Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Nie będzie odkrywki Złoczew. Decyzja środowiskowa została uchylona przez lewaków

Nie będzie odkrywki Złoczew. Decyzja środowiskowa została uchylona przez lewaków

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska poinformowała, że jej dyrektor uchylił decyzję regionalnego dyrektora z 2018 roku, a tym samym odmówił określenia uwarunkowań środowiskowych odkrywki Złoczew. Ciekawe kto zapłaci za podwyżkę cen energii ?

 •  

  pokaż komentarz

  To że ktoś nie chce dewastować środowiska naturalnego oznacza, że jest lewakiem? Jak mnie wk@!@ia ta prostota myślenia motłochu.
  Obniżenie cen energii może nam zapewnić elektrownia atomowa, a nie rozj!%#nie kilometrów kwadratowych różnorodnych ekosystemów.

  •  

   pokaż komentarz

   że jest lewakiem?

   @Elaviart: Pewnie nie, ale wyjątkowym zbiegiem okoliczności wszystkie partie Zielonych są lewicowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: A co mnie obchodzą partię Zielonych? Mają jakiś monopol na ochronę środowiska czy po prostu najczęściej o nich słyszysz w mediach i niezbyt wiele myślałes na ten temat?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Wciskanie kitu atomówki opartej na przestarzałej technologii paliwa uranowego rozbijanego spowolnionymi neutronami, to takie wciskanie najgorszego szajsu za olbrzymią kasę ostatnim frajerom, którzy dają to sobie jeszcze wciskać.

   Typowe przewały wielkiej branży w bananowych państewkach na państwowej kasie frajerów. Bo prywatnie nikt nie zapłaciłby za elektrownię atomową 6 razy drożej niż za węglówkę, tylko dlatego, że branża atomowa potrafi silnie nagradzać swoich przydupasów popierających państwowe przewały.

   Reaktory BWR i PWR chłodzone wodą skończyły się już 35 lat temu. Dziś to tylko brudna technologia dla zwolenników poglądu "po nas choćby potop". Jedyna szansa doprowadzenia do sesnownej technologii rozbicia atomu, to reaktory LMFR na prędkie neutrony, z chłodzeniem ciekłym metalem. I przetwarzanie paliwa w kolejnych etapach przemian atomowych, aż do wyeliminowania transuranowców z pozostałości paliwa. Kilka takich reaktorów pracuje, we Francji, w USA, w Indiach, to jest technologia wymagająca większego nakłądu pracy atomistów, ale jedyna sensowna opcja. A frajerzy cieszą się, że przekręciarze chcą im wcisnąć gówno atomowe za wielką kasę.

   https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_phase-out

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart:Przecież zieloni zawsze byli socjalistami. Więc ma to jakiś sens. Obecny pomysł na redukcję CO2 to będzie socjalizm i centralne sterowanie gospodarka. Oczywiście dla ciebie każdy kto tak pisze to "motłoch" .

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: nie no. Palenie węglem brunatnym to jest dopiero cacy miód malina. Nie będę wspominał o barburkach i czternastkach dla górników. Który pod ziemią byli jedynie na wycieczcie w Wieliczce.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: w ilu duzych panstwach europejskich rzadza zieloni, czy chocby maja wiodaca role w koalicjach?

   Bo z tego co widze to formacje prawicowe wdrazaja kolejne podwyzki oplat za CO2 i cisna na odejscie od energii z wegla w panstwach europejskich tak samo jak ci mityczni(i zwykle marginalni) zieloni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Dewastować? Zyjesz w jaskini? Prądu nie używasz?

  •  

   pokaż komentarz

   To że ktoś nie chce dewastować środowiska naturalnego oznacza, że jest lewakiem? Jak mnie wk@!%ia ta prostota myślenia motłochu.
   Obniżenie cen energii może nam zapewnić elektrownia atomowa, a nie rozj#@#nie kilometrów kwadratowych różnorodnych ekosystemów.


   @Elaviart: Szanowny "nie-motłochu" - problem w tym, że lewactwu się ubzdurało właśnie, że absolutne NIE dla polskiej elektrowni atomowej, NIE dla węglówek. Lewactwu zawsze było na rękę aby był centralnie sterowany system udzielania koncesji, zgód, pozwoleń, gdzie oni będą decydować o życiu innych ludzi.

   Z Twoich licznych wypowiedzi oceniam, że jesteś właśnie takim domorosłym filozofem, któremu się ubzdurało, że coś zmienia, że walczy o lepsze jutro. I tylko nie zauważasz, że stałeś się doskonale sterowaną pacynką w rękach tych, którzy wykorzystują Cię jako pożytecznego idiotę. Nie masz wiedzy, ale się wypowiadasz, najczęściej w durny sposób o tematach, które przekraczają Twój zakres myślenia.

   Więc mam małe pytanie - jak Ci się widzi popychanie na rowerze z dynamem, aby zasilić komputer, na którym będziesz pisał swoje kolejne "mądrości" za kilka - kilkanaście lat jak już nie będzie Cię stać na prąd?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: a ja mam gdzieś środowisko naturalne jeżeli dbanie o nie oznacza że umrę z głodu. Z resztą Zieloni mają środowisko jeszcze bardziej gdzieś bo to bojówki niemieckie mające nam zniszczyć resztki wątłej gospodarki.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo z tego co widze to formacje prawicowe wdrazaja kolejne podwyzki oplat za CO2 i cisna na odejscie od energii z wegla w panstwach europejskich tak samo jak ci mityczni(i zwykle marginalni) zieloni.

   @Aster1981: W ilu krajach EU masz rządy prawicowe?

  •  

   pokaż komentarz

   czternastkach dla górników. Który pod ziemią byli jedynie na wycieczcie w Wieliczce.

   @ZielonyCzort: Cóż ciężko być pod ziemią pracując w kopali odkrywkowej( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart:
   Przestan pieprzyc glupoty. Takie bzdurne p#@??$%olo powoduje wymierne szkody dla masy ludzi.

   To nie dewastacja calego srodowiska tylko jego czesci dla korzysci wyzszych calego spoleczenstwa z tego plynacych.

   Idac tym tokiem rozumowania twoj dom to takze jest dewastacja srodowiska. Zburz go, zamieszkaj na trawie ;)
   Cale miasta to dewastacja.
   Puknij sie w czerwono zielony dekielek i najlepiej wyjedz mieszkac w czesci planety gdzie jest super dziewicze srodowisko. Tylko ze jakos nikt nie chce tam mieszkac. A dlaczego to bys sie dowiedzial gdybys tam zamieszkal ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer:
   Bo zielony to niedojrzaly czerwony ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Elektrownie atomowe też nie są neutralne środowiskowo, zużyte paliwo trzeba składować. Niemcy swoje elektrownie wygaszają i nawet bym się nie zdziwił, gdyby z pierwszą polską elektrownią atomową po jej zbudowaniu było tak jak z tą kopalnią odkrywkową, trzeba będzie wygaszać z powodów "decyzji środowiskowych" narzuconych przez UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyCzort: w odkrywce nie jesteś pod ziemią, a górników tam możesz policzyć na palcach jednej ręki ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Idac tym tokiem rozumowania twoj dom to takze jest dewastacja srodowiska.

   @ozzmann: Zajebisty argument. Bo absolutnie nie mozna zyc tak zeby korzystsc z zasobow swojej planety, ale dbac o to zeby jej nie wyniszczac. Idac Twoim tokiem rozumowania kibel w domu to niepoyrzebny wydatek, bo mozna srac w kacie.

   Pozatym kryzys energetyczny nie ma nic wspolnego z kolorem polityków. W tamtym roku była nadwyzka. Nie zamknięto elektrowni od tego czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: to raczej fatalnie świadczy o prawej stronie, że środowisko mają w dupie.

   Pewnie nie, ale wyjątkowym zbiegiem okoliczności wszystkie partie Zielonych są lewicowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube:
   To jej nke wyniszczaj. Nie uzywaj telefonu, komputera, tv - do ich produkcji kopie sie metale metoda odkrywkowa. Zburz swoj dom, materialy budowlane to takze wydobycie. Nie pracuj, zzyj z darow natury na Syberii ;)
   Kazdy aspekt cywilizacji to ingerencja w nature. Nie da sie ,,zyc tak, zeby nie ingerowac'' I to nie jest zadne wyniszczanie tylko zwykla i wlasciwa eksploatacja darow natury.

   Byla nadwyzka ale to tylko dzieki elektrowniom konwencjonalnym ;)

  •  

   pokaż komentarz

   wszystkie partie Zielonych są lewicowe

   @lucer: a jakie mają być? Gdy powstawały lewicowe partie ekologiczne, prawica była zajęta negowaniem kryzysu klimatycznego. xD

  •  

   pokaż komentarz

   problem w tym, że lewactwu się ubzdurało właśnie, że absolutne NIE dla polskiej elektrowni atomowej
   @Erie: Ale mnie nie interesuje co się ubzdurało jakiemuś "lewactwu", nawet to podkreśliłem wyżej. Nie mówiąc już o opinii jakiegoś randoma na temat mojej osoby. Więc mam małe pytanie - o czym ty w ogóle do mnie rozmawiasz i co to ma wspólnego z moją wypowiedzią?

   To nie dewastacja calego srodowiska tylko jego czesci dla korzysci wyzszych calego spoleczenstwa z tego plynacych.
   @ozzmann: Tyle że korzyści w tym przypadku czyli nieco tańsza energia nie uzasadnia dewastacji środowiska. Szczególnie że mówimy tutaj o krótkotrwałym, nieskutecznym na dłuższą metę rozwiązaniu.

   Idac tym tokiem rozumowania twoj dom to takze jest dewastacja srodowiska. Zburz go, zamieszkaj na trawie ;)
   Może lepiej nie próbuj podążać moim tokiem rozumowania skoro widać że to dla ciebie za daleko? xD

   @moooka: Nigdzie nie napisałem że elektrownie atomowe są neutralne środowiskowo. Tak jak nie określałem żadnego konkretnego jej typu a propos @DarrDarek: który się tak śmiesznie niepotrzebnie rozpisał.

   a ja mam gdzieś środowisko naturalne jeżeli dbanie o nie oznacza że umrę z głodu

   @Wodejka: Jeśli z powodu wzrostu cen prądu czeka cię śmierć głodowa to nic dziwnego, że nie interesuje cię środowisko naturalne. Wiadomo, że margines poniżej progu ubóstwa ma poważniejsze zmartwienia ale może w takiej sytuacji warto byłoby rozejrzeć się za sposobami zdobycia jakichkolwiek kwalifikacji zamiast liczyć na obniżki za wszelką cenę?

  •  

   pokaż komentarz

   który się tak śmiesznie niepotrzebnie rozpisał.
   @Elaviart:
   A w czymże to mój opis zagrożeń wynikających z odpadów ze zużytego paliwa, jest taki niby to "śmieszny" i "śmiesznie, niepotrzebnie rozpisany"?
   Domyślam się, że o zagrożeniach nie wiesz nic i stąd dla laika każdy dłuższy opis w każdym temacie może wydać się śmieszny.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Nie napisałem, że twój opis jest śmieszny, tylko śmiesznie niepotrzebny. Czytaj że zrozumieniem, to nie są trudne rzeczy. Dlaczego niepotrzebny to już mówiłem, a "śmiesznie" ponieważ strasznie się przy tym rozemocjonowałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @chilon: tak, zgadza się. Nawet byłem parę razy na dnie Turowa. Tylko że wszyscy ci niby-górnicy korzystają z przywilejów górniczych. Łącznie panią sekretarką kierownika wydziału dupy, która nie wyłazi z biurowca.

 •  

  pokaż komentarz

  O tym, że Złoczew nie powstanie, wiadomo od kilku lat. Bełchatów stanie się umieralnią dla emerytów i rencistów.

 •  

  pokaż komentarz

  To p%@?@#%enie o lewakach zrobiło się zbyt januszowe. Pytam gdzie jest granica dewastacji, by nie nazywać przeciwników lewakami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacolex: Kupując energię odnawialną wysyłasz cały hajs do Niemiec, gdzie to się produkuje

   dofinansowania są na wszystko co produkuje się w niemczech, gruby hajs z całej europy koniec końców zostaje wysyłany do nich

   UE to folwark stworzony, żeby Niemcy zagrabiały hajs z całej europy - to właśnie przez to są jedną z największych gospodarek na świecie

 •  

  pokaż komentarz

  To było do przewidzenia. Lewaki nienawidzą Czarnego Narodowego Złota Wielkiej Polski Katolickiej! Wymyślili jakieś CO2 by nas pohańbić a ja się pytam czy kto widział te ich CO2 na oczy? No właśnie.

  źródło: ofjpadfsd.jpg