J. Bartosiak o przemyśle zbrojeniowym - trzeba zaorać [Polemika]

Materiał o tym, czy nasz przemysł zbrojeniowy jest rzeczywiście przestarzały, a także czy należy go zaorać, stawiając nowy bez komponentu "ciężkiego". Co tak naprawdę posiadamy i co musielibyśmy poświęcić?

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba zaorać, wywalić wszystkich dziadów i skopiować pomysły Izraela który od zera w kilkanaście lat postawił pierwszo ligowy przemysł zbrojeniowy, ale niestety za dużo ludzi żyje z topienia hajsu na wały w Polskiej zbrojeniówce której obecny szczyt to lekkie podrasowanie T-72 xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina postawił, jakie proste. Znane były przypadki kradzieży technologii z USA. Pytanie brzmi ile przypadków nie znamy oraz jakie inne kraje zostały obrabowane

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: i dostaniemy też wsparcie wujka sama

  •  

   pokaż komentarz

   postawił, jakie proste. Znane były przypadki kradzieży technologii z USA. Pytanie brzmi ile przypadków nie znamy oraz jakie inne kraje zostały obrabowane

   @Garcia: Bo widocznie ich służby specjalne działają na korzyść kraju. Dlaczego nasze służby by nie miały wykradać technologi? Chyba nie chcesz p%@#@@@ić czegoś o moralności? xDDDD Każdy szpieguje każdego nawet wewnątrz NATO takie są fakty. Jeśli trzeba to powinniśmy kraść technologie od wszystkich, a czego nie umiemy ukraść to opracować. Od tego są wojskowe służby.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina moralności tutaj nie ma, fakt. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że postawić przemysł zbrojeniowy od tak to nie takie siup ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   że postawić przemysł zbrojeniowy od tak to nie takie siup ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Garcia: To kraj który ma 1000 lat doświadczenia w wojskowości nie umie, a kraich zmonotwany na prędce na zgliszczach Imperium Osmańskiego, który miał doświadczenie w byciu pogramianym co chwile już mógł tak hop siup? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Kwestia priorytetów. Żydzi doskonale wiedzą że jeśli nie będą mieli najlepszej armii świata to zaraz ktoś przyjdzie i ich wymorduje. Dziwnym trafem że Polacy którzy mają podobne doświadczenie w byciu podbijanym i mordowanym i już nie potrafi wyciągnąć takich wniosków.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: No właśnie. Przykład Izraela, na który JB się lubi powoływać. Izrael ma bardzo dobrze rozwinięty przemysł ciężki i produkuje własne czołgi. Także oczywiście, że restrukturyzacja, zmiana systemu zarządzania i "wietrzenie" jest zwyczajnie potrzebne. Z tym nikt nie polemizuje. Ale oranie przemysłu do 0 i stawianie go od nowa i to bez najważniejszego komponentu ciężkiego to po prostu pomysł szkodliwy i katastrofalny. Bo to nie wina przemysłu tylko upolitycznienia góry (MON). Przemysł dostarcza wojsku potrzebnych systemów ciężkich, które są wyposażane w kompetencje lekkie (tak więc lekki przemysł żyje z ciężkiego, gdyby importować wozy bojowe, to byłyby w nich zagraniczne systemy elektrocznine , optyczne, radarowe etc. a nie polskie). Poza tym stawianie przemysłu od 0 to my właśnie ćwiczymy od 10 lat. Bo było zaorane. I jeszcze nie stanęliśmy na nogi. Ponowne oranie to kolejne 15 lat stawiania od nowa. W tym czasie będzie trzeba choćby serwisować ten sprzęt który mamy. A ponieważ serwis wielu pojazdów robi tylko polski przemysł, to byśmy byli w głębokiej d.... I już nic nie byłoby w wojsku sprawne. Moglibyśmy spokojnie wywiesić flagę i pozwolić na aneksję. Dronizacja pola walki to mrzonka i wielki mit. O dronach zrobię osobny materiał. Gdybyśmy poszli tylko w to, to dostalibyśmy łupnia od każdej normalnej "tradycyjnej' armii, która będzie wyposażona w systemy przeciwlotnicze (przeciwdronowe). Także reforma - głebokie wietrzenie tak. Oranie i rezygnacja z przemysłu ciężkiego do mówiąc wprost - debilizm. ;)
   pozdrawiam serdecznie i dziękuję za marytoryczne komentarze
   KW

  •  
   KapralJedziniak

   0

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Masz setki polaków pracujących w sektorze zbrojeniowym na całym świecie, gotowych "dla Wielkiej Polski" wynieść dokumentację a w przypadku przyłapania, gotowych oskarżyć o antypolonizm i uciec do Polski?
   Jeśli tak to wchodzę w interes.

   Jeśli masz jeszcze kolejne setki polaków, pracujących w rządach innych krajów. Gotowych podszepnąć zwierzchnikom że polska broń jest warta zakupu, to nawet wezmę kredyt pod zastaw wszystkich nieruchomości. Załatwię też kilku dobrych inwestorów.

   To jak. Załatwiasz dokumentację i rynki zbytu?

  •  

   pokaż komentarz

   @KapralJedziniak: Amerykanie, Chińczycy, Rosjanie, Francuzi, Niemcy, Brytyjczycy i połowa globu z dobrą armią jakoś ma takich ludzi, więc jeśli Polska nie jest w stanie robić tego tak efektownie jak kraje 3ciego świata jak Rosja to już po nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina Izrael zrobił to za pieniądze z USA bo taki był strategiczny cel Amerykanów. My nie możemy sobie sami decydować co chcemy a czego nie...Bartosiak matczy, mówi półprawdy i zwykle kłamie.

  •  

   pokaż komentarz

   Izrael zrobił to za pieniądze z USA

   @Skrytozerca90: brednie, USA prawie w ogóle nie dawało wsparnia Izraelowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Hę? No poza tymi miliardami dawanymi rok w rok xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Dodwizo: sryliardami, pokaż raporty o tych dotacjach bezzwrotnych które niby Izrael dostawał.

 •  

  pokaż komentarz

  Oprócz opinii z którymi można dyskutować, całkiem celna polemika. Sam Bartosiak wcześniej mówił o "boots on the ground" czy ilości i opancerzeniu sprzętu, a teraz bez podania żadnych badań mówi o zaoraniu resztek polskiego przemysłu ciężkiego dla budowy dronów i zrobić z tego podstawę dla wojska. Tym bardziej, że wbrew pozorom ciężkie jednostki są wciąż silne w Izraelu na który powołuje się Bartosiak.

 •  

  pokaż komentarz

  Głos rozsądku, nie wiem o co chodziło Bartosiakowi, bo to co mówił to jakiś bełkot był. Wojsko Polskie musi mieć środki do walki także w razie dużego W, a więc potrzebne nam są czołgi, bewupy, mnóstwo artylerii, zestawy plot i reszta tego złomu. I chyba lepiej jak sobie sami opracujemy taką wieżę do bwp czy moździeż niż wydawać te pieniądze u Niemca czy Amerykaninia, nie?

  To nie oznacza że nie mamy rozwijać zdolności o których mówił szerzej - walka w przestrzeni cyfrowej etc. ale to nie jest - i nie może być - kwestia alternatywy tylko harmonijnego rozwoju.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaorać i wykupić konsultacje u Bartosiaka po czym kupić to samo...Mam nadzieję że nikt nie da się nabrać na jego sztuczki. Tysiące dronów, nowoczesny żołnierz...Po co to wszytko w obliczu rosyjskich zdolności do przenoszenia dalekosiężnych ładunków wybuchowych. Rosja ma w zasięgu całą Polskę I mogłaby ją w kilka dni zrównać z ziemia. Co ten laluś p$%%@$%i o nowoczesnym żołnierzu...

 •  

  pokaż komentarz

  Życie pokazuje, że żeby zdezorganizować życie w państwie wystarczy grupa islamistów koczująca na granicy, kilka ślepaków i banda pożytecznych idiotów... Broń nie jest potrzebna, a efekt zostaje osiągnięty...

  •  

   pokaż komentarz

   @wrocilem_bo: Pozyteczni idioci a zwlaszcza "autorytety", inaczej nazywani tez "intelektualistmi" to jest piata kolumna zlozona z durni zyjacych w swoim dreamlandzie ktorym sie, czesto szczerze wydaje, ze swiat mozna tak zmienic jak oni chca go widziec. Historia po II wojnie pokazala, ze konsekwencje tolerowania takich ludzi sa dla spoleczenstw oplakane, a przykladow az nadto, niemal cala europa zachodnia, usa, australia i kanada, z panstw dominujacych na swiecie zmienia sie w moralne i ekonomiczne bagno, zajmujace sie zboczeniami ulamka populacji tych spoleczenstw, robiace cioty z chlopakow, bo "meska supremacja" itd. To sie musi zle skonczyc, bo konkurenci jak najbardziej sa i w takie bajki nie wierza.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbigniewZ123: oczywiście, na zajmowaniu się seksualnością zamiast rozwojem technologicznym korzystają najbardziej Rosja i Chiny, oni właściwie nie muszą się umacniać, wystarczy, że UE i Ameryka stają się coraz słabsze...

  •  

   pokaż komentarz

   @wrocilem_bo: Dlatego sadze ze aby przywrocic normalnosc, bedzie musiala wybuchnac wojna, aby cale to lewoskretne badziewie wyginelo lub zmienilo zdanie. Niestety obawiam sie ze Chinczycy sa sprytniejsi i beda przeciagac, zgodnie zreszta z ich filozofia wojny, przeciagac tak aby stworzyc sytuacje ze ich przewaga militarna bedzie tak gigantyczna ze zachod sie zwyczajnie podda bez walki i goraca wojna potrzebna nie bedzie. Czas dziala na rzecz Chin, zachod gnije od srodka rozkladany przez lewicowe robactwo.