Hologramy aerohaptyczne

Hologramy aerohaptyczne

W końcu nadszedł dzień, gdy możemy poczuć się niczym bohaterowie filmu science fiction. Wszystko za sprawą nowego odkrycia naukowców z Uniwersytetu w Glasgow, którym udało się opracować nowy system tworzenia hologramów.

 •  

  pokaż komentarz

  TLDR
  Przy wyświetlaniu hologramów uruchamiane są strumienie powietrza, mające stworzyć wrażenie dotyku. Dzięki temu dotykając wyświetlanego hologramu, czujemy opór powietrza i mamy wrażenie, że rzeczywiście dotykamy wyświetlanego przedmiotu lub osoby. System nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, sam ruch dłoni wystarcza aby dysza wydmuchująca powietrze odpowiednio reagowała

 •  

  pokaż komentarz

  Czy to jest ten sławny projekt "Blue Beam"??

  Projekt Blue Beam ma wykorzystywać bardzo zaawansowane technologicznie, wielowymiarowe, olbrzymie obrazy holograficzne, o treściach religijnych. Obrazy te mają wyglądać jak naturalne zjawiska, wyświetlane bezpośrednio na niebie i mają być odbierane jako tzw. cuda, zjawiska paranormalne. Przykładowo można będzie zobaczyć na niebie olbrzymią postać Chrystusa, który będzie przemawiał do zgromadzonych tłumów. Wszyscy potraktują to jako religijny cud, a to będzie tylko zręczna manipulacja, która w sposób bezpośredni podziała na ludzkie umysły.