Wkurzony na Polskę. Mirek stworzył protest song na polskich polityków

@bkwas youtube.com #polska #kultura #rozrywka #muzyka

Nie wiem jak Wy sobie radzicie z wkurzeniem, ja gdy tylko mi się to udaje próbuję tworzyć. Dzięki temu znajduję w pewnym stopniu ujście emocji. A Polskiej rzeczywistości, polskiej polityki mam dość. ... I pozostał mi tylko złudny krzyk, bo nie wiem co więcej mogę zrobić.

 •  

  pokaż komentarz

  Znacie mnie jako rękodzielnika, ale nagrałem coś i puszczam w świat. Mój chyba pierwszy protest song.

  Od lat nie miałem tak długotrwałego niepokoju w sobie. Kocham ten kraj, jednocześnie go nienawidząc i to się zaognia.
  Nie dlatego, że mi nie pomaga - tego nie wymagam. Ja tylko chciałbym, żeby mi nie przeszkadzał ŻYĆ.
  To nie Polska jest problemem tylko od lat poziom polityki, której ani nikomu nie zazdroszczę ale też jej zwyczajnie nie kocham. Obłudna i zepsuta część naszej rzeczywistości którą musimy akceptować całe życie.

  Nie wiem jak Wy sobie radzicie z wkurzeniem, ja gdy tylko mi się to udaje próbuję tworzyć.
  Dzięki temu znajduję w pewnym stopniu ujście emocji.

  I to właśnie ujście widzicie. Zarówno w tym kawałku jak i nieskładnie zrobionym teledysku do niego.

  Pozostał tylko krzyk, a ten daje mi złudne przeświadczenie, że zrobiłem więcej niż tylko mój pusty głos wyborczy.

  Pokrzyczmy razem, bo rozdzielają nas coraz bardziej jakkolwiek górnolotnie to brzmi. Politykom od zawsze zależy na podziałach - bo w kupie bylibyśmy zbyt silni by mogli odwalać takie fikołki.

  A teraz czekam na zakopanie xD

 •  

  pokaż komentarz

  Rozumiem że tych emocji zebrało się niezdrowo dużo. W większości sam jesteś w stanie sam zminimalizować wpływ polityków na Twoje życie. Zanim zaczniesz walczyć żeby się od Ciebie odczepili, najpierw sam odczep ich od siebie na ile się da. Nie miej od nich oczekiwań. Nie ufaj im. Nie daj się zapisać do wojny plemiennej. Nie pozwól, żeby indukowali w Tobie strach. Nie daj się zezłościć. Właśnie poprzez strach i złość oni Cię kontrolują. Zminimalizuj stres wynikający ze śledzenia polityki. Skup się na tym na co masz wpływ. Sam spraw żeby Twój sąsiad wyborca miał jak najmniejszy wpływ na Twoją pomyślność poprzez samodzielne budowanie majątku. Nie mówię żebyś był bierny politycznie, ale zadbaj o siebie. Powodzenia! A kompozycja ładna, szczególnie motyw z gwizdaniem mi pasuje. No i zakop, bo nie widzę wartości w propagowaniu naiwnych uczuć jak złość i strach.

  •  

   pokaż komentarz

   W większości sam jesteś w stanie sam zminimalizować wpływ polityków na Twoje życie.

   @prep: no tak średnio bym powiedział. Pomijając ewakuację z tego grajdołka to nie widzę zbyt dużego pola do manewru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Antybristler: Dam przykład. Możesz 3 godziny dziennie czytać wiadomości i denerwować się jak jest źle, albo zamiast tego codziennie pójść na spacer z żoną i wracać wygadany, zrelaksowany i dotleniony, a w czasie z tych 3 godzin, który pozostał, czytać książki.

  •  

   pokaż komentarz

   @prep: czyli być biernym i godzić się na wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @prep: To nie minimalizuje wpływu polityków na twoje życie, a jedynie sprawia, że tego wpływu nie dostrzegasz i nie wiesz dlaczego żyje się coraz trudniej. To jakbyś w samochodzie rozkręcał coraz głośniej radio, gdy coś ci stuka w kole. Skala na radiu w końcu się skończy, stukanie nie zniknie a koło i tak zaraz odpadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vox-populi: Ależ nie. Na ile denerwowanie się wiadomościami przez 3 godziny dziennie zmniejsza Twoją bierność? Cokolwiek zmniejsza Twoją bierność niech sobie zostanie

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel1410: Myślę to co ludzie często robią to oglądają to koło bez przerwy, czytają o tym w internecie, nie mogą spać po nocach i zawalają przez to inne aspekty życia, klną na koło siedząc w toalecie, ostatecznie nic lub prawie nic nie robiąc. Zamiast tego mogliby po prostu zrozumieć na czym stoją, a potem ewentualnie podjąć jakieś konstruktywne kroki. Myślisz że 15 minut dziennie briefingu prasowego nie wystarczy żeby rozumieć co się dzieje i jak się do tego ustosunkowywać?