"Lokatorzy są nam już winni blisko 80 tys. zł. Nie można ich jednak...

"Lokatorzy są nam już winni blisko 80 tys. zł. Nie można ich jednak...

Ostatnio pozbyłem się tego typu lokatora. Udało się bez fajerwerków. Dzięki temu straty są dużo mniejsze niż w tym artykule. "- Polskie państwo promuje nieuczciwe zachowania i chroni oszustów. Uczciwi ludzie stali się bezradni – mówi Barbara. Choć ma prawomocne wyroki nakazujące zapłatę..."

 •  

  pokaż komentarz

  Może więc Sejm pochyliłby się nad losem osób takich jak ja

  Baba nie kojarzy że pochylił się aż dwa razy bo patole to ich elektorat.
  Za czasów PO zakazując usuwać patologię i za czasów PISu zakazując odłączania patolom mediów.
  Jak się pochyli raz trzeci to będzie im płaciła abonamenty za komórki i internet.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Tu akurat u mnie było inaczej, bo gość miał prąd i gaz na siebie, więc ja za to nie płaciłem. Z tego co wiem to mu prąd kilka razy odłączali, bo nie płacił rachunków. Koniec końców zawsze płacił za ponowne podłączenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Zapomniałeś o tym, że jeszcze PiS ostro dosrał właścicielom. Jak? Dawniej jak gmina nie mogła znaleźć lokalu socjalnego, co opóźniało eksmisję, to musiała płacić odszkodowanie. PiS przerzucił ciężar z gminy...

   ...na niepłacącego lokatora XD

   Więc gmina ma zerową motywację, by znaleźć ten lokal socjalny, a właściciel ma właściwie gwarancję, że póki lokator zajmuje jego mieszkanie, to nie zobaczy nawet złotówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator:
   Pis czy PO to jedno dno.
   Zadziwia mnie ta troska skoro w każdym mieście gdzie jest praca dająca szansę się utrzymać nawet ludziom bez kwalifikacji są hotele "robotnicze" noclegownie itp.
   Eksmisja nie oznacza spania na ulicy jeśli się ma chęć cokolwiek robić.

  •  

   pokaż komentarz

   Baba nie kojarzy że pochylił się aż dwa razy bo patole to ich elektorat.

   @ultra: Chodzi o zrzucenie odpowiedzialnosci panstwa za dostarczanie lokali socjalnych na przypadkowych obywateli co wynajmuja mieszkania. Nie przesadzalbym z tym twierdzeniem ze to ich program wyborczy. Osob nie placacych za mieeszkanie jest poporstu zbyt malo zeby jakas partia miala sie nad nimi pochylac.

  •  

   pokaż komentarz

   jest poporstu zbyt malo

   @sandwind:
   Ale napędzane to było szeroka akcją krzewienia dobroci pod hasłem zwalczania czyścicieli kamienic.
   Takie robienie wody z mózgu to sposób na pozyskanie tych "uciśnionych" .

  •  

   pokaż komentarz

   się ma chęć cokolwiek robić.

   @ultra: no właśnie o to się rozchodzi - po co robić cokolwiek jak dach na głową jest, prąd, woda jest...

  •  

   pokaż komentarz

   Za czasów PO zakazując usuwać patologię

   @ultra: Nie kojarzę. Co takiego PO zrobiło? Kojarzę tylko PiSowskie ustawy w tym zakresie. Wcześniej przynajmniej można było liczyć na rynkową stawkę od gminy w przypadku gdy nie dało się wyznaczyć lokalu socjalnego do eksmisji. No i dodatkowo nie było kary więzienia za odcięcie mediów w przypadku braku opłaty za nie. Prawdziwą patologię wprowadził PiS i nie kojarzę wcześniejszych ustaw, które by w choć w promilu wprowadzało taką patologię jak PiS wprowadził.

   W skrócie dzięki PiSowi nie możesz uzyskać odszkodowania od gminy za brak wskazania lokalu do eksmisji oraz musisz płacić rachunki za pasożyta, bo inaczej pójdziesz do więzienia.

  •  

   pokaż komentarz

   to musiała płacić odszkodowanie. PiS przerzucił ciężar z gminy...

   ...na niepłacącego lokatora XD

   @Pantokrator: Gminy w dalszym ciągu maja obowiązek zapłaty takiego odszkodowania (art. 18 ust. 5 ustawy o ochronie praw lokatorów), tylko to co gmina wypłaci, ma prawo egzekwować od tego lokatora. Efektu możemy się oczywiście spodziewać, ale chodzi o mechanizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubaeinstein: A, takie jajo.
   Ale to też jest cyrk, bo ostatecznie gmina ściągnie z typa kasę, kiedy on wisi dużo więcej właścicielowi. Innymi słowy - ostatecznie jeśli gmina uzyska cokolwiek, to będzie to kasa, którą właściciel lokalu powinien dostać, nie gmina. Gmina płaci odszkodowanie za fakt, że istnieje kretyńskie prawo uniemożliwiające eksmisję...

   Bardzo dziękuję za wyjaśnienie mechanizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   kiedy on wisi dużo więcej właścicielowi.gmina uzyska cokolwiek, to będzie to kasa, którą właściciel lokalu powinien dostać, nie gmina.

   @Pantokrator: No właśnie też nie do końca. Za bezumowne korzystanie należy się jedno odszkodowanie - za okres po wygaśnięciu umowy do wyroku eksmisyjnego. Od tego wyroku, jeżeli w nim jest zawarte prawo do lokalu socjalnego wchodzi w grę "inne" odszkodowanie - za niedostarczenie lokalu przez gminę. Zazwyczaj odszkodowanie za niedostarczenie lokalu jest wyższe od odszkodowania za bezumowne korzystanie - nierzadko się czeka po 10-15 lat. Gdy pracowałem w sądzie, to w 2020 widziałem wyroki eksmisyjne z 2006, 2007, 2008 i od tego czasu ludzie bezczelnie czekali. Ba, niektóre spółki mieszkaniowe były w plecy o rozliczenia mediów, bo jednym pozwem chcieli objąć maksymalnie dużo dłużników, no i siłą rzeczy gdzieś coś się komuś przedawniło. Odszkodowanie należne jest właścicielowi od gminy za niedostarczenie lokalu socjalnego. Taki to jest cyrk - mieszkanie można mieć uwalone na wiele, wiele lat. A patologia doskonale o tym wie - nie wiem, jak jest, ale jeśli chodzi o takie bezczelne, niemoralne wykorzystywanie prawa, to nie można powiedzieć - raczej są obeznani. Moja szwagierka gdy rodziła, to leżała na sali z jakąś Karyną i ta w jednym paluszku miała gdzie, do jakiego pokoju i z jakim drukiem pójść po zasiłki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubaeinstein: Mi chodzi o to, że taki niepłacący lokator wisi często właścicielowi o wiele, wiele więcej, niż ostatecznie wynosi kwota odszkodowania, bo przed wyrokiem eksmisyjnym da się naprawdę długo nie płacić. Teraz tak - ja czekałem na wyrok rok, gmina czekała 4 miesiące z lokalem. Mi nasz kochany lokator wisi kasę za rok niepłacenia. No chyba, że gmina płaci to odszkodowanie wstecz od daty, gdy zawodnik przestał płacić? Ale jeśli nie - to ostatecznie właściciel jest poszkodowany, bo powinien być 1. osobą, do której trafia kasa dłużnika, a gminie kasa jeśli się należy, to na samym końcu, bo to przez działania państwa polskiego nasz właściciel nie może wyrzucić lokatora w 1. kolejności.

   Niesamowite, że nasz kraj jest tak ładnie dostosowany do potrzeb oszustów i cwaniaczków.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe jak będą sobie radzić te fundusze co wszystko na wynajem hurtowo kupuja

 •  

  pokaż komentarz

  Po prostu nie należy się bawić w żadne sądy, itp. są wyspecjalizowane firmy, które za odpowiednią opłatą wpłyną na lokatora, aby się sam wyprowadził.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak się zastanawiam, że przecież ci ludzie mają przez to dług, rosnące odsetki i komornika do końca życia, tak? I oni nie przejmują się tym, że będą mogli pracować tylko na czarno, mieć blokady na koncie bankowym, licytacje sprzętów itp.? Czy to inaczej działa?

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze chwilę i przejmą przez zasiedzenie. A tak poważnie to pozwać skarb państwa o ile to możliwe ale powinno być.