ITD wzięła się za ciężarówki na A4. Kierowcy zaskoczeni lawiną mandatów

ITD wzięła się za ciężarówki na A4. Kierowcy zaskoczeni lawiną mandatów

Kierowcy ciężarówek jadący autostradą A4 trafili pod lupę dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego w nieoznakowanych radiowozach. Efekty jednodniowych łowów? Posypały się mandaty i kary…

 •  

  pokaż komentarz

  Spora część "kierowców" ciężarówek to zwykłe prymitywy pozbawione wyobraźni. Do każdego mandatu powinno być dodane rażenie ich paralizatorem po jajach żeby te ich dwie szare komórki lepiej utrwaliły sobie co źle zrobili.

  •  

   pokaż komentarz

   @kropidlak: dokładnie. Raz sobie jechałem s17 na tempomacie osobówka 90km/h (nie spieszylo mi się a spalanie mniejsze) i geniusz w tirze postanowił mnie wyprzedzać i jechał z 90,5 km/h, a że to było już chyba u niego prawie odcięcie to przez 5 minut jechał po mojej lewej, i jak zdał sobie sprawę że wyprzedzi mnie dopiero za kolejne 5 minut to jak zrównał się ze mną to zaczal dosłownie wjeżdżać na mój pas żebym sie przestraszyl i zwolnil i żeby debil mógł jechać te 0,5km/h szybciej niż ja przede mną (-‸ლ)
   Tak mogłem zwolnic i go wpuścić przede mna, ale uja trzeba traktować w ten sam sposób └[⚆ᴥ⚆]┘

  •  

   pokaż komentarz

   @kropidlak kto raz się przejechał po a4 Wrocław-Kostomloty, ten się w cyrku nie śmieję. Przez ostatnie 3 lata robiłem trasę Legnica-Wrocław parę razy w tygodniu. Średnio 15 razy na tych 70 km wymuszanie przez ciezarowki i zwalnianie. Nie wspominam już stania w korkach, bo te głupki myślą chyba, że oni nie mogą zwalniać jak ktoś chce się włączyć na węźle i nawet nie patrzą w lusterka. 20 osobowek na lewym pasie musi hamować bo król nie może zwolnić .
   W zeszłym tygodniu robiłem trasę Wrocław-Olsztyn i na 650 km miałem 5 takich przypadków na 2 pasmówkach.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze powinni zacząć egzekwować ograniczenie prędkości dla ciągników z naczepą i zestawów poza terenem zabudowanym do 70 km/h na jedno i 80 km/h na dwujezdniowych drogach (w tym autostradach).

  •  

   pokaż komentarz

   @Zelazko_MPM: już widzę jak wszyscy są zachwyceni że jadą z przepisową prędkością, jak już dzisiaj niektórzy potrafią wyprzedzać na śmierć i życie, za wszelką cenę bo się nauka jazdy pojawiła na drodze.

   Przepisy są stare, z czasów kiedy skuteczność hamulców i sterowność była zupełnie inna niż w nowoczesnych ciężarówkach. To samo się tyczy ograniczeń dla osobówek - poza terenem zabudowanym spokojnie mogło by być 100.

  •  

   pokaż komentarz

   @Federal: Nie wiem jak z ciężarówkami, ale w DE jest 100wka na drogach między wioskami. Takimi gdzie u nas jest ograniczenie do 70 lub 90ciu.
   Jakoś lawiny wypadków tam nie ma. Ruch jest super płynny, praktycznie każdy ciśnie w okolicach tej stówki, tak ze nie ma potrzeby wyprzedzania kogokolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @kab_anos: w De jest 60 km/h dla ciężarówek. I tam taki Janusz potrafi jechać 60. W porywach jak dobra droga lecą wszyscy 70 bo na to oko policja przymyka. I można. Gdzie drogi są nieporównywalnie lepsze niż u nas.
   A za ciężarówką jak za kaczką osobówki - bardzo rzadko wyprzedzają, a już rzadziej jeśli muszą łamać przepisy. I tak sobie jedziemy po 20, 30 km i nie ma problemu.
   W Polsce? Jedź zestawem 70 to się drą że ciotka jakaś jedzie. Są miejsca i drogi gdzie można lecieć 80-90 bez spiny, bo jest trochę szerzej i droga równa. Ale są takie drogi gdzie ja jeżdżę 60-50 max, bo takie są koleiny i co? I mało mi lusterek nie urwą xD
   W tym narodzie nie ma kultury jazdy, po prostu. Utożsamiamy się z zachodem ale fantazję i szacunek do innych ludzi nadal mamy typowo wschodni. Ot, bydło na drodze.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech się wybiorą na A2 albo A1 i zobaczą jak sandały respektują ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania xD

 •  

  pokaż komentarz

  A ja bym się bardziej wziął za dostawczki do 3.5t które jeżdżą po miastach, przy czym w wielu przypadkach u nich 3.5t to nie masa całkowita tylko ile towaru załadowali.