Eksperci o raporcie Jakiego: "Niezrównoważony, ahistoryczny, wybiórczy"

Eksperci o raporcie Jakiego: "Niezrównoważony, ahistoryczny, wybiórczy"

Dwaj profesorowie UW i SGH – twierdzą, że Polska na członkostwie w UE straciła 535 miliardów złotych (raport na zamówienie Patryka Jakiego). Ekonomiści podane dane kwitują: "porównywanie gruszek z jabłkami". Raport oceniają jako "niespotykany w analizach i literaturze przedmiotu bilansu płatniczego"

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  źródło: img.wprost.pl

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: r0HfPogZj8SxTHlj.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Mam jedno ale.

  socjolog i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Tomasz Grosse.

  Na jaki psi ch*j za przeproszeniem do dyskusji o finansach i przepływach finansowych jako eksperta bierze sie typa od SOCJOLOGII. No ja p@%#?%#e na serio tak mało jest względnie dobrych ekonomistów tym kraju czy po prostu innego "eksperta" do podpisania sie juz w tym temacie nie było?

  Dokładnie ten sam poziom absurdu co dyskusja z ksiedzem o małżenstwie.

  •  

   pokaż komentarz

   na serio tak mało jest względnie dobrych ekonomistów tym kraju

   @Razor_wwa: Przecież żaden "względnie dobry" ekonomista by nie napisał że na członkostwie w UE tracimy.

  •  

   pokaż komentarz

   nie znam się, ale się wypowiem... zechciej może sprawdzić, kim jest ten "typ"...

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie ten sam poziom absurdu co dyskusja z ksiedzem o małżenstwie.

   @Razor_wwa: Dokładnie. To tak jakby kobieta miała iść do ginekologa mężczyzny.

  •  

   pokaż komentarz

   @mayek: Pewnie że, NIE - bo boi się o karierę a za prawdę pewnie był by długo męczony.

   @Razor_wwa: chciał byś tyle wiedzieć o małżeństwie co ksiądz - może w końcu mamę byś zrozumiał
   Rozumiem że masz większą wiedzę jak tamci eksperci, oświeć nas proszę...
   Bo oni i tak jełro optymistycznie podeszli do tematu kolejnej okupacji i rozbioru Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @cia_agent:

   chciał byś tyle wiedzieć o małżeństwie co ksiądz - może w końcu mamę byś zrozumiał

   Interesują mnie ludzie zajmujący sie czyms praktycznie na co dzień a nie teoretycy. Więc nie nigdy nie będzie mnie interesowało co ma do powiedzenia na temat życia w małżeństwie koleś, który ma narzucony celibat ¯\_(ツ)_/¯. Uczciwiej w tym temacie wyglada np pastor w USA, który zwykle ma żone i dzieci a nie teoretyk, który wyczytuje swoje mądrości z ksiązki napisanej gdzieś na przełomie 4 wieku.

   Rozumiem że masz większą wiedzę jak tamci eksperci, oświeć nas proszę...

   Uprzejmie mówię, że wbrew pozorom moge mieć mieć większa wiedze na temat finansów i ekonomii niż socjolog ¯\_(ツ)_/¯Kończyłem to samo SGH co pierwszy członek tej ekipy. Dziedzina drugiego jest kompletnie inna nauka. Na serio nie można było zebrac do opinii na temat ekonomii człowieka z SGH kolejnego? Ekonomisty? Tak mało mamy ekonomistów z tytułami profesorskimi? A może po prostu eksperci byli na życzenie? ¯\_(ツ)_/¯.

   Swoją droga jak nastepnym razem zepsujesz coś czego nie bedziesz umiał naprawić to nie wzywaj aby fachowca specjalisty od danego problemu tylko nie wiem do zepsutego kranu poproś listonosza albo elektryka a nie hydraulika ¯\_(ツ)_/¯.

   P.S A swoją drogą hasło "eksperci" w polskiej scenie medialnej i politycznej to taka wydmuszka, że jak już ktoś powołuje sie na "ekspertów" to znaczy, że opinie wyraza zwykle nikomu nieznany random i do takowych informacji należy podchodzić ze sporym dystansem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Trochę za bardzo się podpalasz. Raport jest nie tylko o finansach i ekonomii, a też o prawnym i generalnym położeniu Polski w UE. Rozumiem, że prostym jest zniwelowanie pozycji prof. Grosse do socjologa, ale to nie do końca uczciwe, jest także politologiem i historykiem, co było raczej pomocne w przygotowaniu takich analiz. Plus, cyt. "był stypendystą uniwersytetów w Oksfordzie, Florencji, Yale, Georgetown w Waszyngtonie. Specjalizuje się w problematyce rozwoju regionalnego, studiach europejskich i zarządzania w administracji publicznej." oraz " Ostatnio opublikował: „Pokryzysowa Europa” (PISM 2018), „W poszukiwaniu geoekonomii w Europie” (Instytut Studiów Politycznych PAN 2014) oraz zredagował książki: „Polityki europejskie w dobie kryzysu” (Scholar 2016) oraz „Oblicza kryzysu” (razem z M.A. Cichockim, Centrum Europejskie w Natolinie 2016).". Ja też jestem po SGH i finansach, ale nie p@#%!@!ę, że jestem mądrzejszy od profesora belwederskiego zajmującego się pół życia UE.
   I nie minusujcie mnie, k#%#a, ja nie bronię prof. Grosse, bo sam do końca nie wiem czemu podpisał się pod tymi wysrywami Krysiaka, ale porównywać go tam do księdza, hydraulika czy elektryka jest gupie

 •  

  pokaż komentarz

  Niewiarygodne, że Jaki znów okazał się debilem, jak mogło do tego dojść...?