Węgierska opozycja wybrała wspólnego kandydata na premiera w wyborach w 2022 r.

Węgierska opozycja wybrała wspólnego kandydata na premiera w wyborach w 2022 r.

@niekibicujepilkarzom wiadomosci.gazeta.pl #polska #bekazpisu #europa

Będzie nim bezpartyjny konserwatysta Peter Marki-Zay. Węgierską zjednoczoną opozycję tworzą wszystkie liczące się partie prawicowe, centrowe i lewicowe. Co jeszcze musi się stać, żeby przeciwnicy kaczyńskiego w Polsce poszli tą drogą? Jeszcze dwie kadencje rządów pissu?

 •  

  pokaż komentarz

  No wydaje mi sie ze trzebaby zaczac od ulozenia wlasnych programow, a potem ich przedyskutowania z innymi.partiami.

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie, czy opozycja w ogóle chce przejąć władzą i posprzątać po PISie:
  - dziura budżetowa ogromna
  - kryzys ekonomiczny
  - programy socjalne rozdmuchane
  - bałagan w prawodawstwie
  - nepotyzm na najwyższym poziomie
  Przecież przejęcie władzy może oznaczać w dużej mierze samobójstwo. Programy socjalne będzie trzeba poucinać, dziurę budżet łatać. Wtedy PIS wchodzi na scenę cały na biało: "u nas to 500+ dla każdego było, kradliśmy ale się dzieliliśmy - zobaczcie teraz, nie dzielą się".
  Nawet po przejęciu władzy, nie da się w 4 lata wyedukować społeczeństwo aby zrozumieli, że to co robi PIS jest dla Polski bardzo złe. Tym bardziej, że największa tuba propagandowa, czyli kościół, postawił na PIS

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: Dokładnie, naszej opozycji jest baaardzo wygodnie z tym statusem i wszystko wygląda tak jakby chcieli zachować status quo. Dalej to właśnie opozycja rządzi po samorządach, gdzie ma duże pole do manewru i bez większego patrzenia na ręce.

   Obawiam się, że jeśli tak jest oczywiście, to przez to ten stan może się utrzymać jeszcze przez bardzo wiele lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: czyli piss ma rządzić wiecznie i dalej niszczyć państwo? piss po wygranej wyborów przez opozycję trzeba zdelegalizować, a pissowców osądzić, powodów i zarzutów jest aż nadto, a propagowanie ideologii pissu postawić na równi z propagowaniem faszyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @niekibicujepilkarzom: zgadzam się z Tobą, pisowców należy osądzić. Boje się, tylko czy po osądzeniu nie zostaną wyniesienie na ołtarze jako męczennicy przez kościół i innych wiernych partii. Najgorsze w tym wszystkim, że nie ma idealnego scenariusza:
   - jeżeli PiS wygra, to będzie dalej niszczył Polskę, ale kryzys da tak wszystkim po kieszeniach, że może zaczną myśleć
   - jeżeli inna partia wygra, będzie latami naprawiać Polskę i reperować budżet, a głąby i tak będą wspominać jak to było dobrze, że pis kradł ale się dzielił

   @rencznik samorządy nie pisowskie już bardzo mocno oberwały, pis, jak to komuniści, sterują centralnie budżetem, dostają tylko samorządy, które należą do partii. Po nowym wale samorządy dostaną jeszcze mniej, widać tutaj chęć centralizacji władzy przez partię

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: Wtedy PIS wchodzi na scenę cały na biało: "u nas to 500+ dla każdego było, kradliśmy ale się dzieliliśmy - zobaczcie teraz, nie dzielą się". Bzdura, nakradli tyle, aresztowali Nowaka. Zasady my was nie tykamy-wy nas nie tykacie dawno już zostały złamane. Poza tym PO-Hołownia przez 4 lata będą srali i pokazywali na wierzch jakiego złodziejstwa dokonał PIS i myślę, że mimo wszystko PIS uda się odsunąć na boczny tor polityki. W dodatku Kaczyńskie pewnie już zejdzie i pis uschnie, jak kwiat.

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: Jakakolwiek opozycja w tym kraju po PiSie to będzie mieć niesamowity burdel do sprzątania. Ja o tym piszę już chyba 2 rok i w końcu ktoś to zauważa.
   Jakakolwiek partia, która byłaby u władzy musiałaby przetrwać kilka lat "zaciskania pasa". Ludzie nie lubią jak im się daje i zabiera. Programy socjalne na pewno nie byłyby zabrane, a jeśli okrojone to w małym stopniu.

   Oczywiście po rządach opozycji przyszedłby PiS i wspominał czasy jak to "my dawali na bombelki i było fajnie, a tera nie dajum i zabierajum!!!!!" i pyk, PiS 80% poparcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: Nie bój się, pęd do koryta mają niezachwiany. Chcą i mało sie nie zesrają. Nie wymieniłeś jednego bardzo ważnego punktu, który ich napędza:
   - spółki skarbu państwa, PFR w którym są setki miliardów bez żadnej demokratycznej kontroli
   Spodziewać się, że to zostanie wygaszone jest bardzo naiwne. Po to polscy politycy idą do władzy. Opozycja niewiele różni się od PiS. A przynajmniej wszyscy oprócz korwinowców. Ale oni z kolei jawnie mówią, że chcą do ruskich, więc lekarstwo prawdopodobnie jest gorsze od tej ciężkiej choroby.

  •  

   pokaż komentarz

   @niekibicujepilkarzom: Do tego potrzeba większości, której opozycja nie ma szans osiągnąć, w najlepszym razie wygrają i duda będzie im wetował wszystko.
   A sprzątanie burdelu po pisie by tylko zniechęcało społeczeństwo.
   Może jestem naiwny ale naprawdę uważam, że były okazje w ostatnim roku/półtora do zakończenia kadencji pisu, gdyby na opozycji była powszechna wola szybkiego przejęcia władzy.
   Imo opozycja najchętniej by poczekała aż pis się powiesi na sznurze, który sam sobie zawiesił na szyi, co powoli się zresztą dzieje z: inflacją, cenami mieszkań, energii, paliw itp.
   Przejęcie władzy nawet dzisiaj byłoby dużo bardziej na rękę opozycji niż jeszcze pół roku, rok temu, a pewnie liczą, że za kolejne kilkanaście miesięcy będzie jeszcze lepiej. Dużo wygodniej się rządzi gdy można zwalać na poprzedników wszystko co złe, co zresztą pis dobitnie pokazał.

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: najśmieszniejsze jest to, że jako opozycji oczywiście masz na myśli po, a oni takie same chu...

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: przestawią wajchę propagandową TVP i reszty mediów i w 4 lata wypiorą mózgi wyborcom pisu, do tego zaorają TRWAM i cały kościół, posprzątają sądy i jakoś to pójdzie. Może i pisowom zaproponują amnestie w zamian za jakieś zmiany w konstytucji, które uchronią przed autokratycznymi zapędami przyszłych rządów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: całkiem dobrym pomysłem byłaby konfiskata dóbr kościelnych. także konfiskata rozszerzona wobec osób rządzących.

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: akurat gdy rządziła opozycja to zgadzały się wszystkie punkty poza "programami socjalnymi"

  •  

   pokaż komentarz

   czyli piss ma rządzić wiecznie i dalej niszczyć państwo?

   @niekibicujepilkarzom: Aż zniszczy. Aż wszystko upadnie tak że już PiS nie będzie miał co rozdawać i tym samym skończy się w oczach betonu. Trzeba budować na zgliszczach, bo teraz jakiekolwiek próby naprawy z zabraniem 500+ czy trzynastek, czternastek i innych osiemnastek to polityczne samobójstwo dla każdego i jedynie odwlekanie agonii o 4 lata po których PiS wróciłby do władzy. Tak, powrotu bo ludzie oczywiście za niepopularne działania odsuną szybko od władzy każdego i znowu wybiorą PiS który będzie mówił że dawał i będzie dawał, co tamci zabrali. Tak, naród jest tak głupi że tego nie zrozumie że trzeba takie rzeczy robić za wczasu. To musi upaść, innego ratunku nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @spinor: ludzie pamiętają socjal. Z pierwszych rządów PiS pamiętała becikowe, a nie obniżkę pit. To samo było z czasami gierka

  •  

   pokaż komentarz

   -dziura budżetowa ogromna
   - kryzys ekonomiczny
   - programy socjalne rozdmuchane
   - bałagan w prawodawstwie
   - nepotyzm na najwyższym poziomie

   @kierowcapieszyrowerzysta: Nepotyzm to żaden problem, wystarczy prześwietlić i wyj##%ć każdego z pisowskiego nadania zaczynając od góry idąc w dół, do załatwienia w kilka tygodni.
   Socjal da się obciąć jedną ustawą.
   Dziura budżetowa i kryzys ekonomiczny to już większy problem ale też da radę ogarnąć, Balcerowicz sobie z gorszym syfem poradził (za co go biedaki materialno-umysłowe do dzisiaj szkalują xD).
   Zdecydowanie najgorszym problemem jest ten ogromny burdel prawny który zrobił PiS. Wadliwie powołani sędziowie przez upartyjnioną KRS wydali ponoć już setki tysięcy wyroków i każdy z nich będzie można podważyć. Oczywiście większość tych wyroków nie jest na polityczne zamówienie ale mimo to żeby było zgodnie z prawem każdy proces powinien być powtórzony co nie ma sensu i nawet nie wiadomo czy jest możliwe. Tutaj to jacyś wybitni prawnicy powinni ogarnąć ten temat, w każdym razie idealnego rozwiązania raczej nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Pytanie, czy opozycja w ogóle chce przejąć władzą i posprzątać po PISie:

   @kierowcapieszyrowerzysta: Opodiadam: oczywiscie ze nie. Wszystko co robia to robia aby pozostac z maksymalna liczba glosow na cieplych posadkach poselskich. Jaka kolwiek zmiana oznacza prace, odpowiedzialnosc, niewygodne pytania i malo kasy w trakcie pierwszej kadencji i chude lata kryzysu.

  •  

   pokaż komentarz

   Pytanie, czy opozycja w ogóle chce przejąć władzą i posprzątać po PISie

   @kierowcapieszyrowerzysta: a tam nie będą chcieli.... przez 4 lata da się tyle nakraść, że kolejne wybory można spokojnie przegrać. A Polska i Polacy? To kogoś z nich to w ogóle obchodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @sabboko niestety mam pewne wątpliwości, PiS ma bardzo twardy elektorat, a żeby ich zniechęcić by musiał publicznie napluć na obraz Wojtyły i rzucać granaty błyskowe do kościołów, ale pewnie i tak by nie uwierzyli bo manipulacja bo PiS dawał a peło nie

  •  

   pokaż komentarz

   @dominiczek21337: Ale kto to jest? Najczęściej to biedni, starzy, schorowani ludzie. Młodzi Polacy pisu w większości nienawidzą. I co? Emeryci pójdą sie bić jak będą pakować do suki Tarczyńskiego czy Ziobrę? Wątpie. 2006 to był kompletnie inny czas. Teraz jest inna sytuacja gospodarcza, PO musi - jeśli chce przetrwać - pokazac całe pisowskie zło. Wyrwać na wierzch. Tylko tak utrzymają poparcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: przecież tak jest już od czasów komuny... niby co się zmieniło?

  •  

   pokaż komentarz

   @Naczelny_Cenzopapista: oj narodzie kochany... Czy to naiwność czy to już totalnie zero - jedynkowe postrzeganie świata na złych i dobrych, tak patrzeć jednostronnie na nepotyzm. Był, jest i niestety będzie. Czy to rządziło SLD, czy PO, czy PiS, a u boku wszystkich PSL i inne partie każdy, zawsze i wszędzie obsadzał swoich. Po to te spółki istnieją, przeróżne zarządy i rady nadzorcze, żeby ludzie trzepali kasę
   Swoi ludzie. Dzisiaj PiS, wczoraj PO. Jutro ci co dojdą do władzy. Wszystko można sprawdzić i wyczytać jak się zmieniają obsady wraz ze zmianą władzy. Tak mi się przypomniał wywiad u Mazurka,.że aż poświęciłem parę minut żeby to znaleźć. Jakiś poseł z PO, wsadzony do Tauronu już po przegranych wyborach żeby złapać dwie pensje i odprawę, kasy tyle co przeciętny Polak zarobi w 10 lat. A Wy mówicie że nepotyzm to domena PiS... Każda władza kradnie, jedni cicho inni trochę głośniej.
   [https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-gramatyka-30-40-proc-osob-deklaruje-ze-nie-pojdzie-na-wybory,nId,5577665#crp_state=1(http://www.wykop.pl)

  •  

   pokaż komentarz

   @kierowcapieszyrowerzysta: W ciągu tych czterech lat trzeba po prostu zdelegalizować PIS i po problemie.

 •  

  pokaż komentarz

  Co jeszcze musi się stać, żeby przeciwnicy kaczyńskiego w Polsce poszli tą drogą?
  W odpowiedzi najlepszym podsumowaniem byłby filmik o psach które szczekają do siebie prze bramę.
  Polskiej pozycji do PiSu jest dobrze w opozycji - poszczekają a potem idą na wódę do Mazurka na urodziny

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  No już nie mogę się doczekać aby być świadkiem koalicji Brauna z Zandbergiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @cowiekmaupawykop: zandberg poprze w ramach umowy lokacyjnej program program kościół szkola strzelnica( ͡° ͜ʖ ͡°) z PiSem się dogadał to czemu nie z konfą, tym bardziej ze ta propIycja jest mniej inwazyjną niż przykładanie ręki do prania pieniędzy przez PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Co jeszcze musi się stać, żeby przeciwnicy kaczyńskiego w Polsce poszli tą drogą? Jeszcze dwie kadencje rządów pissu?

  A Komu to potrzebne? A dlaczego?

  Istnieje konfliktu polsko-polskiego, A-B, prawo-lewo (nazywanie umownie jak chcecie) jest gwarantem istnienia każdej z tych partii, jedni porządzą, potem drudzy, miedzy czasie spotkają się na piwku.