Oto lista nowych mandatów, które od grudnia będą płacić kierowcy. Program...

Oto lista nowych mandatów, które od grudnia będą płacić kierowcy. Program...

Jak wielokrotnie już wspominaliśmy, od 1 grudnia w życie wejść mają nowe przepisy, które mają w założeniu poprawić bezpieczeństwo na drogach i wyeliminować z ruchu piratów drogowych i pijanych kierowców.

 •  

  pokaż komentarz

  To będzie jak z wódą. Jak akcyza jest w miarę sensowna to ludzie kupują, jak nie to kupują z przemytu.

  Dopóki mandaty były na poziomie 100-500 zł nikomu nie opłacało się dochodzić swojej racji w sądzie, teraz się to zmieni. A ludzie przymykali oko na to jakie lewizny robi policja, bo nie chciało im się z tym bujać za taką małą kasę.

 •  

  pokaż komentarz

  Z jednej strony dobrze, bo to na pewno utemperuje sporą grupę debili na drogach, a z drugiej strony jeśli kierowcy będą masowo odmawiać przyjmowania mandatów to sądy zapchają się w momencie i rządzący od tym wiedzą dlatego chcieli nas tego prawa do odmowy przyjęcia mandatu pozbawić.
  Nie wyszło i teraz będzie taka narracja, że trzeba zakazać tej możliwości, bo patrzcie jak się sądy zapchały przez ludzi, którzy tylko chcą odwlekać karę za swoje "złe uczynki" za kółkiem. I zacznie się nowa jazda - kolejny powód do napuszczenia jednej części społeczeństwa na drugą.

  Mistrzowsko rozegrane.

  •  

   pokaż komentarz

   @majwsik: przecież nikt nie zwolni bo podnieśli mandaty, przez blisko 20lat za kierownicą dostałem całe 3 mandaty, spoko zaryzykuje i będę jeździł jak zawsze. I masz rację tylko frajer zapłaci ten mandat, ja już ci mogę powiedzieć, że nikt tyle nie zapłaci, wystarczy pokazać w sądzie pasek z pracy i zarobek mniejszy niż 5ki zamiast mandatu będzie grzywna 500zł bo przynajmniej aktualnie nie można wystawiać rujnujących finansowo mandatów ¯\_(ツ)_/¯ Kiedyś dostałem 500zł mandatu, a że byłem bezrobotnym studentem oczywiście go nie przyjąłem, zapłaciłem 100zł grzywny i 80zł postepowania, teraz będzie to samo tylko na większą skalę.