Nowy naddźwiękowy pocisk przeciwokrętowy Korei Południowej ujawniony

Nowy naddźwiękowy pocisk przeciwokrętowy Korei Południowej ujawniony

Korea Południowa niedawno zorganizowała nie lada pokaz swoich militarnych możliwości. 15 września zaprezentowała bowiem pięć nowych rodzajów broni

 •  

  pokaż komentarz

  ... jegomościów z siedziby prezydenta Korei Południowej...
  ... opracowuje obecnie trzy typy naddźwiękowych pocisków manewrujących: ziemia-powierzchnia, powierzchnia-ziemia i powierzchnia-powierzchnia...

  Autor Mati nie uznał za stosowne aby sprawdzić artykuł po przepuszczeniu przez translator.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzymam kciuki. Sytuacja w Afganistanie pokazuje, ze nie mozna ufac Amerykanom.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzymam kciuki. Sytuacja w Afganistanie pokazuje, ze nie mozna ufac Amerykanom.

   @hurdlejade: Siedzieli w Afganistanie 20 lat. Na Afgańskie siły zbrojne dali dziesiątki miliardów dolarów. Po wyjściu USA Afgańskie siły zbrojne odmówiły walki z pastuchami w sandałach. Powiedz mi specu od geopolityki w jaki sposób USA pokazało w Afganistanie ze nie można im ufać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Koniasz: widac, ze gowno wiesz. nie odmowili, a dostali rozkaz by nie walczyc, bo deal byl w trakcie. w miedzy czasie prezydent wylecial z kraju z kilkoma paletami gotowki by ratowac wlasna skore.

   w jaki sposob USA pokazalo, ze mozna im ufac, mimo ze sa najwieksza potega militarna na swiecie, i dali sie wykiwac gosciom w znoszonych sandalach?

  •  

   pokaż komentarz

   a dostali rozkaz by nie walczyc, bo deal byl w trakcie

   @hurdlejade: Od USA ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   w miedzy czasie prezydent wylecial z kraju z kilkoma paletami gotowki by ratowac wlasna skore.

   @hurdlejade: W sensie że Joe Biden wyleciał z tymi pieniędzmi ?

   w jaki sposob USA pokazalo, ze mozna im ufac, mimo ze sa najwieksza potega militarna na swiecie, i dali sie wykiwac gosciom w znoszonych sandalach?

   @hurdlejade: Dzieciaku, przez 20 lat wydawali miliardy dolarów na Afganistan a potem to wszystko się rozsypało jak domek z kart. Pokazuje to tylko i wyłącznie tyle że ludność Afganistanu nie zasługuje na państwo prawa. Tak że jak dla mnie to mi ich nie jest żal. Największy błąd USA to to że utrzymywali ten nowotwór aż 20 lat. Powinni ich zostawić już lata temu gdy okazało się że do Armii afganistanu nie ma ochotników tylko same ćpuny i alkoholicy. Skoro sami nie chcą się bronić to niech ich tam teraz Talibowie wieszają na drzewach. Trudno, wyjaśnij mi dlaczego amerykański żołnierz ma ginąć podczas gdy Afgańczyk ma swoje państwo głęboko w dupie?. To tak jakby nas dzisiaj zaatakowała Litwa a nasze wojsko by się zaczęło poddawać. I według Ciebie uczciwym by było żeby ktokolwiek za nas walczył ?

  •  

   pokaż komentarz

   wyłącznie tyle że ludność Afganistanu nie zasługuje na państwo prawa.

   @Koniasz: jezeli afganczyny nie zasluguja na panstwo prawa, to tym bardziej polska nie zasluguje na niepodleglosc, widzac co sie odpierdala.
   a reszte twojego trollowania pozostawie bez komentarza.

  •  

   pokaż komentarz

   jezeli afganczyny nie zasluguja na panstwo prawa, to tym bardziej polska nie zasluguje na niepodleglosc, widzac co sie odpierdala.

   @hurdlejade: Dobra to powiedz mi kiedy Polskie wojsko poddało się podczas walki z parokrotnie słabszym przeciwnikiem. I powiedz mi ilu Polaków byś poświęcił za to żeby za wszelką cenę w Afganistanie utrzymać demokratyczny rząd podczas gdy jego obywatele mają własne państwo w dupie ? Afgańczycy dostali wszelkie możliwe narzędzia do prowadzenia własnego państwa i rozsypało się to jak domek z kart. Więc albo USA nagle zapomniało jak się tworzy demokratyczne państwo typu Japonia ,czy Zachodnie Niemcy. Albo po prostu Afgańczycy nie dorośli jeszcze do czegoś takiego i po prostu musi ich jeszcze zginąć parę milionów zanim w tym miejscu narodzi się jakikolwiek zalążek przynależności narodowej. Afganistan to zbiór plemion, przez 20 lat amerykanie zapewniali im bezpieczeństwo i pokazywali jak może wyglądać państwo bez szariatu. Pokazali że kobiety to nie zwierzęta tylko osoby mogące zdobyć wyższe wykształcenie i zostać np lekarkami. Zasmakowali zachodniego życia i myśleli że tak będzie zawsze. A przecież już latami USA oddawało władze rządowi Afganistanu. Nie rzucili ich bez przygotowania na głęboką wodę tylko stopniowo oddawali im władze. I co to dało ?. Amerykanie mieli kolejne 20 lat pakować w Afganistan setki miliardów dolarów ? Ogarnij się człowieku, pewnie tak samo myślisz ze u nas państwo powinno każdemu dać po mieszkaniu bo przecież kto kto widział żeby człowiek brał za siebie odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   owiedz mi ilu Polaków byś poświęcił za to

   @Koniasz: ani jednego, bo nie jestesmy potega, poza tym by wysylac kilkadziesiat zolnierzy tylko po to, by pojawic sie w napisach koncowych jako kaskaderzy.
   USA w przeciwienstwie do PL, jest potega swiatowa, mimo to, ogromnie przegrali i nic nie uzyskali.

  •  

   pokaż komentarz

   ani jednego, bo nie jestesmy potega, poza tym by wysylac kilkadziesiat zolnierzy tylko po to, by pojawic sie w napisach koncowych jako kaskaderzy.

   @hurdlejade: Mimo to jesteśmy ok 20 najbogatszym państwem świata więc może powinniśmy wysłać chociaż te 5000 żołnierzy na śmierć żeby przeciętny Afgańczyk mógł mieć wszystko w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   jesteśmy ok 20 najbogatszym państwem świata

   @Koniasz: w jakiej kategorii, w ktorym roku, kto to mierzyl, i w jakim celu? bo pierwsze slysze.

  •  

   pokaż komentarz

   w jakiej kategorii, w ktorym roku, kto to mierzyl, i w jakim celu? bo pierwsze slysze.

   @hurdlejade: W kategorii produktu krajowego brutto. W roku 2020. Mierzy to między innymi bank światowy czy międzynarodowy fundusz walutowy.

 •  

  pokaż komentarz

  A my nadal stawiamy na Maryję królową Polski, co w razie czego "pod swoją obronę" nas weźmie :D