Mandaty od 1000 do 5000 zł, czyli strach wsiąść do auta (projekt ustawy)

Mandaty od 1000 do 5000 zł, czyli strach wsiąść do auta (projekt ustawy)

@garbal70 auto-swiat.pl #polska

Rząd Mateusza Morawieckiego ma plan, aby już w grudniu kierowcy (ale też piesi) hojniej dorzucali się do budżetu państwa. Jeśli dokładnie przestudiujemy rządowy projekt ustawy, dowiemy się, że kary liczone w tysiącach mają dotyczyć praktycznie wszystkich wykroczeń drogowych.

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze na Wykopie czytałem o tym, że mandaty są za niskie, a dzisiaj już się wszystkim zmieniło, gdy nagle mają być wyższe?

 •  

  pokaż komentarz

  Tutaj chodzi o jedno, zastraszenie obywatela i bat na niego aby zgnoić kurzego kogo będą chcieli. Potem ty udowadniaj nie winę bo policjant napisze co chce czego nie będzie nawet na nagraniu. A dostaną rozkaz - dzisią wystawiamy 300 mandatów a jutro 900 i będą wystawiać bo to są z reguły zera życiowe bo takich szukają na stanowiskach a nie samodzielnie myślących.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafallubonski: znalazł 80 miliardów przecież

   pokaż spoiler Już wiecie gdzie

  •  

   pokaż komentarz

   zera życiowe

   @rafallubonski: Jakbyś dostał w robocie polecenie, żeby gnębić ludzi to byś to robił - może z radością, może z zażenowaniem, ale byś to robił.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: gratuluje zawodu. Milicja co?

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Dostawalem, nie robilem. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Uraziło milicjanta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: Jak nie chcesz dużo wydawać to polecam 70mai 1s albo tą nowszą wersję 300. 200zł a jakość jak w drogiej kamerce. Minusem brak wyswietlacza, dla mnie to plus, nie zajmuje miejsca na szybie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Diackon: Dziecinko myślisz, że jesteś inny niż inni, nie byłes w takiej sytuacji, więc sobie myślisz, że dumnie odszedłbys z pracy. Bzdura - historia pokazała, że ludzie robią to co im każą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa będzie dowodem w sądzie przeciw np. kłamstwom policjanta? Rusz trochę głową.

  •  

   pokaż komentarz

   Dostawalem, nie robilem.

   @Anon95: W której komendzie robisz?

   Uraziło milicjanta

   @Anon95: Wygląda na to, że próbuje zgrywać Czaka Norisa.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafallubonski: Śmieszy mnie to jak wykopki na początku płakały że za niskie mandaty, a jak wprowadzili to ci sami od razu płacz że "złodzieje kradno i idzie na 500+" xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: No i co ci po niej?

   @Razor_wwa: Onlyfans i mandaty niestraszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Niestety, masz rację. Oponentom polecam zapoznanie się z eksperymentem Milgram'a.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Tym się różni zero życiowe od nie zera że zero zrobi co mu karzą bo nie ma alternatyw. A inni mają to gdzieś jak niezgodne z prawem lub sumieniem i mają wyjście i nie zginą z głodu bo nie są zerami.

  •  

   pokaż komentarz

   Pora zaopatrzyć się w kamerkę.

   @Phyrexia: Nie tylko wideorejestrator ale też kamera nasobna z możliwością łatwego rozpoczęcia przesyłania do chmury.

   Jakbyś dostał w robocie polecenie, żeby gnębić ludzi to byś to robił - może z radością, może z zażenowaniem, ale byś to robił.

   @7160: Nie, zmieniłbym pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafallubonski: Zupełnie nie rozumiesz. To że Obajtek zarabia miliony nie znaczy, że jest lepszy czy mądrzejszy od pani sprzątaczki.
   Zazwyczaj sukces finansowy wiąże się ze sprzyjającymi okolicznościami, szczęściem - urodzenie w odpowiedniej rodzinie, udany przekręt z kolegami. Nawet zdolność np matematyczna, talent śpiewacki to zazwyczaj łut szczęścia w losowaniu genów.

   To nie znaczy, że można pluć na część społeczeństwa, która tego szczęścia nie miała.

  •  

   pokaż komentarz

   zrobi co mu karzą

   @rafallubonski:
   karzą - kara
   każą - kazać

  •  

   pokaż komentarz

   @r4do5: Wiem, że to fajnie napisać. Gdybyś jednak musiał rzucić to co robiłes ostatnie 20 lat i znaleźć się w innej branży, pogodzić się z zarobkami o połowę niższymi - to już taki wesół bys nie był.

   Albo byś przywykł i pisał mandaty, albo przeniósłbyś się do innego wydziału. Nie rzuciłbyś branży.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: O czym ty człowieku piszesz. Mieszasz różne nawet nie blisko leżące sprawy. Gadamy o jednym a ty teraz o zupełnie czymś inny wyskakujesz. NIe mniej ludzi za głupków, jak kraj wygląda to efekt głównie patologi i starych pololeń jakie nie rozumieją podstaw oraz dołów bez wykształcenia w większości. To nie zmienia nic w tej sprawie ale pewnie odwracacz uwagi próbujesz jakiś napisać. Tylko zero życowe łamać będzie prawo i ucziwość i nigkt inny a że sanepidy i policjanci w dużej mierze wielu takich jest bo takich tam biorą nabory selekcjonowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafallubonski: teraz bez kamery w aucie nie ma wsiadania do samochodu...

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Nie żuicl byś branży - powinno się zakaz pełnienia funkcji publicznych osobom z takimi poglądami. Piszesz jasno że będziesz łamał prawo jak ci karzą. Nie nadajesz się tam a nawet jesteś takim pooglądam szkodliwy dla państwa i prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: to nawet jakbyś dostał polecenie sprzedać własną matkę to też byś to robił? Jak to pisałeś.

   może z radością, może z zażenowaniem.

   Człowieku nie każdy jest w stanie za pieniądze stracić honor, bo tego to już za żadne pieniądze nie kupisz, a skoro target jest na ileś tam mandatów i pałowanie ludzi za brak maseczki jest dla Ciebie ok, to polecam konsultacje z psychiatrą.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafallubonski: żeby była jakaś sprawiedliwość to mandat powinien zależeć od wypłaty. Już widzę jak ktoś kto zarabia 30 000 się przejmie mandatem 5000, który z drugiej strony może być kogoś miesięczną wypłatą.
   Że-na-da

  •  

   pokaż komentarz

   @Diackon: naaah, on ma stanowisko dżunior szejsiont groszy troll ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rafallubonski: Za dobry z j. polskiego to nie byłeś, co? Ciężko się domyśleć co poeta miał na myśli.

   Nie ma zadnych "naborów selekcjonowanych" do sanepidu. Nabory do służb mundurowych nie premiują posłuszeństwa - nie ma tam w ogóle takich pytań.

   Poczytaj (nadrób, bo już wiemy, że z polskim nie po drodze było) lektury obozowe - człowiek postawiony w konkretnej sytuacji zachowuje się tak samo. Tylko nieliczni są zdolni poświęcić się dla innych, wytrzymać długie tortury (ale pewnie każdego da się złamać).

   I tak samo jest z drobnymi niedogodnościami - jeśli czujesz się niekomfortowo z jakimś poleceniem, ale reszta pracy ci odpowiada - wykonasz polecenie kosztem nieznanego ci człowieka.

   Tak działa natura ludzka.

  •  

   pokaż komentarz

   @holan: No zwłaszcza w kraju gdzie sąd może sobie dorzucić dowód...bo tak ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   sprzedać własną matkę to też byś to robił? Jak to pisałeś.

   @Blendy: To ty napisałeś. Nie ja. Widzę, że z logicznym myśleniem u ciebie ciężko.

   za pieniądze stracić honor,

   @Blendy: Czyli twierdzisz, że wolałbyś pracę za 2000 ale spokojną, bez krzywdzenia innych niż za 3500, ale musiałbyś np zażądać od babci (nie swojej) całej emerytury za projekt naprawy dachu/naprawę samochodu/naprawę laptopa? Czyli nie mógłbyś być architektem/mechanikiem/informatykiem.

   Jesteś dozorcą?

  •  

   pokaż komentarz

   e będziesz łamał prawo jak ci karzą.

   @rafallubonski: te mandaty będą zgodne z prawem!

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Co fakt to fakt. Tak to wyglada.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Tylko policja/milicja w Polsce działa niemal identycznie od lat 60. Moralnie wątpliwe zachowanie i prześladowanie również żyjących w zgodzie z obowiązującym prawem obywateli to nic nowego. Więc nie można powiedzieć, że ktoś wstąpił 20 lat temu do policji i nie wiedział, że będzie „musiał” takie rzeczy robić. Równie dobrze ktoś mógłby postanowić zostać rabusiem i zastanawiać się dlaczego ludzie go nie lubią i nie darzą szacunkiem. A poza tym policjant z 20 letnim stażem mógłby być już od 5 lat na emeryturze, co oznacza, że prześladuje Polaków z zamiłowania a nie konieczności.

  •  

   pokaż komentarz

   Pora zaopatrzyć się w kamerkę.

   @Phyrexia: Bedziesz na mandaty zarabiac na chaturbate?

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: to ty nie robisz na kamerkach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   prześladowanie również żyjących w zgodzie z obowiązującym prawem obywateli to nic nowego

   @r4do5: Zasługa polityków, nie policjantów. Jak byłyby statystyki uśmiechów i za 50 uśmiechów dostawaliby premię - uśmiechaliby się do każdego.

   Więc nie można powiedzieć, że ktoś wstąpił 20 lat temu do policji i nie wiedział, że będzie „musiał” takie rzeczy robić

   @r4do5: Oczywiście. Policjant z grubsza wie co go czeka. Czasem rzeczywistość przechodzi jego oczekiwania - czasem się z tego cieszy, czasem popada w alkoholizm. Bardzo rzadko rzucają robotę z tego powodu.

   z 20 letnim stażem mógłby być już od 5 lat

   @r4do5: Niskiej. No i teraz chyba dłużej musza pracowac.

   z zamiłowania a nie konieczności.

   @r4do5: LUB z konieczności.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Jakkolwiek niekomfortowa jest ta informacja, to jednak prawdziwa. Historia, tak jak mówisz, jasno pokazuje, że gigantyczna większość społeczeństwa wykona jakiekolwiek polecenia zadane im przez władzę. Niestety dla przeciętnego człowieka wizja tego, że gdyby to on znalazł się w butach strażnika z obozu koncentracyjnego, to zrobiły to samo, jest absolutnie nie do przyjęcia, a w ich wyobrażeniach ci historyczni "źli" malują się praktycznie jako inny gatunek człowieka. Doskonale widać po oburzonych reakcjach na twój komentarz - tych samych ludzi, którzy gdyby im kazano, posunęliby się do najgorszego. (nie wykluczam z tej grupy siebie - pewnie tez bym się poddał rozkazom, mimo, że wolę myśleć, że by do tego nie doszło)

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: Weź tą z onlyfans ecurwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @powkmane: To jest ciekawe zjawisko jak ludzie sobie racjonalizują.
   Policjant "należało mu się kolano na krtani, bo to ludzki śmieć, kamieniami rzucał!",
   pani Krysia z sanepidu "prawo to prawo, jak premier na tłiterze zakazał strzyżenia ludzi to tak ma być! 30 000 mandatu",

   wykopowy programista 15k "a co mnie obchodzi gdzie to dalej pójdzie? Kazali mi zrobić aplikację "Kwarantanna" to robię, po prostu wykonuję obowiązki" i tak działa reżim - każdy robi swoje, a to że inni go gnębią - odbija sobie gnębiąc innych.

  •  
   M...n

   +1

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Że wrzuci nagranie na OnlyFans, żeby sobie odkuć mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: kiedyś dostałem polecenie w pracy, aby napisać system do cenzury. nie zgodziłem się. zrezygnowałem z pracy #programista15k.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niedobry: Normalni policjanci podchodzili a pan też by się na to zdecydował. Porządni ludzie a przynajmniej myślący nie zostają w policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: hehe juz Cie platki sniegu zminusowaly. Nie kumaja, ze jak ktos zostal zolnierzem to ma wypelniac rozkazy, jak ktos zostal policjantem to ma wypelniac rozkazy, jak ktos zostal lekarzem to ma ratowac zycie. Dla nich zbyt trudne do pojecia. Mysla, ze jak zapanuje samowolka to bedzie porzadek xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @manjan: I co teraz robisz? Jesteś dozorcą? Ulicznym grajkiem? Kopiesz rowy?

   Jestem pewien, że z branży nie zrezygnowałeś - może poszedłeś programować gdzie indziej.

   Tak samo jak i policjanci przenoszą się do innych wydziałów.

   I skoro twierdzisz, że programiści są zupełni inni - zainteresuj się, czy ktoś się podjał napisania tego co ty odmówiłeś? Ja jestem pewien, że bez trudu znaleźli innego, który to napisał, może nawet z wypiekami na twarzy wpisywał tam, że nie wolno źle mówić o papieżu, ale o pederastach już tak (albo na odwrót).

   Ludzie są tacy sami niezależnie od branży.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160:
   No nie, nie zgadzam się, nikt nie przystawiał policjantowi karabinu do głowy i nie kazał dręczyć Polaków. Sam z własnej woli podjął się tego zadania i nawet jeśli nie spodziewał się, że tak będzie wyglądać, to w każdej chwili mógł zrezygnować.

   Ilość brutalnych interwencji bez powodu, kryminalizacja obywateli (zatrzymaliśmy cię z przepaloną żarówką to sprowokujemy cię i wlepimy ci obrazę/napaść na policjanta), tortury i gwałty na komendzie świadczą o tym, że bardzo dużo policjantów to psychopaci i robią to z zamiłowania. Gdyby tylko wykonywali polecenia to ograniczyli by się do wątpliwych mandatów i rozganiania protestujących. W końcu nikt im chyba nie każe pałować ludzi za np. picie piwa w krzakach , czy może się mylę?

   Oczywiście to władza kształtuje działania policji ale to nie zwalnia z odpowiedzialności ludzi, którzy tam pracują.

   Pani Krysia z sanepidu też jest winna ale ona przynajmniej mnie nie zabije ani nie porachuje mi kości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia:
   Sąd moze wylaczyc material z materialu dowodowego - bo tak, bo moze. Nie, nie musi tlumaczyc dlaczego ;)

  •  

   pokaż komentarz

   policjantowi karabinu do głowy i nie kazał dręczyć Polaków.

   @r4do5: Ale czy policjanci zabijają Polaków? (no czasem się zdarzy wypadek przy pracy). Tutaj mówimy o mandatach. Jestem pewien, że nie będą dawać z górnej pólki (o ile nie będziesz pyskował). Dadzą najniższy możliwy - 1500 za przejście na czerwonym.

   To nikogo nie zabije.

   Może jakby kazano policjo strzelać z ostrej do niewinnych - częśc by odeszła. Ale pranie mózgu tez robi swoje - ZOMOwcy strzelali. Racjonalizowali sobie - po co żeś z domu wychodził?

   bardzo dużo policjantów

   @r4do5: Nie. Psychopaci to margines. Po prostu ci dobrzy siedzą cicho. Dlaczego? Solidarność. Nienawiść do policji dotyka i tych dobrych. Zatem ci dobrzy widzą, że muszą mieć wsparcie psychopatów.

   Jak to działa? Sebiks krzyczy "j@#%ć policję" (bo ma juz doświadczenia), popchnie dobroduszną policjantkę, mimo że ona chciała mu pomóc. Policjantka widzi, że sebiks nie jest taki dobry jak jej sie wydawało. Jak go pałują - po prostu odwróci wzrok. Albo my ich, albo oni nas.

   No i przede wszystkim przyzwolenie z góry - politycy.

   Zauwaz, że w żabce, na stacji paliw, gdziekolwiek - nie pałują klientów. Myślisz, że wszyscy psychopaci poszli do policji? Błąd - testy na policji odrzucały osoby o cechach psychopatów.
   Jakbyś poszedł do policji, usłyszał wyzwiska (za nic - bo przeciez nic nie zrobiłeś), zbratałbyś się z kolegami w mundurach to robiłbyś to co oni.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160:

   Ale czy policjanci zabijają Polaków? (no czasem się zdarzy wypadek przy pracy).
   Nie wiem czy jak ktoś nabuzowany/naćpany amfetaminą klęczy komuś na szyi jeszcze przez 5-10 minut po utracie przytomności tamtego to czy można to nazwać wypadkiem przy pracy? Skąd pomysł, żeby glebować ludzi i klęczeć im na szyi przy najmniejszym oporze (nie żadnym ataku, który trzeba odeprzeć tylko lekkim, biernym oporze)? Skąd pomysł, żeby glebować starszych ludzi albo drobne kobiety, przecież każdy myślący człowiek wie, że w ten sposób można ich uszkodzić tylko nie policjant?

   Gwałt świadka na komendzie to też „wypadek przy pracy”? xD

   Nienawiść do policji dotyka i tych dobrych.
   Obywatel, jak np. kogoś będą mordować i nie będzie próbował przeciwdziałać to jest przestępcą. A policjant jak jego kolega maltretuje obywateli to jest dobrym policjantem, bo sam nie maltretował? xD

   Albo my ich, albo oni nas.
   Na tą chwilę „oni” to są wszyscy, którzy nie są z policji lub nie są zaprzyjaźnieni z policją.

   w żabce, na stacji paliw
   Psychopata w żabce w związku ze swoją pracą zaszkodzi może 1 czy 2 osobą, swoim współpracownikom, policjant może bardzo poważnie zaszkodzić dziesiątkom czy setkom ludzi. Śmiem wątpić, żeby testy faktycznie odrzucały osoby o cechach psychopatycznych.

   Jakbyś poszedł do policji, usłyszał wyzwiska (za nic - bo przeciez nic nie zrobiłeś), zbratałbyś się z kolegami w mundurach to robiłbyś to co oni.
   Gdybym pracował w policji i ktoś by mnie wyzywał to przypuszczam, że bym wiedział za co. I dlatego nie poszedłbym pracować do policji. A jakbym nie wiedział, że praca tam to wyrządzanie krzywdy Polakom i dopiero bym się w trakcie dowiedział to bym zrezygnował.

   Ale cieszę się, że chociaż podjąłeś jakąś rozsądną dyskusję a nie jak reszta: „sebixom/patusom należy się wp##@?$! albo zabicie ich” a kto to sa sebixy/patusy? – wszyscy tylko nie my xD

  •  

   pokaż komentarz

   pogodzić się z zarobkami o połowę niższymi

   @7160: Jakimi o połowę niższymi? Chcesz mi powiedzieć, że policjanci to takie niedorajdy życiowe, że nie znajdą roboty za 4k na rękę? Nie próbuj nam wmawiać, że tam nieudaczników przyjmują, bo nie uwierzę.

  •  

   pokaż komentarz

   to takie niedorajdy życiowe,

   @dobry_czlowiek: Ależ ty naiwny. Za dużo czaka norisa się naoglądałeś. Jak ktoś jest fachowcem w czymś - idzie w tym kierunku. Jak ktos jest średniakiem - robi cos co nie jest trudne, ale po 10 latach jest fachowcem, bo ma doświadczenie. Policjant, który młodość stracił w policji - co może robić? Fachowcem w niczym nie jest. Doświadczenia 10 lat w niczym nie ma.

   Jaką masz propozycję dla czterdziestolatka, który chciałby zarabiac 4k poza policją?

  •  

   pokaż komentarz

   wypadkiem przy pracy

   @r4do5: Nie znam statystyk, ale podejrzewam, że codziennie kilkaset osób jest traktowanych kolanem po krtani. Rocznie pewnie kilkanaście tysięcy. Sprawdź ile jest wypadków podczas pracy - bokserów, mma, ochroniarzy. Ja myślę, że to podobnie by wyszło.

   Skąd pomysł, żeby glebować ludzi i klęczeć im na szyi przy najmniejszym oporze

   @r4do5: Już ci pisałem - przyzwolenie z góry. Policjanci mają procedury, zaakceptowane przez polityków. Kilka lat temu nie skuwali rąk z tyłu spokojnym. Potem PiS zezwolił i dziś każdego kują z tyłu. Tak samo z glebowaniem - dziś to standard.

   Skąd pomysł, żeby glebować starszych ludzi

   @r4do5: j/w

   Obywatel, jak np. kogoś będą mordować i nie będzie próbował przeciwdziałać to jest przestępcą

   @r4do5: Niekoniecznie - jakbyś przeszkadzał w interwencji z Lubina to wówczas byłbyś przestępcą.

   A policjant jak jego kolega maltretuje obywateli to jest dobrym policjantem, bo sam nie maltretował?

   @r4do5: Tak, bo nikt się nie dowie.

   Na tą chwilę „oni” to są wszyscy, którzy nie są z policji lub nie są zaprzyjaźnieni z policją.

   @r4do5: Nie, większość ludzi w dupie ma co robi policja. Ważne, że pińsetplus jest, że w tefałenie leci Szpital i jest ciepła woda w kranie. Takich ludzi lubi rząd lewicowy i policja.

   policjant może bardzo poważnie zaszkodzić dziesiątkom czy setkom ludzi.

   @r4do5: Ale co to ma do rzeczy? Ty twierdzisz, że psychopata zawsze będzie bił ludzi. Ja twierdzę, że psychopata potrafi się powstrzymać, jeżeli to miałoby jemu zaszkodzić.

   Sprawdź jaki procent jest psychopatów w społeczeństwie. Jestem pewien, że wszyscy się do policji nie zmieściliby.
   Muszą pracować gdzieś indziej - czemu gdzieś indziej nie ma tego co w policji? Bo gdzie indziej politycy na to nie pozwalają.

   Śmiem wątpić, żeby testy faktycznie odrzucały osoby o cechach psychopatycznych.

   @r4do5: Są dostępne w necie - sprawdź.

   I pomyśl logicznie - komu miałoby zależeć na psychopatach w policji? Policjant ma wykonywac rozkazy a nie realizować własne fantazje. Myślisz, że Kaczyński zaciera rączki "ale fajnie w tym Lubinie!!!"? Myślisz, że Błaszczykowski zaciera rączki? A może komendant Policji?

   Nie - oni wszyscy srają w gacie - od tych krawężników, poprzez tego tajniaka co im pomagał, najbardziej pewnie sra komendant - bo może polecieć z dobrego stołka. Błaszczykowski pręży się na dywaniku przed Kaczyńskim a Kaczyński wk?%@iony, bo mogą mu słupki spaść.

   Sprawa pewnie rozejdzie się po kościach, ale
   1. jest ryzyko, że ktoś odpowie
   2. Prawdopodobnie ktoś ze stołka poleci jako kozioł ofiarny

   Gdybym pracował > nie poszedłbym pracować do policji.

   @r4do5: Pytanie było "co by było gdybyś"

   Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wybrałbyś karierę ciecia za 2000 niż policjanta za 4000.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: "Wiem, że to fajnie napisać. Gdybyś jednak musiał rzucić to co robiłes ostatnie 20 lat i znaleźć się w innej branży, pogodzić się z zarobkami o połowę niższymi - to już taki wesół bys nie był."

   Albo byś przywykł i pisał mandaty, albo przeniósłbyś się do innego wydziału. Nie rzuciłbyś branży.

   Przyznaj ze o emeryturkę chodzi i przywilej w postaci poczucia władzy oraz względnej "nietykalnosci"

  •  

   pokaż komentarz

   Przyznaj ze o emeryturkę c

   @kuplende: Aleś ty bystry!!! Jak skurwol!

   Przecież od początku piszę, że każdy człowiek dla pieniędzy (dla chleba, dla zysku, dla komfortu, czy dla emerytury - jak zwał, tak zwał) jest gotów krzywdzić innych.

   A czy chodzi o poczucie władzy? Czy w obozach kapo zostawali dla poczucia władzy, czy dla dodatkowej kromki chleba?
   Jeżeli to takie fajne poczucie władzy - dlaczego policjanci jak moga to uciekają do spokojnych wydziałów - dzielnicowych, rodzinnych, nawet do drogówki. A ci z potężną władzą - prewencja nie cieszą się popularnością.

   względnej "nietykalnosci"

   @kuplende: Co masz na myśli? Że osiedlowe chłopaki nie pobiją, jak widzą, że idzie policjant?
   Mandatów - owszem - policjanci nie płaca, ale czy to aż taki wielki bonus?

  •  

   pokaż komentarz

   Pora zaopatrzyć się w kamerkę.

   @Phyrexia: ja już trzecią będę montował

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: tak nieplacwnie mandatów to zajebisty bonus bo robicie co chcecie i prawo macie w dupie.... chyba ze trzeba wypisać kwity komuś spoza firmy

  •  

   pokaż komentarz

   @kuplende: Czyli przyznajesz, że jeździsz niebezpiecznie? Dla mnie niepłacenie mandatów byłoby warte nie więcej niz 100 zł rocznie, bo tak często natykałbym się patrol. Ty pewnie miesiecznie bulisz z 1000 na mandaty i tak zazdrościsz policjantom.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: gdzieś napisałem ze jeżdżę niebezpiecznie albo sie zalilem ze wlepili mi mandat? Napisałem ze to wy jako policja macie na to wywalone. Ja mandat dostalem 2x w zyciu i za kazdym razem przez niewagę ale to nie ma nic do rzeczy. Problem jest taki ze to wy przymykacie oko na kolegów a zasłaniacie się tym jak to stoicie na straży prawa. Policji to ja niczego nie zazdroszcze to zupenie co innego niz zlosc ze sa rowni i rowniejsi wobec zasad.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuplende: To ile twoim zdaniem policjant zaoszczędza na mandatach?

   Oczywiście jeździ tak, żeby nie płacic z fotoradarów - bo tego nie da się zakończyć pouczeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: a co to za różnica ile zaoszczędza? Liczy się fakt ze takie coś w ogóle funkcjonuje. Czy ja jako urzędnik państwowy siedząc np w okienku powinienem nie brać jakieś opłaty bo ktoś ze mną pracuje albo jest moim znajomym? Przecież za takie coś by mnie wywalili z zarzutami.

  •  

   pokaż komentarz

   a co to za różnica ile zaoszczędza?

   @kuplende: @kuplende: Czyli twoim zdaniem programista 15k jest gotów pójść na krawężnika za 3000, byle tylko raz w roku dumnie machnąć legitymacją "Ja swój, koledzy, puśćcie!" i zaoszczędzić 200 zł na mandacie?

   Aha.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: ja pierdziele was uczą robic takie fikolki czy jak? Mówimy i policjantach a nie innych zawodach i tylko i wyłącznie w tym zdaniu sie do tego zawodu odniosłem a ty odwracasz kota ogonem ze niby o jakieś pieniądze chodzi to napisze ci wielkimi literami żebyś zrozumiał chodzi o HONOR mówi c to coś?

   A programista nie pójdzie do policji bo ma jak to się mówi " ma chociaż trochę oleju w glowie" i każdy inny nie połasi się na to ze zaoszczędzić parę stówek. Ja mowie o tym ze to wy macie takie myślenie.

   A i nie sadze ze to jest jak to najpierw napisałeś 100zł ale widzę ze stawka idzie w gore bo juz piszesz o 200zł

   Powiem ci coś na koniec, nie warto bronic tej formacji, nie warto. To nic innego jak kolesiostwo bez honoru i uczciwości.

  •  

   pokaż komentarz

   Przyznaj ze o emeryturkę chodzi i przywilej w postaci poczucia władzy oraz względnej "nietykalnosci"

   @kuplende: Nie rozumiem tych twoich fikołków. To "nietykalność" jest twoim zdaniem honorem???

   Mandaty są różne nie policjant dostaje zwykle 100 - 200 zł.

   Ja nie bronię formacji, nie bronię polityków, którzy tą formacją kierują, nie bronie debili wybierających takich a nie innych polityków.
   Bronię ludzi. Może nawet nie bronię - tłumaczę ci ludzką naturę. W większość to są tacy sami ludzie, których spotykasz w żabce, u mechanika. Po prostu taką mają pracę (jakbyś mechanika ubrał w mndur - robiłby to samo).

  • więcej komentarzy(52)

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko się nie zesrajcie z strachu piraci drogowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  jeśli jakiś imbecyl myśli, że to będzie bat na kierowców i bezpieczeństwo się poprawi, pozostaje imbecylem.

  policja MUSI wystawić X mandatów, żeby wyrobić statystyki. myślicie, że po co to jest? jak wszyscy będą jeździć grzecznie, to nagle ten, co jedzie przepisowe 50 zostanie zatrzymany, bo fotoradar mu "zmierzył" 80 i bez kamerki bujaj się.

 •  

  pokaż komentarz

  Qrła jak zwykle - kraje z UE mają wyższe mandaty to co my jesteśmy gorsi przyjebiemy jeszcze większe kto nam zabroni oni nie będą mieć problemów bo raz jako posłowie itp. chronieni są przez immunitet a dwa pensje biorą taką jak w w krajach z wierchuszki UE same p?#$%y nami rządzą . Nie długo znów ludzie wrócą do autobusów i pociągów pewnie o to im chodzi

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna