Podwyżki dla nauczycieli

Podwyżka średnich płac nawet o ponad 1 400 zł, ale wyższe pensum, wprowadzenie przeciętnego wynagrodzenia nauczycieli zamiast średniego, ustalanego w oparciu o kwotę bazową, zmniejszenie liczby stopni awansu zawodowego, 50 dni urlopu wypoczynkowego dla nauczycieli, zmiany w ocenach pracy...

  •  

    pokaż komentarz

    pitu-pitu, nie patrz na przeciętne, tylko na minimalne, bo tyle płacą OPy, ile MEN płacić każe a nie ile teoretycznie mogliby. Tam się zresztą pod likwidacją średniej z wyrównaniami kryje kolejny skok na nauczycielską kieszeń.

    W zamian za zwiększenie pensum o 4+8 godzin tygodniowo, likwidację nauczycielskiego socjalnego i innych dodatków do zasadniczej.

    Nauczyciele nie zastrajkują, jak to wprowadzą. Po prostu odejdą: na emeryturę, na kompensacyjny a młodsi zwieją choćby do Niemiec, nie tylko lekarzy i listonoszy namawiają na pracę w Reichu. Niech sobie MEN sam uczy dzieci na takich warunkach. Aktualnie mamy dziesięć wakatów w placówce, która zatrudnia około 120 belfrów. Po takich zmianach w ciągu paru lat zostanie nas połowa. Brawo ten pan!