Wybory przyspieszone.

@Baka67 salon24.pl #polityka

Kaczyński podjął decyzję. Wybory odbędą się w przyszłym roku. Prawdopodobnie w okresie wakacji. Kaczyński wie, że tylko przyspieszone...

 •  

  pokaż komentarz

  Nigdy więcej PiSu, Kaczyńskiego , Lewicy i Pawła Kukiza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skuty: zawsze można pod rynnę wpaść korwinistów...

  •  

   pokaż komentarz

   @leszkob: można i jestem za bo Jak i PO tak i PiSu mam serdecznie dość

  •  

   pokaż komentarz

   @duble2: Widzisz, niektórzy mają z kolei serdecznie dość fanatyzmu religijnego, a do tego (ze skrajnym nacjonalizmem na dokładkę) sprowadzałoby się wpadnięcie pod rynnę o której pisze @leszkob.

  •  

   pokaż komentarz

   @crn252: a kto tu ma fanatyzm religijny? Największy to widzę u Pis

  •  

   pokaż komentarz

   @duble2: Konfederacja. Przebija pis o ligę. Owszem, w tej partii jest (mniejszościowe) skrzydło skupione powiedzmy na kwestiach gospodarczych, ale światopoglądowo albo niewiele odstają od swoich kolegów z Ruchu Narodowego, albo nie mają odwagi wypowiadać się w przeciwnym do nich tonie.

  •  
   m944

   +1

   pokaż komentarz

   @crn252: dzisiaj większymi fanatykami od fanatyków religijnych w ogólnym słowa tego znaczeniu są fanatycy antyreligijni. Ci drudzy to japy już zamknąć nie mogą, żeby wyrazić swoje gówno warte zdanie na temat jaki to kościół jest zły. Mam bardziej dość fanatyków antyreligijnych, niż religijnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @crn252: nie zauważyłem,Ale w większości poglądów się z nimi zgadzam a najbardziej jeśli chodzi o pseudo pandemię!

  •  
   d.....e

   +1

   pokaż komentarz

   Mam bardziej dość fanatyków antyreligijnych, niż religijnych.

   @m944: najgorzej jak fanatycy antyreligijni ci mówią że możesz robić co chcesz ze swoim życiem, albo że ksiądz nie może gwałcić dzieci co?

   Tymczasem fanatycy religijni są niegroźni, oni tylko chcą państwa wyznaniowego

  •  
   m944

   +1

   pokaż komentarz

   @diogene: no to chyba fanatyk detected XD Na tym polega fanatyzm - wyolbrzymianiu. Wydaję mi się, że to bierze się z osobistych doświadczeń - to w których miejscach ciebie ksiądz dotykał ? 70% księży to oczywiście bogaci pedofile reszta tylko pedofile. Więc do boju rycerzu niech rękojeść twojego miecza lekka ci będzie a jego ostrze niech sam Jerzy Urban prowadzi. Jak już zakończysz swoją krucjatę, to nie zapomnij kupić sobie czarnego balonika z napisem apostazja i koniecznie wrzuć zdjęcie z nim na instagrama, żeby wszyscy wiedzieli jaki ty buntowniczy jesteś XD A jak kupisz 100 takich baloników i przywiążesz sobie do szyi to nawet doświadczysz wniebowzięcia. Marnujcie czas na takie "poważne" tematy jak kościół dalej, a medialność takich tematów jak, że wszystko drogie w ch** zejdzie na dalszy plan

  •  
   d.....e

   -4

   pokaż komentarz

   @m944: no to dawaj przykład czego dokładnie masz dosyć u "fanatyków antyreligijnych". Ktoś ci czegoś zabraniał? Zmienili prawo pod siebie?

   Marnujcie czas na takie "poważne" tematy jak kościół dalej, a medialność takich tematów jak, że wszystko drogie w ch** zejdzie na dalszy plan

   to się dowiedz ile z budżetu a więc twoich podatków idzie na kościół, to pogadamy czy to poważny czy niepoważny temat.

  •  
   m944

   0

   pokaż komentarz

   @diogene: to się dowiedz ile pieniędzy zostało zabrane kościołowi przed 89 to pogadamy czy to poważny czy niepoważny temat. Napisałem ci czego mam dosyć u "fanatyków antyreligijnych" w ostatnim zdaniu, ale chyba tego nierozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: Też jestem ciekaw czego może ktoś mieć dość u "fanatyków antyreligijnych". Cokolwiek to może oznaczać, bo jak znam religijnych wykopków może chodzić o to, że ktoś brzydko i głośno narzeka na szkodliwą pozycję kościoła na stronie ze śmiesznymi obrazkami. Zamiast mówić jak to wszystko drożeje xD

   Wcale nie napisałeś czego masz dosyć u "fanatyków antyreligijnych", napisałeś tylko że wypowiadają się na interesujący ich temat, a nie o podwyżkach cen. Co równie dobrze można zarzucić fanom gier komputerowych, że marnują czas na gadanie o nowej fifie zamiast mówić o tym, że wszystko drożeje. Albo o tobie, który marnuje czas na p%%@?@?enie o jakichś "fanatykach antyreligijnych", podczas gdy wszystko drożeje xD Zajebista retoryka, nie ma co.
   Ale ponawiam pytanie (tak trochę dla śmiechu z typowego pisowskiego pożytecznego idioty), to tak serio, co z tymi "fanatykami antyreligijnymi", gdzie ich napotykasz i co to w ogóle jest?

  •  
   d.....e

   -3

   pokaż komentarz

   @m944: no napisałeś, a ja ci na to odpisałem konkretnym argumentem. To nie jest marnowanie czasu tylko prawdziwy problem i prawdziwe złodziejstwo.

   to się dowiedz ile pieniędzy zostało zabrane kościołowi przed 89

   a ile z tego zagrabili ogniem i mieczem jeszcze wcześniej? Czy może kupili na wolnym rynku co? Dlaczego obrońcy kościoła zawsze przywołują ten debilny argument? Tak, komuchy zabrały kościołom ziemię, i co z tego? Co im zabrali, przecież nie uczciwie kupione dobra.

   Ale jak to się ma do DWÓCH MILIARDÓW na same lekcje religii?

  •  
   m944

   +1

   pokaż komentarz

   @Elaviart: od kiedy fifa jest tematem politycznym XD czy ty czytasz co ty piszesz

  •  
   m944

   0

   pokaż komentarz

   @diogene: kiedy zagrabili siłą od Polski jakąś dużą część dóbr he ? Kiedy nieuczciwie kupili te ziemie ? W jakich ilościach ? Wiesz ile chociaż zagrabiono kościołowi skoro piszesz o śmiesznym 2 miliarda dzisiejszych złotówek ?

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: Nie żebym się spodziewał choćby próby podjęcia polemiki no ale bez przesady, naprawdę uznałeś ten przypadkowy przykład za meritum? Że aż ci podstawowe pytanie umknęło? xD

   No nic, grunt że potwierdziłeś kluczowe założenie.

  •  
   d.....e

   -2

   pokaż komentarz

   @m944: 2 miliardy są dla ciebie śmieszne? Nie wiedziałem że Bezos z nami tu siedzi. Ale może płać im z własnej kieszeni co?

   kiedy zagrabili siłą od Polski jakąś dużą część dóbr he

   od 1000 lat to robili. Ale dlaczego takie podwójne standardy stosujesz, że jeśli oni coś zyskali to zyskali, a jak stracili to trzeba im oddać? Mają faktury za zakup "zabranej" ziemi czy nie?

   Czy powinniśmy im - zgodnie z ustaleniami pokoju kaliskiego - oddać całe pomorze?

  •  
   m944

   0

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Jak mogłem próbować wyciągnąć coś z twojej wypowiedzi jako meritum jak tam nie ma żadnego meritum XD Napisałeś sporo linijek wypowiedzi, a zero w nim treści. tobie to trzeba pisać dokładnie, żeby w twoim łbie doszło do pewnej konkluzji, żebyś mógł zrozumieć istote mojej wypowiedzi - problem kościoła medialnie przykrywa wszystkie ważne tematy POLITYCZNE - w które nie zaliczają się takie gry jak fifa, majnkraft (które osoby w twoim wieku lubia grac po szkole) oraz fortnajt, ale także nie zaliczają się tematy, które próbują wyeliminować ten problem... czy czegoś nie pominąłem ? Jesteś pewnie z tych ludzi, którym bym zapronował 100zł za zrobienie 5 pompek i 20zł za pobiegnięcie z warszawy do berlina, żeby nasrać w ich kościele do tabernakulum to byś pobiegł do Niemiec bo to twoja święta krucjata i misja życiowa, ale tej aluzji w nawiązaniu do poprzedniej wypowiedzi też pewnie nie zrozumiesz.

  •  
   m944

   -1

   pokaż komentarz

   @diogene: 2 miliardy to mało dla państwa a dużo dla człowieka, ale pewnie nie wiesz jakie są wpływy do budżetu jak nie wiesz ile hajsu kościół stracił. Dobra to jak mi ktoś ukradnie portfel to tobie za to napluje na mor**. Standardy są proste możesz nie rozumiesz - nie obchodzi mnie komu zabrali póki to nie jest Polska, jeżeli my im zabraliśmy a nie oni nam to powinniśmy im oddać.

  •  
   d.....e

   -2

   pokaż komentarz

   @m944: ale Polska nic im nie zabrała, najwyżej odzyskała swoje ziemie. Chyba że mają dowody i faktury zakupu tej ziemi. Nie mają? Ojej, czyżby nabyli ją nielegalnie?

   I powtarzam, 2 miliardy to jest OBOK wszystkich innych kwot które dostają a służą wyłącznie indoktrynacji dzieci. Nie służą "zapłacie" za te "utracone ziemie". To jest dodatek do całej reszty, bo łącznie państwo traci koło 6 miliardów na kościół.

   Skup się i odpowiedz: czy wg ciebie należy kościołowi oddać całe Pomorze, bo w 1400-którymś roku je dostali w wyniku zawarcia pokoju kaliskiego? A potem przyszła historia i im je odebrała ..

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: No nie wiem, może odpowiadając na zadane pytania?

   problem kościoła medialnie przykrywa wszystkie ważne tematy POLITYCZNE
   Ale gdzie tu jest mowa o jakichś mediach? Przecież cały wątek dotyczy jakichś nadal bliżej niesprecyzowanych "fanatyków antyreligijnych", których masz dość. Ale nie potrafisz nawet powiedzieć z jakiego powodu, poza tym że wypowiadają się o religii, a nie o tym że ceny rosną xD Myślałeś, że jeśli dodasz do równania "media" to wyjdzie że to faktycznie temat zastępczy, oddalony od tego co ma prawdziwe znaczenie? Mówimy o konkretnym wątku, gdzie człowiek rozumny powinien potrafić zajmować się kilkoma, mniej lub bardziej ważnymi. Tylko skąd tu jakieś media i medialność zwykłych postaw i poglądów? xD

  •  
   m944

   -1

   pokaż komentarz

   @diogene: Chyba nadal nie rozumiesz istoty wypowiedzi. Jeżeli jakieś ziemie są prawnie ich to jeżeli się o nie upomną to nic mamy do gadania, ale tematu nie warto poruszać z kościołem. Dużo ziem na świecie należy do kogoś do kogo nie powinno - weźmy ostatni konflikt niepolski, żebyś był neutralny po widocznie nie potrafisz - do kogo należy karabach górski armenia czy azerbejdzan ?
   A ty teraz odpowiesz ile zabrano kościołowi jak już odpowiedziałem czy będziesz losowymi kwotami 6 mln rzucał ile to on nam zabiera. Myślisz, że dowody zakupu ziemi to rzecz której ukraść się nie da ?

  •  
   d.....e

   -1

   pokaż komentarz

   @m944: no nie wiem ile "ukradziono" bo nie wiem ile legalnie ziemi kupił, a ile nielegalnie zajął. Ty wiesz, to się podziel informacjami.

   Poza tym przypominam że komisja majątkowa im już wypłaciła odszkodowanie 20-parę lat temu za te ziemie, a ty tu bronisz dawania im 2 miliardów na indoktrynację i 4 dodatkowych na inne rzeczy, bo "im zabrano".

  •  
   m944

   -1

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Oho ważne tematy medialne, propagowane przez osoby takie jak ty - religia, lgbt, emigranci na granicy, covid. Faktycznie to nie są najbardziej poruszane tematy w mediach i internecie, czyli tematy niegospodarcze tylko ideologiczne. A Polska to ruina gospodarcza, faktycznie - więcej dyskusji ideologicznej, gospodarka wytrzyma

  •  
   m944

   -1

   pokaż komentarz

   @diogene: Nie, my do dzisiaj płacimy za te ziemie i zagrabione dobra, taka była umowa. A te twoje 6 mld będziemy płacić, póki religia nie umrze w Polsce śmiercią naturalną, więc kwicz dalej, przykrywaj poważne tematy, a uja zdziałasz dla głupich 6 mld

  •  
   d.....e

   0

   pokaż komentarz

   @m944: 6 mld kradzione z naszych kieszeni co rok to nie są poważne tematy - ty

   witki opadają.

  •  
   m944

   -1

   pokaż komentarz

   @diogene: miałem nadzieję, że ludzie już przy 500+ nauczyli się już, że 40mld wydawane na tą pomoc socjalną to mało z poziomu państwa i to nie jest realny problem ze socjalizmem w Polsce, są inne problemy. A ty płaczesz o 6mld

  •  

   pokaż komentarz

   ważne tematy medialne, propagowane przez osoby takie jak ty - religia, lgbt, emigranci na granicy, covid

   @m944: Bez obrazy ale nie jesteś czasem cofnięty w rozwoju? Bo inaczej nie wiem jak to wytłumaczyć.

  •  
   m944

   -1

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Ja mam inne wytłumaczenie i w przeciwieństwie do ciebie mało mnie obchodzisz i nie mam problemu w obrażeniu ciebie. Jednak mimo, że nie szanuję ciebie to szanuję Siebie i nie będę czasu marnował na obrażaniu kogoś o wątpliwym ilorazie inteligencji, kopanie inwalidy umysłowego to żadna przyjemność, ani wartościowe spędzanie czasu. Wracaj do swojej walki z kościołem w internetach, pokaż światu jaki to oświecony jesteś i ile to wad kościoła dostrzegasz.

  •  

   pokaż komentarz

   w przeciwieństwie do ciebie mało mnie obchodzisz i nie mam problemu w obrażeniu ciebie.

   @m944: Znowu zawracasz mi dupe swoimi fantazjami na temat mojej osoby. Jesteś w tym strasznie nachalny, to aż niesmaczne. Sądziłem, że moje retoryczne pytanie będzie wystarczająco wymowne. Tymczasem aż ciężko uwierzyć, ale cały twój kolejny wpis to kolejne śmiesznie nieudolne próby obrażenia mnie. Trochę szacunku do siebie i odrobinę klasy smyku.

  •  

   pokaż komentarz

   Konfederacja. Przebija pis o ligę

   @crn252: i znowu będziemy głosować za światopoglądem, a nie za partią która może nas uratować z zapaści gospodarczej i wyprowadzić na prostą? Ch!% tam że na emerytury zaraz zabraknie, przedsiębiorcy sp@@#!%$ą z tego kraju, służba zdrowia wyrżnie się na ryj, bezrobocie poszybuje w okolice 20-30%, przeciętnego Polaka nie będzie stać ze średniej pensji na dużą hawajską.. ale grunt że nikt nam nie wprowadzi przerażającego zamordyzmu religijnego...
   Straszny ten zamordyzm.. Siłą Cię z pewnością zmuszą do wyznawania religii chrześcijańskiej, nie? Tak jakby to nie było wcale łamaniem wolności jakie zapewnia Ci konstytuacja.. ale masz rację.. bezpieczniej głosować na ludzi którzy rozp%#?$%?ają ten kraj od 30 lat niż na (hatfu), fanatyków z Konfederacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Siłą Cię z pewnością zmuszą do wyznawania religii chrześcijańskiej

   @Kargaroth: Do wyznawania nie. Mają za to inne narzędzia, siłowe, wymuszające dostosowanie się do doktryny katolickiej, poprzez wprowadzony do porządku prawnego system zakazów wynikających z doktryny tejże religii. Ale nie o to mi w poprzednim wpisie chodziło, więc może pokrótce wyjaśnię co miałem na myśli: otóż dla mnie Konfederacja to nie jest partia zdolna do tego, żeby odwrócić negatywne procesy o których piszesz. Dlaczego tak uważam ująłem skrótowo w poprzednim poście, ale powtórzę - tak, mają skrzydło powiedzmy gospodarcze w swojej partii, reprezentowane przez Mentzena, Dziambora, etc. Tylko, że ta powiedzmy "korwinowa" część partii to tylko jej fragment, i to ten mało znaczący. Konfederacja to przede wszystkim polityczne uosobienie Ruchu Narodowego, a konkretnie narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego (tego samego, z którego wywodzi się np. Bąkiewicz). Ci ludzie są przesiąknięci ideologią, nie pragmatyzmem, a rządy takich ludzi zawsze, niezależnie od intencji, kończą się tragicznie.

   Wymowne było też zachowanie posłów tej partii w dwóch głosowaniach na przestrzeni ostatnich miesięcy, o tematyce stricte gospodarczej. Pierwsze, ustawa pisu uderzająca bezpośrednio w TVN. Konfederacja wstrzymała się od głosu, zdaje się Dziambor wypowiedział się w stylu, że zrobili to żeby nie pokazywać rozłamu w partii. Bo w innym wypadku część posłów związana z Ruchem Narodowym zagłosowała by za tą ustawą. Drugie, głosowanie z września nad uszczelnieniem ustawy o handlu w niedzielę - tutaj doszło do rozłamu i 5 posłów Konfederacji było za, 4 przeciw. Interpretuję to następująco - skrzydło narodowe tej partii ma w nosie idee wolnorynkowe, i reprezentuje mentalność pisu, tyle że jeszcze bardziej radykalną, i to ono jest w tej partii przeważające. To ono wystawiło kandydata na prezydenta w ostatnich wyborach, to ono w dużej mierze dyktuje ton. Skrzydło "korwinowe" w mojej ocenie dopuszczane jest do głosu (oraz chwilowo tolerowane) bo zapewnia ten ~1% wyborców dawnego Korwina, ale to tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Wybory kiedy by nie były, nie zmienią problemu Polski. Jeżeli Jarek wygra kolejne, to rozp??$%?@ą ten kraj do gołej ziemi. Jeżeli wygra opozycja, to tylko na jedną kadencję, bo będzie musiała poucinać wszystkie przywileje pato+, inaczej będzie nam grozić bankructwo. A później znowu wjedzie piss i zacznie p??$%?@ić jak to za ich czasów polactwo miało dobrze, a teraz te złodzieje znowu kradno!

 •  

  pokaż komentarz

  On wie, że przegrana oznaczać będzie jego polityczną śmierć. Rozliczenia bez amnestii i zrozumienia. To co zbudował do tej pory runie jak domek z kart.

  c@@@? tam, Platfusy gówno mu zrobią. .urwa .urwie łba nie urwie. Teatrzyk dla debili.

 •  

  pokaż komentarz

  Emeryci w domu zawsze pójdą głosować, ludzie na wakacjach już niekoniecznie. Sprytnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Vosemite: a tam p%??$?#isz i debile plusuja:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Frekwencja_wyborcza

   wybory w 2020 w wakacje: 28 czerwca 2020 (I tura), 12 lipca 2020 (II tura)
   odpowiednio 64,51% i 68,18% frekwencji - najwiecej od 1995 roku. (i wynik z drugiej tury to drugi najwyzszy wynik frekwencji)

  •  

   pokaż komentarz

   @taguje: No i który element twojej wypowiedzi ma obalić moją tezę? Że było najwięcej od 85? Oczywiście, że było i każdy wie dlaczego.

   Tylko to za mało, by nazywać "pierdoleniem" i wyzywać ludzi od debili.

   Ludziom z działek nie chce się wracać, a gdzie w obcych miejscowościach dopisywać się do listy, już o wakacjach za granicą nie wspominam. Równie dobrze we wrześniu mogłoby być frekwencji 70%, gdyby nie te wakacje.

 •  

  pokaż komentarz

  Dawno nie czytałem artykułu przesyconego tak dużą ilością płytkich ocen, protekcjonalnych opinii i robienia z ludzi gorszych. Autor ma bardzo nieprzyjemne usposobienie do ludzi i świata. Ten artykuł to okropnosci wynikające z pogubienia się i rzutowania własnych problemów na świat i innych ludzi. Nie ma tu ani grama pożytecznej informscji. Jestem zaskoczony jak niski poziom sobą prezentuje. Jestem zaskoczony też, że autor wykonuje ten zawód. Ten artykuł to ewenement. Masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten artykuł to ewenement.

   @spike200: Mocno bym chciał, żeby to był ewenement :|

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem zaskoczony też, że autor wykonuje ten zawód

   @spike200:

   Jaki zawód? Przecież to nie jest dziennikarz, a to coś to nie jest artykuł. To jest bloger i to też taki raczej w cudzysłowie, bo bardziej monotematyczny fanatyk. A ten wpis bez żadnego składu, stylu, pełen powtórzeń i błędów to zapiski fanatyka, a nie jakiekolwiek źródło informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: przestałem czytać po kilku akapitach. Żenada. Zwróć uwagę, że ten ktoś wypluł (sic!) ponad 1000 wpisów i zebrał raptem 8 obserwatorów. Swoją drogą patrząc na konto wykopka, który to dodał - to pewnie ta sama osoba, która szuka podobnych sobie fanatyków w tym ścieku ¯\_(ツ)_/¯