System viaTOLL przestanie działać z końcem września. Przewoźnicy są przeciw

System viaTOLL przestanie działać z końcem września. Przewoźnicy są przeciw

Nie ma możliwości przedłużenia działania starego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL, zostanie on wyłączony 30 września br. i od tego czasu opłaty będzie można uiszczać wyłącznie w systemie e-TOLL - poinformował we wtorek na konferencji szef resortu finansów Tadeusz Kościński.

 •  

  pokaż komentarz

  W tym e toll co nie działa? Apka ma w sklepie oceny 1.2. Czyli zdecydowanej większości nie działa wcale.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dupa01: Jeszcze dochodzi fakt, że urządzenia dla firm (stałe podłączenie do prądu i bezobsługowość, a nie jakieś aplikacje) są niedostępne i spora część firm odkładających zakupy na wrzesień 2021 nie jest ich w stanie pozyskać. No ale można było przewidzieć, że wyprodukowanie i dystrybucja miliona urządzeń w ciągu 2-3 miesięcy może być problematyczne (bo wcześniej nawet nie było gotowej specyfikacji xD)

  •  

   pokaż komentarz

   @Dupa01: jak się raz skorzystało z płatności za autostradę a4 kraków katowice gdzie wpisujesz nr rejestracyjny auta i podpinasz kartę i potem kamery zczytują nr rej i koniec, działa to kompletnie bezobsługowo, ba nawet nie musisz mieć telefonu przy sobie to ciężko wystawić coś więcej niż 1 tej gówno aplikacji e toll

  •  

   pokaż komentarz

   potem kamery zczytują nr rej i koniec

   @alteron: Fajnie, ale można się spodziewać ludzi jeżdżących na podrobionych tablicach. Jeśli ktoś podrobi twoje tablice, to może być przykro.

  •  

   pokaż komentarz

   @pink_avenger: no tak samo mógłbyś powiedizeć że ktoś może podrobić moje tablice i ukraść paliwo z stacji benzynowej. Nawet jak nabije mi opłatę na kartę to co z tego ile by mi zablokowało 20 zł, blokuję kartę kredytową, robię chargeback i bank odzyskuje kasę bo okazę się że na zdjęciach marka i model pojazdu nie zgadza się ze stanem faktycznym. Poza tym w apce trzeba się zweryfikować np przelewem z własnego konta na własne dane, jasne można założyć konto na słupa ale to się robi jak ma się zamiar ukraść 100 000 tys a nie 20 zł xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Dupa01: podstawowe rzeczy nie dzialaja albo sa masakrycznie utrudniane, apka sie wylacza, zasady dzialania z dupy, support nie odpowiedzial mi na zgloszenia brakow oplaconych przejazdow od lipca, do tego mandaty po 500 zl za brak oplaconego przejazdu ( ͡° ͜ʖ ͡°) zyc nie umierac

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet jak nabije mi opłatę na kartę to co z tego ile by mi zablokowało 20 zł, blokuję kartę kredytową, robię chargeback i bank odzyskuje kasę bo okazę się że na zdjęciach marka i model pojazdu nie zgadza się ze stanem faktycznym.

   @alteron: Nie zawsze się się zorientujesz, że kasa poszła. Cwaniaczek może wypatrzeć na bramkach auto identyczne z jego, które przejeżdża "bez płacenia". Zapisuje numer i zamawia tablice w internecie.
   W tym kraju może być trudno udowodnić, że nie jest się wielbłądem.
   Kobiecie policja "zatrzymała" prawko w Warszawie, w czasie kiedy ona pisała egzamin w Gdyni. O zatrzymanym prawku dowiedziała się przypadkiem, po długim czasie.
   https://www.wykop.pl/link/6288665/zablokowano-jej-prawo-jazdy-w-stolicy-w-tym-czasie-bylam-w-gdyni/

 •  

  pokaż komentarz

  Za co sie niedojdy z pis nie zabiorą to jest to żenująco spartolone :D