pomoc publiczna może być udzielona tylko do wysokości kwoty zapłaconych podatków z ostatnich np. kilku lat to firmy albo by część wyniku rozpoznawały tutaj aby mieć "zabezpieczenie" w razie potrzeby albo państwo mogłoby wykluczyć te molochy z pomocy publicznej np. przy tych cholernych lockdownach. Niech im matki korporacje oddadzą za przestoje a nie Skarb Państwa dojony przez nich przez dekadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   My po 1989 wcale nie odzyskaliśmy wolności tylko zmieniliśmy właścicieli na mniej widocznych i bardziej rozmytych.

   @PogromcaPatusow: co to jest wolność? Prawo i możliwość do robienia zupełnie wszystkie, co w danym momencie przyjdzie ci do głowy? W takim razie rodzina, sąsiedzi, samorząd miejski, powiatowy i wojewódzki, a nade wszystko - rząd w Warszawie - wszystko to ogranicza twoją wolność, daleko bardziej niż Bruksela.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow:

   Według najnowszego raportu Global Financial Integrity (międzynarodowej organizacji zajmującej się nielegalnymi przepływami finansowymi) Polska należy do pierwszej 20-stki krajów (jest w tej grupie jedynym krajem należącym do UE), najbardziej wyzyskiwanych krajów przez zagraniczne korporacje.

   Raport GFI stwierdza, że z Polski zagraniczne firmy nielegalnie wyprowadzają corocznie około 90 mld zł czyli około 5% naszego PKB i dotyczy to głównie oszustw związanych z podatkami VAT i CIT oraz cłami.

   Ale słyszałeś o zmianach w systemie podatkowym zwalczających te wyłudzenia? Wiesz, że teraz są osobne konta na VAT, trzeba wypełniać JPK itd?

   Luka w VAT znacząco została zmniejszona.

  •  

   pokaż komentarz

   Według najnowszego raportu Global Financial Integrity

   @PogromcaPatusow: Najnowszego, czyli z 2014 r.?

 •  

  pokaż komentarz

  Unia tylko daje! Mówić inaczej to bluźnierstwo!

  źródło: piketty.png

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna