Sznur nielegalnych migrantów na granicy. Straż Graniczna publikuje nagranie.

Sznur nielegalnych migrantów na granicy. Straż Graniczna publikuje nagranie.

@Destylatornia tysol.pl #polska #granica #strazgraniczna #imigranci

Aleksander Łukaszenka poprzez presję migracyjną stara się zdestabilizować sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Polska Straż Graniczna każdego dnia odnotowuje setki prób nielegalnego przekroczenia granicy. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej można...

 •  

  pokaż komentarz

  Opozycja, gdzie wy jesteście? Marsz na granicę fotografować się na tle inżynierów i dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: Akurat to że nie wpuszcza się tam np. dziennikarzy to skandal. Nie jestem zwolennikiem wpuszczania dropow Łukaszenki do Polski, ale PiS ewidentnie stara się coś ukryć.

   Podczas wojny korespondenci normalnie relacjonują wydarzenia, a tu mamy jednak ograniczenie dostępu do informacji. Dziwne.

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow: tyle że dziennikarzy już nie ma, masz tylko pracowników realizujących materiał odpowiadający swoim pracodawcom (takich samych z lewej i prawej strony)...

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow: ostatni dziennikarz zgonów w 2004, nazywał się Waldemar Milewicz.

  •  

   pokaż komentarz

   tyle że dziennikarzy już nie ma, masz tylko pracowników realizujących materiał odpowiadający swoim pracodawcom (takich samych z lewej i prawej strony)...

   @shido11: Bądźmy poważni. Oczywiście, że są dziennikarze poza TVP i TVN którzy relacjonowali by to w miarę rzetelnie.

   Chyba, że wolisz mieć mniej informacji, niż więcej?

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow: ok, to uściślijmy, zgadzam się z Tobą, że dziennikarze tam być powinni... ale mamy takie czasy że 1 dziennikarz na 1000 będzie rzetelny, i w zalewie gównoinformacji ciężko wyłapać taką w miarę oddającą stan faktyczny, żadna wieksza platforma mediowa nawet nie próbuje udawać że jest bezstronna i w miarę rzetelna w tym co robi, co niestety jest przykre.... brakuje w tej branży samokontroli jak np. przy publikacjach naukowych gdzie nie przejdzie każda bzdura

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow widziałeś żeby te dziennikarzyny coś robili normalnie ? Dali popis rzucając czekoladę dzieciakom przez ogrodzenie i chamsko to fotografowali jak zwierzęta w zoo

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat to że nie wpuszcza się tam np. dziennikarzy to skandal. Nie jestem zwolennikiem wpuszczania dropow Łukaszenki do Polski, ale PiS ewidentnie stara się coś ukryć.

   @BarszczZUkraincow: masz w innym znalezisku niezależny reportaż dziennikarzy amerykańskiej ABC :)

  •  

   pokaż komentarz

   ale mamy takie czasy że 1 dziennikarz na 1000 będzie rzetelny, i w zalewie gównoinformacji ciężko wyłapać taką w miarę oddającą stan faktyczny

   @shido11: Wiesz, to nigdy nie jest tak, że można wziąć jedną gazetę i dowiedzieć się wszystkiego ze 100% obiektywizmem.

   Masz Polsat News który musi lawirować między dwoma opcjami i jest w miarę rzetelny. Po odrzuceniu wSieci, Gazety Polskiej oraz Wyborczej i Tygodnika NIE, znajdziesz też kilka gazet które są centrowe.

   Taka informacja, zaczerpnięta z trzech źródeł pewnie wciąż nie będzie w 100% bezstronna ale da Ci pewną ilość wiarygodnej informacji. A ludziom którzy chcieliby się zachować nieprzyzwoicie, czy złamać prawo (nie twierdzę, że do tego dochodzi na granicy) da poczucie, że ktoś im patrzy na ręce. To w mojej opinii bardzo istotne.

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow: ale ja Ciebie bardzo dobrze chyba rozumiem, i nie popieram metod naszej władzy... ale ich też rozumiem niestety... nie po to tworzyli swoje media żeby wpuszczać innych, którzy z legitymacją dziennikarską zaczną organizować przemyt ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo własnie dzięki takiemu zachowaniu dziennikarzy dostali społeczne przyzwolenie na wywalenie wszystkich "niezależnych"...

  •  

   pokaż komentarz

   masz tylko pracowników realizujących materiał odpowiadający swoim pracodawcom

   @shido11: pięknie ujęte!

   ludziom się wydaje, że tvp sucks ale za to tvn to piewcy prawdy... to już dawno tak nie działa! zaczęło się od pierwszej wojny w iraku a potem to już tylko równia pochyła! dziś niezależni to zostali chyba tylko redaktorzy gazetek osiedlowych i szkolnych cała reszta (mniej lub bardziej) jest na czyimś pasku.

   owszem zgodzę się, że można to robić z buta lub z większą subtelnością ale suma sumarum efekt jest ten sam a tylko grupy docelowe inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow: a po cholere wpuszczać tam pismaków? Będą sobie tworzyć narrację/propagandę według własnych potrzeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @shido11: @siona: nie to wy w dwójkę uważacie że nie ma nic poza tvp/tvn, troche przykre

  •  

   pokaż komentarz

   @Fachmann: co za bzdura :/

   to po prostu skrajne obozy - pomiędzy nimi cała masa szarości realizującej swoje własne interesy (lub interesy swoich mocodawców). najlepszym przykładem było polska presse, która z lokalnych gazet zrobiła tuby propagandowe, które obecnie przejął rękami orlenu pis.

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow:

   Akurat to że nie wpuszcza się tam np. dziennikarzy to skandal

   No kurde jeszcze czego, żeby tam tvn jeszcze pojechał odpie*dalać swoje fikołki. Może jeszcze stanowisko Uwaga TVN tam zamontować? XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat to że nie wpuszcza się tam np. dziennikarzy to skandal.

   @BarszczZUkraincow: dziennikarze i tzw. aktywiści sami sprawili, że nie mają dostępu do granicy. Jak w fizyce, była akcja, nastąpiła reakcja.

   Oszołomów w Polsce nie brakuje. Lewa strona zwietrzyła temat, w dodatku można było pojechać po rządzie. Media pisały o masowych grobach, o ludobójstwie, o rolnikach bojących się kosić kukurydzę bo tam pełno trupów, to wszystko naturalnie za sprawą SG...
   Wyroiła się masa dziwnych fundacji i stowarzyszeń z członkami o wschodnio brzmiących personaliach, robiących biznes na migrantach, od już istniejących po powstałe na potrzeby chwili. Wysuwały fałszywe oskarżenia, absurdalne żądania, prowokowały, informowały migrantów jak kłamać, żeby wejść do Polski.

   Podczas tego kryzysu takie zjawiska zachodziły tylko w Polsce. Łotwa już dawno ogarnęła temat, problem znikł. Na Litwie też jest coraz mniejszy, Łukaszenka przestał im podrzucać swoich turystów, jak jacyś łażą, to na własną rękę.
   W obu tych krajach ichni pogranicznicy nie cackali się z migrantami, ale też partie polityczne i społeczeństwa mówiły jednym głosem, nie było biegających z reklamówkami kretynów czy krętaczy lansujących się na problemie. Łukaszenka skupił się na Polsce bo zobaczył, że u nas najłatwiej namieszać, że nie mówimy jednym głosem. No i w sumie nasza SG okazała się być grzeczniejsza, niż u sąsiadów z północy. I choć niemal 80% społeczeństwa popiera graniczną politykę rządu a tylko niecałe 12 jest jej przeciwna, to ta hałaśliwa mniejszość jest nawet lepiej widoczna.

   W tej sytuacji logicznym wydaje się pacyfikacja szkodników, spośród dostępnych metod stan wyjątkowy (nb. na Litwie też został wprowadzony, na Łotwie nie wiem) wydaje się być rozwiązaniem najłagodniejszym z dostępnych i bardzo demokratycznym.

   Nigdy nie sądziłem że w jakiejkolwiek sprawie będę bronił stanowiska PiSu, ale życie pisze różne scenariusze...

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow: bandziory z PiS-u już zdołały wmówić ludowi tubylczemu, że blokada informacji to kwestia bezpieczeństwa narodowego i patriotyzmu. Podobnie było jak ustanowili rejestrację prepaidowych kart sim - to tez była kwestia bezpieczeństwa narodowego, bo islamiści będą szykować krwawe zamachy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - w 2016 roku. Krok po kroku odbierają wolność, a ciemnota nawet z kagańcami na ryjach - będzie potakiwała, że to dla bezpieczeństwa narodowego.

  •  

   pokaż komentarz

   Martwi, że sporo osób tutaj jest w stanie zrezygnować z dostępu do informacji, a więc ze swojego prawa i wolności, bez żadnego poważnego powodu.

   Oczywiście dziennikarze GW, TVN czy aktywiści którzy odpierdzielali jakieś krzywe akcje dali Partii argumenty, ale czy tak łatwo chcemy się pozbywać swoich praw? Idea kontroli władzy stała się passé?

  •  

   pokaż komentarz

   Opozycja, gdzie wy jesteście?

   @Plutonium: Pytaj Metzena.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Mentzen na granice nie jeździł XD
   Ma trochę oleju w głowie. Co innego te dzbanki z KO

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow: Pewnie że wolę mieć mniej informacji ale bardziej rzetelnych. Obecnie 90% to śmieci mające tylko na celu zbieranie "klików w reklamy".

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow ja wolę jak żołnierz sobie go pro na końcu lufy zainstaluje :) to dla mnie najlepsza relacja xd a ci pseudo dziennikarze robią tylko szum zamęt jak na każdej wojnie na której byli. Przykład? hmmm Wietnam.

  •  

   pokaż komentarz

   Mentzen na granice nie jeździł XD

   @Plutonium: ale reklamę z muzinem zrobił to i może z Irakijczykiem nakręci i znowu będzie szoł iksde

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Ale po co chłopie? Przecież on nie jest idiotą z KO XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: bo no jest idiotą z Konferedacji, którzy w każdych wyborach wąchają skarpetki idiotom z KO, bo nie potrafią z nimi wygrać IKAIKSDEE

  •  

   pokaż komentarz

   @BarszczZUkraincow: niekontrolowany dostęp do informacji przy takiej wojnie hybrydowej prowadziłby do polaryzacji społeczeństwa i realizacji założeń Putina. Strategicznie jest najlepsza rzecz jaką mogli zrobić. Poczytaj https://www.defence24.pl/zapad-2021-dzialania-hybrydowe-i-dezinformacyjne-na-granicy-z-polska-porazka-rosji-i-bialorusi-opinia

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym ich ulokował a miastach gdzie rządzi wspaniała życzliwa platforma. Wyborcy przeżyliby piękne ubogacenie kulturowe. Najlepiej w dobrych dzielnicach w liczbie sztuk po 1000

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten na Miasteczku Wilanów w Warszawie. Ale byłby kwik lemingów

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @LordAxe82: koło kogoś muszą mieszkać, niech mieszkają koło tych co popierają nielegalną imigrację socjalną. Przeszkadza ci to?

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten: Demokraci w stanach już tak robią...

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten: uuu to jest pomysł. Ja bym jeszcze dodała, że każdy kto krzyczy, żeby wpuścić nielegalnych imigrantów i obraża Straż Graniczną za jej działania powinien się zobowiązać, że im pomoże znaleźć pracę, dołoży się do utrzymania i w razie potrzeby przyjmie pod swój dach każdego komu nie starczy miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten: Borne Sulimowo stoi puste, takie Pstrąże również... A! U niemiaszków kompleks Pora na wyspie Rugia stoi też jakoś pusty...

  •  

   pokaż komentarz

   @JuliuszKalodont: ostatnio rozmawialem na ten temat z bogatą klientką. Jej opinia, że powinni wpuszczac kazdego, zazwyczaj jej argumentem były matki z dziecmi. Na facebuku tlo NiKt nie jest Nielegalny"

   Na moj argument ze kuzyn ma w klasie 6 pakistanczyków ktorzy nie mowią po angielsku, nie mowią po polsku tylko chodzą na lekcje i z bezsilnosci leją inne dzieci odpowiedziala ze dla tego dziecka lepsze to niz oboz albo wojna.

   Jak tlumaczylem jej ze te osoby walą do rodizny w Niemczech to powiedziala ze super i to nie jest nasz problem.

  •  

   pokaż komentarz

   koło kogoś muszą mieszkać, niech mieszkają koło tych co popierają nielegalną imigrację socjalną. Przeszkadza ci to?

   @bleblebator: Z mediów wiadomo, że ci imigranci chcą mieszkać w Niemczech. Czyli powyższe przepychanki, koło kogo mają mieszkać, są jałowe. #infantylizacjadebaty

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten: a dla wyborców PiS otworzyłbyś PGRy i państwowe fabryki walenia blachy?

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncfot: otworzylbym strefe wolna od hipokryzji, zaklamania, sprzedawczykow i karierowiczow
   za to w strefach po, np w wiezienaich, gdzie mialo PO ok 90% poparcia warto by znow przywrocic luke vat, zlikwidowac 500+ oraz dodatkowe emerytury, dowalic jak tusk wyzsze podatki oraz przeznaczac je na walke z nierownosciami spolecznymi

  •  

   pokaż komentarz

   gdzie mialo PO ok 90% poparcia warto by znow przywrocic luke vat

   @tezeten: tsoo? lukę w vat łatało PO, tak się szczęśliwie złożyło, że narzędzie do załatania luki PO już miało prawie gotowe, przyszły wybory i PIS wskoczył w ciepła kapciuszki JPK

   zlikwidowac 500+

   dobry krok, może by inflacja zwolniła? bo dzietność wcale nie wzrosła

   dodatkowe emerytury

   rozdawnictwo, dobry krok do jeszcze większej inflacji .... a przecież własnie ją mamy

   dowalic jak tusk wyzsze podatki

   to już finał xD właśnie PiS podwyższa każdemu obywatelowi podatki o 4.9-9% przez Polski Ład.

   ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ciuszki JPK

   @kuncfot: neizle sobie zryles beret, jedziesz przekazem wyborczej tvn czy swoich urojen?
   jpk wymusila unia, po tutaj nie miala nic do gadania, tylko ze oni sa debilami wiec nie umieli z tego nawet skorzystac, zaimplementowali cos co wygladalo na jpk i niewidzieli co z tym sie robi wiec nie zrobili NIC, zupelnie NIC
   dopiero pis z tego skorzystal tak, ze kontrolowal przeplyw towarow, paliw itd
   co do dzietnosci - nie wiesz jakby spadala jakby nie bylo 500+, poza tym w tej sprawie to mysmy po prostu wprowadzili mechanizm powszechny w innych krajach, wiec pis tutaj stal sie proeuropejski
   inflacja? ahahaha, obudz sie, jakbys nei wiedzial to kazdy kraj europy ma wysoka inflacje, bo wlasnie mielismy najwiekszy od czasu WWII kryzyss a do tego surowe ograniczenia ekologiczne i cwaniactwo gazpromu ktory zostawil puste magazyny gazu na zachodzi
   polski lad daje 30k kwoty wolnej od podatku, z tego co pamietam to za PO, kwota ta zostala przez TK uznana za niezgodna z konstytucja... powiedz mi co zrobilo PO zeby uszanowac ten wyrok? a no nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   neizle sobie zryles beret, jedziesz przekazem wyborczej tvn czy swoich urojen?
   jpk wymusila unia, po tutaj nie miala nic do gadania, tylko ze oni sa debilami wiec nie umieli z tego nawet skorzystac, zaimplementowali cos co wygladalo na jpk i niewidzieli co z tym sie robi wiec nie zrobili NIC, zupelnie NIC
   dopiero pis z tego skorzystal tak, ze kontrolowal przeplyw towarow, paliw itd


   @tezeten: zapowietrzyłeś się tak bardzo, że wszędzie są literówki i brak polskich liter xD ok ale do rzeczy ... może Tobie na beret padło, PiS kontynuował reformę PO

   co do dzietnosci - nie wiesz jakby spadala jakby nie bylo 500+, poza tym w tej sprawie to mysmy po prostu wprowadzili mechanizm powszechny w innych krajach, wiec pis tutaj stal sie proeuropejski

   wiem, że nie ma wpływu na polepszenie, podobnie jak wszelkie inne manny z nieba, zdaje się, że współczynnik ubóstwa znacząco wzrósł ;)

   wlasnie mielismy najwiekszy od czasu WWII kryzyss

   nooo w PL mieliśmy hossę i mocny wzrost gospodarczy. Co nas gaz? mamy pełne zbiorniki i gazoport - o fuck, zbudowany przez PO

   polski lad daje 30k kwoty wolnej od podatku, z tego co pamietam to za PO, kwota ta zostala przez TK uznana za niezgodna z konstytucja... powiedz mi co zrobilo PO zeby uszanowac ten wyrok? a no nic

   jejjj hura po ilu latach rządzenia przez tą bandę xD? gdyby nie kwota wolna reforma bardzo by się nie spięła i razem z pobratymcami wywiózł byś wspaniały PiS na taczkach

   Nie atakuj mnie za bronienie ha tfu PO ;) ja tylko atakuje PiS, bo wcale lepszy nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncfot: moze i pis nie jest idaalny ale to najlepszy rzad od 89 roku,
   gdyby nie pandemia mielibysmy pierwszy raz zerowy deficyt, to jest cos co sie PO nawet nie snilo, bo im grozila procedura nadmiernego deficty wiec musieli buchnac 153 mld, jakby tego nei zrobili to bylby klops
   gazociag z norwegii i gazoport to sa dwa sztandarowe pomysly pis z czasow 2005r
   roznica jest taka, ze PO grzmiala ze Kaczynski to rusofob itd. bo chce jakies alternatywne zrodla gazu, wiec gazociag uwalili, ale gazoport juz bylo na szczescie za pozno, nie udalo im sie uwalic budzet na to byl wiec kontynuowali wiec masz racje, ich nalepsze dokonanie jest takie, ze nie zj!$@li tego co pis wprowadzil
   wprowadzili 500+ ale nie sfinansowali tego ani dlugiem ani podatkami, bo dlug malal a podatki nie rosly, nawet nie bylo ciec w budzecie, sfinansowali to bo umieli zlikwidowac luke vat, ich pomysl jak to zrobili, ich realizacja wydawania kasy, nie podoba sie? trudno, takie mamy standardy w UE, ilosc narodzonych dzieci to jedno, a ilosc imigrantow ze wschodu z dziecmi lub nie to drugie, przynajmniej zajeli sie jedynym istotnym problemem jaki jest demografia, jesli ona sie utrzyma i nie bedzie migracji do kraju to kraj padnie, to mowia wszyscy i kazdy to wie
   ustawowo sie nie nakaze ludziom rodzic dzieci ale przynajmniej mozna ulatwic wychowanie, jedyny rzad ktory ten temat podjal na powaznie, takze mozesz sobie szczekac, ale fakty sa takie jakie sa
   do tego mamy niespotykany wczesniej udzial OZE, plus miliardy na kolej, ktora byla zadniedbywana przez 40 lat, ja sie z tego ciesze, sam juz korzystam z kolei aglomeracyjnej w krakowie i to jest przyszlosc, a nie to, ze bedziemy przyjmowali imigrantow bo nam bruksela kaze

  •  

   pokaż komentarz

   moze i pis nie jest idaalny ale to najlepszy rzad od 89 roku,

   Znowu się zapowietrzyłeś? czy z cyrylicy ciężko się przestawić xD? hujowy rząd mający poklask tylko u tyrana z Węgier, gratki.

   gdyby nie pandemia mielibysmy pierwszy raz zerowy deficyt, to jest cos co sie PO nawet nie snilo

   tak, fartnęło im się działać w prosperity, PO dzięki JPK wyciągnęło Polskę za uszy z gówna pisowskiego :D

   wprowadzili 500+ ale nie sfinansowali tego ani dlugiem ani podatkami

   ble ble ble, mamy największy ukryty dług w historii, chyba aferami chcą go ukryć

   sfinansowali to bo umieli zlikwidowac luke vat

   dzięki JPK z UE jak mówisz, albo PO, wybieraj

   do tego mamy niespotykany wczesniej udzial OZE

   jak zawsze finalnie największa bzdura... właśnie PiS wyhamował fotowoltaikę, uwalił lata temu wiatraki, teraz nie wiem? może już stołki obsadzili w spółkach wiatrowych i coś rusza.

 •  

  pokaż komentarz

  Ich cel jest bardziej na zachód od Odry. Nie wiem po co ten cały cyrk z "przyjmowaniem".

 •  

  pokaż komentarz

  Bez jaj. Sterczewskiemu reklamówek zabraknie.

 •  

  pokaż komentarz

  spokojnie, jeszcze miesiąc i będzie tam pusto, to nie morze srodziemne gdzie cały rok jest ciepło