Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

pis-owskie pierwszeństwo pieszego w praktyce

pis-owskie pierwszeństwo pieszego w praktyce

Koszmarnie wyglądające potrącenie w Lublinie. Mamy nagranie wypadku (wideo)

 •  

  pokaż komentarz

  Wbiegł na pasy praktycznie przed samym samochodem, czego się spodziewał?

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego pis-owski? 3/4 krajów europejskich ma podobne podejście tj pieszy ma zawsze pierwszeństwo.

  tzn nie to żebym bronił pisu, ale tu akurat wyjątkowo nie zrobili nic odbiegającego od normy i wymagającego krytyki

  Problem jest taki sam jak z wtórnym uczeniem się o skrzyżowaniach równorzędnych - zawsze przepis działał, ale latami nauczyliśmy się, że pierwszeństwo jest ustanowione i 95% przypadków jadąc prosto.
  Trzeba się nauczyć, że jak jedziesz szybciej niż 50km/h to na skrzyżowaniu równorzędnym nie zdążysz zareagować jak zobaczysz samochód z prawej

  jak jedziesz szybciej niż 50-60 przy przejściu dla pieszych to to samo, nawet jak wypatrzysz, że stoi pieszy to nie zahamujesz.

  To czy pieszy bezmyślnie wkracza na jezdnie bo ma pierwszeństwo to inna sprawa i nie neguje to przepisy i zwyczaju, tylko osobnicza głupota, tak jak i 1000 innych sytuacji gdy wjechanie na pewniaka kończy się stłuczką i tyle

  tu losowy artykuł o innych krajach
  https://www.brd24.pl/prawo/jak-kraje-ue-chronia-pieszych/

 •  

  pokaż komentarz

  Nie pisowskie pierwszeństwo, a głupota ludzka. Pieszy przed wejściem na pasy ma obowiązek zachować ostrożność, nie oznacza to z automatu ustąpienia mu pierwszeństwa przez pojazd. Samochód ma swoją drogę hamowania i nie stanie dęba na 2m przed przejściem. Przebieganie przez jezdnię jest zabronione.
  Tutaj typ stoi gdzieś dalej i nie wiadomo czy był widoczny dobrze z tej strony, a na dodatek wybiega na jezdnię nagle przed nadjeżdżający pojazd co jest przejawem wielkiej głupoty. Kierowca oczywiście powinien zachować ostrożność przed przejściem i zwolnić, a przede wszystkim patrzeć przed siebie i zastanowić się czemu pojazdy z naprzeciwka stoją.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Przepis obowiązuje w Polsce od 1988 roku.