Nauczycielka zawieszona za lekcję o depresji: "Do szkoły nie mam wstępu"

Nauczycielka zawieszona za lekcję o depresji: "Do szkoły nie mam wstępu"

@Logan00 wiadomosci.onet.pl #polska #szkola #edukacja #depresja #

Dyrektor uznał, że nie miałam prawa rozmawiać z uczniami o depresji. I że takie zajęcia mogły przynieść młodzieży bardzo złe skutki – mówi Dorota Olszewska-Sioma, nauczycielka języka polskiego z 26-letnim stażem.

 •  

  pokaż komentarz

  Co za burdel i urwysyństwo!

  Gdyby ktoś kiedyś gdy byłem w liceum a nawet w gimnazjum zaczął mówić o depresji i jej objawach to może zacząłbym się leczyć 10 lat wczesniej, jprdl....

 •  

  pokaż komentarz

  No i wszystko jasne:

  Później okazało się, że w szkole jest więcej nauczycieli, którzy doświadczyli z jego strony złego traktowania. Mówiąc wprost: zachowania noszącego znamiona mobbingu. Żeby się bronić, założyliśmy związek zawodowy. Dyrektor potraktował to jako pójście na wojnę.

  •  

   pokaż komentarz

   Mówiąc wprost: zachowania noszącego znamiona mobbingu.

   @hansschrodinger: A to jest ciekawe. Jak pracodawca zachowuje się w konkretny sposób wobec pracownika czy kierownik wobec podwładnego to jest to mobbing. Ale kiedy nauczyciel zachowuje się w ten sam sposób wobec ucznia to jest to edukacja i wychowywanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @robertx: I co w tym ciekawego? Mnie to zawsze zastanawia, dlaczego fakt istnienia jednej patologii tak bezbrzeżnie Was intryguje w związku z tym, że istnieją też inne patologie xD To się ma jakoś wykluczać? Wyjaśnij mi to, bo to przedziwne.

  •  

   pokaż komentarz

   @60scnds: Nie, tej patologii nie powinno być w ogóle ani w jednym ani w drugim przypadku.

   Ciekawe w tej sytuacji jest to, że osoba która udziela innym ludziom zgody na to kiedy mają srać czy sikać, kiedy wolno im zjeść czy się napić, kiedy mają wstać a kiedy siedzieć i kiedy i co mają mówić czy myśleć nagle w sytuacji kiedy zostaje potraktowana w podobny sposób leci do dziennikarzy krzycząc "ratunku, mobbing!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @robertx: Serio porównujesz dzieci w szkole do pracowników? Uważasz, że Twój szef jest od tego, aby Cię wychowywać i kształtować? A może w ogóle funkcję nauczyciela powinno się zlikwidować, bo dzieciom nie wolno mówić, co mają robić? Najlepiej przeprowadźmy eksperyment jak z Władcy Much Goldinga, niech w szkole będą tylko uczniowie, którym nikt nic nie każe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolny rynek zadecyduje.

   Dalej niewiele rozumiem z tych Twoich oburzeń i opinii :D

  •  

   pokaż komentarz

   Serio porównujesz dzieci w szkole do pracowników?

   @60scnds: Porównuje dzieci w szkole do ludzi. Nie do pomyślenia, nie?

   A może w ogóle funkcję nauczyciela powinno się zlikwidować, bo dzieciom nie wolno mówić, co mają robić? Najlepiej przeprowadźmy eksperyment jak z Władcy Much Goldinga, niech w szkole będą tylko uczniowie, którym nikt nic nie każe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolny rynek zadecyduje.

   @60scnds: Chciałeś zarzucić jakimś ironicznym, absurdalnym i całkowicie oderwanym od rzeczywistości pomysłem, że to niby takie he he pomylone. Tylko nie wziąłeś pod uwagę, że w zasadzie taki system działa od lat i to nawet w Polsce. Nazywa się edukacją domową, dzieciaki uczące się w ten sposób osiągają na studiach wyniki lepsze średnio o +/- 40% w porównaniu do tych z tradycyjnych szkół. Ups

  •  

   pokaż komentarz

   Porównuje dzieci w szkole do ludzi. Nie do pomyślenia, nie?

   @robertx: Widzisz, sam doskonale wiesz o co pytam i manipulujesz, żeby zrobić ze mnie bandytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @robertx: > Ciekawe w tej sytuacji jest to, że osoba która udziela innym ludziom zgody na to kiedy mają srać czy sikać, kiedy wolno im zjeść czy się napić, kiedy mają wstać a kiedy siedzieć i kiedy i co mają mówić czy myśleć nagle w sytuacji kiedy zostaje potraktowana w podobny sposób leci do dziennikarzy krzycząc "ratunku, mobbing!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Skąd założenie, że tak jest w przypadku tej nauczycielki? Z artykułu przebija raczej inna na jej temat wiadomość...

 •  

  pokaż komentarz

  Ni będzie depresji jak się nie będzie o niej mówić. Rozwiązywanie problemów po pisdziemu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale jak przyjdzie klecha straszyć dzieci piekłem i wpychać w poczucie winy to wszystko jest w porządku. Kurła, to takie polskie, jak ci źle to udawaj że jest dobrze.

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś kurła depresji nie było. Jaka depresja?
  Synku za moich czasuw to tego nie było w ogóle i jakoś wszyscy żyli, oprócz starego stacha co sie powiesił za stodołą.
  I komu to przeszkadzało... dobrze było jak jest po co to zmieniać.
  Curcia w twoim wieku to ja już byłam w cionży z tobom, mnie nie w głowie była szkoła i jakieś kąkutery jak wam teraz

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna