Codzienne krótkie streszczenie wydarzeń światowych 23.09.2021

Codzienne krótkie streszczenie wydarzeń światowych 23.09.2021

Streszczenie ważnych wiadomości ze świata pochodzące z różnych międzynarodowych źródeł a pomijanych w polskich mediach. Tag do obserwowania https://www.wykop.pl/tag/wydarzeniaswiatedek/

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zawsze dzięki za materiał na poziomie.
  Jestem ciekaw co do Evergrande, wydaje mi się, że władze ChRL specjalnie karzą się miastom przygotowywać i przynajmniej grają na to, że wsparcia nie będzie żeby kolejne firmy nie uznały, że można szaleć bez konsekwencji.

  Swoją drogą jestem ciekaw jeszcze jednej rzeczy. Przecież do obligacji trzeba dać jakieś zabezpieczenia, o tym chyba nikt nigdzie nie mówi. Jeśli największy deweloper nie został sprawdzony i zabezpieczeniami długu były nic nie warte nieruchy, to tylko obrazuje jak rozkręcony jest system finansowy w pożyczaniu kasy. Pewnie tysiące niewypłacalnych firm mają biliony $$ w obligacjach pożyczone, które tylko rolują dalej.
  Jak przyjdzie moment na podliczenie się i kurek się zakręci to chyba rzeczywiście będzie taki reset, że wszystkie systemy finansowe będziemy od zera stawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortal84 dzięki za zwrócenie uwagi. 100% racji, nie mogę już niestety edytować.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież do obligacji trzeba dać jakieś zabezpieczenia, o tym chyba nikt nigdzie nie mówi. Jeśli największy deweloper nie został sprawdzony i zabezpieczeniami długu były nic nie warte nieruchy,

   @kisuarf: Najwyraźniej nie pamiętasz kryzysu na rynku obligacji subprime w USA, który doprowadził do upadku banku Lehman Brothers i kryzysu finansowego na całym świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @alexandra28 pamiętam, ale to jest mimo wszystko trochę innych schemat. Tam banki pakowały obligacje różnych firm żeby tylko je przypudrować jako bardziej bezpieczne niż są. W tym przypadku to są obligacje dla jednej firmy, co po 2008 tym bardziej powinno być sprawdzane.

   Oprócz tego, chodzi mi jeszcze w ogóle o obligacje korporacyjne, nie tylko w deweloperce, z tego co ostatnio słyszałem to już jest trochę jak w BIG short. W przemyśle inwestorów jest pełno więc nawet tego za bardzo nie weryfikują bo jak odrzuca firme to zaraz u konkurencji i tak dostaną finansowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Tam banki pakowały obligacje różnych firm żeby tylko je przypudrować jako bardziej bezpieczne niż są

   @kisuarf: Banki emitowały obligacje, które były zabezpieczone kredytami hipotecznymi udzielonymi tzw. NINJA czyli ludziom bez dochodów, pracy i majątku.

   Inwestorzy kupują obligacje korporacyjne, bo obligacje skarbu państwa nie zabezpieczają kapitału przed inflacją. Ujemne stopy procentowe to problem w wielu państwach

 •  

  pokaż komentarz

  Wszyscy się tak jarają wydarzeniami ze świata, aż nie ma komu zwracać uwagi, co się w ich własnej gminie dzieje.

 •  

  pokaż komentarz

  Rosnące ceny energii w UE

  Ehhh walka ze stworzonym przez siebie problemem.................................

 •  

  pokaż komentarz

  @Orage a co konkretnie jest nieprawdą ??

  źródło: Screenshot 2021-09-23 at 23-35-05 Codzienne krótkie streszczenie wydarzeń światowych 23 09 2021.png

 •  

  pokaż komentarz

  szanuję ten skrót newsów, ale czytaj to potem jeszcze raz bo w niektórych miejscach bzdury wychodzą

  Przemawiając na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, prezydent Korei Południowej Moon Jae-in wezwał do formalnego ogłoszenia zakończenia wojny koreańskiej. Jest to jeden z wielu gestów dobrej woli, których domaga się Korea Północna,