Tłumy migrantów koczujących na lotnisku w Mińsku

Tłumy migrantów koczujących na lotnisku w Mińsku

chyba coś nie pykło

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę bacce plan nie siadł. Liczył na konflikt w UE i naciski na Polskę, aferę na granicy strajki itd i się zesralo.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja w żadnym wypadku nie popieram obecnej władzy, uważam raczej, że każdy powinien móc robić co chce w ramach rozsądnego prawa. Taki klasyczny libertarianizm ale z poszanowaniem dla rozsądnego prawa które ma nas chronić przed skrajnościami i kompetencjami władzy w dziedzinach polityki zagranicznej i militarnej.
  Z tym, że właśnie w mojej opinii "uchodźcy" to właśnie dwa problemy:
  1. Polska przestrzega prawa międzynarodowego, a to mówi dość wyraźnie, że: Według definicji prawa międzynarodowego uchodźcą jest ten, kto ucieka z kraju objętego konfliktem do najbliższego kraju nie będącego objętym konfliktem, no ni ch... Polska nie jest najbliższym państwem na drodze z Somalii albo Iraku (gdzie formalnie nie toczy się wojna, a jest okupowane [zresztą, przez siły sprzymierzone])
  2. W ramach polityki międzynarodowej w interesie naszego państwa jest niewrażliwość na działania wrogich państw ościennych.

  I szczerze, chociaż zagłosowałbym na niektóre partie, to takie pieprzenie o biednych dzieciach na granicy nie działa na mnie najlepiej. Ja wiem, że to działania jakichś pionków, przecież sam diabeł Donald T. mówił o zasadzie nienaruszalności granicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja wiem, że to działania jakichś pionków, przecież sam diabeł Donald T. mówił o zasadzie nienaruszalności granicy.

   @exploti: On, Sikorski i paru innych sensownych ludzi. Reszta niezbyt to pojmuje. Krótka ławka i głupie kadry to największy problem PO.

   Druga sprawa, to W JAKI SPOSÓB bronić granicy. Jak znam Tuska, to zadbałby o zgodność z dyrektywami UE, a te zakładają brak fizycznych barier i procedur push-back. Bruksela nawet się wprasza z pomocą Fronteksu, że niby chcą pomóc bronić granicy; tymczasem PiS odpowiada że poradzimy sobie sami, wprowadził rozporządzenia i wydał służbom rozkazy, dzięki którym w ogóle możemy powstrzymać większość migrantów za granicą lub fizycznie ich cofnąć. Obawiam się mocno, że gdyby rządziła PO, to granicy pilnowanoby europejsko i demokratycznie, ale... mniej skutecznie.

   Nie jestem z PiS-u, nie popieram ich i nigdy nie popierałem, ale w tej sprawie popieram ich działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Widzę że lewacy zamiast obwiniać samych nielegalnych imigrantów, za to że świadomie zdecydowali dostać się do EU łamiąc prawo, to obwiniają wszystkich innych za to że te prawo chcą egzekwować.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Pytanie tylko, czy ta rozsądna ławka u KO to u nich większość czy mniejszość, bo z tego co widzę to im bardziej ktoś u nich jest konserwatywny, tym rozsądniejszy w tej sprawie, a partia ewidentnie skręca w lewo.

   Bo jeśli ktoś miałby głosować na PO dla Tuska czy Sikorskiego, a decydować o losie kraju ma Sterczewski lub Hartwich, to wybaczcie ale podziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick:
   Bo samych nachodżców nie można winić! Uważają, że dzizja im się należy jak chłopu ziemia i zrobią wszystko, żeby się do tego korytka się dostać, to ich główny cel. To , ze niektóre kraje się na to zgodziły- to ich sprawa. My musimy bronić swoich granic. Na razie tylko z jednej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Kaczynski nic nie robiąc wygrywa kolejne wybory. Podziękujmy resztkom opozycji za strzelanie sobie w stopy i kolana.

  •  

   pokaż komentarz

   @GhorgorBej: Przecież Tusk ma tam gówno do gadania, robi tylko PR. Mistrzowie polityki mówią, że jakbyśmy przyjęli ich to Łukaszenka nie maiłby czym grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: Screenshot 2021-10-13 at 22-41-19 Klaudia Jachira Facebook.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: Po pierwsze primo, określenie lewacy jest moim zdaniem używanie niepoprawnie, bo teoretycznie libertarianie są z lewej strony, to jednak mają wywalone na te "lewackie" ideały, mają wywalone na wszystko co ich nie dotyczy. Ja osobiście nie poparłbym marszu homoseksualistów, ale nie poprałbym też marszu hetero, bo to nie ich sprawa jak mam się czuć i wychowywać dzieci. Inna sprawa, że nie zabroniłbym nikomu iść w żadnym marszu, najwyżej bym sam nie poszedł albo nie puścił swoich dzieci.
   Po drugie primo, ultimo, osobiście uważam Sikorskiego za męża stanu i szanuję jak poje..., właśnie ludzie którzy z niejednego pieca chleb jedli powinni rządzić. A nie ludzie, którzy nie znają życia, nie cierpieli nigdy niedostatku, którzy nie położyli na szali chociaż dumy, nie mówiąc o własnym dobrostanie. Ja rozumiem, że można nie mieć dziewczyny, nie pracować zawodowo, nie mam nic do tego. Każdy robi co chce.
   Ale nie chcę by taka osoba która nic nie osiągnęła w życiu, dyktowała jak mają żyć inni.

  •  

   pokaż komentarz

   Po drugie primo, ultimo, osobiście uważam Sikorskiego za męża stanu i szanuję jak poje..., właśnie ludzie którzy z niejednego pieca chleb jedli powinni rządzić.

   @exploti: Widzę że nie jestem jedynym który ma podobne zdanie. Swoją drogą zupełnie nie rozumiem dlaczego Sikorski usilnie trwa w partii która ani go nie chce, ani specjalnie nie lubi, ani się z nim nie zgadza, ani jego umiejętności wykorzystać nie potrafi. Najbardziej dobitnym tego potwierdzeniem była chociażby sytuacja z ostatnimi wyborami prezydenckimi, kiedy PO miała szansę wystawić Sikorskiego jako kandydata, nie tylko zdecydowanie bardziej doświadczonego i zwyczajnie o klasę lepszego polityka, ale też takiego, który nie odstraszał niezdecydowanych o poglądach konserwatywnych, a zamiast tego wystawiła.... Rafałka (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @witulo: No ale ta Jachira to czego chce? Żeby granicę państwa zlikwidować? Może powinna dorosnąć i przestać czytać bajki. Granice istnieją z jakiegoś ważnego powodu i górnolotne frazesy raczej szybko zderzą się z brutalną rzeczywistością.

  •  

   pokaż komentarz

   @witulo: ale narcyzm i megalomania bije z tego posta, masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   kto ucieka z kraju objętego konfliktem do najbliższego kraju nie będącego objętym konfliktem,

   @exploti: to nie są w zdecydowanej większości uchodźcy tylko imigranci ekonomiczni (bo takich łatwiej sprowadzać hurtem, przy uchodźcach logistyka kosztuje więcej), ale nie ma takiej definicji - uchodźcą w Polsce została Białorusinka przebywająca w bezpiecznej Japonii

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @witulo: ekhm to ta posłanka z "rigczem"?

  •  

   pokaż komentarz

   Obawiam się mocno, że gdyby rządziła PO, to granicy pilnowanoby europejsko i demokratycznie, ale... mniej skutecznie.

   @xniorvox: - a PiS to pilnuje skutecznie?? O_O Wielokrotnie więcej Ciapatych dziennie przechodzi granicę z Białorusią jak chce, niż jest km tej granicy..;/
   PO aby wpuszczać więcej musiałaby ją całkiem otworzyć !!

  •  

   pokaż komentarz

   - a PiS to pilnuje skutecznie??

   @ESKIMOS: Tak, w miarę możliwości. Sami imigranci twierdzą, że granicę przekroczyć jest bardzo trudno.

   Wielokrotnie więcej Ciapatych dziennie przechodzi granicę z Białorusią jak chce, niż jest km tej granicy..;/

   @ESKIMOS: Gdyby nie push-back i zasieki, przechodziliby całą szerokością.

   PO aby wpuszczać więcej musiałaby ją całkiem otworzyć !!

   @ESKIMOS: I tego właśnie można się po PO spodziewać. Już widzę jak bronią granicy, bo push-back to takie niehumanitarne, a płot taki niezgodny z wytycznymi unijnymi i prawami człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: - nie oglądaj już tej kretyńskiej TV-Szczujni, bo będziesz miał w głowie glizdy jak wielu przed Tobą..;( Potem naprawdę ciężko się ich wyzbyć!!

 •  

  pokaż komentarz

  Może tam są

  pokaż spoiler dzieci z Michałowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będę mówił czy pis jest dobry czy zły, wiadomo jak jest ale w jednym się zawsze sprawdzał w nie wypuszczaniu tych oszustów

  •  

   pokaż komentarz

   @szopen_rs: Nie ma tak, że dobry albo zły. Świat jest mieszanką i w każdym z nas jest szczypta i dobra i zła.
   PiS w sprawie imigrantów zachowuje się rozsądnie. Z jednej strony wpuścił milion Ukraińców, którzy chcą tu pracować i budować naszą gospodarkę, co wbrew lamentom niektórych, jest dla nas korzystne. Z drugiej strony stawia opór falom imigracji niepożądanej w odczuciu znacznej części społeczeństwa.
   Pomimo, że nie znoszę ich za konserwatyzm to w tym temacie robią dobrą robotę.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopen_rs: Nie nazywał bym "oszustami" tych ludzi. Oni są ofiarami tej sytuacji. Ściągani przez Białoruś, pewnie mamieni podkolorowanymi informacjami.
   Nie ma niczego złego w pragnieniu polepszenia swojej sytuacji życiowej co w ich przypadku ma się dokonać poprzez imigrację do bogatej Europy a w przyszłości pewnie sprowadzeniu rodziny.
   Problem polega na tym, że im nikt nie mówi, że tutaj pracodawcy mają spore wymagania i aby żyć na poziomie europejskim trzeba znać język, mieć wykształcenie lub fach w ręku.

  •  

   pokaż komentarz

   @SIG-AN: ale ten konserwatyzm to jedyna droga do utrzymania spójności kulturalnej, nawet Adam Michnik powiedział, że nie ma aktualnie alternatywy dla kościoła jako spójnika społeczeństwa

  •  

   pokaż komentarz

   @rmk93:
   1.) Kościół nie jest w dzisiejszych czasach spójnikiem społeczeństwa. Nie posiada on autorytetu, gdyż nie potrafi go zdobyć. Zarówno na poziomie "teoretycznym" (mało osób tak na prawdę wierzy w dogmaty) jak i "praktycznym" (przywileje materialne i polityczne, brak samokrytycyzmy, skandale). Kościół jest w dzisiejszych czasach postrzegany raczej jako beneficjent, pasący się na społeczeństwie.
   2.) Nie istnieje spójność kulturalna i nie potrzebujemy niczego takiego. Folklory i rozmaitości są pożyteczne. Społeczeństwo rozwija się poprzez zmiany, których część przechodzi próbę czasu i się utrwala. Dążenie do spójności to próba eliminacji zmian i nowości. Jest to zjawisko społecznie szkodliwe. Zawsze początkiem rozwoju jest dopuszczanie zmian i różnorodności. Dążenie do ujednolicania jest tego przeciwieństwem.
   3.) Wybacz ale poglądy Adama Michnika nie są dla mnie ani ważne ani ciekawe.

 •  

  pokaż komentarz

  Biedne kobiety i dzieci uciekające przed wojną z Iraku czy innego Kongo ( ͡° ͜ʖ ͡°)