ENG]Chiny oficjalnie pracują nad bronią bio-genetyczną celującą w konkretne rasy

Oficjalne dokumenty rządowe i wypowiedzi niektórych generałów mówią o tworzeniu broni biologicznej powodującej zmiany genetyczne i możliwej do nakierowania na konkretne rasy/etnosy. Chiny masowo zbierają inf. o DNA światowej ludności i banują dostęp do inf. o DNA populacji własnej dla zagranicy.

 •  

  pokaż komentarz

  Chiny i Rosja potwierdzają od dawna utarte przekonanie. Że człowiek jest po prostu zbyt prymitywny, żeby przetrwać więcej niż kilkaset lat w stanie nadzwyczajnego, technologicznego postępu. Na wierzch wyłażą wszystkie ludzie słabości jak egoizm, egocentryzm i pragnienie kontroli totalnej. Oczywiście zachód nie jest niewinny, ale to Chiny I Rosja dominują w budowaniu absolutnie totalitarnych reżimów technologicznych ze skanowaniem twarzy, tożsamością ETC. Mądra cywilizacja to nie taka, która potrafi zbudować statek, ale zachować wolność jednostki.

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko: Nad bronią genetyczną to RPA pracowała. Chcieli w ten sposób rozwiązać problem nadmiaru czarnej ludności. Potem apartheid się skończył i prace przeniesiono do Izraela, tego który 'nieoficjalnie' posiada broń atomową. Kiedyś Max Kolonko, jak jeszcze zachowywał się normalnie, o tym donosił.

  •  

   pokaż komentarz

   @ObserwatorZamieszania: Prawda, Szalony Max o tym kiedyś mówił, ale nie mogłem teraz znaleźć filmu na ten temat na jego kanale, może usunął ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ObserwatorZamieszania: od dawien dawna DNA prezydentów stanów jest chronione jak największa tajemnica państwowa, zastanawiam się jak oni ogarniają delegacje do innych krajów, secret service czysci pokoj hotelowy miotaczem ogani ? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko Mądra cywilizacja przede wszystkim to taka, która potrafi przetrwać. Obecna może mieć z tym problem:]

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko: Wielki plus za ostatnie zdanie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mpp_ Prezdent ma swoją pościel i całą zastawe stołową

  •  

   pokaż komentarz

   @bialyALBOczerownyROZOWAtoJESTswinia: @mpp_: ale czlowiek zostawia swoje wlosy lub naskorek, ktory laduje zazwyczaj w klimatyzacji. To musi byc zwykly blef, bo to jest niewykonalne.

  •  

   pokaż komentarz

   Mądra cywilizacja to nie taka, która potrafi zbudować statek, ale zachować wolność jednostki.

   @sabboko: wolność od kapitalizmu? wolność od wolności?
   puste frazesy, pod które można podpiąć każdą ideologię

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko:

   wolność jednostki.

   Problem jest taki, że samą wolnością jednostki nie obronisz się przed armią statków. Dlatego zachód prędzej czy później pójdzie tą samą drogą by przetrwać, lub porzuci ją w imię ideałów i zostanie podbity/zniewolony. Nie ma trzeciej drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Voltix skoro technik kryminalistyki jest to w stanie znaleźć, to ktoś jest i wstanie to posprzątać

  •  

   pokaż komentarz

   @bialyALBOczerownyROZOWAtoJESTswinia: Skoro jest w stanie cos znalezc, to nie oznacza, ze moze tego sie pozbyc. Chyba, ze wszystko wykladaja folia i pozniej zwijaja, albo przbywa w kapsule na czas wizyty.

  •  

   pokaż komentarz

   wolność od kapitalizmu? wolność od wolności?

   @Chrzonszcz: Kapitalizm to niewola – umysłu od gromadzenia kapitału (notabene wymysł chrześcijaństwa w protestanckiej wersji) i pracownika od zatrudniciela

  •  

   pokaż komentarz

   @ObserwatorZamieszania:

   Nad bronią genetyczną to RPA pracowała

   ... w latach 1981-1993.

   Project Coast:

   The South African National Defense Force created it at a time when the white-minority regime was under increasing threat by indigenous black South Africans. Daan Goosen, the former director of Project Coast’s biological research division, told the Post he was ordered by Basson to develop ways “to suppress population growth among blacks” and to “search for a ‘black bomb,’ a biological weapon that would select targets based on skin color.”

   Po upadku apartheidu w roku 1994 zarzucono tam ten project i przeniesiono do... Izraela:

   ... Israel already had developed a genetically specific weapon. “Unnamed South African sources,” according to a report cited by the Times, “Israeli scientists have used some of the South African research in trying to develop an ‘ethnic bullet’ against Arabs.”

   Israel's Ethnic Weapon?

   Ethnic Specific Weapons

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko: zielonko, jak ty mnie zaimponowałaś w tej chwyli... Bardzo trafne przemyślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   człowiek jest po prostu zbyt prymitywny, żeby przetrwać więcej niż kilkaset lat w stanie nadzwyczajnego, technologicznego postępu

   @sabboko: paradoksalnie, ten postęp jest jedynym kandydatem do zmiany stanu rzeczy, dobór naturalny nie wyselekcjonuje w kierunku pożądanych na poziomie racjonalnym charakterystyk abstrakcyjnych - nie ma na to ani czasu, a nie mechanizmów presji selekcyjnej.

   słabości jak egoizm, egocentryzm i pragnienie kontroli totalnej

   to nie słabości, to po prostu... specyfiki. Idea człowieka racjonalnego, oderwanego od właściwych sił napędowych jest nie tylko mocno życzeniowa - podobną specyfikę szybko zweryfikowałyby prawidła teorii gier. Jest to smutna prawda, ale prawda - tylko utopijna rzeczywistość zupełnego oderwania człowieka od jakichkolwiek procesów decyzyjnych dot. dynamiki cywilizacyjnej mogłaby położyć grunt pod idealizm, w innym wypadku ten zawsze zostanie wyparty przez strategie konkurencyjne.

   W myśl zasady "jedyną gwarancją pokoju jest potencjał bojowy", mądrość (niestety) nie polega na podążaniu ścieżką wytyczaną przez duchowe filozofie, lecz na brutalnej analizie przestrzeni decyzyjnej.

   Powyższe wcale nie oznacza, że nie powinniśmy bronić indywidualizmu i wolności jako takiej. Natomiast trzeba być świadomym, że niezbędne jest umiejscowienie powyższych w symulowanej przestrzeni potencjalnych interakcji, aby zrozumieć jak skonstruować przestrzeń socjalno-ekonomiczną, aby jednocześnie je pielęgnować i zachować odporną na ataki pozycję.

   Właściwie smutne jest dopiero teraz: powyższe nie nastąpi. Wymagana determinacja organizacyjna jest niekompatybilna z naturą ludzką. Chełpimy się rzekomym kolektywem, jaki tworzymy, a jest to ledwie skutek uboczny dążeń indywidualnych. Problemem nie jest nawet to, że jako cywilizacja nie chcemy zaprzeć się i odpowiednio zaprogramować swoje specyfiki, aby jednocześnie zachować wzniosłe idee i przyziemny status siły.

   Nie wiemy jak to zrobić.

   Dlaczego na świecie wciąż istnieja obszary, na których występuje głód, skoro moglibyśmy produkować żywność dla dziesiątek miliardów? Dlaczego nieustannie trwają wojny, skoro z "racjonalnego" punktu widzenia mamy potencjał, by każdy mógł żyć w dobrobycie? Ano dlatego, że regulatorem była, jest i będzie rywalizacja, to jak z entropią, nawet gdy lokalnie zdaje się, że można sobie płynąć pod prąd, to jest to okupione globalnym wzrostem (np. konsumpcjonistyczny dobrobyt zachodu istnieje dzięki wyzyskowi trzeciego świata). I nie musi w tym być żadnej złośliwości, cynicznego pragmatyzmu. Nie mamy żadnej kontroli. Cały świat opiera się na intersubiektywnej strukturze, której nikt tak naprawdę nie rozumie. ¯\_(ツ)_/¯

   Dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko

   Mądra cywilizacja to nie taka, która potrafi zbudować statek, ale zachować wolność jednostki.

   A kilka znalezisk wcześniej wykopki rozpływały się jak to amerykanie "som gupie" bo mają dostęp do broni palnej i trzeba polegać na jednostce a nie ją kontrolować.
   Przecież łatwiej i bezpieczniej poganiać bydło batem.

   Europa znowu zapłonie i znowu będą nas ratować te gupie hamburgery, u których pomimo tylu latach nie dostał się do władzy żaden Hitler czy Stalin, nie było żadnych czystek etnicznych ani religijnych a sądownictwo jest dostępne dla każdego.

   A tym czasem w Europie policja zwija gościa z domu bo nauczyl mopsika swojej narzeczonej unosić łapę w rzymskim pozdrowieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko Rosja? Nie porównuj Rosji z Chinami bo oni niczego nie budują...

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko: Co na to wice minister Kaczyński i jego państwo z dykty i kartonu?

  •  
   SarahC

   0

   pokaż komentarz

   @sabboko: Nie ma wolności jednostki bo ludzie sie do tego nie nadają. Jakbyś miał społeczeństwo jak w Japonii że zostawiasz stragan sam sobie i nikt nie kradnie to można by było uznać że tacy ludzie sami się kontrolują i przestrzegają zasad. A w Polsce taki stragan będzie za chwile rozyebany i właśnie po to nam jest taki system jaki jest. Przykre ale prawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   od dawien dawna DNA prezydentów stanów jest chronione jak największa tajemnica państwowa,

   @mpp_: zrodlo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek_X: też dam plusa za to zdanie ,ale już dawno zostało udowodnione że tam gdzie
   " o pokój się walczy o pokoju mowy nie ma" najczęściej najgłośniej o wolności krzyczą ci którzy tym z przeciwnej strony barykady ideologicznej chcą ograniczyć wolność poszerzając swoją wolność, na swój sposób postrzeganą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   c.b.d.u.

  •  

   pokaż komentarz

   @IamHater: Nie wiem po jakiemu piszesz, albo co brałeś - ale jeśli chcesz być zrozumiany, to pisz jednak po ludzku.

   tylko utopijna rzeczywistość zupełnego oderwania człowieka od jakichkolwiek procesów decyzyjnych dot. dynamiki cywilizacyjnej
   straszny, ledwo zrozumiały bełkot.

   brutalnej analizie przestrzeni decyzyjnej.
   hiperbolicznej fasadzie nonsensu eterycznego!

   niezbędne jest umiejscowienie powyższych w symulowanej przestrzeni potencjalnych interakcji, aby zrozumieć jak skonstruować przestrzeń socjalno-ekonomiczną
   Kolejny randomowy zlepek słów żeby brzmiało mądrze? Aaaa, że powinniśmy to przemyśleć? Mhm, spoko.

   Chełpimy się rzekomym kolektywem, jaki tworzymy, a jest to ledwie skutek uboczny dążeń indywidualnych.
   Kto się chełpi? Korea północna?

   nie chcemy zaprzeć się i odpowiednio zaprogramować swoje specyfiki
   Chcesz programować swoje specyfiki? Myślałem że poprostu je łykasz.

   Cały świat opiera się na intersubiektywnej strukturze, której nikt tak naprawdę nie rozumie.
   Skoro tego nie rozumiesz to po co cały ten pseudo-naukowy bełkot? Poprostu nie jesteś w stanie go zrozumieć ze swojego poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mpp_: pewnie odkurzaja, sryskuja alkoholem a wszystko co mialo kontakt z ciałem zabierają

  •  

   pokaż komentarz

   @Irthorr: nie wiem co wywołało u ciebie rozluźnienie zwieraczy, ale takie rzeczy się leczy. Najpierw weź do ręki słownik - pomaga, jeżeli nie rozumiesz jakichś słów - następnie udaj się do psychologa, bo masz jakieś problemy z agresją i rozładowywanie jej w środowisku w którym nie grożą ci naturalne konsekwencje (chociażby ośmieszenie) nie jest rozwiązaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Voltix: @Bajo-Jajo:
   Masz 100% racji.To niewykonalne chyba,że by w kapsule siedział.
   Dlatego bardziej im chodzi o sterylizowanie prowizoryczne w sensie by np.próbki moczu mu nie pobrano,krwi jak się skaleczy itp.bo na tej podstawie można ustalić w przybliżeniu stan zdrowia.
   USA to robiło,a może i robi.Mieli specjalne instalacje w hotelach dla takich ważnych gości.
   Bo w inny sposób ciężko było by się dowiedzieć o stanie zdrowia np.przywódcy ZSRR.
   Usunięcie DNA ze wszystkiego jest nierealne,poza tym,nie trzeba kraść DNA prezydentowi.
   Można ukraść go łatwiej kandydatowi na prezydenta zanim nim zostanie.
   Przecież w USA to jest ich raptem dwóch.
   Tam nie kandyduje 10 na raz a i wtedy to wykonalne.Dostaje kandydat nominację partyjną a mają je raptem dwie i już można działać.Realną ochronę otrzymuje kandydat,dopiero na etapie gdy głosowanie pokazuje że z dużą pewnością wygra.

  •  

   pokaż komentarz

   Chiny i Rosja potwierdzają od dawna utarte przekonanie. Że człowiek jest po prostu zbyt prymitywny, żeby przetrwać więcej niż kilkaset lat w stanie nadzwyczajnego, technologicznego postępu. Na wierzch wyłażą wszystkie ludzie słabości jak egoizm, egocentryzm i pragnienie kontroli totalnej. Oczywiście zachód nie jest niewinny, ale to Chiny I Rosja dominują w budowaniu absolutnie totalitarnych reżimów technologicznych ze skanowaniem twarzy, tożsamością ETC. Mądra cywilizacja to nie taka, która potrafi zbudować statek, ale zachować wolność jednostki.

   @sabboko: A ja uważam że w sumie jest przeciwnie. Człowiek jest słaby, bo jest zbyt empatyczny i często chce działać zgodnie z obecnie panującymi zasadami etyki.

   Nie rozumiem, dlaczego nie możemy modyfikować komórek płodu, w sposób taki który zagwarantuje dziecku ochronę przed taką czy inną chorbą? Jak jakikolwiek rodzic może nie chcieć, żeby jego dziecko mogło żyć bez niektórych wad genetycznych?

   Inżynieria genetyczna wydaje się być kluczem do przetrwania gatunku, a my wybrzydzami bo bozia się obrazi. Historia pokazuje, że często to właśnie wojny są motorami napędowymi w medycynie, bo żywe organizmy ludzkie sa brane jako obiekty badań i empatia wobec jeńców raczej nie występuje wiec mozna testować.

   Skoro jako Europa czy USA jesteśmy tak zacofani to kraj, który nie ma takich problemów zrobi to jak trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @mpp_: Wystarczy odpowiednio stęzony alkohol... ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @IamHater: Chyba mamy inne standardy agresji ; ) Tylko się nie roztop.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego na świecie wciąż istnieja obszary, na których występuje głód, skoro moglibyśmy produkować żywność dla dziesiątek miliardów?

   @IamHater: Dlaczego ci głodujący sami nie wytworzą tej żywności? Dlaczego ci głodujący rozmnażają się w warunkach niedoboru żywności? Dlaczego ludziom brak zrozumienia że dając jeść 100, po pewnym czasie robi się ich 1000?

   Jakoś nie słyszę aby ktokolwiek kiedykolwiek wysyłał do Indii pomoc humanitarną w postaci żywności - ponad 1 mld ludzi a nie głodują (chociaż biedują), dziwne co?

   Jest tylko 1 kontynent na Ziemi który permanentnie nie potrafi się wyżywić.

  •  

   pokaż komentarz

   u których pomimo tylu latach nie dostał się do władzy żaden Hitler czy Stalin

   @Przemysluaw:
   1. USA finansowały Hitlera poprzez system kredytów
   2. USA finansowały ZSRR (przeciw Hitlerowi) aby wspomóc ich na froncie wschodnim
   3. USA umożliwiły Chinom wzrost gospodarczy tworzac nowego potwora
   4. USA niedawno zostawiły sporo broni Talibom, prawdopodobnie potencjalnie aby stworzyć sobie przyszłego przeciwnika

   USA mają takie modus operandi, tworzenie sobie wroga, którego mogą pokonać - dlatego uważam że w przyszłym konlfikcie znów wygrają USA.. i zmienią ponownie świat z korzyścią dla siebie na następne 100 lat i być może na zawsze, bo nie ma już dużo do zdobycia na planecie Ziemia

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli można stworzyć wirusa który zaatakuje konkretne grupy hmm.
  Ciekawe dlaczego UK po przyjeździe ciągle każe robić testy na obecność nowych wariantów. Chińczyki z kolei trzymają w naprawdę istrej kwarantannie wszystkich przyjezdnych.

  Może my po prostu nie wiemy wszystkiego a naprawdę trwa 3 wojna światowa. Może nie mówią nam wszystkiego bo nie chcą chaosu. Inflacja, problemy energetyczne i surowcowe itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anyper: trwa, od dawna się o tym mówi, tylko metody są inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anyper: Oczywiście, że można. Często bywa tak, że jakaś grupa ludności ma naturalnie, genetycznie, większą odporność (albo podatność) na jakąś chorobę czy wirusa.
   Przy dzisiejszej inżynierii genetycznej oraz ogromnej bazie danych DNA ludzi z całego świata można pewnie zidentyfikować genetyczne podatności wspólne dla ludzi w danym regionie.

  •  

   pokaż komentarz

   naprawdę trwa 3 wojna światowa
   @Anyper: Możliwe. Ale też jest pytanie czy między państwami? A może między elitami i zbędną nadmiarową ilością ludzi na nizinach społecznych? Wiesz, by osiągnąć ten cel z Georgia monument:

   Maintain humanity under 500,000,000 in perpetual balance with nature.
   czyli:

   Utrzymuj ludzkość poniżej 500 000 000 w nieustannej równowadze z naturą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anyper: @Jan998:

   A jak napisałem coś podobnego 2 tygodnie temu:

   Chodzi o tzw.biologiczną broń celowaną.Wyobraź sobie,że Putin robi wirusa co zabije wszystkich Polaków,ale poza tym nikogo.Ani jednego Niemca,Czecha,czy Słowaka.Wypuszczasz,a po miesiącu dzielisz się z Niemcami granicą na Wiśle.Bez tych polaczków co zawsze przeszkadzali.Infrastruktura nietknięta.Reszta siedzi cicho bo sama może oberwać.Albo my mamy takiego,puszczamy na Niemców i za miesiąc zajmujemy pusty kraj i zostajemy potęgą gospodarczą.Broń masowej zagłady ma to do siebie,że nie działa selektywnie.

   to mnie zjechano i napisano:

   Nie da rady zrobić coś takiego z takimi założeniami.Chyba że stworzysz śmiertelnego wirusa który zabija na 100% po ~ 4 tygodniach + od razu gotowy lek (niemożliwy do opracowania w czasie poniżej 1 roku) do podania tylko swoim

   a także:

   ok, w takim razie zastanów się w jaki sposób mógłbyś ocenić że konkretna osoba jest Polakiem i nie ma w sobie ani trochę Mongoła, Niemca czy innego Czecha? Albo w drugą stronę - wśród Czechów jak byś ocenił z pewnością p=0.01 że to nie Polak? Gdy zagłębisz się to nauka działa na przedziałach ufności, p-value i innych statystycznych pojęciach, które zakładają błąd statystyczny.Nasze geny różnią się o mniej niż 5% od genów szympansa - a celowany intruz najpewniej mógłby trafić po prostu wszystkich.Jeśli już się bawimy w takie celowane bronie biologiczne to prościej jest celować w grupy wiekowe lub w grupy ludzi o konkretnych zachowaniach (na przykład starych otyłych albo młodych do 24 roku życia).

   jak również:

   gdybyś miał chociaż k#!#@sko maly ułamek wiedzy na temat biologii czy genetyki to byś wiedział ze głupoty pleciesz.

   Nie upieram się,że miałem rację w sensie,że na dzisiejszym etapie jest to już możliwe,ale może coś się zmieniło przez te dwa tygodnie??( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   naprawdę trwa 3 wojna światowa

   @Anyper:

   Masz rację.
   Trwa wojna elit tego świata z całą resztą, której celem jest uczynienie ze zwykłych ludzi jeszcze większych niewolników niż są.

   Gdzie np. elity USA, UK, Francji i Chin ze sobą ściśle współpracują.
   To że Chiny nie lubią się z resztą to tylko teatr dla gojów.
   Chiny po prostu przejęły pałeczkę od USA.

   Wystarczy sprawdzić, nie jest to tajemnicą kto pomagał Chinom budować laboratorium w Wuhan.

   "Laboratorium w Wuhan powstało dzięki współpracy Wuhan Institute of Virology (WIV) z Jean Mérieux BSL-4 Laboratory w Lyonie, Chińską Akademią Nauk (CAS) i lokalnymi władzami. Było efektem umowy międzyrządowej z 2004 r. w sprawie współpracy francusko-chińskiej w zakresie zapobiegania i kontroli pojawiających się chorób zakaźnych."

   Pisząc o elitach tego świata, mam na myśli

   "Kim są "oni"?
   Są ponad narodami. Są prawdziwymi władcami świata, Elitą, która sprawuje całkowitą kontrolę nad systemami finansowymi i politycznymi wszystkich głównych krajów uprzemysłowionych. Są jednymi z najbardziej kulturalnych, czarujących i wykształconych ludzi na planecie.
   Rodziny Elity pracują wspólnie, aby wzmocnić swój zbiorowy wpływ na społeczeństwo i w tym celu tradycyjnie kierują swoje dzieci w stronę kariery w bankowości, prawie i polityce. W ostatnich dziesięcioleciach poziom ich zaangażowania znacznie się zwiększył, aby dorównać ogromnemu wzrostowi władzy i wpływów, które obecnie posiadają za pośrednictwem międzynarodowych korporacji i instytucji.
   Te elitarne rodziny zawsze dbają o to, by ich dzieci otrzymały pierwszorzędną edukację. Następnie wybierają najzdolniejszych do zaawansowanego szkolenia. Są intensywnie nepotyczne, a kiedy już zdobędą przyczółek na najwyższym szczeblu w kluczowych korporacjach i instytucjach, otwierają kolejne drzwi dla swoich pobratymców. Ponieważ proces ten trwa od pokoleń, udało im się skoordynować swoje wysiłki do tego stopnia, że praktycznie nie ma większej organizacji w żadnym uprzemysłowionym kraju, której by nie kontrolowali lub na którą by nie wpływali w jakiś sposób, bezpośrednio lub przez pełnomocnika."

   źródło: meteoweb.eu

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: Jest małe prawdopodobieństwo by Putin to mógł zrobić, ale Chińczycy mają do tego odpowiednie mozliwości.

   Oczywiście, że na terenie państw ludzie są coraz bardziej wymieszani etnicznie i genetycznie. Polska jest nadal dośc homogeniczna, ale takie USA...
   Więc nie ma raczej możliwości takiego ataku, w którym ucierpieliby sami Polacy, a dodatkowo nie ucierpieliby inni słowanie, czy mające część genów słowiańskich.

   Ale pytanie - czy miałoby to być argumentem za tym, że napastnik takiej broni nie użyje ?
   Dodatkowo dysponując bazą danych DNA ludności danego państwa można na podstawie analizy big data stworzyć profil podatności genetycznych najbardziej ekskluzywny dla ludności danego państwa...

   Ok, my tu mówimy o Polsce, ale weźmy pod uwagę bardziej homogeniczne grupy etniczne ? Co np. jeżeli rząd Chiński będzie chciał wytruć wirusem np. wszystkich Ujgurów ?
   Zgadzam się tu z drugim komentarze, że wraz z bronią genetyczną idzie gotowy lek do podawania swoim, zresztą na tym filmie zostało to wyraźnie powiedziane. (lek nie tylko dla swoich, ale też dla wrogów, jeżeli się poddadzą.)

  •  

   pokaż komentarz

   @Anyper: Taka broń nie jest zbyt precyzyjna to jak leczenie nowotworu naświetlaniem, gdzie zabijasz też zdrowe komórki. Więc trafią też jakąś część swoich jako "straty poboczne". Co najwyżej może działać pod konkretne DNA danej osoby podawane bezpośrednio do organizmu. Taka broń w formie rozpylanej globalnie jak "wirus" jest nieprecyzyjna i najbardziej niebezpieczna.

  •  

   pokaż komentarz

   A może między elitami i zbędną nadmiarową ilością ludzi na nizinach społecznych
   @ObserwatorZamieszania: Jeśli ktoś jest tak głupi by wysyłać swoje DNA do jakichś serwisów "poznaj swoje geny", to w sumie mi go nie żal, bo to rzeczywiście niziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: podaj jakies fakty bo zabrzmialo jak jakies szurowe p%?!%#@olo

  •  

   pokaż komentarz

   Może my po prostu nie wiemy wszystkiego a naprawdę trwa

   @Anyper: @matejkoo: @DumnyzbyciaPolakiem: @Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: Oczywiście że tak jest i dlatego mam wprost żal do państw/rządów że nie nazywają tego co sie dzieje wprost wojną czy atakiem albo po prostu nie mówią jak to poważne. Mi oczy najbardziej otwierało to jak zmieniały się nagle drastycznie podejścia różnych państw do tego wszystkiego - z kompletnego wyparcia, ignorancji do nagle ostrych restrykcji, panicznych decyzji. Nawet Białoruś która była długo przykładem ignorowania wirusa też zmieniła podejście kompletnie.

   Wykopki jarają się podejściem Australii czy izolacją Nowej Zelandii nie biorąc cały czas pod uwagę że oni po prostu znają Chiny i mają je mocno zinfiltrowane (bo i w Australii jest ok 1,5 mln Chińczyków!). Wszystko to dzieje się przy wielkim poparciu społeczeństwa, protesty i anarchia to promil.

   Wystarczyło że odszedł Trump i dopiero zaczęto o tym wszystkim mówić kompletniej bo "wcześniej podsycano by jego narracje antychińską" - autentycznie tylko dlatego negowano pochodzenie wirusa, udział Chin w tym wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: ...jeśli już to broń skierowana na szczególne cechy genetyczne. Dobrym przykładem jest gen pozwalajacy europejczykom trawić mleko...A i odłamkami ludy semickie by dostały, hindusi, północna Afryka.... ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @Anyper: Załóżmy że już trwa 3 wś. Po czym definitywnie poznamy że "tak, mamy wojnę światową".

   Bo jak na razie to trochę takie przepychanki i zwykłe wymiany ciosów z których nie wynika nic bardzo poważnego.

   Coś bardzo poważnego to byłoby np.
   1. zdobycie broni jądrowej przez państwo które miało być podbite (np. Polskę lub Białoruś)
   2. wpędzenie w głęboki kryzys ekonomiczny kraju 1 świata (coś jak Brexit ale 10x gorsze)
   3. urwanie istniejącego łańcuchu dostaw - np. handlu między Iranem a Chinami.
   4. zniszczenie lub usunięcie np. producentów procesorów (Tajwan)

   Zdecydowanie coś takiego musi się wydarzyć między Europą a Chinami

   Najgorszy wariant to byłoby coś takiego

   przedłużający się kryzys w Europie spowodowany brakiem dostaw, srogą zimą, atakami terrorystycznymi, niekontrolowaną migracją, chaosem informacyjnym

   Wtedy na użycie wojska byłoby za późno, bo wojsko musi też coś jeść i czym walczyć

 •  

  pokaż komentarz

  Wychodowaliśmy potwora. Chiny mogły urosnąć dzięki temu, że zachodnie korporacje przeniosły tam fabryki.

 •  

  pokaż komentarz

  Kto oglądał nowego Bonda, ten się nie śmieje

 •  

  pokaż komentarz

  Komuszy agenty @LuckyStrike i tak powie, że to są zwykłe kłamstwa i kalumnie, a Chiny to tak naprawdę bardzo spokojny kraj, który w ogóle nikomu nie wadzi, a w szczególności Ujgurom.