Chiny chcą karać rodziców za złe wychowywanie dzieci

Chiny chcą karać rodziców za złe wychowywanie dzieci

Chiński parlament zajmie się projektem ustawy umożliwiającej karanie rodziców za „bardzo złe zachowanie” lub przestępstwa nieletnich dzieci – podała w poniedziałek agencja Reutera, cytując rzecznika komisji legislacyjnej parlamentu Zang Tieweia.

 •  

  pokaż komentarz

  Ahh, ta chińska wolność wymarzona przez kuców. Smakuje prawie tak samo smacznie jak mięso z wszawego kundla usmażone na oleju zebranym ze ścieków - bez żadnych tam sanepidów-sranepidów, koncesji, licencji, biurokratycznego syfu.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm no to akurat jest bardzo dobre rozwiązanie z przydałoby się troszeczkę tym bezstresowo wychowywanym briankom uświadomienie że nie wszystko im wolno a jeżeli na nich to nie skutkuje to jak najbardziej powinni dostać za to po dupie rodzice i mówię to w pełnej świadomości jako rodzic

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcymon: W przypadku przestępstw rozmyślnych - OK, dyskusyjne. Ale co to k@@?a znaczy "bardzo złe zachowanie"? Brzmi podejrzanie blisko "niedostatecznie mocne kochanie Jedynej Partii".

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm no bardzo złe zachowanie no to po prostu bardzo złe zachowanie, no nie wiem bardzo złe będzie jak brajanek przyp###@#@ić dziadkowi na ulicy bardzo złe będzie jak brajanek butelkę rozbije na głowi bezdomnemu. Jak dla mnie bardzo fajna opcja bo akurat mam córkę w wieku wczesnoszkolnym i widzę co się dzieje no po prostu jak zwierzęta sie dziecii zachowują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcymon:
   Ale przecież u nas rodzice ponoszą odpowiedzialność za takie wybryki dzieci, jeżeli jest udowodnione iż doszło do nich na skutek zaniedbań.

   W kontekście Chin połącz to raczej z systemem oceny obywatela, bezprecedensowymi formami kontroli jednostki i socjotechniki, a nie ze swoim wyobrażeniem o tłumach "brajanków" tłukących staruszków na ulicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Brzmi podejrzanie blisko "niedostatecznie mocne kochanie Jedynej Partii".

   @fantazm: i to jest właśnie ta ciemna strona wszelkich systemów nadzoru społecznego. Bo czyż nie chciałbyś żyć w świecie bez złodziei, chuliganów, bez psich kup na chodnikach i zapachu moczu w bramach? Tylko ceną za to jest zniewolenie i ciągła inwigilacja wszystkich. I bardzo łatwo będzie zmienić kryteria, które spowodują represje...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik:
   No dokładnie o to chodzi. Mechanizm już będzie, a co potem rząd uzna sobie za "niepoprawne", to już z górki. W systemach komunistycznych nigdy nie było trudno o to by wypaść z łask partyjnego kolektywu.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm no to akurat jest bardzo dobre rozwiązanie z przydałoby się troszeczkę tym bezstresowo wychowywanym briankom uświadomienie że nie wszystko im wolno a jeżeli na nich to nie skutkuje to jak najbardziej powinni dostać za to po dupie rodzice i mówię to w pełnej świadomości jako rodzic

   @Marcymon: Mylisz bezstresowe wychowanie z brakiem wychowania, ale jesteś pierwszy do karania osób trzecich. Takie osobliwości tylko na wykopie

  •  

   pokaż komentarz

   @pablosik:
   Wiem, że mnie nie "wołałeś" i to tylko przez cytat, ale tak w sumie się wypowiem, że wg mnie nie powinno się używać takiego sformułowania 'bezstresowe wychowanie', bo jest już właśnie skompromitowane i nadinterpretowywane jako zupełna hulaj dusza. Może odpowiedniejszym terminem byłoby "wychowanie bezprzemocowe" po prostu, bo w sumie... Stres sam w sobie to nic złego, zły jest dopiero stres przewlekły i niezasłużony.

   Ale z drugiej strony, jeżeli rodzic działa na dziecko poprzez swoje rodzinne relacje i zasłużony autorytet, tzn. jeżeli szkrab coś zbroi i poczuje żal z tego powodu podczas "konfrontacji" z rodzicami z tego powodu, no to jest to przecież jakaś forma stresu prawda? No ale jest to stres normalny, można rzec faktycznie wychowawczy właśnie. Sam zresztą nie wiem, nie jestem pedagogiem, może p%$!@#?ę głupoty...

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcymon: bardzo zle zachowanie w Chinach oznacza zachowania antypartyjne, czyli antysystemowe i np prodemokratyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Immun: Jak chcesz podjąć polemikę, to polemizuj, argumentuj. Ale jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to lepiej nie odzywaj się w ogóle.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: wciąż tak samo, co ty predlodisz człowieku?!

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: akurat "chińską wolnością" zachłysnęli się włodarze UE, patrząc jaką szansę na trzymanie "bydła za płotem" daje pandemia strachu, jaką jest w 2021 roku covid-19.

  •  

   pokaż komentarz

   @Immun: Nie imponujesz mi.

   @hiperchimera:

   akurat "chińską wolnością" zachłysnęli się włodarze UE, patrząc jaką szansę na trzymanie "bydła za płotem" daje pandemia strachu, jaką jest w 2021 roku covid-19.

   Cywilizacja zachodu jest w kryzysie, to prawda. Dawno niespotykane rozwarstwienie majątkowe, polaryzacja wszelkich ideologii, miałkość kultury, konsumpcjonizm. Nie zmienia to faktu, że nie chcę by nasza cywilizacja upadła i ustąpiła miejsca azjatyckim panom, a niestety na to się zanosi.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: A to nie lewactwo lubuje się w komunizmie?

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm:

   Przecież w Niemczech, Szwecji, Norwegii to juz funkcjonuje - są urzędy ds dzieci sprawnie odbierające je np Polakom

   Gdyby jeszcze tak niektórym islamistom i Romom to byłoby nawet nieźle

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcymon: Przeciez to nie jest prawo w wynierzone w chinskie brajanki tylko nieletnia protestujaca młodziez. Male patusy moze oberwa tylko rykoszetem

  •  
   R..............c via Android

   0

   pokaż komentarz

   @fantazm ale to jest bardzo dobry pomysł, aby karać rodziców patusow.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: większość tagu przegryw doświadczyła złego wychowania rówieśników.

  •  

   pokaż komentarz

   @RacuchowiNaPomoc: W Chinach jesteś patusem, gdy nie masz ochoty słuchać się dyktatorskiego rządu, a nie wtedy gdy Twoje dziecko bije staruszka na ulicy.

   @jakub-dolega: A po czym gogusiu wywnioskowałeś, że jestem lewakiem? Bo nie patrze z zachwytem na azjatycki zamordyzm? Gdyż zgodnie z dowodami naukowymi, twierdzę że bicie dzieci wcale nie pomaga w ich wychowaniu, a wręcz jest wyrazem niemocy rodzica?

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: No jak wyjeżdżasz w pierwszym zdaniu z jakimiś kucami, to się nie dziw.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakub-dolega: Jestem libertarianinem i religijne konserwy zapatrzone w rządy dyktatorskie (vide Korwin i jego podziw dla Łukaszenki czy pana Xi) odrzucają mnie tylko troszkę mniej niż socjalno-"progresywne" lewactwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: tylko w tej materii: BRAWO CHINY!

  •  
   R..............c via Android

   0

   pokaż komentarz

   @fantazm 2,5 roku mieszkania w Chinach i nie powiedziałabym, aby tak było jak mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @RacuchowiNaPomoc:
   To powiedz mi jeszcze w jakich realiach tam przebywasz i jako kto. Realia życia dla przybyszy z zewnątrz bywają całkiem inne dla stałych mieszkańców danego kraju, zwłaszcza maluczkich. Jesteś specjalistką zatrudnianą przez tamtejsze korpo? Czy kiedykolwiek zdobyłaś się na krytykę chińskiego rządu w jakiejkolwiek sprawie?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: nie jestem żadnym kucem ale wbrew pozorom takie karanie za "bardzo złe zachowanie" nie musi być czymś złym.

   Załóżmy standardowy przykład, tj. bezstresowo wychowywany Brajanek odwala non-stop coś w szkole i na podwórku, skutecznie utrudniając życie nauczycielowi i innym dzieciom. Co prawda nie robi nic naprawdę groźnego, ale smarkacz jest naprawdę uciążliwy. Dodatkowo ma gdzieś nauczycieli. Rodzice niewiele sobie robią z złych ocen za zachowanie, ani z próśb o interwencję typu wizyta u psychologa.

   I teraz - co z takim fantem zrobić? Dosyć logiczne jest, że za takie zachowanie powinni być odpowiedzialni rodzice. Jeśli są w stanie wykazać, że próbują coś zrobić to spoko. Natomiast jeśli sytuacja powtarza się nagminnie to przecież nie można pozwolić, żeby jedno źle wychowywane dziecko dezorganizowało pracę całej klasy.

   Rozwiązaniem byłoby po prostu wyrzucanie takiego lewego dziecka ze szkoły, ale mamy obowiązek szkolny. Nauczyciele też nie mają zbytnio narzędzi do rozwiązania tego problemu bo przecież wychowanie zaczyna się w domu.

   Inną dyskusją jest co rozumiemy przez "bardzo złe zachowanie" i czy te "obowiązkowe szkolenia" nie będą wykorzystywane do dojechania rodziców.

   Natomiast samo karanie za brak umiejętności przekazania podstawowych umiejętności społecznych jest całkiem spoko. Chciałeś dziecko to jesteś odpowiedzialny za dziecko.

  •  
   R..............c via Android

   0

   pokaż komentarz

   @fantazm przebywałam tam przez rok jako stypendystka w jednej z uczelni w dużym mieście. Później pozostalam na 1,5 roku już jako pracownik jednego z korpo.
   Było okej, ludzie swobodnie rozmawiali o swoich poglądach, niektórzy wypowiadali się chwalebnie o rządzie, inni zdecydowanie mniej.
   Nikt w łagrze nie skończył

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm kuce mówią o wolności ekonomicznej. Jak już ich słuchasz to uważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcymon: a wiesz, że dziecko po to idzie do szkoły by być pod opieką specialistów? Po to jest w szkole psycholog i lekcje religii albo etyki. Pomysł pruski by wychować porządnych obywateli. Tylko, że od dawna cały zamysł szlak trafił... A 100 lat temu dobrze kombinowali. Skąd rodzice mają wiedzieć jak wychować dziecko? A porządny obywatel to dobro narodu. A mamy tą nową naukę psychologie. Niech się wykażą i zrobią ułożone społeczeństwo. I dla państwa plan okazał się sukcesem. Na i inne kraje ściągały pomysł na pruską szkołę dostosując pod siebie. I tego właśnie trzeba. By religia i etyka przestały być gówno lekcjami, a miały porządny program nauczania oraz wykorzystałcołconych nauczycieli. I wymóg zapisu na to albo na tamto. Plus niech psycholog coś robi... Powinien spotykać się z rodzicami i pomagać im zrozumieć dzieci. A tak jest by był...

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcymon

   jak najbardziej powinni dostać za to po dupie rodzice i mówię to w pełnej świadomości jako rodzic

   Patologia cieszy się, że to jej dziecko bije a nie jest bite jak tata za młodu.

   Problem polega na tym, że szkoła nie ma nic wspólnego z dorosłym życiem i szkole kozaki kończą w pudle gdy skończą wiek małoletni a jako dorośli ludzie są nieporadnymi p$$?ami bo prawdziwy świat zobowiązuje do ponoszenia konsekwencji a osoba dla której jesteś niemiły nie jest zmuszana aby oglądać twoją mordę następnego dnia.
   Następnego dnia spotkasz kogoś kto nie zejdzie z drogi tylko zrobi z ciebie miazgę.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: złe wychowanie, ze niecha zapieprzac[ w systemie 996](https://teamquest.pl/blog/2312_chinscy-deweloperzy-maja-dosc-pracy-w-systemie-996( nine am to nine pm 6 day a week) , do tego polityka 1 dziecka- to rodzina inwestuje w długie studia ktore się spłaca , czyli politechnika albo lekarz,a w zawodach o srednich dochodach nie ma kto i nikt nie chce pracowac

  •  

   pokaż komentarz

   bardzo złe zachowanie

   @fantazm: np. rozpierd....nie lekcji swoim zachowaniem w postaci ciągłego gadania, zwracania na siebie uwagi całej klasy, ignorowania próśb o dobre zachowanie.

   Miałem takiego dzbana w liceum w swojej klasie. Niby nie łamał szczególnie ciężko żadnego przepisu, zasady, ale rozpier...lał całą lekcję. Nauczyciele nie chcieli chodzić do nas na lekcje. Jak raz poszedłem na poprawkę do innej klasy to byłem w szoku jak wielka była różnica w lekcji z tym samym nauczycielem. Wszystko działało samo. Uczniowe sami garneli się do zmazywania tablicy, wszyscy mili wobec siebie i nauczyciela, gadanie ok. i bez problemów no chyba, że nauczyciel powiedział, że teraz trzeba ciszę i uważać - to jak makiem zasiał. Bez próśb, gróźb, ciągłego powtarzania, uwag, odpytywania karnego. Ten sam nauczyciel - dwa różne światy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli "opiekunowie nieletnich będą mogli być pouczani lub kierowani na obowiązkowe szkolenia." nie jest eufemizmem na obozy reedukacyjne lub odbieranie punktów rankingu socjalnego, to nie widzę w tym karania.

  Ale to Chiny, więc ciężko powiedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Odpowiedzialność za czyny dzieci powinna być standardem. Jeśli gówniak odwali coś nielegalnego, rodzice powinni być sądzeni za niego, z pierdlem włącznie. Jakby rodzic bał się o własną dupę, to nagle by się okazało, że mamy całe rzesze przykładnych i praworządnych młodych obywateli.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejna "zachęta" do robienia dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie dość, że kosztują i zajmują cenny czas to teraz jeszcze będą mogły wpakować do więzienia. Nic tylko się rozmnażać "ku chwale partii".

 •  

  pokaż komentarz

  Dzieci to przede wszystkim obowiązki, a nie przyjemności. Dzietność spada, bo coraz więcej młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziacha

   Dzieci to przede wszystkim obowiązki, a nie przyjemności. Dzietność spada, bo coraz więcej młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

   W Chinach jest inny problem. Już to kiedyś pisałem. Polityka jednego dziecka to jest bomba z opóźnionym zapłonem. Teraz wszelkie działania to musztarda po obiedzie.
   Przez politykę jednego dziecka Chiny wychodowały sobie pokolenie rozpieszczonych, egoistycznych jedynaków, rozpuszczonych jak dziadowski bicz. Starzy ciężko zap!!!@#%ali, żeby dać wszystko swoim jedynym dzieciom, niejednokrotnie odsuwając na plan dalszy relacje międzyludzkie i zastępując je kasą.
   Jako dowód mogą posłużyć wszelkiego rodzaje gry online. Młodzi Chińczycy wp!!!@#%ają w te gry ogromne ilości pieniędzy i czasu. Dlatego władze chińskie próbują ten proceder ukrócić zakazami, ale to się spotyka z coraz większym oporem. Nie raz z ust młodych chińczyków w grze słyszałem słowa o j@?#niu partii i "Puchatka".
   Jak dodamy do tego coraz bardziej popularną wśrod młodych tendencję zwaną "lying flat", to Chiny za chwilę będą w czarnej dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyther: Bardzo ciekawe jak ta sytuacja sie rozwinie. Znaczaco rosnaca populacja emerytow na calym rozwinietym swiecie na pewno przelozy sie na wzrost niepokojow spolecznych.
   Ja osobiscie widze tutaj 4 mozliwosci: szybkie rozwiniecie sztucznej inteligencji i produkcja robotow uslugujacych ludziom, akceptacja swojej pozycji przez ludzi mlodych i znaczny spadek populacji oraz zubozenie spoleczenstwa, bunt ludzi pracujacych i upadek systemu emerytur spolecznych, powrot niewolnictwa.