W Wielkiej Brytanii rozpoczynają się próby pszenicy modyfikowanej CRISPR

W Wielkiej Brytanii rozpoczynają się próby pszenicy modyfikowanej CRISPR

Naukowcy dostali zezwolenie na pierwszą eksperymentalną uprawę odmiany pszenicy o zmniejszonej zawartości asparaginy uzyskanej dzięki edycji genów. Wszystko po to aby zmniejszyć stężenie toksycznego akrylamidu w tostach.

 •  

  pokaż komentarz

  A potem już tylko producent będzie doił kasę z patentów i sprzedaży licencjonowanych ziaren, ścigając po sądach każdego, u kogo pojawi się chociażby samosiejka na polu.
  No i jeszcze tylko zadbać żeby na terenie UE wprowadzić odpowiednie normy stężenia apsarganiny pod pretekstem ochrony zdrowia, które spełni jedynie pszenica tego jednego producenta...

 •  

  pokaż komentarz

  No nie, i znów za kilka dekad odkryje się jakąś nową chorobę o "nieznanej etiologii". Patenty na nasiona powinny być zabronione, tak samo wprowadzanie nowych odmian bez długofalowego testowania wpływu na zdrowie.

  Teraz tylko patrzeć jak korporacje będą likwidowały stare uprawy by wszystkim wcisnąć swój trefny produkt, może to też będzie odmiana terminator, z której nie da się robić wysiewu, więc trzeba co roku kupować u garbatego nosa. Współczesna pszenica już ma gorsze właściwości zdrowotne od tej sprzed stu lat, a to tutaj to jakiś kolejny potworek z laboratorium. Starej kukurydzy w ogóle już nie ma.