Darmowe podpaski wspieraniem LGBT. Dyrektor nie zgodził się na nie w szkole

Darmowe podpaski wspieraniem LGBT. Dyrektor nie zgodził się na nie w szkole

Dyrektor jednej z polskich szkół miał sprzeciwić się wprowadzeniu "różowej skrzyneczki" z darmowymi podpaskami dla uczennic, bo jak stwierdził "jest to wspieran...

 •  

  pokaż komentarz

  Czy szkoła jest podmiotem odpowiednim dla zapewniania artykułów sanitarnych uczniom których nie stać na samodzielny zakup? Czy woźny chodzi po szkole z mydłem, papierem toaletowym i rozdaje je uczniom? Jeżeli sytuacja domowa jakiegoś ucznia jest zła, to od poprawienia jej jest pomoc społeczna, a od wychwycenia takich sytuacji są wychowawcy i szkolni pedagodzy. Niech szkoła się zajmie nauczaniem i wychowaniem, a pomoc społeczną zostawmy pomocy społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam, doczytałem tekst i trochę zmieniam zdanie. Jeżeli utrzymywaniem skrzyneczek zajmuje się jakaś fundacja, a szkoła zapewnia jedynie miejsce w łazience to nie widzę w tym nic złego.

  •  

   pokaż komentarz

   @pp53 tylko pytanie czy też nie odpowiada za te skrzynki finansowo. Jednak uczniowie często niszczą takie przedmioty. Ogólnie od niedawna zrobiło się strasznie głośno o problemie z dostępem do środków higienicznych dla kobiet. Nigdy nie słyszałem o nikim kogo nie stać na podpaski/tampony a wychowywałem się w czasach gdzie rodzice nie dostawali 500+ . Jak coś to biedronka dołączyła się do tej akcji i można w formie vochera otrzymać 100% wartości środków higieny https://www.biedronka.pl/pl/okres-zmian

  •  

   pokaż komentarz

   @mariusz2712: Fundacja powinna odpowiadać za zaopatrzenie, stan techniczny i odpowiednie atesty. Szkoła może dać miejsce i ewentualnie przymocować. Nie widzę powodu dla którego szkoła miała by brać jakąkolwiek odpowiedzialność za infrastrukturę podmiotów zewnętrznych.
   Co do tego, że nigdy nie słyszałeś, to jeszcze nie oznacza że takie rzeczy się nie zdarzają. Ludzie żyją w różnych patologiach, a sam fakt istnienia takich akcji jak wspomniane przez ciebie vouchery w biedronce wskazują na to, że problem występuje, chociaż jego skala może być wyolbrzymiana. Nadal uważam, że ten problem powinni rozwiązywać wychowawcy i szkolni pedagodzy, ale jeżeli jakaś fundacja chce to zrobić na własny koszt, to nie widzę w tym nic złego.

  •  

   pokaż komentarz

   @pp53: pytanie, czy szkoła jest miejscem, by wychowywać w "patriotycznych-religijnych" tzw "wartościach" czy miejscem, by przekazywać rzetelną wiedzę?

  •  

   pokaż komentarz

   @pytlar: Wszędzie wejdą kretyni z polityką, no wszędzie. Napisz na mikro, że woda w morzu zimna to ci powiedzą "a może za PO była ciepła?"

  •  

   pokaż komentarz

   @pp53: pytanie, jaka jesyt funkcja szkoly? Tak, obecnie dla setek tysiecy dzieci jets miejsce, gdzie moga np zjesc jedyny cieply posilek w ciagu dnia.

 •  

  pokaż komentarz

  Wiarygodne anonimowe wieści z Facebooka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: comment_8aP1mMhy24MZLha6ZwyDAynGFDbIeHNi,w1200h627f.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Jak u mnie wprowadzili worki do sprzątania po psach to zawsze znajdzie się jakaś stara psiara która wszystkie zajuma, pewnie z tym byłoby podobnie ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  same się do tego przyznają
  zresztą to trochę tak jakby hitlerowcy rozdawali jarmułki żydom za darmo

  źródło: Przechwytywanie.PNG