Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Słowa Błaszczaka zauważone w Rosji. "Polska zmierza do czołgowej potyczki".

Słowa Błaszczaka zauważone w Rosji. "Polska zmierza do czołgowej potyczki".

@Oline wiadomosci.onet.pl #polska #rosja #militaria #geopolityka #bron #wojsko

Rząd ogłosił zakup amerykańskich czołgów Abrams, które mają odstraszać Rosję od ataku na Polskę. Rosyjskie media wykorzystują jednak ostatnie wypowiedzi szefa MON Mariusza Błaszczaka, by kreować wizerunek naszego kraju jako potencjalnego agresora.

 •  

  pokaż komentarz

  Rosjanie i niemcy dopiero teraz przeczytali o zakupie czołgów od amerykanów i że będą stacjonować na wschodzie polski czy der Onet po prostu znowu szczuje?

 •  

  pokaż komentarz

  Czytam to i nie wierzę czołgi mają trafić na wschód ? Co za idiota to wymyślił, czyli planujemy, że po pierwszym ataku rakietowym jedyne czołgi jakimi będziemy dysponować to pojazdy sojusznicze? Już przebazowanie leopardów pod Warszawę było strzałem w kolano widzę, że idziemy dalej za ciosem.

  •  
   Sekularyzacja

   +6

   pokaż komentarz

   @leszek-pankiewicz: mylisz się, poprzednia strategia była błędna. Oczywiście ciekawa, zakładała wykorzystanie głębi operacyjnej i odcinanie dostaw, ale z drugiej strony była strategią ultra-defensywną. W konflikcie musimy myśleć o ofensywie, głęboko na terenie nieprzyjaciela. Atak na instalacje, punkty dowodzenia, magazyny, infrastrukturę drogową. Z kolei takie Abramsy mogą się wedrzeć aż pod Mińsk i narobić spustoszenia.
   Nie mów "co za idiota", bo jednak ci ludzie mają większą wiedzę niż Ty.

 •  

  pokaż komentarz

  250 czołgów abrams... Wystarczy sprawna eskadra śmigłowców szturmowych i batalion piechoty zmechanizowanej z PPK i amunicją krążącą...

 •  

  pokaż komentarz

  @Sekularyzacja: Raczej wątpię być może jest tam ktoś z wiedzą, ale te osoby są pozbawione decyzyjności. Decyzje podejmowane są przez partyjnych i chce wierzyć że to ich głupota. Jak nazwiesz przebazowanie leopardów pod Warszawe w momencie gdzie nie było jeszcze stworzonych garaży i serwisu dla nich. Stały pod chmura niszczejąc. Od kiedy mu mamy doktrynę ataku na wschód , bo do tej pory była tylko obronna i była ona sluszna. Bazujac na naszyej armii jesteśmy w stanie odeprzeć atak i czekać na posiłki. I ci myślisz że jak się tymi Abramsami pod Mińsk zapuścissz to kto im zapewni logistykę. Pomijam fakt że M1A2 w sep V3 jest czołgiem cięższym niż normy mostowe w Polsce nie wiem jak na Białorusi. Także logistycznie też jest z nim problem. Rozumiem że jak te Abramsy teoretycznie będą w Mińsku to obwód kaliningradzki sobie zabezpieczamy WOT em .