Sondaż: Ilu Polaków chciałoby referendum ws. obecności w UE?

Sondaż: Ilu Polaków chciałoby referendum ws. obecności w UE?

42,6 proc. (!!!) Polaków opowiada się za organizacją nowego referendum ws. obecności Polski w Unii Europejskiej. Gdyby takie referendum odbyło się w najbliższy weekend, 64,4 proc. respondentów zagłosowałoby za pozostaniem.

 •  

  pokaż komentarz

  I się zaczyna urabianie. Robić referendum w takim momencie, gdzie władza tak swobodnie rozporządza mediami, to jest samobójstwo. Teraz może większość jest za UE, ale już oni zrobią tak, byśmy się martwili do ostatniej chwili.

 •  

  pokaż komentarz

  Dojdzie do referendum, a potem TVP i księża tak urobią społeczeństwo, że jakieś 52 % zagłosuje za polexitem. Jak 52 % zagłosowało na Dudę.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem co jest złego w referendum, toż to sól demokracji. Z kolei nazywanie ludzi idiotami, dlatego że maja inne poglądy to wyraz chełpliwości i kreowanie sztucznego elitaryzmu. Śmieszne to, ale też przykre. Człowiek uczył się historii i zawsze największe gówno wychodziło ponieważ nasz naród był podzielony tak jak jest teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialy_wilk1982: I to jest problem ogólnej dyskusji politycznej sprowadzonej do poziomu rynsztoka. Jak ktoś kto obecnie głosuje na PiS miałby przejść na np. KO czy inną partię, gdy osoby je popierające dużą część swojej twórczości o polityce poświęcają na wyśmiewanie innych dla budowania poczucia własnej wartości. Raczej to się zacementuje po obu stronach w obawie przed jakimiś represjami i widmem wspólnego wroga.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem co jest złego w referendum

   @bialy_wilk1982 : jak anioł powiedział, "akceptujemy wszystkie wyniki demokratycznych wyborów, oczywiście jeżeli będą zgodne z naszymi oczekiwaniami" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   W UK tez nikt się nie spodziewał, a jednak się zdarzyło. Referendum ratyfikacyjne traktatu lizbońskiego, miało odbyć sie we wszystkich państwach. Po przegranych we Francji i Holandii, odpuścili referenda. Ludzie pokazali już kilkukrotnie, że nie wszyscy kochają UE, w takim kształcie jak obecnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem co jest złego w referendum, toż to sól demokracji.

   @bialy_wilk1982: Teoretycznie tak ale robienie tego za obecnych rządów to bardzo zły pomysł. Wystarczy spojrzeć jak wyglądały wybory. Też niby sól demokracji ale czy można powiedzieć, że za rządów pisu są one sprawiedliwe i na równych zasadach? Czy telewizja publiczna za rządów pisu w czasie kampanii wyborczej zachowuje choć trochę obiektywizmu, pluralizmu i traktuje wszystkich kandydatów po równo? No właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @brakslow: a szkoda, że wszędzie referenda się nie odbyły bo jakby wszędzie je zrobioni to UE szła by w zupełnie innym kierunku.

   Obecnie to jest jakaś chora oligarchia która rości sobie zbyt wiele praw do wpływania na poszczególne regiony. Niedawna sprawa imigrantów i podobne rzeczy to właśnie główna kość niezgody, bo to w ogóle nie powinno leżeć w kompetencjach parlamentu UE.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem co jest złego w referendum, toż to sól demokracji. Z kolei nazywanie ludzi idiotami, dlatego że maja inne poglądy to wyraz chełpliwości i kreowanie sztucznego elitaryzmu.

   @bialy_wilk1982: Niestety, od kilku lat jest to standardem w naszej rzeczywistości. Brakuje wartościowych polemik, wielu ludzi uważa, że "albo jesteś z nami albo jesteś hejterem".

  •  

   pokaż komentarz

   Z kolei nazywanie ludzi idiotami, dlatego że maja inne poglądy to wyraz chełpliwości i kreowanie sztucznego elitaryzmu

   @bialy_wilk1982: No sorry, ale w obecnej sytuacji trzeba być idiotą aby być za wyjściem z UE i staniem się smutnym, biednym, upadłym, c###%wym kraikiem z którym nikt się nie liczy i nikt nigdy się już liczył nie będzie. Jeśli ktoś to rozumie to nigdy nie będzie za - więc jeśli jest za, to nie rozumie. I nie, głupota i ignorancja to nie są "inne poglądy". Równie dobrze mógłbyś powiedzieć że nie powinno się PiSowców ganić za to że kradną i niszczą kraj, bo oni po prostu mają takie "poglądy".

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem co jest złego w referendum

   @bialy_wilk1982: To juz Ci tlumacze. Refedrendum to mozna urzadzac lokalnie, czy pieniadze z samorzadu powinny isc na remont reynku miejskiego czy nowa szkola, gdzie mieszkancy sa blisko problemu i go dobrze rozumieja, a nie zadac zeby obywatele podejmowali skomplikowana geopolityczna decyzje, ktorej konsekwencji w wiekszosci nie sa w stanie ogarnac. Przyklad Szwajcarii (lokalne referenda) i Wielkiej Brytanii (dramat Brexitowy) tylko to potwierdza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: No i wlasnie dlatego opozycja jest tam gdzie jest, oni tez publicznie wyborcow pisu wyzywaja od wiesniakow i debili. Nikt nie lubi jak sie go wyzywa, wiec masa ludzi glosuje tak a nie inaczej tylko po to zeby tym miastowym miglancom z PO zrobic na zlosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @1tn00pr: A za poprzedniego rządu to byłby dobry pomysł? Zaraz po protestach pod siedzibą PKW, gdy PSL zdobyło 25% poparcie? Z takim podejściem to odpuśćmy sobie wszystkie referenda, wybory...

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nie lubi jak sie go wyzywa, wiec masa ludzi glosuje tak a nie inaczej tylko po to zeby tym miastowym miglancom z PO zrobic na zlosc.

   @Shinlim: I potwierdzają tym jak bardzo są głupi bo SOBIE robią na złość. Miastowi wyjadą z kraju jak zajdzie potrzeba a oni tu zostaną i będą wyć z bólu i biedy. "Na złość mamie odmrożę sobie uszy, hyhy, jestem mondry, traktujcie mnie jak mondrego hyhy".

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś kto obecnie głosuje na PiS miałby przejść na np. KO czy inną partię, gdy osoby je popierające dużą część swojej twórczości o polityce poświęcają na wyśmiewanie innych dla budowania poczucia własnej wartości.

   @CyfrowyD: z moich obserwacji wynika, że to przeważnie działa jednak w drugą stronę.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop za opis. Referendum to symbol demokracji a OP to idiota gorszy od tych którzy są za wyjściem z UE

 •  

  pokaż komentarz

  Ale to że ktoś chce referendum jeszcze nie oznacza że chce wyjścia z UE. Strzelam że niemała część może chcieć po prostu udowodnić że Polacy chcą zostać i takie referendum to potwierdzi.

  Niemniej to głupi pomysł bo prowadzi nas na drogę brytyjską.