Chiny straszą Australię, że zostanie mięsem armatnim w przypadku wojny.

Chiny straszą Australię, że zostanie mięsem armatnim w przypadku wojny.

Podczas gdy odbywa się spotkanie państw układu Quad (Australia, Japonia, Indie,USA) Chiny straszą, że wysłanie okrętów na pomoc Tajwanowi skończy się bombardowaniem. Jeśli Australia chce wojny, niech buduje system antyrakietowy bo chińskie rakiety polecą na cele wojskowe i ważne obiekty w Australii

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam, to drugi taki reportaż tej rangi (australijskie 60 Minutes) w którym mnie uderzyło że to już w tamtym regionie przeszło do dyskusji i tym jaka to będzie wojna, w jakim składzie, które państwa z regionu samych Chin będą terenem operacji wojennych, w którym sie zacznie ....a nie "czy" będzie wojna :O

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  xD Chiny nie są w stanie wyjść poza swój kraj i morze chińskie i południowo chińskie. Atak na Wietnam? USA da broń Wietnamowi i będzie ostra jatka, a amerykanie nie stracą nawet jednego żołnierza. Jeszcze ich drony będą bić w chińskich żołnierzy. Indie? To samo. Korea? Korea ma jedną z najnowocześniejszych armii, plus do gry wchodzi wtedy od razu wojsko USA i Japonii, a na terenie Korei Chiny dostają łupnia.
  Gdzie tutaj atak na Australię?
  Mówi się, że USA jest w złej suytuacji bo Guam jest w zasięgu rakiet. Ale rakiety z Tajwany, Korei, Okinawy... dosięgają chińskich miast. W przypadku takiego obrotu sprawy, Chiny zniszczą może Guam, ale USA zniszczy im wszystkie miasta na wybrzeżu, które generują większość ich PKB.
  A co najważniejsze, chiny nie wyjdą na Ocean Spokojny i Indyjski, bo tam USA będzie dla nich zbyt mocne przed długi czas. Który kraj jest uzależniony od importu i eksportu przez te dwa oceny, USA czy Chiny? Prosty rachunek, USA zniszczy każdy statek do i z Chin. Tymczasem USA będzie mogło przez Atlantyk handlować z resztą świata.

  Chiny są zbyt słabe i przez dekadę, dwie, na pewno będą słabsze. Potem, nie wiem sam. Ale to oznacza, że musimy jako cywilizacja zachodnia wykorzystać ten moment i rozpocząć dyplomatyczną i geostrategiczną ofensywę. Takie państwa jak Tajwan, Korea Południowa, Japonia, Australia, Nowa Zelandia powinny być częścią jakiegoś większego paktu politycznego, gospodarczego i militarnego, między USA, Kanadą, UK i EU (a także być może i niestety Izraelem, jeśli USA będzie tego chciało). A do tego państwa jak Islandia, Norwegia, Kolumbia, Kostaryka, Panama czy Chile.

  •  

   pokaż komentarz

   Oto kraje uwiązane przez Chiny poprzez zadłużenie wobec nich. Macedonie z rąk chińskich wykupuje aktualnie Unia Europejska - takiego syfu tam narobili politycy lokalni. Wszystkie egzotyczne kraje dały sie urobić w chińskie inwestycje realizowane przez chińskie firmy i pracowników i na dodatek za chińskie pieniądze (na kredyt!)

   Przykładowo Kirgistan ma 2x większy dług publiczny niż Polska!

   W krajach w Azji które miały problemy ze spłacaniem weszło chińskie wojsko, w lżejszych przypadkach "zarządcy". Oni stosują wiele takich zabiegów cały czas.

   źródło: Screenshot 2021-09-21 001906.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Wedam: z tego co kojarze to bardziej USA sa zalezne od handlu przez oceany niz Chony budujace nowy ladowy jedeabny szlak.
   Piszesz o ataku na miasta chinskie na wybrzerzu - brednie. Jak bys tak zrobil to masz z automatu cala azje za wroga.
   Chiny juz wychodza poza swoje rejony gdzie byly uwiezione ale zobacz: lotniskowce usa juz nie podplywaja za blisko co? A dlaczego? Dopowiesz czy mnie poprosisz?

   Chiny sa silne i juz teraz gospodarczo nr 1. A militarnie to lepiej aby nie sprawdzac bo jeszcze sie wszyscy zesramy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: no dobra ale jaką masz gwarancję że te kraje właśnie nie zwrócą się przeciw Chinom - brak wierzyciela = brak długu

  •  

   pokaż komentarz

   no dobra ale jaką masz gwarancję że te kraje właśnie nie zwrócą się przeciw Chinom - brak wierzyciela = brak długu

   @ostatni_lantianin: To już lepiej ogłosić techniczne bankructwo na arenie międzynarodowej i nie trzeba będzie brać udziału w wojnie.

   Bo bankructwo na arenie międzynarodowej oznacza tyle, że państwo mówi: "Nie oddajemy wam pieniędzy, które nam pożyczyliście" i inne państwa nie chcą już takiemu państwu pożyczać kasy przez kilka następnych lat, skoro ono pieniędzy nie oddaje.

   A ile lat nikt im nie będzie chciał nic pożyczyć, jak się okaże, że te państwa zamiast oddać pieniądze, czy nawet nie oddać, wolą wejść w wojnę z wierzycielem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: i jak tu robić z Chinczykami biznes?

  •  

   pokaż komentarz

   Oto kraje uwiązane przez Chiny

   @Saeglopur: Afryka już stracona - murzynów załatwili dostarczając im cywilizację i technologie - kolej, energetyka, przemysł wydobywczy (oczywiście wszystko w chińskiej technologii i pod wyłącznym nadzorem).
   Ameryka Płd. ma jeszcze jakieś szanse

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Król francuski Filip IV Piękny był zadłużony u templariuszy. Chcąc się uwolnić od zobowiązań, w piątek 13 października 1307 roku, uwięził członków zakonu we Francji, zarzucając im herezję, świętokradztwo, innowierstwo, czary, rozpustę, kult bożka Bafometa, odstępstwo od wiary i spiskowanie z Saracenami. Po długotrwałym procesie, trwającym do czerwca 1311 roku, będący pod wpływem królów Francji sobór w Vienne zdecydował o kasacie zakonu templariuszy. Jego majątki we Francji zostały skonfiskowane, wielu templariuszy poniosło śmierć przez spalenie na stosie, w tym wielki mistrz Jakub de Molay i 54 innych dostojników zakonnych. Nie wszędzie jednak likwidacja zakonu przebiegła bez problemu. Zbrojny opór stawili templariusze aragońscy i cypryjscy; templariusze niemieccy stawili się przed władzami świeckimi w pełnym rynsztunku bojowym, dzięki czemu uniknęli aresztowania.

   Może tak by się dało namówić innych, że Chiny to tacy templariusze :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bill_Bohater_Galaktyki: Była taka akcja że Wikingowie zapłacili złotem i czymś tam jeszcze za wytworzenie niesamowitych mieczy przez Francuzów. Francuzi miecze zrobili, Wikingowie odebrali ...po czym wrócili i ich wyrżnęli tymi mieczami odbijając "swoje" złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @skitarii: hmm no jak głosisz bankructwo to Ci spadnie zaufanie, a jak Twojego wierzyciela wykończy nowy/stary hegemon to jesteś na zero.
   Przecież ja nie mówię że mają wysyłać okręty - wystarczy że staną z boku.

  •  

   pokaż komentarz

   z tego co kojarze to bardziej USA sa zalezne od handlu przez oceany niz Chony

   @polski_ninja: USA kontroluje oceany. A najwięcej handlu USA to nadal atlantyk. Wymiana handlowa z UE jest większa niż z Chinami. Jeśli USA zablokowała Malakke i morze filipińskie, to Chiny nie są w stanie ściągać surowców i eksportować dóbr. USA nadal może prowadzić gigantyczny handel.

   @Saeglopur: albo to co Chiny zrobiły w Czarnogórze. Po prostu, czas się zastanowić czy za brak kontroli nad pandemią i narażenie świata na chińskiego wirusa oraz łamanie praw człowieka, dług wobec chińskich podmiotów nie należy umorzyć, chińskie firmy i chiński majątek znacjonalizować. Wielu państwom może się to znacznie bardziej opłacać niż spłacać gigantyczne długi wobec Chin. Tym bardziej, że Chiny nie będą mogły nawet wyegzekwować tego, jeśli USA się postawi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziarnodlakur

   Oto kraje uwiązane przez Chiny

   @Saeglopur: Afryka już stracona - murzynów załatwili dostarczając im cywilizację i technologie - kolej, energetyka, przemysł wydobywczy (oczywiście wszystko w chińskiej technologii i pod wyłącznym nadzorem).
   Ameryka Płd. ma jeszcze jakieś szanse

   Nic nie jest stracone. Chiny i owszem rozpychają się łokciami w Afryce, ale to rozpychanie nie wszystkim się podoba. A najmniej zaczyna się podobać się samym Afrykańczykom. W najlepszym wypadku może się to skończyć dla Chińczyków wyp?$?%??eniem ich z Afryki, w najgorszym pogromami. Nienawiść do Chińczyków rośnie z każdym dniem, bo coraz częściej narażają na ogromne straty lokalne biznesy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: jeden problem, Chiny nie mają w przeciwieństwie do USA możliwości egzekwowania długu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wedam: jesli sojusz ChRL i Rosji nie jest papierkowy to pozamiatane. Afganistan pokazal wlasnie slabosc amerykanskich decydentow, slabosc kontrwywiadu. Moze to byc fejkowa zagrywka ze strony USA, ale spotkonie dwoch lazikow na Marsie i zrobienie sobie fotek na wzajem, pokazuje, ze ChRL juz nie odstaje technologicznie, sa wstanie zestrzelic kazdego satelite wojskowego na orbicie - a wtedy nastepuje chwilowy paraliz Jankesow.
   Zreszta jesli ChRL rowniez dysponuje podobnymi torpedami miedzykontynentalnymi jak ruski Status 6-7 no to Waszyngton ma big problem, zwlaszcza z momba kobaltowa na pokladzie.
   Edit : Chiny tak sie nie afiszuja ze swoim uzbrojeniem jak jankesi, nikt nie wie czym do konca dysponuja.

  •  

   pokaż komentarz

   jesli sojusz ChRL i Rosji nie jest papierkowy to pozamiatane

   @Lemingus_Vulgaris: dlaczego? Europa sama jest w stanie poradzić sobie z Rosją

   Dwa, Chiny traktują Rosję nie poważnie. Jak ZSRR ChRL, wiesz co było później.

   zrobienie sobie fotek na wzajem, pokazuje, ze ChRL juz nie odstaje technologicznie

   @Lemingus_Vulgaris: xD a spotkanie statków sojuz i apollo w kosmosie?

   Zreszta jesli ChRL rowniez dysponuje podobnymi torpedami miedzykontynentalnymi jak ruski Status 6-7 no to Waszyngton ma big problem, zwlaszcza z momba kobaltowa na pokladzie.

   @Lemingus_Vulgaris: jeśli ChRL postanowi użyć atomu, to będzie faktyczny koniec świata, jeśli są w sojuszu z Rosją. Jeśli nie, to wystarczy żeby Rosja zgodziła się na systemy antyrakietowe na swoim terytorium i ChRL nie mogą ruszyć USA i Europy, a USA będą w nich walić z atomu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wedam: Piszesz o konflikcie pełnej skali, tak jakby Chiny chciały poszerzać swoje terytorium i podbijać ościenne kraje. Tymczasem oni chcą poszerzać swoje wpływy i budować gospodarkę nie odpalając nic USA. Pytanie, czy jeśli przestaną respektować amerykańską dominację handlową na globie, to czy USA faktycznie będzie w stanie ich militarnie przywołać do porządku, na ich własnym terenie - wątpię.

  •  

   pokaż komentarz

   Tymczasem oni chcą poszerzać swoje wpływy i budować gospodarkę nie odpalając nic USA

   @GhostTrick: Na szczęście to nie jest prawda. Chiny prowadzą dość agresywną politykę na morzu południowochińskim, naruszając wody terytorialne, Indonezji, Wietnamu, Filipin i Tajwanu. Czas zniszczyć te statki, bo okręty wojenne nie mogą sobie pływać tak o z dupy.

   to czy USA faktycznie będzie w stanie ich militarnie przywołać do porządku, na ich własnym terenie - wątpię.

   @GhostTrick: dwie rzeczy, morze filipińskie i Malakka. A co jeśli USA zablokuje szlaki handlowe? Chiny nie będą w stanie wyjść z Chin kontynentalnych dalej niż Tajwan. Nikt nie będzie musiał wchodzic do Chin kontynentalnych, żeby gospodarka chin się zawaliła.

  •  

   pokaż komentarz

   Chiny juz wychodza poza swoje rejony gdzie byly uwiezione ale zobacz: lotniskowce usa juz nie podplywaja za blisko co?

   @polski_ninja: mówisz o tych lotniskowcach opartych o projekty radzieckie(gdzie dopiero nowsze ich własne projekty są w budowie), wyposażone w pochodne su-33 które nadają się w zasadzie do niczego? Cała tą flotę lotniskowców z chin na obecnym etapie rozstrzela jedna amerykańska grupa uderzeniowa, na raz te ich oba lotniskowce. Chiny nie maja nie dość że odpowiedników amerykańskich lotniskowców to nawet ty europejskich. Do tego nie mają wypracowanych taktyk i szkolenia dla tego typu jednostek/grup. Amerykanie normalnie pływają w pobliżu chin. To nie wiem o czym mówisz.

   Chiny sa silne i juz teraz gospodarczo nr 1. A militarnie to lepiej aby nie sprawdzac bo jeszcze sie wszyscy zesramy.

   Militarnie to kupa starszej generacji sprzętu o nie do końca wiadomej wartości uderzeniowej(dla samych chińczyków pewnie też).

   bez fantasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: Pisalem o lotniskowcach usa co juz tam nie plywaja za blisko. Z automatu zalozyles, ze odpowiedzia na lotniskowce sa lotniskowce. Taki zorientowany jestes. Podpowiem - chodzi o sztuczne wyspy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wedam: sojusz kukoldystycznych smieci xd kuknada lolstraulia i ulicosrakistan, mądrość w Polsce wykorzystywać te układanku dla siebie i nikomu nie kibicować

  •  

   pokaż komentarz

   Taki zorientowany jestes. Podpowiem - chodzi o sztuczne wyspy.

   @polski_ninja: tak łatwo zmieniają pozycję i nie mogą być atakowane xD Mają pola siłowe.

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego? Europa sama jest w stanie poradzić sobie z Rosją

   @Wedam: BUHAHAHAHA HAHAHA AHHAHAAHAHAHAHA to po co w europie tysiace zolniezy samolotow , czolgow , rakiet z atomem AMERYKANSKICH , jezeli europa sama sie obroni?

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: mają tam takie systemy rakietowe, że lotniskowce usa nie podplywaja. Lotniskowce poza zmianą pozycji też nie moga byc atakowane i maja pole silowe?

   Argumenty sie skonczyly to probujesz zdyskredytowac rozmowce czyli w tym przypadku mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciek-ryba: bo wspierają Europe ¯\_(ツ)_/¯
   Co to za argument z dupy xd usa po prostu uważała Rosję za największe niebezpieczeństwo, więc tutaj naciskała.
   @polski_ninja: powiedz mi, po co usa ma pływać po morzu poludniowochinskim? Niech chiny wyjdą na ocean. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wedam: usa blokuje chinom wyjscie w ocean bo wlasnie tak sie kontroluje handel. Chcesz byc bogaty zbuduj droge - stare chinskie przyslowie.

  •  

   pokaż komentarz

   mają tam takie systemy rakietowe, że lotniskowce usa nie podplywaja

   @polski_ninja: ale gdzie nie podpływają? lotniskowiec to platforma startowa a nie okręt który z dział bombarduje wybrzeże xD

   Argumenty sie skonczyly to probujesz zdyskredytowac rozmowce czyli w tym przypadku mnie.

   Bo se cośuroiłeś? Bo nie wiedomo gdzie mają lotniskowce wpływać. Które cumują czasami też w japoni. Lotniskowiec to platforma startowa samolotów i jest z tyłu a co do rakiet misiu. Jednym z planów jet zamknięcie chin w pierwszym łańcuchu wysp. Czyli floty korei i japoni wspomagane przez mocno ufortyfikowane wybrzeże z japoni, korei i tajwanu w rakietami przeciw okrętowymi. I flota chińska nawet nie wyjdzie za ta granicę a samoloty z lotniskowców będą nap$!@@$?ać chińczyków nad akwenem bo lotniskowiec trochę z tyłu.

   Czytałeś jakieś opracowanie o ty w ogóle? Po mnie już temat chińska technika vs amerykańska.

  •  

   pokaż komentarz

   ale gdzie nie podpływają?

   @CukrowyWykop: morze południowochińskie

  •  

   pokaż komentarz

   @polski_ninja: o rly? Info z 8 września

   According to monitoring by the South China Sea Strategic Situation Probing Initiative (SCSPI), a Beijing-based think tank, the USS Carl Vinson aircraft carrier entered the South China Sea via the Bashi Channel on Monday. The carrier's deployment was confirmed by the US Pacific Fleet later on Tuesday in a tweet.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyther: Niczym się nie skończy, Afrykańczycy położą uszy po chińczykach a potem reszta świata, Od Afryki do Meksyku.

 •  

  pokaż komentarz

  Australia liczy 7 mln ludzi - tyle co 2 nasze województwa - Śląskie i Małopolskie.
  Najgłupsze co Australia może zrobić to brać udział w tej wojnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Swoją droga Australia jest obecnie wymarzonym miejscem do działań dywersyjnych godzących w obecny rząd.
  To co wyprawiają w związku z Covidem sprawia ze spora część obywateli jest dość "zdenerwowana" i wystarczy tych ludzi zrzeszyć oraz dać im odpowiednie narzędzia.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy Chiny wiedza ze w ich stronę też będą leciały rakiety xD