Ochrona wizerunku Policjanta - Nagrywanie interwencji!

Ochrona wizerunku Policjanta - Nagrywanie interwencji!

Ochrona wizerunku Policjanta - Poznaj swoje prawa - Warte przeczytania czy można nagrywać policjanta podczas interwencji! Według policji jeżeli coś nie jest zabronione, to jest niedozwolone, bo zostało przemilczane przez ustawodawce! Normalnie MAJSTERSZTYK!

 •  
  S............p

  +371

  pokaż komentarz

  Trzeba nagrywać tych klaunów żeby bawili ludxi w internecie potem jak tu ten klaun https://youtu.be/81-KOMo6Uzc

 •  

  pokaż komentarz

  Co wynika z analizy tej "opinii":

  - należy zdemontować wszystkie kamery monitoringu, bo przecież mogą nagrać policjantów nie tylko podczas interwencji, ale także - co gorsza - w czasie poza służbą
  - trzeba zdelegalizować Polski Google Street View
  - zakazać używania rejestratorów samochodowych
  - do sprzedaży wprowadzać na terenie Polski wyłącznie telefony pozbawione możliwości rejestrowania obrazu i dźwięku
  - wprowadzić zakaz handlu aparatami fotograficznymi, kamerami wideo, dyktafonami i innymi urządzeniami i o takich cechach

  Powyższe przedmioty mogą stanowić narzędzia ułatwiające popełnienia przestępstwa, a zatem obrót nimi i ich posiadanie powinno też być nielegalne.

  Najlepsze jednak jest uznanie przez radczynię prawną, że to, co nie jest zabronione przepisami, to jest zabronione domyślnie.

  Powyższe ma taki sam sens, jak "opinia" ze znaleziska. Pani Magdalena Będziejewska-Michalska pojechała tam grubo po bandzie. Aż dziwne, że zdecydowała się te bzdury podpisać z imienia i nazwiska, bo to może odbić się bardzo niekorzystnie na jej dalszej karierze.

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętam jak z 2 lata temu policja mnie zatrzymała jak jechałem autem. Twierdzili że przejechał 2 ciągłą linię podczas wyprzedzania, wyprzedzałem na pasach oraz że przejechałem na czerwonym świetle. Już wypisywali wszystko mandat pouczenie, że mogę do sądu i najlepiej jak zapłacę bez sądu - pokazałem im wideo rejestrator w aucie oraz nagranie z niego i tulili zakłamane ryje. Chcieli rejestrator do ręki ale im nie dałem bo jeszcze by ci zwyreole skasowali moje nagranie. Inaczej to jest Wasze słowo przeciwko tym kmiotom dlatego trzeba wszystko nagrywać co ma z nimi do czynienia. Ich pouczałem jak wypiszą madnat to moje nagranie będzie za złamanie przez nich prawa - bez przeproszenia odjechały kmioty jedne.

 •  

  pokaż komentarz

  Fajna opinia.

  Z jednej strony taka "podbudowująca" morale policji. Że "brak przepisu zezwalającego na nagrywanie", że "milczenie ustawodawcy to brak przyzwolenia".

  To oczywiście opinie nie mające podstawy prawnej, gorszej jakości niż opinie którymi dzielimy sie na wykopie.
  I CO GORSZA. To opinie które mogą skłaniać policjantów do przekraczania uprawnień i uniemożliwiania nagrywania - bo przecież czytali że "brak przepisu zezwalającego na nagrywanie".

  Ale pod koniec kiedy przechodzimy do konkretów...
  Policjantowi jak każdej osobie przysługuje prawo do roszczenia z tytułu:
  RODO, prawo autorskie i 23, 24 KC,
  Czyli tyle co nic.

  Opinia szkodliwa, wprowadzająca funkcjonariuszy w błąd i mogąca skutkować odpowiedzialnością prawną policjantów.

 •  

  pokaż komentarz

  Społeczeństwo upatruje w nagrywaniu działań "władzy" (...) instrumentu kontroli, a czasem wręcz zastraszania lub nacisku. Trzeba zauważyć iż członkowie społeczeństwa nie są uprawnieni do tego typu kontroli aparatu państwowego.

  Że co?! Autor opinii chyba zapomniał o zmianie systemu na demokratyczny w okolicach '89 roku

  (...) Natomiast jakiekolwiek zbieranie samodzielnie dowodów lub nawet dokonywanie prowokacji jest niedopuszczalne

  Pomijając manipulację poprzez zestawienie powyżej dwóch zupełnie rozbieżnych kwestii o kompletnie innym znaczeniu, to negowanie potrzeby kompletowania dowodów to czyste: "xD"

  Definicja ta [prawdopodobnie chodzi o przytoczoną treść art. 23 K.c] przyznaje decydującą rolę w rozstrzyganiu o istnieniu określonego dobra osobistego poglądom społecznym, a nie decyzjom ustawodawcy czy organu stosującego prawo.

  COOO? Poglądy społeczne - co to jest w ogóle za zwierzę???

  Skoro wizerunek i głos stanowią dobra osobiste, to ich utrwalenie bez zgody i wiedzy stanowi naruszenie tych dóbr

  Na jakiej podstawie skonstruowana jest ta teza? Nie, przytoczony wcześniej fragment wyroku sądu w ogóle tego nie dotyczy.

  Art. 24: Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne (...)

  To już jest hit!

  Dalej już mi się nie chce. Sory

  •  

   pokaż komentarz

   Dalej już mi się nie chce. Sory

   @Franek_z_fabryki_firanek: Z każdym kolejnym zdaniem tej pożal się Boże "radcy prawnego" opinii , wzrastała mi ochota aby zdrowo jej przyj_ać w ten komunistyczny ryj.
   Tam każde zdanie jest hitem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Franek_z_fabryki_firanek: Dalej jest coraz fajniej!

   Nagranie wizerunku i głosu jest pozyskaniem takich danych [danych osobowych], ich utrwaleniem, a nadto dane te są następnie przechowywane, mogą zostać udostępnione w Internecie nieograniczonej grupie odbiorców, modyfikowane i wreszcie archiwizowane.
   No tak, a policjant ma broń, której może użyć żeby zastrzelić Obywatela

   Prawdą jest, co może być mylące, że zgodnie z art. 2 ust. 2 pk c RODO, przepisów rozporządzenia nie stosuje się do przetwarzania danych osobowych przez osobę fizyczną w ramach czynności o czysto osobistym lub domowym charakterze. Odnosząc się jednak do osobistego lub domowego celu przetwarzania danych, należy wskazać, iż nie dotyczy to nagrywania czynności organów Policji.
   A może ja lubię zbierać nagrania z interwencji policji? Inni mogą zbierać znaczki, to ja (zgodnie z prawem!) mogę i to.

   Fajne mają tam przykłady z prawa (serio, przynajmniej niektóre), ale wnioski są troszkę zbyt daleko idące

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion_PL: Ta opinia ma sens tylko wtedy, kiedy jest pretekstem do siłowego niszczenia dowodów poważnych przestępstw popełnianych przez mundurowych. Po prostu zabieramy nagrania na podstawie lewej opinii i co najwyżej jest sprawa o przekroczenie uprawnień a nie o morderstwo.