Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Szwajcarzy opowiedzieli się za małżeństwami jednopłciowymi

Szwajcarzy opowiedzieli się za małżeństwami jednopłciowymi

W niedzielę 64,1 proc. Szwajcarów opowiedziało się w referendum za umożliwieniem zawierania małżeństw cywilnych parom tej samej płci. Homoseksualne małżeństwa będą miały prawo adoptowania dzieci, a cudzoziemscy małżonkowie Szwajcarów łatwiejszą drogę do uzyskania obywatelstwa.

 •  

  pokaż komentarz

  więc przeklejam moje wy.. z zakopanego tematu:

  Na prawach małżeństwa czy spółki cywilnej? w większości państw(np. UK) funkcjonuje to bardziej na prawach spółki cywilnej. Generalnie pomysł związków partnerskich opartych o prawa spółki cywilnej jest do zaakceptowania przez kato-prawicowców znaczy był do puki 'aktywiści LGBT' nie zaczęli strzelać po stopach względnie normalnych ludzi ogłaszając walkę o małżeństwa homo jako pierwszy krok do adopcji dzieci.

  Mam pośrednie informacje z drugiej [w tym gejowskiej] ręki więc mogę się mylić, jak coś to proszę o sprostowanie chętnie się czegoś konkretnego dowiem.

  I taki żart mi się kojarzy:
  Pewien młody człowiek z nizin społecznych ciężką uczciwą pracą, szczęściem i sprytem dorobił się ogromnego majątku absolutnie ogromnego, po zdobyciu wszystkiego co się da w swoim kraju na starość kupił rezydencję w Londynie.
  Pyta się swojego lokaja:
  - Jaki jest najbardziej prestiżowy klub w tym mieście ponieważ chciałem się tam zapisać?
  - Z pewnością Lions Kinkss ble ble ale nie może się Pan tam zapisać
  - dlaczego? stać mnie na wszystko!
  - Panie, przyjmują tylko dżentelmenów urodzonych w szlacheckich rodzinach.
  - ZOBACZYMY!!!

  Po roku wysiłków wydania kosmicznie absurdalnych pieniedzy na tytuły, protekcje i co tu kryć łapówki ;) do posiadłości przyjeżdża limuzyna człowiek w złotej szacie godnej przynajmniej major domusa królowej podaje na platynowej tacy naszemu bohaterowi kopertę:
  - Sir Pana karta członkowska w kings ble ble ble
  Nasz Bohater sięga po małą karteczkę wpatruje się chwilę i po głębokim wzdechnięciu drze na małe kawałeczki
  człowiek z limuzyny:
  Sir, Co Pan wyprawia? tyle wysiłku to Pana kosztowało tyle starań i na salonach wzbudził Pan szczery szacunek w związku z taką zaradnością
  - Panie, co mi po członkostwie w klubie który przyjmuje pierwszy lepszy gmin jak ja!