Brunatny problem Niemiec. Węgiel dał prawie dwa razy więcej energii niż wiatraki

Brunatny problem Niemiec. Węgiel dał prawie dwa razy więcej energii niż wiatraki

Już dziś wiadomo, że dominującym w Niemczech źródłem energii we wrześniu 2021 roku będzie węgiel brunatny. Z surowca tego wygenerowano prawie dwa razy więcej elektryczności niż z wiatraków.

 •  

  pokaż komentarz

  Brunatna hydra faszyzmu znów podnosi w Niemczech swój szkaradny łeb, tym razem przebrana za ekologa.

 •  

  pokaż komentarz

  Setki miliardów euro pakowane w transformację energetyczną, najdroższy prąd dla gospodarstw domowych w UE i dalej bez węgla ani rusz? Nic tylko zamykać kopalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Polaco: 5 razy dziennie czytam na wykopie że niemcy otwierają nowe a Polsce każą zamykać.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Polaco: To nie z naszych kopalń palimy węgiel w elektrowniach. Ten także kupujemy zza zagranicy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Polaco: Może to mieć jakiś związek z tym, że Niemcy z głupia frant pozamykali swoje elektrownie atomowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Niemcy z głupia frant pozamykali swoje elektrownie atomowe

   @GienekZFabrykiOkienek: jeszcze tego nie zrobili,a problemy są już od 2020

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Polaco:
   Niemcy to nie sa idioci. Wiadomo ze nikt sobie nie oprze calej energetyki o OZE bo jest w 100 % zalezne od pogody i pory dnia. Nie w pasie naszego klimatu i uwarunkowan geograficzno przestrzennych.
   Rozwiazania typu zamykanie kopaln promuje sie w krajach kolonialnych typu Polska - zeby nie mieli wlasnej energii i byli juz w 100 procentach zalezni od swoich sasiadow - w tym tez oczywiscie Rosji. Tak nas w koncu UE ,,chroni'' przed Rosja - finansujac Putina , Nord Stream 2 - chociazby.
   W przypadku wylaxzenia polskich elektrowni caly okres przejsciowy to uzaleznienie sie od gazu od Rosji...
   O ile oczywoscie eko terrorysci zezwola Polsce na atomowki - w co watpie....

   Pompuje sie ogromna kase w medialne p!!?#!$y na temat nierentownosci, ,,pazernych'' zwiazkowcow i ponoc olbrzymich zarobkow w gornictwie - sprytne granie na wrodzonej zawisci Polakow. Jak widac po niektorych komentach na wykopie - dziala to swietnie. Polacy wydymaja sie w dupsko wlasnymi rekami ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Setki miliardów euro pakowane w transformację energetyczną, najdroższy prąd dla gospodarstw domowych w UE i dalej bez węgla ani rusz? Nic tylko zamykać kopalnie.

   @El_Polaco: Spokojnie nie długo z węgla zrezygnują i przejdą w pełni na rosyjski "bez emisyjny" gaz po to były im dwa nord streamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Zgadzam się ze wszystkim poza ostatnim akapitem. Czasami faktycznie podziały są podsycane, ale generalnie górnictwo państwowe jest nierentowne i jest to wina w dużej mierze właśnie związków i samych awanturnych górników. Nie ma innego wyjscia jak atomówka, tylko niestety w UE jest też lobbing antyatomowy. Chodzi, tak jak napisałes, o to, zeby kraje kolonialne nie zbudowały sobie elektrowni.

  •  

   pokaż komentarz

   @WilczurZnahor:
   Nieltore sa noerentowne z ppwodu zloza ktore jest hleboko co generuje koszty. Do tego fatalne zarzadzanie i przerost zatrudnienia w roznych biurach dla znajomkow i rodziny.
   O zwiazkach i pazernych gornikach to bujda. No chyba ze w momemcie gdy zwiazki chronia tez etaty ktore sa niepotrzebne. Dostaje sie gornikom a powinno tym z dziwnych stanowisk.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Nieuczciwe jest też to, ze górnicy mają przywileje, zwłaszcza emerytalne. Powinni dobrze zarabiać, ale bez przywilejów emerytalnych. Fakt, że główne grzechy to wlasnie bronienie niepotrzebnych etatów i jak tylko ktoś chce coś zrestukturyzować to od razu protest. Bez restrukturyzacji kopalń i być może prywatyzacji pracy w kopalni (na wzór lasów państwowych) będzie ciężko zmienić nastroje i poprawić rentowność kopalni.

  •  

   pokaż komentarz

   @WilczurZnahor:
   Ci pod ziemia powinni przechodzic wczesniej. To praca bardzo eksloatujaca organizm. Bez odpowiednich zachet nie daloby sie znalezc tam pracownikow. Trzeba cos dac. Jesli zarabialiby tyle co budowlancy to kazdy mialby wywalone na taka prace gdzie naraza zycie i zdrowie.
   Patologia natomiast to to ze wielu pracownikow ktorzy nie pracuja na dole wpisanych jest jako gornicy, chociaz byli moze za 3 razy pod ziemia albo w ogole - wiem to od znajomych ktorzy tam kiedys pracowali.

 •  

  pokaż komentarz

  I tak niemieccy ekolodzy i ich wyborcy robią więcej złego niż dobrego:
  - zamykanie elektrowni atomowych zamiast budowy nowych
  - paranoiczne inwestowanie w OZE, które destabilizuje sieci energetyczne i jest nieopłacalne
  - przymus inwestycji w węgiel bo atom niebezpieczny...

  Jak słyszę ekolodzy i Niemcy to od razu przypominają mi się sceny z leżenia na torach jak jedzie pociąg z odpadami radioatyktywnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama bo tu nie chodzi o żadną ekologię i ochronę klimatu. To pic na wodę dla głupiego luda.
   Wszystko pójdzie w górę. Nawet jak juz będą te nowe tylko elektryczne auta i prąd pojdzie tak w górę, że tylko bogafuch będzie stać na jazdę autem. Blackouty, przeciążenia sieci itp.
   Oni, władcy będą żyć w luksusach a my szara masa żyjąca na ochlapach tego co nam raczą dać.

   Fit for 55, Great reset, agenda 2030 i zrównoważony rozwój, super przyszłość a jeszcze niedawno jak ktoś o tym mówił to szur i foliarz a przecież oni od dawna oficjalnie o tym mówią i na wszystko są dokumenty. To od dawna planowane.

   Nie zdziwiłbym się gdyby wirus byłby w tym przydatny i niekonieczne niespodziewany.

  •  

   pokaż komentarz

   Oni, władcy będą żyć w luksusach a my szara masa żyjąca na ochlapach tego co nam raczą dać.

   @Kubilaj_Chan: Dobra - po co? Lud uciskany, to lud który może wyjść na ulicę i zacząć ucinać głowy. Taka jest historia, rewolucja francuska nie wybuchłaby bez powszechnej biedy, wszelkie strajki w Polsce zaczynały się od podwyżek cen. Jeśli ekologia i ochrona klimatu to dla Ciebie "pic na wodę" to podaj mi jeden, racjonalny powód, dla którego bogaci mieliby ryzykować rozruchami dociskając szaraczkom śruby.

   Obecny system jest stabilny jak żaden inny, jeśli umożliwił bogatym dojście do ich majątku, a nawet pozwala na jego pomnażanie, to po co go zmieniać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade nie wiem czy zauważyłeś ale czy Polacy protestowali przez ostatnie dwa lata?

   Te parę osób co wyszło było nazwane szurami. Ucinać głowy? Terroryzm. Policja w niektórych krajach już strzela gumowymi kulami do protestujących.

   Motłoch nie ma nic do gadania.

   Rewolucja francuska to była robota masonów i cały ten nowy syf to też ich robota.

   No widzisz oni mają swoje cele i nie podadzą ich opinie publicznej. Co to może być? Władza absolutna. Przecież oni mają całe pieniądze tego świata, więcej im nie potrzeba. Mogą kupić wszystko na co mają ochotę i to ich nie cieszy.

   To, że tego nie rozumiesz, czy na Twoją logikę się nie klei to nie znaczy, że tego unikniesz.

   Przecież te great reset i inne gówno są oficjalne, przewijają się w gazetach, wywiadach itp, itd. Powolne urabianie ludzi. Ile osób o tym wie?
   Mało bo się interesują contu wypić czy zapalić w weekend i nie wyobrażają sobie, że nadchodzą tak wielkie zmiany.

   Dałeś przykład, to ja też dam przykład. Już kiedyś jedni pozbawiali drugich własności. Czerwone świnie, mordercy. Nie chciałeś oddać własności (np fabryki) innym bardziej potrzebujących to łeb urżneli a ciało zawisło na bramie fabryki.
   I co ktoś protestował?

   Te zmiany mają być robione w ciągu 10 lat.
   Sam widzisz jak mocno działa propaganda. Nowa pseudo religia ekologia i weganizm jest masowo wyłączana do głów nowego pokolenia. Propaganda idzie non stop. Po co niby Niemcy pozbywają się elektrowni jądrowych?

   Biedna planeta, musimy żyć inaczej ble ble ble.
   Będziesz protestował to Cię wsadzą do wiezienia, odbiorą własność bo jesteś ekologicznym terrorystą.

   Tak jak robią z covidem, nie masz Szczepionki to nie możesz podróżować, chodzić do kina, sklepu itp. I co, ludzie się na to godzą. Tylko nieliczni protestują.

   Ludzie widzą, że lockdowny się kupy nie trzymają ale pani w telewizji mówi, że tak trzeba no to przecież musi być prawda.

   W obecnych czasach technologia jest dla nich dużym ułatwieniem. Jeszcze jak się pozbędą gotówki to jak w serialu Podręczna nie masz nic do gadania bo odetną Cię od konta.

   A my? My ich nie obchodzimy. Dlaczego mielibyśmy ich obchodzić?

   Zobacz nowe podwyżki cen gazu i pradu pewnie niedługo. Skończy się tak, że będziesz mial auto elektryczne (bo innych nie będzie) ale nie będzie Cie stać na jego ładowanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Z wiatrakami niemieckimi też jest ciekawa historia: naprawdę mocniej wieje w rejonie Zgorzelca niż np. przy Bałtyku?
  Czy ta demobstracyjna ilość przy granicy z Polską ma kształtować "odpowiednią" świadomość? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli Niemcy doszli do poziomu, w którym wiatraki produkują połowę tego co elektrownie węglowe, to jestem pełen podziwu dla naszych sąsiadów. Jak to się ma do wiecznie wstającej z kolan Polski?