Koniec wolnych sądów w Polsce. Będą nowe sądy, „nasze”, czyli partyjne

Koniec wolnych sądów w Polsce. Będą nowe sądy, „nasze”, czyli partyjne

Reforma sądownictwa Kaczyńskiego to próba pozbycia się z systemu niezależnych sędziów – mówi Michał Wawrykiewicz z Wolnych Sądów

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli ktoś olewa tę sprawę albo nie wie, co właśnie zawisło nad całym krajem, to uprzejmie informuję, że jeśli karakan dopnie swego, to będzie można zmienić nazwę kraju na Polska Odrodzona Rzeczpospolita Ludowa.

  PiSs i karakan nie oddadzą już nigdy władzy, będą mogli porzucić wszelkie pozory i odstawiać choćby jawne fałszerstwa typu wybory kopertowe. Jeśli ktokolwiek będzie miał zastrzeżenia do wyniku, przebiegu lub legalności wyborów, to partyjne sądy odrzucą wszystkie wnioski. Pamiętacie brudne chwyty pisiurskiej propagandy wobec Konfederacji w trakcie poprzednich wyborów? Wtedy mieliśmy w miarę normalne sądy i musieli trzy razy za to przepraszać. Po reformie karakana to się już nie powtórzy, będzie można walić najbrudniejsze i najbardziej obelżywe chwyty wobec opozycji. Bezkarnie.

  Nic nie da omijanie prokuratora i wnoszenie własnych wniosków o np. ujawnienie informacji publicznej, bo partyjne sądy uwalą każdy taki wniosek. Organizacje typu WatchDog staną się bezradne. Przepierdywanie miliardów złotych na najbardziej debilne cele będzie się odbywało w biały dzień - i nic z tym nie zrobisz, bo nawet nagłośnić nie będzie jak. A nawet jeśli kogoś złapią za rękę w świetle reflektorów - to zerowa prokuratura nie dopatrzy się przestępstwa, a sąd odrzuci wszystkie oskarżenia prywatne.

  Będą mogli wsadzić do paki każdego, kogo tylko im się zamarzy - jak w Rosji czy na Białorusi. Zerowy prokuratorek na rozkaz wysra z siebie jakieś oskarżenie, partyjny sędzie to klepnie z automatu, areszt tymczasowy też. I po człowieku, nawet bez skazania można ciągnąć areszt w nieskończoność. Oczywiście wniosek o odszkodowanie zostanie odrzucony.

  A wtedy, gdy już zrozumieją, że są naprawdę bezkarni - wtedy dopiero naprawdę poznacie, na co ich stać. Znowu będą Polacy kajakami sp#%#$#@ać z kraju miłości, pokoju i dobrobytu.

  Osobną sprawą jest to, jak na to zareaguje Unia. Jedno jest pewne - może i sami mają nieco za uszami, ale czegoś takiego nie darują. Putinek już otwiera szeroko ramiona i szczerzy zęby. Jeśli opozycja się nie zjednoczy i nie rozpocznie prawdziwej walki - to niestety znów wyjdziemy na naród przeklętych debili, którzy dostali do ręki wolność i wytarli nią sobie obsrane dupsko.

  Kaczyński zarzekał się, że nie będzie powszechnej weryfikacji 10 tys. sędziów, ale zapowiedziom nie można wierzyć, bo zmiana struktury sądów otwiera PiS drzwi do wyrzucenia z zawodu wszystkich niepokornych.

  Mówił też, że gdyby rządził, obniżyłby akcyzę. Jeśli ktoś wierzy, że nie skorzysta z TAKIEJ okazji do zapewnienia sobie dożywotnich rządów i bezkarności - to nie mam nic dobrego do powiedzenia o jego intelekcie.

  Tym bardziej, że nie trzeba weryfikować - tak, jak artykuł wspomina dalej, wystarczy "ponowne powołanie" i można ich tak przetasować, że sądy będą przypominać zerowską prokuraturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Masz rację - tylko, że za to odpowiedzialni jesteśmy my wszyscy. Ileż to głósów dostał długopis tylko dlatego, że rodzina naciskała - ileż to mieszkań zostało przepisanych przez ciocie/babcie za "oddany" głos i udawaną wiarę w gówno-gusła. Młodzi Polacy sami sobie zgotowali ten los, sankcjonując gówno-wybory swoich rodziców czy rodziny. To nie nasi rodzice będą żyć w tym gówno-państwie tylko my, ale twardo pozwalamy im na ingerencję w nasze życia. Jak do młodych nie dotrze, że bez odcięcia się od toksycznych śmieci nie będzie lepiej, to nic się nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Mógłbyś napisać coś mądrego, ale po pierwszym akapicie wysrywów dla prymitywów typu karakan, nikt z IQ więcej niż 70 nie czyta dalej co taki prymityw ma do powiedzenia ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   To nie nasi rodzice będą żyć w tym gówno-państwie tylko my, ale twardo pozwalamy im na ingerencję w nasze życia. Jak do młodych nie dotrze, że bez odcięcia się od toksycznych śmieci nie będzie lepiej, to nic się nie zmieni.

   @PolskaPrawicaLubiWCzoko: Na tym świecie bardzo mało się zmienia, a jak ktoś chce zobaczyć jak mogą wyglądać wybory, to polecam obejrzeć jak kończy opozycja w Meksyku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Niestety doszło już za daleko, powrotu nie ma, karakan czuje oddech kostuchy i widać, że się spieszy. Przefiltrowani odpowiednio przez lata "współpracownicy" posłusznie wykonają każdą niegodziwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau powiem Ci szczerze że jak czytałem Twój komentarz to przed oczami miałem wizję świata z Orwella, jednocześnie zaczęło mnie trochę mdlić i niepokoić bo k?%#a masz dużo racji w tym co piszesz. Choć mam nadzieję że tak się nie stanie.
   Swoją drogą czekam na jakiegoś polskiego Breivika, który po uściskach komunistycznego aparatu pisowskiego, wk?%#i się i odstrzeli tych co trzeba. Ech...marzenia

  •  

   pokaż komentarz

   Młodzi Polacy sami sobie zgotowali ten los, sankcjonując gówno-wybory swoich rodziców czy rodziny.

   @PolskaPrawicaLubiWCzoko: Młodzi to przede wszystkim dali się nabrać na PiS w 2015 co było kluczowe żeby w ogóle doszły te gnidy do władzy. No bo taki młody całe dorastanie do praw wyborczych spędził w Polsce PO. Jak ktoś w dniu wyborów miał 18-20 lat to gówno pamiętał z tego co robił PiS jak taki delikwent miał wtedy 8-10 lat. Nikt mi nie powie że w tym wieku, 8-10, to już każdy z troską śledzi każde doniesienia ze świata i kraju a ulubionym przedmiotem w szkole jest WOS i zamiast spotykać się kolegami na piłce czy innych zabawach z troską i świadomością dyskutują o losie ojczyzny żeby świadomie oceniać ten czas.

   No więc oni się wtedy nabrali że nic gorszego być nie mogło jak PO, jak przyjdzie PiS i Duda to będzie fajnie, bo Komorowski był śmieszny a Tusk rudy. To jest ta grupa która zaważyła o losie, a co najgorsze wielu w tym gównie poczuło się dobrze. Wtedy jednak zostali przykładnie nabrani i omamieni a akcje z Dudą-idolem na wykopie to już historia sama w sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   Osobną sprawą jest to, jak na to zareaguje Unia

   @jagoslau: przeciez zareagowala a tvpis przekonalo betonowy elektorat ze to atak na niewinna i uczciwa polske i jej konstytucje. Nasza propaganda powoli zmienia sie w zart. Jak bys przylapal kogos z rzadu na kradziezy i gwalcie to jeszcze elektorat by cie oplul ze jak mozesz szpiegowac tych niewinnych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ktoś olewa tę sprawę albo nie wie, co właśnie zawisło nad całym krajem, to uprzejmie informuję, że jeśli karakan dopnie swego, to będzie można zmienić nazwę kraju na Polska Odrodzona Rzeczpospolita Ludowa.

   @jagoslau: tak, a o co chodzi? tego chciał naród

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: miras ale oni wygraja przyszle wybory ezy

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: ludzie pisu i ich dzieci będá też mieli dostęp do pytań maturalnych i zablokują uczelnie. w niektórych przypadkach już je mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @ExitMan: Ale my nie żyjemy w meksyku - mamy środek europy i 2021 rok - w meksyku cyrk trwa w najlepsze od rewolucji narkotykowej, i będzie trwał dopóki Ameryka ma w tym gruby interes. W kartonie szło ku dobremu - ale socjalizm pod prykrywką kato-nacjo-lolo-wysrówów pcha nas w ręce rosyjskich kołtunów - na to wychodzi, że poloczkom po prostu tęsko do smrodu ruskiej onucy - na zachodzie p0lski wsiur nic nie załatwi, nie zna nawet zasad jedzenia przy stole z innymi uczestnikami - za to w rosji takich obszczymurków nie brakuje - zwykli bandyci sankcjonowani przez władzę - u nas też się buduje już oligarchia - Obsramajtek, Elyty PiSowskie - drenują Państwo aż trzeszczy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: Ok - ale wybory prezydenckie były rok temu, i o ile w 2015 młodzi wybierali z wyboru - tak rok temu Dudeł wygrał już głosami nacisków rodziny. Znam masę przypadków gdzie rodzina tak długo i intensywnie prała łeb, że ludzie dla świętego spokoju głosowali tak jak chciał "stary"/babcia/wujek/święty nikt - i mówię tu o ludziach ~30 lat. W polsce mamy bardzo głęboko zakorzeniony i pielęgnowany gówno respekt przed rodzicami.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Uruchomiłeś kolego pisiurską trolownię. Szacun. A komentarz w punkt.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: model niemiecki. Sędziego tam może wybrać nawet szambonurek, jak dostanie się do parlamentu landu, lub zostanie ministrem sprawiedliwości landu.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: i pomyśleć, że gdy pisałem o tym ze znajomymi, to mi mówili, żem czarnowidz.

  •  

   pokaż komentarz

   @o__p:

   źródło: comment_16337697687HkrCPiX7OOhFl5A5SULej.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: problem z takimi wielkimi deklaracjami i wylewami emocji jest taki, że słyszę że sądy się skończyły od kilku lat..

  •  

   pokaż komentarz

   @PolskaPrawicaLubiWCzoko: To jest to gówno o którym pisałem że wielu poczuło się dobrze. Jednym wygodny socjal do życia z zasiłku bez skończonej szkoły, innym prezenty a jeszcze inni kolejni młodzi tym razem dali się nabrać na silnie forsowany symetryzm że inni wcale nie lepsi więc po co zmieniać... PO straciło młodych bo nic dla nich nie miało i nie robiło, PiS tego błędu nie popełnił i ciągle dba o odrobinę paliwa dla młodych którzy są języczkiem u wagi - za pierwszym razem wystarczyło wszystkich nabrać że będą fajni, dalej była łapówka na wygodne patologiczne życie a kolejne pokolenie które znów nie mogło pamiętać łapane właśnie na symetryzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: To raz, dwa niestety w Polsce w bardzo toksyczny sposób chowamy dzieci - w myśl zasady chowaj niewolnika - bunt przeciw słowu "Ojca" czy "Matki" nawet w dorosłym życiu kończy się rodzinną aferą - a młodzi albo udają w myśl zasady "co z oczu, to z serca", albo posłusznie wypełniają rozkazy rodziny :) - a wystarczyłoby się odciąć od nich na "chwilę", zostawić ich samym sobie - niech stary wykipi kilka razy, niech matka "zapłacze" kilka poduszek, a babcia poudaje kilka zawałów/udarów. To nie my młodzi mamy się dostosywać do starych tylko na odwrót - czas zapiernicza, a starzy się nie chcą adaptować.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: ładnie ludzie twojego pokroju mają nawalone pod sufitem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: chcę takiej demokracji, w której będzie konstytucyjnie zagwarantowane, że wszyscy sędziowie będą niezależni tj. z nadania SLD. Wtedy będę się czuł bezpiecznie. Dodatkowo uważam, że w konstytucji powinien być zapis, że można abortować demokrację, jeżeli większość głosuje na PiS. POKAŻMY, ILU NAS JEST!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Czerwony_jak_WIG20: Na śmietnik PiSowski nie głosowała większość, tylko 1/3 uprawnionych osób do głosowania. 30% polaków albo jest zbyt zajęta zapierdzielaniem na podatki utrzymujące rządowych złodziei i dziecio-śmiecio-robów, albo ma w pupie - Ale Ubecko-PiSowskich funkcjonariuszy nie wybrała większość Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @PolskaPrawicaLubiWCzoko: śmietnik pisowski to zagłada totalnego kaczyzmu generującego totalne zniszczenie Państwa polskiego oraz podstaw demokracji skazanej na zagładę przez polaczka pijaczka który został przekupiony przez 500+ oraz izolacja umysłowa skrajnej prawicy w kontekście seksualnego podniecenia i homofobii urojeń małego zawistnego człowieczka

  •  

   pokaż komentarz

   tylko, że za to odpowiedzialni jesteśmy my wszyscy.

   Wy wszyscy - owszem. Właśnie to, jak przez - jakby nie patrzeć - prawie dwie dekady byli traktowani ludzie:
   - ze wsi
   - niewykształceni/o wykształceniu zawodowym
   - patrioci - choćby nawet mylnie definiowani - "dumni ze swojego kraju"
   - emeryci
   Jest bezpośrednią przyczyną tego, co się obecnie dzieje.

   To przez szczaw i mirabelki w wywiadach, przez "ośmiorniczki" (kolokwialnie mówiąc - ch#? kogokolwiek obchodził ich faktyczny koszt, chodziło bardziej o to, że z mównicy padały jednocześnie hasła o "zielonej wyspie" i "zaciskaniu pasa", co w kontraście z zachowaniem posłow dawało wyraźnie do zrozumienia, że "pasa macie zaciskać wy, żebyśmy my z kolegami byli zieloną wyspą"), przez genialną reformę PKP i PKS, dzięki której większa część Polski wschodniej jest praktycznie wykluczona komunikacyjnie. Dzięki tym - i wielu innym - działaniom opozycja nie tyle pchnęła, co metaforycznie zaaranżowała małżeństwo tej "gorszej" - w mniemaniu "młodych, wykształconych, z wielkich miast" - części Polski właśnie z PiS.

   I - co najśmieszniejsze - to właśnie wy do spółki z Platformą Obywatelską jesteście jedynym powodem, dla którego poparcie dla PiS nie spadnie. PiS obiecuje im gruszki na wierzbie, to jasne, ale opozycja pluła/pluje na nich od ponad dekady - kto przy zdrowych zmysłach zagłosowałby na kogoś, kto otwarcie Tobą gardzi?

   Nigdy w życiu nie zagłosowałbym na PiS, bo są - moim zdaniem - ekonomiczną szarańczą pod płaszczykiem patriotyzmu z koloratką.
   Nigdy w życiu nie zagłosowałbym na PO, bo są ekonomiczną szarańczą płaszczykiem kosmopolityzmu i "europejskości".

   Jedno wiem na pewno - do obecnej polaryzacji nie przyłożyłem ręki. Jeżeli nastanie czas, aby pożegnać się z Polską, to zrobię to - z żalem, ale zrobię.

   A teraz @jagoslau, @PolskaPrawicaLubiWCzoko, @harcepan-mawekrwi przeczytajcie co napisaliście, na spokojnie i powiedzcie mi, czy to nie m.in. o was jest mowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi

   Duda jaki mondry, młody, wykształcony i nawet z kartki nie czyta!! Hehe cenzoduda jaki memiczny prezydent xddd

  •  

   pokaż komentarz

   @OdkrylJedenProstyTrik: XD

   - ze wsi; ludzie z miasta zawsze krecili bekę z wieśniaków, a wieśniaki kręciły bekę z mieszczuchów - do tej pory chłopak z miasta to p!@$uś w rurkach, a chłopakowi ze wsi wystaje grzebień z tylniej kieszeni.
   - niewykształceni; nie wiem, chyba przespałem moment w którym świat się składa głównie z płatków śniegu - od kiedy kretyna nie można nazwać kretynem? - niewykształcenie nie ma z tym nic wspólnego, znam masę niewykształconych osób które ogarniają jakoś swój majdan.
   - patrioci; o której grupie konkretnie mówisz? o hołocie która zawsze się podpina pod 11.11? czy może o naziolach z ONR/MW? - jakoś prawdziwi patrioci nie próbowali walczyć za bardzo z tym zjawiskiem.
   - emeryci - zabierz babci dowód? - bardzo dobra akcja, to nie staruchy będą żyć z konsekwencjami gówno-wyborów tylko młodzi ludzie

   Zdardzę Ci sekret, bo chyba nie ogarniasz za bardzo rzeczywistości; Ludzie zawsze kręcili z siebie w ten czy w inny sposób bekę, stereotypy są głównie po to żeby się pośmiać, świat nie jest różowy czy niewinny - tylko w zasadzie obrzydliwy i brutalny.

   PO to szkodnicy, kradli łyżeczką w porównaniu do PiS, jednak to za ich czasów pojawił się duży biznes, i to Polska jednak szła do przodu, o polityce zagranicznej nie wspolnę
   PiS to szarańcza która pod purpurowym płaszczykiem pcha nas w stronę rosji w iście rosyjskim stylu rozkradając państwo, a polityka zagraniczna jest .. martwa?

   Tu nie ma symetrii pomiędzy PO - PiS - od tamtych czasów upłyneło 10 lat, i ludzkość w tym okresie przeszła dosyć mocną metamorfozę.

  •  

   pokaż komentarz

   @PolskaPrawicaLubiWCzoko: przypomina mi się książka o wspomnieniach ostatniej ocalałej osoby z grupy valkiria (zamach na hitlera). Jeździł po świecie opowiadając historie o próbach zamachu. Każde spotkanie kończył zdaniem:
   „Młodzież musi się interesować i angażować się w politykę danego kraju. Uważam że brak doświadczenia politycznego narodu niemieckiego stanowił jedną z głównych przyczyn które umożliwiły hitlerowi przejęcie władzy w tak szybki sposób”.

   I u nas będzie to samo. Ale młodzież siedzi na tik toku, Facebooku, youtubie, i bóg wie na czym. Hedonizm pełną gębą. Jedyne co mają do powiedzenia w kwestii polityki to j?!#ć PiS. A jak pytasz czy pójdą zagłosować to w kółko p?@?!$#ą że nie ma na kogo. Ale ogólnie to j?!#ć wybory i j?!#ć PiS.

   Degrengolada (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szampion: A skąd mają czerpać wiedzę? szkołą tego nie uczy, a najważniejszy organ po szkole to rodzice którzy też mają w pupie, opcjonalnie narzucają swoje gówno-poglądy w najgorszym możliwym dla młodzieży okresie czyli 15-18. Wychowani na tablecie i smartfonie, z dostępem do świata zachodniego, oglądając zachodnie programy doznali niesamowitego dysonansu - bo widzą, że może być lepiej, ale ich rodzice to trzoda chlewna - więc ich wiedza ogranicza się do tego, że poglądy ich rodziców są złe. To rodzice wychowali takich małych "konsumentów" - nie mieli czasu/ochoty na sprawdzenie czym się interesuje młodzież i nadążenie za tym, ważniejsze bylo to, że siedzą cicho - cóż się może stać w internecie...

  •  
   dziadzkrakowa

   0

   pokaż komentarz

   @jagoslau: tylko szkoda, że praktycznie każdy sędzia nie lubi PIS-u, a różni pracownicy sądów... strajkują xD

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: pozostaje tylko wyjście na ulice, ale czasy i realia się zminiły diametralnie, niestety na korzyść pisiorów.(╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętacie brudne chwyty pisiurskiej propagandy wobec Konfederacji w trakcie poprzednich wyborów?

   @jagoslau: Konfederacja sama sobie ten los zgotowała i to nie pasywnie a aktywnie. Przyklaskiwała każdej kolejnej inicjatywie niszczącą resztki praworządności w tym kraju, nigdy nie wyszła na ulice w tej sprawie, zawsze wyśmiewała resztę opozycji gdy ta się w tych sprawach stawiała. Zawsze uważali chyba, że "jakoś to będzie", że się sprzymierzając z pisem w sprawie gejów, uchodźców i nienawiści do UE czegokolwiek dorobią przy tej władzy, a jak zdobędą ośrodek, to będą naprawiać gospodarkę ;-) To już chyba fani Razem są mniej naiwni politycznie, a może nawet i gospodarczo.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: Ty jesteś trubodebil broniący pis i zarzucasz komuś, że ma 70 IQ, zawsze byłem ciekawy, jak to jest być tak głupim, chciałbym tak chociaż jeden dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: mnie najbardziej bawi jak konfederaci pieprzą o jakimś układzie magdalenkowym między PO a PiSem "raz rządzimy my, a raz oni" a tu cyk Kaczyński przejmuje sąd który uwali każdy korzystny wynik PO w wyborach albo po prostu będą je fałszować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: ja tylko czekam aż kaczka odwali kitę. Żeby się tak spier#olił ze schodków na pusty łeb. Będę pił szampana.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: Słusznie, powinno być zamiast karakan to ziemior albo gnom.

  •  

   pokaż komentarz

   Młodzi to przede wszystkim dali się nabrać na PiS w 2015

   @harcepan-mawekrwi: A może ktoś im w tym pomógł co? Nie pamiętasz jak nabrali się na peo w 2007? Ludzie to tacy debile, że będą w kółko głosować na tych samych.

  •  

   pokaż komentarz

   @PolskaPrawicaLubiWCzoko: Smutny problem jest taki, że bardzo dużo młodych ludzi ma głęboko w dupie politykę, wybory i prawo... Ockną się dopiero jak im władza wyłączy dostęp do facebooka/netflixa/tiktoka (niepotrzebne skreślić), ale wtedy będzie już za późno ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: ja bym chetnie wyszedl ale nie pod szyldami opozycji, tej lempart etc bo to rowniez wypranie umyslowe skrajne ale w druga strone. Jakby byl jakis ruch polakow tylko to spoko. Ale jak nie stanie po stronie ludzi wojsko ani policja to mamy przej@#@ne i tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: sądy jak sądy. Dopóki istnieje dla polaków instytucja odwoławcza w postaci sądownictwa UE, jeszcze nie ma tragedii. Ale nie wiem czy zauważyłeś, że z kukizem majstrują przy ordynacji wyborczej. Właśnie powołali jakąś komisję (sami posłowie PIS + kukła) która ma przeorganizować ordynację wyborczą - więc zrobią ją pod siebie. Możliwe że wprowadzą system mieszany z jowami - a tak się składa że jowy generują ogromny błąd wyborczy (czyli jak zliczysz % na co ludzie głosują, i jak % rozkladają sie mandaty w sejmie, to przy jowach różnica między pierwszymi wartościami a drugimi jest największa). Zrób badania, dobierz odpowiednio cyferki i miejsca gdzie mają być jowy, a gdzie proporcjonalny, a gdzie dhont, zamieszaj i nagle się okaże, że pozbycie się pisdzielców będzie niemożliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusky92: Gdzie ja pisałem cokolwiek o PiS, geniuszu? Odniosłem się do prymitywnego komentarza wykopka skierowanego do innych prymitywów. Zaskakujące swoją drogą, jak wielki ma poklask na wykopie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: Karakan, ch@% na kaczych łapach, pop?#%@$$ec, zdrajca narodu, oderwany od rzeczywistości mlaskacz, mały wredny skurwiel.
   I wiele wiele innych.
   I jak, stanął Ci? xD

  •  

   pokaż komentarz

   I jak, stanął Ci? xD

   @Kombajn_Bizon_: Raczej Tobie, skoro tworzysz tego typu poezję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ktoś olewa tę sprawę albo nie wie, co właśnie zawisło nad całym krajem, to uprzejmie informuję, że jeśli karakan dopnie swego, to będzie można zmienić nazwę kraju na Polska Odrodzona Rzeczpospolita Ludowa.

   @jagoslau: symetrysta ci i tak powie, ze za peło było tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy(36)

 •  

  pokaż komentarz

  Póki Netflix działa to nie ma się co denerwować.

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec: Coś w tym jest - spora cześć obywateli ma w p^&^dzie "ten kraj" i dla nich może się rozpaść co w sumie może być na pewnych szczeblach korzystne. Za sądy nikt nie będzie umierać.

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec: Póki Facebook działa oh wait ostatnio coś przestał

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec: Janusz Panasewicz powiedział że młodzież nie gra już prawdziwego rocka, co innego gdyby nagle wyłączyli im WiFi. Pornoski, serialiki i instagramiki skutecznie obniżają ilość jaj w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @sajnguri800:

   Coś w tym jest - spora cześć obywateli ma w p^&^dzie "ten kraj" i dla nich może się rozpaść co w sumie może być na pewnych szczeblach korzystne. Za sądy nikt nie będzie umierać.
   @adamec:

   Póki Netflix działa to nie ma się co denerwować.
   Ironia jest taka że piszecie to na portalu gdzie ludzie konserwowe wykopki za każdym razem wyszydzają protesty. A bo to "Wolne sondy" a bo to "Konstytucja" A bo to "Julki". I tak od lat. Ważne że "Lewaków dupa piecze!"

  •  

   pokaż komentarz

   @detonat0r: Wiesz nie wiem co lepsze. Do tej pory sędziowie wybierali sędziów. Zrobiło się państwo w państwie. Na pewno jest to złe. Dzisiaj Ziobro będzie nam sędziów wybierał jutro Tusk. Co lepsze?. A może by tak wybierać kilu głównych sędziów w wyborach przy okazji wyborów do parlamentu czy prezydenckich

  •  

   pokaż komentarz

   @sajnguri800: wiele lat mi zależało. Nawet sporo działałem. Dzisiaj żałuje. Zostały poszarpane nerwy i zaprzepaszczone nadzieje. A w tym samym czasie koledzy i koleżanki korzystali z uciech życia. I po co mi to było? Czas na hedonizm. Dla tego kraju nie będzie ratunku gdy obywatel nie może rozliczyć lub odwołać pojedynczego posła. (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000 Wiem. Poza tym, że się tu udzielam to chodziłem na protesty. Zapał mi minął jak w Warszawie przedsiębiorców było mniej niż milicjantów a milicjantów było mało. Mimo to uważam, że warto czasem się tu odezwać. Może ktoś jeszcze podniesie swoje cztery litery z kanapy.

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec: ja oglądam tylko telewizję białoruską, tam są zawsze sprawdzone informacje

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec a to kiedyś było inaczej? Polacy wzięli się za obalanie komuny dopiero jak dosłownie nic nie było w sklepach ¯\(ツ)

  •  
   SarahC

   +2

   pokaż komentarz

   @Sternikpiernik: a co ma taki 20 latek z polskixD zapyerdalać będzie za psi ch@$ przez całe życie, dom sobie kupi za pół bańki o ile na nią zarobi i codzienne gwarantowane nowe atrakcje z przepisami/polityką. Plus nie daj losie komuś podpadnie i się może pakować. Mówię ci ziom, deal życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec: o protestach to wykopki piszą od lat. Ale gdy przychodzi co do czego to akurat wtedy przewożą ciocię prze miasto albo do szpitala. Niektórym zwyczajnie pasuje to co się dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   Ironia jest taka że piszecie to na portalu gdzie ludzie konserwowe wykopki za każdym razem wyszydzają protesty. A bo to "Wolne sondy" a bo to "Konstytucja" A bo to "Julki". I tak od lat. Ważne że "Lewaków dupa piecze!"

   @Banek5000 Tak, tak... A "lewaki" nie chodzą na marsze konfederacji, bo ważne że prawaków dupa piecze... No i oto masz obraz dlaczego jest jak jest. Spolaryzowane społeczeństwo, które wychodzi na ulice tylko w przypadku jakiejś konkretnej sprawy, zazwyczaj z grona tych światopoglądowych, bo wiesz... O aborcji to każdy głupi może mieć opinie, a o systemie podatkowym to już niekoniecznie, bo to trzeba by mieć choć minimalne pojęcie o temacie.

   Więc sorry, ale przy tak podzielonym społeczeństwie nie dziw się, że nie ma wspólnego ruchy obywateli przeciwko władzy, bo w sumie czemu popierać ludzi z którymi się nie zgadzasz? I tak oto właśnie PiS metodą dzieł i rządź rozgrywa ciemnotę w tym chorym kraju.

   Zwalanie na "prawactwo", czy "lewactwo" w tym wypadku to właśnie stanie po drugiej stronie po drugiej stronie płotu, gdy to właśnie sam płot jest problemem.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: Myślę, że polskie pseudo "prawactwo" (z konfederacją na czele) ma sobie ciut więcej do zarzucenia, bo budowanie gospodarki mając wywalone jajca na praworządność to jak budowanie domu bez fundamentów. A nie pamiętam, żeby się ktoś z ich grona choć zająknął nt. łamania konstytucji, norm ustanawiania prawa, sądownictwa, upolitycznienia prokuratury, zniesienia konkursów na stanowiska itd. Za to pamiętam jak się raz po raz jąkali, że przeciwko gejom/unii itp. itd. to chętnie wesprą pis.

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec Netflix, kran gniazdko, wi-fi...

  •  

   pokaż komentarz

   @sajnguri800: mysle ze nawet spora czesc nas nie ka tyche 382 tys km2 gowna w dupie bo to basze gowno ue zbawila policje stwarzajac ekosystem z jednym drapieznikiem szczytowym moze jakby pis nie wygral nasz szogun komorowski sprywaryzowal by lasy zeby zydow splacic tutaj byla szansa nikla bo nie ma co krzyczec na kordony tylko w nie wbiegac ale kibole feta obracaja a na budowlancow trzeba poczekac

  •  

   pokaż komentarz

   @Sternikpiernik internet okazal sie na koncu demonicznym narzedziem do zarzadzania masami dla wladz, ludzie wyżywaja sie na wypisywaniu oburzenia w nic i nigdzie, bo wydaje im sie ze to cokolwiek zmieni (!), zamiast wychodzic na ulice i robic rozpi@rdol- a mialo byc tak pieknie, wolnosc slowa, brak cenzury, itp., natomiast wyszlo jak zawsze, plebs popluje na siebie w internetach, za 5 dni zapomni o co kaman, jak podrzuci sie im nowy temat ekscytacji i tyle z problemow sla wladz ¯\(ツ)
   Ale z kolei sluzby specjalne, jezeli trzeba, znakomicie potrafia naklonic ciemne masy do rozruchow via internety- vide arabska wiosna, gdzie pod przykrywka ewentualnych wolnosci rozpi@rdolili niezle funcjonujace panstwa, obalili sensowne wladze i sprowadzili ich wlasnymi rekami na powrot do sredniowiecza i chaosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1 Hehe, a za PiS, ma się rozumieć, jest inaczej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: no to on własnie do tych ludzi bije. Na wykopie jest pełno ultra lewaków i ultra "prawaków" pisu, wykop świetnie pokazuje sp!#!#%%enie tego społeczeństwa i celowość komunistycznych władz PISu w takim skrajnym podziale społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: Czy ty tu sugerujesz że lewaki są za PO? XDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1: I cyk, 60 groszy.
   Waloryzują Wam inflację, czy dalej zostanie te 60 gr?

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: Wykopki czekają na Stauffenberga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bitplenty: Uderz w stół ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wina lewactwa! Nie! To wina prawactwa! To WY jesteście ci gorsi! Nie! My lepsi ^_^

   A jak PiS pod przykrywką pandemii wymuszał na policji czy urzędach jak np. sanepid nielegalne działania, to chyba tylko konfederacja cokolwiek robiła, podczas gdy ta "lewa" część naszej sceny politycznej wręcz temu przyklaskiwała... I co teraz? To jednak prawo ważne, czy nie ważne? A może prawo ważne tylko wtedy, gdy nam to pasuje?

   Jakby, twój wpis jest właśnie częścią problemu o którym napisałem wyżej - protestują głównie skrajne ruchy czy to lewicowe czy prawicowe, które nie mają praktycznie wspólnych postulatów, więc nie mają powodu aby wspierać się wzajemnie, a pośrodku tego wszystkiego masz taką ciepłą, rozmemłaną masę, która nie popiera żadnej ze stron, i patrzy z niedowierzaniem na ten cyrk, no ale sama się nie ruszy, bo i po co ¯\_(ツ)_/¯ I tak oto właśnie, wszystkie oddolne ruchy są zawłaszczane przez jakieś marginalne ekstremistyczne ugrupowania, co zniechęca tą ogromną ilość ludzi, którzy są gdzieś pośrodku tego idiotycznego konfliktu między dżumą a cholerą. A PiS tylko podsyca takie nastroje, bo jest im na rękę taki a nie inny stan rzeczy. I tak oto mamy dyktaturę ilu? 20% społeczeństwa? Obecnie ludzie to są już tak zrezygnowani, że jakby Kaczor wypuścił ZOMO 2.0 na ulicę do pacyfikowania obywateli, to największym wyrazem oburzenia tego narodu, byłoby rzucenie "kurwą" podczas wieczornego oglądania wiadomości.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: Nie "wina lawactwa/prawactwa" tylko w jednej konkretnej sprawie - obrony praworządności jedna konkretna partia czyli Konfederacja uważam, że ma sobie więcej do zarzucenia - to wszystko. Opozycja nie popierała nielegalnych działań PiSu w sprawie covid, nawet Razem - od Konfederacji różniło opozycję głównie to, że uważali ograniczenia za konieczne, ale wszyscy absolutnie uważali, że do wprowadzenia tych ograniczeń wymagane jest wprowadzenie stanu wyjątkowego, bo inaczej będzie to nielegalne. Co więcej, PiS sobie szereg dodatkowych spraw załatwił tymi swoimi covidowymi ustawami i to też było punktowane przez całą opozycję.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitplenty: Tylko, że nie mówimy tutaj o działaniach partii, a ludzi - protestujących... Próbujesz wplątać w tą dyskusję swoje polityczne przekonania, które obchodzą mnie tak samo jak zeszłoroczny śnieg. Wyżej padło stwierdzenie, że protesty są wyszydzane, bo to julki, srultki, bo to coś tam... A ja wyraziłem swoją subiektywną opinię dlaczego tak jest, i w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego. Nic się nie zmieni jeżeli skrajne ugrupowania będą robić szopkę na protestach. I tak oto masz upolitycznione protesty, gdzie pewnie większość ludzi nie wie nawet dlaczego protestuje, i przyszła bo to jest akurat protest partii, którą popierają.

   Protesty przeciwko zakazowi aborcji, to było coś co miało ręce i nogi, a potem przyszły karaluchy z jednej, drugiej strony, i zamiast walczyć z bzdurnym przepisem, zrobione z tego walkę między skrajnymi ugrupowaniami, i co z tego wyszło? A no wyszło, że ludzie się rozeszli, i życie toczy się dalej... Dziś to już pewnie połowa ludzi nie pamięta, że coś takiego miało miejsce.

   Polacy cierpią na jakiś ciężki przypadek sklerozy politycznej, albo ciężką schizofrenię.

  •  

   pokaż komentarz

   Próbujesz wplątać w tą dyskusję swoje polityczne przekonania, które obchodzą mnie tak samo jak zeszłoroczny śnieg.

   @lemek3: Nie wiem jak mógłbym bardziej konkretnie wyłożyć mój zarzut w konkretnej sprawie do konkretnej partii żeby nie być posądzonym o "wplatanie politycznych przekonań". Moje przekonania są takie, że chętnie bym głosował na Konfę gdyby nie Piątka Mentzena (geje, żydzi i te sprawy), nacjonaliści i błazenada liderów, ale bynajmniej o tym wcześniej nie wspominałem.

   Zgadzam się, że protesty są zawłaszczane, byłem nawet na tych w obronie aborcji w Krakowie i faktycznie na czele szli ludzie z przypinkami Razem i jedno na kilka haseł próbowali przemycić coś anty-kapitalistycznego i średnio im to akurat wychodziło, bo zasadniczo mało kto to powtarzał - generalnie tłum się wtedy wyciszał w większości. Co ciekawe hasła przeciwko policji też słabo wchodziły - pewnie dlatego, że w Krakowie nie było co na nich narzekać, bo zachowywali się wzorowo.

   Ale rozumiem po tym jak to po raz kolejny podkreśliłeś, że chodzi Ci o ludzi/wyborców, a nie o działania partii, ale w tym wypadku akurat uważam, że jest to niemal tożsame - beka z konstytucji i nazywanie jej komunistycznym reliktem, a trójpodział fikcyjnym, bo "za peło było tak samo" (c%$?% prawda, była to kolejna cyniczna zagrywka w stylu piątki mentzena obliczona na obrzydzenie ludziom obydwu partii) była uniwersalnym nastawieniem otwartych zwolenników Konfy tutaj na Wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem jak mógłbym bardziej konkretnie wyłożyć mój zarzut w konkretnej [...]

   @bitplenty: Nie musisz... To co napisałeś było ok, tylko tak trochę mało co tyczyło się dyskusji, gdzie starałem się poruszyć raczej temat tego, dlaczego polacy nie jednoczą się na protestach, i marginalizuje się wagę problemów właśnie poprzez wyśmiewanie julek, czy rzucanie lgbtqwerty itp. czy z drugiej strony gdzie się wyzywa od "szurów".

   No i dalej się jakby zgadzam... Natomiast myślę, że mało jest tak naprawdę osób, która w 100% popiera postulaty konfederacji czy lewicy, czy nawet PO. Właśnie o to mi chodzi, że ten śmieszny margines, który poprzez swój betonowy światopogląd będzie krzyczał najgłośniej, powoduje że pewne sprawy są właśnie zakopywane w takiej ogólnej światopoglądowej wojence. I tak oto właśnie mamy 20% tych co krzyczy, i 80% biernych ludzi co się z niedowierzaniem patrzy na to wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: No teraz rozumiem i się oczywiście zgadzam. Mi kiedyś dobrze wszedł kawałek LaoChe pt. Hydropiekłowstąpienie gdzie Wszechmogący mówi "wiesz jak nienawidzę radykałów". No i od wtedy zacząłem się z tym utożsamiać i nie cierpię radykałów ogólnie, a w szczególności za to, że próbują nas nastawiać przeciwko sobie i szufladkować (np. "skoro jesteś przeciwnikiem aborcji to znaczy, że pewnie nienawidzisz gejów"), zamiast debat oferują wojny polityczne, zamiast jednoczyć naród to robią wszystko żeby go zniszczyć (w imię wyższych celów). Za stary jestem na Konfederację czy Razem :) Miałkie partie, prowadzące nudną politykę wewnętrzną i sensowną zagraniczną, bez ordynarnej korupcji i łamania norm na każdym szczeblu - to jest to co mnie teraz na starość kręci w polityce ;-) A jak kiedyś usłyszę na mównicy sejmowej "dziękujemy opozycji za uwagi, część z nich uważamy za wartościowe i uwzględniliśmy w najnowszym projekcie" to będzie to moment w którym mogę umierać…

  • więcej komentarzy(20)

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko, następne wybory i tak wygra PiS niezależnie czy będą legalne czy nie. Ja już nie mam złudzeń.

 •  

  pokaż komentarz

  I zapomnijcie o wyrokach z czasów covidowych

 •  

  pokaż komentarz

  Kogo tam sądy obchodzą, kogo tam państwo prawa obchodzi, demokracja. Polaczkom zacznie coś przeszkadzać, jak wóda będzie za droga.

  Jedni mają wywalone w politykę i myślą, że wtedy ona ich nie dotyczy, co jest w ogóle xd, drudzy zmanipulowani propagandą, jaki to diabeł tusk, jacy to oni są prawi, trzeci cynicznie głosują, bo hajs a reszta wywalone, a czwarci zdominowani przez tamtych ciągle są dociskani i patrzą na to całe bezprawie i ręce im opadają, odgrywają tylko role bankomatów dla reszty

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna