Czy zachód padł ofiarą dywersji ideologicznej? Jurij Bezmienow i lewica

Świat zachodni stał się światem klaunów zaledwie w ciągu 30 lat. Ruch BLM, LGBT, transaktywiści, radykalny feminizm niechybnie prowadzą zachód na skraj samodestrukcji. A co, gdyby okazało się, że to nie jest przypadek, że nie jest to po prostu przypadkowa konsekwencja splotu kilku...

 •  

  pokaż komentarz

  a pomyślec że do mainstreamu zwrot social justice wszedł wcale nie tak dawno temu, a tutaj tyle lat temu już o nim wspomina

  •  

   pokaż komentarz

   @pansa:
   Bo zyl w komunizmie, sam zreszta byl aparatczykiem wiec wie o czym mowi. To teraz to tez zwykla komuna, nieco sprytniejsza, przefarbowana na inne barwy i z innymi ,,,nowoczesnymi'' jak to oni nazywaja ,,problemami''. Jak zwykle zmyslone brednie podobnie jak bylo z niby ucisnionymi chlopami i robotnikami. Wszedzke gdzke zaczna rzady spowoduja jak zawsze nędze glod i ludobojstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak zwykle zmyslone brednie podobnie jak bylo z niby ucisnionymi chlopami i robotnikami.

   @ozzmann: W tamtych czasach jeszcze jakoś to się wiązało z feudalizmem i ludziom można było wmówić jakaś "sprawiedliwość społeczna". Dziś ludzie popierają postulaty dot. różnych grup społecznych z którymi pewnie nawet nigdy nie maja do czynienia dotyczące tematów, które nigdy ich nie dotkną, albo wręcz unikają takowych. To jest po prostu majstersztyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann:

   niby ucisnionymi chlopami i robotnikami
   I coś takiego dostaje plusy XD

  •  

   pokaż komentarz

   @pansa: O homo sovieticus to już od lat 70-tych się mówi. Do takich zmian potrzeba pokolenia, góra dwóch. No i teraz masz "anarchistów", którzy piszą na twitterach hashtagami j?#@ć kapitalizm ze swoich ajfonów czy szczury bez honoru, co za 60 groszy się sprzedadzą i będą gadać największe bzdury.
   Taka zmiana społeczeństwa może i wymaga czasu, dużo więcej niż otwarta wojna, ale jest tańsza i bez zbędnych ofiar urabiasz swoich przeciwników/ofiary tak, żeby same chciały być pod butem.

  •  

   pokaż komentarz

   niby ucisnionymi chlopami i robotnikami

   @ozzmann: heh, no tak - praca ponad siły i zdrowie od 9 roku życia do śmierci (system emerytalny to lewactwo), bycie traktowanym jak kolejny trybik maszyny a jak zmiażdżyło Ci rękę to wywalali Cię na bruk i jeszcze opieprz mogłeś dostać bo dobroczyńca fabrykant musi maszynę z flaków przeczyścić i go z torbami zaraz puścisz przez swój sabotaż.

   Dodajmy mieszkanie w zatłoczonych domach, z jedyną perspektywą tego, że Twoje dzieci będą też zadupiać w tej samej fabryce bo na ich edukację sobie pozwolić nie możesz i mamy obraz mokrego snu wolnorynkowców xD W waszych oczach jakoś dziwnie zawsze jesteście Januszem fabrykantem a bylibyście takim najgorszym Areczkiem.

   No więc jak już żyjesz w takim świecie który jest jakimś koszmarem i żartem a nie normalnym życiem to nagle jak pojawia się ktoś kto mówi o sprawiedliwości społecznej i równym podziale dóbr to jak to ma nie paść na podatny grunt?

   Dziki kapitalizm sam stworzył komunizm i tylko odwrót od takiego dzikiego kapitalizmu do państw socjalnych uratował Zachodnią Europę przed rewolucją mas. Nagle okazało się, że i fabrykant może zarabiać i Areczek z linii produkcyjnej może dostać wolną niedzielę, 8h dzień pracy i o zgrozo emeryturę.

   No ale przyjdzie potem debil z wykopu, nie przeczytał nawet jednej książki naukowej o tamtych czasach, nie przemyślał jak sam by się czuł będąc śmieciem w cudzej fabryce i pieprzy o "niby" uciśnieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mwmichal: kwestie modelu ekonomicznego to zupełnie inna kwestia. nikt o zdrowych zmysłach (poza nadreprezentowaną na wykopie garstką naiwniaków) nie chce powrotu do XIX-wiecznego leseferyzmu. Chodzi o kwestie kulturowe i społeczne, w których lewica robi de facto tylko ogromny chaos i destrukcję.

  •  

   pokaż komentarz

   kwestie modelu ekonomicznego to zupełnie inna kwestia. nikt o zdrowych zmysłach (poza nadreprezentowaną na wykopie garstką naiwniaków) nie chce powrotu do XIX-wiecznego leseferyzmu. Chodzi o kwestie kulturowe i społeczne, w których lewica robi de facto tylko ogromny chaos i destrukcję.

   @Ethernit: od +/- 15 lat czytam o tej destrukcji zachodu i jakoś jej nie widzę, natomiast przy każdej mojej wizycie widzę tam więcej uśmiechniętych i zadowolonych ludzi, większy porządek, ogólny szacunek itd. I za każdym razem boli, że Polska dopiero do tego dąży. Także skończmy z tą narracją, że zachód upada bo zachód się po prostu zmienia i póki co wygląda, że zmienia się na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Teraz to nie żadna komuna ,tylko korporacje. Kto funduje tych wszystkich oszołomów ? Kto koloruje swoje loga na tęczowo ? Komuniści ?

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepsze, że ci ludzie o lewicowych poglądach nie mają pojęcia o tym, że są tylko marionetkami, wiadomo dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Przypomina to przedwojennych komunistów, zachwalali oni ustrój sowiecki jako najlepszy na świecie, miało to być niebo na ziemi, propaganda robiła swoje, do czasu aż Stalin wziął ich na celownik i wezwał do siebie, przeżyła garstka, która w łagrze przekonała się o wspaniałościach sytemu komunistycznego. Tak samo jest teraz ze sprowadzaniem "uchodźców", są to tak naprawdę muzułmanie z krajów o kulturze dalekiej od europejskiej, takie wieki średnie. Stworzą oni własne tradycyjnie dla nich społeczności, nie zintegrują się ze chrześcijanami, a ateiści to dla nich jeszcze gorsi bluźniercy. W ich kulturze nie ma nadstawiania drugiego policzka, kamienują gejów, kobiety to dla nich żywy inwentarz. Czy o to chodzi tym całym LGBT, feministkom? Oczywiście kiedy przychodzi im to przez myśl, zawsze znajdzie się jakaś feministka zachwalająca jak islam traktuję kobiety, czy nie przypomina to peanów na rzecz komunizmu tworzonych przez propagandzistów którzy nigdy w Sowietach nie byli? Czy historia nie lubi się powtarzać? Niby tak, ale lewactwo ma w dupie oprócz innych rzeczy także historię,

  •  

   pokaż komentarz

   @Shmoikel: Natomiast ci o poglądach prawicowych to niezależne jednostki, prawdziwi wolnomyśliciele, wilki wśród owiec.

   xDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Osoby o poglądach prawicowych widzą po prostu, że w lewicowe wizje społeczeństw będą służyły tylko garstce ściśle określonych mniejszości rasowo-seksualnych, a całej reszcie nie oferują nic pozytywnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ethernit:

   a całej reszcie nie oferują nic pozytywnego

   Typie, ostatnie 100 lat rozwoju społeczno-ekonomicznego masz dzięki liberalno-lewicowym poglądom. To, że masz prawo głosu, 8 godzinny dzień pracy, urlop i wykształcenie zawdzięczasz ludziom, którzy wyrwali to konserwatystom z rąk.

   Ci „niezależni konserwatyści” po kolei popierają wszystkich wannabe dyktatorków, którzy władzę wykorzystują do bezkarnej kradzieży - PiS, Trump, Bolsanaro, Orban itp itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepsze, że ci ludzie o lewicowych poglądach nie mają pojęcia o tym, że są tylko marionetkami,

   @Shmoikel: Niebezpiecznie myśleć, że tylko ludzie z przeciwnymi poglądami są marionetkami, nie zauważając równie ogromnej manipulacji w swoim środowisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Z tym glosowaniem to wyglada tak.
   Nie wazne kto i jak zaglosuje.A kto i jak policzy glosy.
   Teraz wersja 21 wiekowa.Kto i jak ustawia oprogramow-
   anie maszynom do liczenia glosow.Taka Prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep:

   To, że masz prawo głosu, 8 godzinny dzień pracy, urlop i wykształcenie zawdzięczasz ludziom, którzy wyrwali to konserwatystom z rąk.

   Na tą chwilę liberalno-lewicowe poglądy proponują mi wolność do bycia LGBTQ+, aborcję, niekontrolowaną imigrację, cenzurę i coraz swobodniejsze rozpychanie się globalnych korporacji przy coraz większym dociskaniu regulacjami mniejszych przedsiębiorstw. A prawdziwe problemy większości zwykłych ludzi są spychane na margines bez szans na rozwiązanie. Więc dziękuję bardzo za ten 8 godzinny dzień pracy, urlopy i bezpłatną edukację, ale idźcie wreszcie na śmietnik historii, bo nie proponujecie mi NIC co uczyniłoby DZIŚ moje życie lżejszym i lepszym, pokazując tylko swoją butę i kompletne oderwanie od rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shmoikel: niektórym komuchom z Europy Środkowej i Wschodniej te przedwojenne "faszystowskie" dyktatury uratowały życie. Tak było z Gomułką w Polsce, Titą w Jugosławii czy Dejem i Ceausescu w Rumunii. W czasie stalinowskich wielkich czystek siedzieli w krajowych więzieniach za działalność komunistyczną.

  •  

   pokaż komentarz

   garstce ściśle określonych mniejszości rasowo-seksualnych,

   @Ethernit: Prawda, lewackie pomysły pokroju dostępu do opłaconej edukacji, opieki zdrowotnej, dotkną tylko wąskiej grupy kiepsko zarabiających. Ilu ich tam jest? Z 60% społeczeństwa? Po co właściwie starać się dla tych kilku randomów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Shmoikel: Ludzie się niczego nie uczą. Weźmy sobie takiego Rokossowskiego. Wysoko postawiony oficer armii czerwonej. W latach 30 w ramach czystek w wojsku aresztowany i torturowany przez bite 3 lata (m.in. wybito mu zęby oraz jedno oko). Gdy w czasie II wojny zrobiło się gorąco, został przywrócony do służby w wojsku. I pomyślicie, pewnie taki człowiek, któremu ustrój sowiecki zrobił taką krzywdę, będzie chciał się jakoś zemścić, zdradzić czy cokolwiek? Nie, służył do końca życia sowietom pełniąc najwyższe stanowiska (był m.in. ministrem obrony PRL-u). Pytanie czy z miłości, czy ze strachu (do końca życia podobno trzymał rewolwer pod poduszką, żeby w razie czego palnąć sobie od razu w łeb). Taki to był piękny ustrój, że całe społeczeństwo włącznie z najwyższymi ludźmi w państwie, drżało ze strachu przed machiną, która stworzyli...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ethernit:

   proponują mi wolność do bycia LGBTQ+,
   Nie ma przymusu, nikt cię też nie zmusza.

   aborcję,
   Jak wyżej

   niekontrolowaną imigrację,
   Nieprawda, tylko niewielki procent tego chce. Niechęć do tego, że na granicy umierają ludzie, bo gramy nimi wraz z Łukaszenką w polityczne gierki, jeszcze nie oznacza poparcia dla niekontrolowanej migracji.

   cenzurę
   Tzn? Akurat liberałowie chyba najmniej szafują ograniczeniami wolności słowa (w przeciwieństwie do skrajnej lewicy i prawicy), więc nie wiem czemu ich tu szkalujesz.

   coraz swobodniejsze rozpychanie się globalnych korporacji przy coraz większym dociskaniu regulacjami mniejszych przedsiębiorstw.

   A prawica wcale to a wcale nie dba o największe firmy. Popatrz sobie choćby na reformy Trumpa - najbardziej obniżył podatki dla wielkich korporacji właśnie. To samo było jak pojawiły się pomysły ograniczenia monopolu Fejsa czy Google - bynajmniej to nie lewica krzyczała o komuniźmie i wolnym rynku, który wszystko ureguluje.

   A generalnie tylko interwencje państw czy organizacji takich jak UE, mogą nas uchronić przed monopolami wielkich korpo, bo inaczej nagną ten wolny rynek do swoich potrzeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @Replica:

   Nie ma przymusu, nikt cię też nie zmusza.

   Ale hola, to ma mnie zachęcić do ich popierania. Ale jako hetero biały mężczyzna mam jednak inne problemy. Na przykład fatalny stan służby zdrowia, skomplikowane prawo podatkowe i drogie mieszkania. Ale współczesny elektorat liberalnej lewicy z wyższej klasy średniej/klasy wyższej ma przecież inne problemy niż takie błahostki, prawda?

   Stoicie tam, gdzie w XIX wieku stali konserwatyści. Plebs ma tyrać i zdychać na prowincji, bogaci korzystać z wolności, życia, nowych ścieżek rowerowych wokół Wilanowa i nieheteronormatywnych zaimków.

   Nieprawda, tylko niewielki procent tego chce. Niechęć do tego, że na granicy umierają ludzie, bo gramy nimi wraz z Łukaszenką w polityczne gierki, jeszcze nie oznacza poparcia dla niekontrolowanej migracji.

   No tak, ten niewielki procent mający w posiadaniu wszystkie główne media liberalno-lewicowe.

   Tzn? Akurat liberałowie chyba najmniej szafują ograniczeniami wolności słowa (w przeciwieństwie do skrajnej lewicy i prawicy), więc nie wiem czemu ich tu szkalujesz.

   Rzeczywiście, przejęty przez liberalno-lewicowe środowiska globalny internet i media społecznościowe są oazą wolności słowa, to dokładnie to samo co ściganie za obrazę uczuć religijnych pojedynczych lewicowych aktywistów gdzieś w jakiejś Polsce.

   A prawica wcale to a wcale nie dba o największe firmy. Popatrz sobie choćby na reformy Trumpa - najbardziej obniżył podatki dla wielkich korporacji właśnie. To samo było jak pojawiły się pomysły ograniczenia monopolu Fejsa czy Google - bynajmniej to nie lewica krzyczała o komuniźmie i wolnym rynku, który wszystko ureguluje.

   Gdyby prawica działała na korzyść korpo, to te nie skręcałyby z poparciem lewej strony. Zabawna sprawa; im jest na rękę podnoszenie podatków i nowe regulacje, bo i tak są dość duże by je ominąć, a upie*dolą maluczkich, co by przypadkiem nie mogli wyrosnąć na konkurencję.

   A generalnie tylko interwencje państw czy organizacji takich jak UE, mogą nas uchronić przed monopolami wielkich korpo, bo inaczej nagną ten wolny rynek do swoich potrzeb.

   Jak na razie mają chyba znacznie ważniejsze problemy i chyba nieprędko się za to zabiorą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Shmoikel: No właśnie, czy historia nie lubi się powtarzać? Nagonka na pewne grupy społeczne, wytykanie zmyślonej szkodliwości mniejszości narodowych, światopoglądowych czy innych, negowanie innego spojrzenia na dane problemy i oczywiście jedna grupa społeczna, która uważa, że każdy ma robić tak jak oni uważają bo jak nie to przyjdzie zły żyd, muzułmanin, homoseksualista, czy inny lewak i mu zabierze jego wolność, rodzinę, wartości whatever. Mówienie, że tylko wartości chrześcijańskie się liczą, bo jak nie katolik to nie Polak, jak nie prawicowiec to nie Polak. Czy to się nie kojarzy z pewnym momentem w historii? Dajcie ludziom żyć a nie brońcie ich na siłę, wolnościowcy się znaleźli k#$%a jego mać

  •  

   pokaż komentarz

   @Ethernit:

   Na tą chwilę liberalno-lewicowe poglądy proponują mi wolność do bycia LGBTQ+, aborcję, niekontrolowaną imigrację, cenzurę i coraz swobodniejsze rozpychanie się globalnych korporacji przy coraz większym dociskaniu regulacjami mniejszych przedsiębiorstw. A prawdziwe problemy większości zwykłych ludzi są spychane na margines bez szans na rozwiązanie.
   Typie, k#@%a, to SĄ prawdziwe problemy prawdziwych ludzi. Jesteś w uprzywilejowanej grupie, ciesz się z tego.

   Więc dziękuję bardzo za ten 8 godzinny dzień pracy, urlopy i bezpłatną edukację, ale idźcie wreszcie na śmietnik historii, bo nie proponujecie mi NIC co uczyniłoby DZIŚ moje życie lżejszym i lepszym, pokazując tylko swoją butę i kompletne oderwanie od rzeczywistości.
   XDDDD
   Buhuuuu, no k#@%a bardzo mi przykro, że inni ludzie mają nadal problemy, których ty akurat nie masz.
   Ja p$$%%@#ę, czy istnieje bardziej pokraczna, samolubna, egoistyczna i niezdolna do refleksji kreatura niż prawicowa konserwa? xd

  •  

   pokaż komentarz

   Pytanie czy z miłości, czy ze strachu
   @Bord: Ze strachu Stalina. Musiał odsunąć od siebie 2 i 3 osobę w ZSRR. A po wygranej 2 był Żukow a 3 Rokossowski i co najgorsze obaj się znali jeszcze długo przed wojną, a i na wojnie więcej ze sobą współpracowali niż Stalin z kimkolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   Na przykład fatalny stan służby zdrowia, skomplikowane prawo podatkowe i drogie mieszkania.

   @Ethernit: No akurat lewica o tych problemach mówi: chcą podwyższenia do iluś tam procent PKB tego co idzie na zdrowie, chcą reform w OZ, chcą zmian podatkowych (tylko tu mogą ostro wtopić, bo co niektórzy tam mają dziwną definicję bogactwa), chcą poprawić dostępność mieszkań (i to nie przez stymulowanie popytu).
   Jak na moje oko to oferują więcej niż prawica (zakładając, że ktoś ich przypilnuje z tymi podatkami), bo PiS nie ma nic pomysłu i niczego nie umie wykonać, poza rozdawaniem kasy, a Konfederacja ma na wszystko jedną odpowiedź pt. "wolny rynek", który to wolny rynek, ani nie poprawi dostępności OZ, ani nie obniży cen mieszkań. A PO stara się nie wychylać i niczego konkretnego nie mówić.

   Rzeczywiście, przejęty przez liberalno-lewicowe środowiska globalny internet i media społecznościowe są oazą wolności słowa

   @Ethernit: a gdzie ci wolności słowa brakuje? Generalnie w granicach prawa można gadać co się chce i pisać o czymkolwiek.
   Chyba nie wierzysz w tę wszystkie historie pt. "zbanowali mnie za poglądy"? Bo potem często gęsto się okazuje, że ktoś miał włam na konto (jak wojna idei), podpadł botom i nie odklikał jakiegoś "jestem człowiekiem", jak Ziemkiewicz, nie tagował treści plus 18, albo w inny sposób łamał regulamin (i nie mam tu na myśli moderacji wykopowej i jej decyzji).
   No i biorąc pod uwagę, jak wyglądają prawicowe media i jak są moderowane tam komentarze, to ewentualne wychylenie internetu na prawo wróży wolności słowa raczej niezbyt dobrze.

   No tak, ten niewielki procent mający w posiadaniu wszystkie główne media liberalno-lewicowe

   @Ethernit: a któreż to media chcą przyjmowania wszystkich, bez weryfikacji? Jakieś konkrety? Powtórzę się, ale stwierdzenia, że ludzie nie powinni umierać na granicy, jeszcze nie oznaczają chęci przyjmowania wszystkich jak leci.

 •  

  pokaż komentarz

  ciekawe kto za tą dywersją ideologiczną stoi, Rosjanie, Chińczycy...

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_1634046122UqFuRjf7uDet0wqIUTZNHp.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Ależ jest DOKLADNIE odwrotnie.

  Wiemy bardzo dobrze że Rosjanie finansują i mobilizują "konserwatywna kontrrewolucje" w całej Europie. To jest ich narzędzie osłabiania zachodu.
  Tolerancja, wolność i swoboda, choćby i do zakładania kiecki to siła zachodu.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna