Krakowscy kryminalni sprawdzają czy kreda którą pomalowano chodnik jest zmywalna

Krakowscy kryminalni sprawdzają czy kreda którą pomalowano chodnik jest zmywalna

Krakowscy kryminalni sprawdzają czy kreda, którą dzieci i ich rodzice, porysowały chodnik jest zmywalna i nie doszło do trwałego uszkodzenia. Matki zostały spisane i będą wzywane na wyjaśnienia. Kreda została skonfiskowana. To nie byle jaki chodnik, a chodnik przed biurem PIS, przy ulicy Retoryka.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze trochę i za pierda pod biurem pisiorów, zostaniesz zatrzymany w celu zbadania bąka, czy przypadkiem nie była to broń chemiczna

 •  

  pokaż komentarz

  Dla tych bez FB.

  źródło: 2021-10-09 21_00_07-Facebook Mozilla Firefox.png

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   zabiera się swoje własne dzieci na manifestacje polityczne

   @rakiwo: czy marsz 1-go maja jest manifestacją polityczną ? Bo ja jako dziecko chodziłem i nie widzę w tym problemu. Jeśli "manifestacją" jest rysowanie kredą to nie ma żadnego powodu, dla którego nie mogą tego rodzić dzieci - zwłaszcza, że ich też to dotyczy. A może nawet głównie ich.
   Chyba, że uważasz, że rysowanie kredą w PL jest już niebezpieczną manifestacją, na której można zostać spałowanym ?

   nic dziwnego w tym, że policja sprawdzała czy rysunki i manifesty napisane na chodniku są napisane kredą czy też nie

   dlaczego policja tego nie robiła i nie robi nigdzie indziej ? Bo ja widziałem setki miejsc porysowanych kredą - i nigdy się władza tym nie interesowała. Jestem pewien, że gdyby właściciel chodnika nawet ich do tego wezwał, to by go wyśmiali.

   zj%#%nie umysłowe autorki postu

   twojego umysłu nie będę komentować - zrobiłeś to wystarczająco dobrze sam.

  •  
   w.................y

   +6

   pokaż komentarz

   @Gari90: Są jakieś inne zdjęcia tych Policjantów polskiej Policji? Takie z widocznymi twarzami? Bo te dzieciaki kiedyś dorosną.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Gari90 zabawne, że dodałem ten sam wykop 12h temu i został zakopany, a był bez FB

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopzakopanetematy: Nie mam pojęcia. Trafiłem na post na FB i podzieliłem się nim tutaj. Nie mam żadnych innych informacji w tym temacie. Dla mnie po prostu tragikomiczna sytuacja, w której kryminalni rozstawiają swoje znaczniki (czy jak to się nazywa) przy bazgrołach na chodniku, fotografują to, rekwirują kredę, by sprawdzić, czy jest "zmywalna", itp. KRYMINALNI!

   Akcja jak przy jakimś morderstwie w CSI: Miami. O ile to wszystko prawda, to nawet nie wyobrażam sobie jak uwłaczające muszą być takie polecenia dla względnie świadomego policjanta, który doskonale wie, że jest zmuszany przez przełożonych do uczestnictwa w politycznej szopce. Ten kraj to ruina.

  •  

   pokaż komentarz

   @fuckyt: Jak to mówią - łaska Wykopu na pstrym koniu jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   Destylatornia via Android

   -11

   pokaż komentarz

   @abhagebhar Czuć z daleka, że chodziłeś na pochody 1 maja i nie widzisz z tym problemu. Pewnie płatki róż kazali ci starzy sypać przed portretem Dzierżyńskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: tak, już wiemy, że dla ciebie rysowanie kredą po chodniku przed biurem partii to takie same zamieszki jak napieprzanie mołotowem w milicyjne suki. Już się dość skompromitowałeś, nie pogrążaj się dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   czy marsz 1-go maja jest manifestacją polityczną ? Bo ja jako dziecko chodziłem i nie widzę w tym problemu

   @abhagebhar: i właśnie widzimy efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopzakopanetematy: Nie martw się taki dzieciak zapamięta ta wredna mordę :)

  •  

   pokaż komentarz

   pochodów 1 majowych, które za komuny miały wydźwięk głównie państwowy, a nie polityczny
   czy marsz 1-go maja jest manifestacją polityczną ?


   @rakiwo: @abhagebhar: tak dla porządku, bo chyba jesteście za młodzi, żeby pamiętać. Pochody pierwszomajowe były obowiązkowe w tym także dla dzieci.
   Za brak udziału w pochodzie były kary.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: Tak wiem, tak jak apele szkolne na dzień niepodległości są obowiązkowe, ale raczej były neutralne politycznie, to było takie brandzlowanie się komuszków do tego co udało się im zrobić, skupienie się na roli robotnika w państwie, plan pięcioletni, 1000 szkół na 1000 lecie Polski itp. nikt kto w nim chodził na poważnie tych bzdur nie traktował, dlatego porównywanie tego do sytuacji gdzie rodzic zabiera dziecko pod lokal nielubianej przez niego partii i każe mu malować jakieś polityczne hasła, którego kontekstu to dziecko kompletnie nie rozumie jest totalnie z dupy i pokazuje jak mocno osoby organizujący tą zabawę odleciały.
   Dop@%!%?@anie się do tego, że policja przyszła zobaczyć co się dzieje i sprawdziła czy faktycznie "malowanie" odbywało się kredą czy może jakimś innym środkiem ciężko zmywalnym co byłoby już aktem wandalizmu jest idiotyczne. NIkt nikogo nie zatrzymał, nikomu nie postawiono zarzutów tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Tak wiem, tak jak apele szkolne na dzień niepodległości są obowiązkowe, ale raczej były neutralne politycznie

   @rakiwo: neutralne politycznie? No chyba jak miałeś wujka w ZOMO, cała rodzina w partii, a starszy brat w Związku Młodzieży Takiej czy Owakiej.
   Dla każdego, komu rusockomusze upodlenie było piaskiem w oku to obowiązkowe machanie czerwonymi szmatami (nawet jeśli z papieru i na patyczku od waty cukrowej) neutralne politycznie nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: Moi rodzice nie mieli wujka w ZOMO, rodziny w partii, ani nie byli w ZMSie, ich rodzice byli zwykłymi pracownikami, dziadkowie górnik i elektryk, babki kucharka i krawcowa. Mój ojciec nawet w latach 80-tych jak już był dorosły należał do lokalnej solidarności, a matka jak dostała w końcu paszport to prawie na stałe wyemigrowała do Anglii na stałe i jak opowiadają mi o pochodach pierwszomajowych za czasów dzieciaka, w których uczestniczyli to nikt nie wspomina o nim jak o komunistycznym upodlającym święcie, ot wydarzenie na poziomie dnia sportu czy innego dnia miasta, pochód pierwszomajowy był pochodem z okazji dnia pracy i w ten sposób był traktowany więc nie koloruj tutaj faktów i nie dorabiaj ideologii, tym bardziej, że sama Solidarność to nie był żaden antykomunistyczny ruch na początku (poczytaj postulaty z grudnia 70) tylko byli ruchem walczącym o poprawę warunków pracy w systemie komunistycznym.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Moi rodzice nie mieli wujka w ZOMO, rodziny w partii, ani nie byli w ZMSie,

   Aha…

   ich rodzice byli zwykłymi pracownikami, dziadkowie górnik i elektryk, babki kucharka i krawcowa.

   Ok…

   Mój ojciec nawet w latach 80-tych jak już był dorosły należał do lokalnej solidarności,

   Nie jeden z teczką należał, ale ok…

   a matka jak dostała w końcu paszport

   ( ͡º ͜ʖ͡º)

   i jak opowiadają mi o pochodach pierwszomajowych za czasów dzieciaka, w których uczestniczyli to nikt nie wspomina o nim jak o komunistycznym upodlającym święcie,

   Cały ten czas był upodlający dla każdego, kto nie ugiął pleców przed czerwonym panem ze wschodu.

   Imaginuj sobie to: obowiązkowe uczestnictwo w procesji bożego ciała. Jak twoje dziecko nie będzie uczestniczyło (odświętnie ubrane), to będzie miało problemy w szkole, a ty w pracy.
   A jak się to powtórzy, to dla dzieciaka zamknięte studia, obowiązkowa służba w WOT a dla ciebie utrata posady i przydział do pracy z patusami na budowie.

   Fajny obrazek? No ale wystarczy zapisać się do KK, raz na rok iść w tej procesji i wszystko jest ok, to wcale nie ma zabarwienia religijnego.

   @rakiwo: to co napisałeś to najlepsze świadectwo, jak głęboko ten rak się zaszczepił.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: Po tym co piszesz wnioskuję, że mimo iż starasz się grać rolę eksperta tamtych czasów kompletnie o nich nic nie wiesz i w nich tak naprawdę nie żyłeś. Starasz się tutaj budować obraz przestraszonego społeczeństwa, zniewolonego, które żyło pod pręgierzem dyktatury, a w domu kultywowało tradycje 2RP. A to nie prawda, przypominam Ci, że wojna pochłonęła większość inteligencji tego kraju, albo ich zabito albo wyjechali w trakcie wojny do UK czy Francji. Większość społeczeństwa w czasach komuny to było społeczeństwo robotnicze i chłopskie, a nowa inteligencja dopiero się rodziła, praktycznie do lat 80-tych żadne z powstań wobec władzy (no może po za marcem 1968 i strajkiem studentów) nie miało wydźwięku antykomunistycznego, a dotyczyło jedynie poprawy jakości życia w systemie komunistycznym.

   A co do twojego argumentu o Bożym Ciele to przypominam Ci, że do dzisiaj żyjemy w kraju gdzie niezależnie od tego jakiej jesteś wiary, większość dni wolnych od pracy to święta katolickie nie państwowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Po tym co piszesz wnioskuję, że mimo iż starasz się grać rolę eksperta tamtych czasów kompletnie o nich nic nie wiesz i w nich tak naprawdę nie żyłeś. Starasz się tutaj budować obraz przestraszonego społeczeństwa, zniewolonego, które żyło pod pręgierzem dyktatury, a w domu kultywowało tradycje 2RP. A to nie prawda, przypominam Ci, że wojna pochłonęła większość inteligencji tego kraju, albo ich zabito albo wyjechali w trakcie wojny do UK czy Francji. Większość społeczeństwa w czasach komuny to było społeczeństwo robotnicze i chłopskie, a nowa inteligencja dopiero się rodziła, praktycznie do lat 80-tych żadne z powstań wobec władzy (no może po za marcem 1968 i strajkiem studentów) nie miało wydźwięku antykomunistycznego, a dotyczyło jedynie poprawy jakości życia w systemie komunistycznym.

   A co do twojego argumentu o Bożym Ciele to przypominam Ci, że do dzisiaj żyjemy w kraju gdzie niezależnie od tego jakiej jesteś wiary, większość dni wolnych od pracy to święta katolickie nie państwowe.

   @rakiwo: znalazłem potomka cicho-komuszków. c$$#@ wiesz przez co przeżyłem ja i moi rodzice. Przez takich ulegusów jak twoi.
   Całe życie ostatni w kolejce, bo nie w partii. Całe życie robić za dwóch. Całe życie słuchania jak to kto gdzie nie pojechał, czego nie widział, czego nie przywiózł, na lewo nie sprzedał.
   Owszem - ludzie moralnie-gumowi mieli życie trzody u rolnika. Trochę śmierdzi, ale jedzenie dają, na głowę nie kapie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: czyli tak jak sądziłem twoje wyobrażenie o PRLu nie wynika z obiektywnej oceny stanu rzeczy tylko prywatnych jednostkowych doświadczeń , żaden ze mnie komunista, uważam że był to zły system i smutne czasy do życia ale twoje p@%@@?!enie o tym jak to niby cały naród żył jak pod butem a w domu spiskował jak tu obalić system jest śmieszne.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli tak jak sądziłem twoje wyobrażenie o PRLu nie wynika z obiektywnej oceny stanu rzeczy tylko prywatnych jednostkowych doświadczeń , żaden ze mnie komunista, uważam że był to zły system i smutne czasy do życia ale twoje p##@?!#enie o tym jak to niby cały naród żył jak pod butem a w domu spiskował jak tu obalić system jest śmieszne.

   @rakiwo: pod butem żył każdy, bo but był nad każdym. Zwyczajnie część ludzi wk%%@iała się na ten prosty fakt, że jakiś j%!$ny kacap ze wschodu zabrania mu wstać z miejsca i stanąć prosto.
   Ale większość, jak opisałeś, zrobiła sobie z tego buta całkiem przytulny chlewik. I sobie tam na czterech funkcjonowało, ciesząc się z każdego pędraka jakiego udało się upolować i zeżreć.

  •  

   pokaż komentarz

   tak dla porządku, bo chyba jesteście za młodz

   @wykopyrek: ja pamiętam to doskonale ( jestem z lat 60 ) . Nawet w późniejszym okresie, kiedy już tak obowiązkowe nie były, to wybór był jak dziś przy szczepieniu : owszem, możesz nie iść. I nie awansować i mieć jakieś komplikacje w pracy.

 •  

  pokaż komentarz

  Może i nie do końca zgadzam się z tymi co pisali tą kredą, ale prowadzić dochodzenie w sprawie pisania kredą po chodniku i sprawdzanie czy kreda jest zmywalna? Niech lepiej sprawdzą czy ich mózgi są uleczalne... Służalcza służba bez godności i honoru.