Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Obrona UE to walka o praworządność i przeciwko 16 godzinom pracy dziennie

Obrona UE to walka o praworządność i przeciwko 16 godzinom pracy dziennie

@Lutekcjusz wyborcza.biz #neuropa #polska

Matczak nie mówi: "Jestem z siebie dumny, bo ciężko pracowałem na swój sukces". On atakuje: "W przeciwieństwie do mnie jesteście leniwi". A potem sugeruje, że to on i jego ambicje są obiektem ataku. Nie. Przedmiotem niezgody jest pogarda dla badań naukowych i dorobku ostatniego wieku.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda nawet komentować farmazony o pracowaniu 16 godzin dziennie. To są jak dla mnie bajki pokroju tekstów, że Bezos czy Musk sami dorobili się takiej fortuny, a do szkoły mieli w obie strony pod górkę i zawsze była zamieć śnieżna.

  •  

   pokaż komentarz

   . To są jak dla mnie bajki pokroju tekstów, że Bezos czy Musk sami dorobili się takiej fortuny

   @maximilianan: Tylko że kiedy rozkręcali swoje startupy to faktycznie zap$$#@#?ali po 16h dziennie albo lepiej. Potem je sprzedali za miliardy i kapitał rodzi kapitał.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: sranie w banie. Obaj panowie znani są z wyzyskiwania swoich pracowników, także to nie oni zap#$%%#@ali, oni co najwyżej ich poganiali. Wymaganie od pracownika żeby zap#$%%#@ał tak jak sobie zamarzył szef to objaw skrajnego egoizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   Obaj panowie znani są z wyzyskiwania swoich pracowników, także to nie oni zapierdalali

   @maximilianan: No szczególnie że Amazon miał łącznie 11 pracowników w pierwszym roku, a x.com to w ogóle zrobiły 2 osoby zanim połączyły się z Confinity żeby stworzyć paypal.

   Faktycznie mieli farmy niewolników na dzień dobry.

   Już pomijam fakt że Bezos zanim zaczął robić Amazona był managerem w Hedge Fundzie, gdzie etyka i ilość pracy są na tragicznym poziomie i pewnie nie raz zaliczył noce w biurowcu.

   No ale wiadomo urodzili się, dostali od losu firmy z tysiącami pracowników i jedyne co im zostało to po prostu być xD

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: może dla Ciebie to są i bajki, a ja wiem, że zasuwam i dostaję za to kasę.
   Potem przychodzi pan PiS/Zandberg/inny komuch i mówi, żebym oddał więcej na tych co pracują 8h albo 0h.
   Więcej wpłacam do budżetu to powinienem mieć też jakieś może przywilieje? Nie chcę żadnych oczywiście.
   Albo jesteśmy równi albo nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Obaj panowie znani są z wyzyskiwania swoich pracowników, także to nie oni zap#??@%?ali, oni co najwyżej ich poganiali.

   @maximilianan: Wyjaśnij więc dlaczego np. w Wielkopolsce ludzie rzucają "normalne" prace by dojeżdżać po nawet 100km do pracy w Amazonie?

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: p##!%$!isz głupoty, widać typowy robol z ciebie i nie masz pojęcia ile ci na szczycie pracują. Gwarantuje ci, że obaj pracują 24h/7. Typowe polaczkowe gówno myślenie, że szef nie pracuje co jest absolutną i absurdalną bzdurą.

   Nie wiem jak Bezos, ale Musk się sam dorobił, sprzedał kilka swoich projektów w tym paypala. Bezos też do tego co ma dochodził latami, tak teraz wyzyskuje pracowników, ale tak nie zawsze było i magicznie w jeden dzień nie został milionerem tego jestem pewny.

   Może sobie przeanalizuj historie życiowe miliarderów, dobre 90% ma to co ma dzięki ciężkiej pracy i dobremu pomysłowi oraz niesamowitemu szczęściu. Ci co z dupy dostali miliardy od rodziców etc zazwyczaj wszystko zmarnotrawili.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: Akurat tu się zdziwisz, ale sam pracuję po kilkanaście godzin dziennie i nie roboluję, ale łatwo się ocenia z pozycji klawiatury. Nie wiem czy wiesz, ale główną przyczyną bogactwa jest dziedziczenie. Wierz dalej w bajki o Musku, który w wywiadzie przyznawał się, że chodził po NY ze szmaragdami w kieszeni, a jego ojciec zainwestował srogie siano w jego pierwsze startupy.

   Pomyliły ci się pewne kwestie - otrzymanie hajsu nie oznacza, że automatycznie ci się uda, ale łatwiej zacząć jak ojciec da ci pożyczkę na kilka milionów dolarów niż jak sam masz szukać inwestorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Bo Amazon płaci najlepiej w okolicy? W wielkopolsce płace są bardzo niskie jak na takie województwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: nie rozumiem co napisałeś.

   @KochanekAdmina: Bezos kazał pakować paczki tym 11 pracownikom na kolanach, a teraz zabrania korzystać z krzeseł. Wcale nie wyzysk.

  •  

   pokaż komentarz

   chodził po NY ze szmaragdami w kieszeni, a jego ojciec zainwestował srogie siano w jego pierwsze startupy.

   @maximilianan: Już słyszałem takie bzdury jak to, że jego ojciec był właścicielem kilku kopalni złota. Rodzice Muska byli klasą średnią/średnią-wyższą, a nie żadnymi multimilionerami, którzy mogli sobie pozowlić na inwestowanie w startupy milionów.
   Generalnie na świecie obecnie żyje kilkadzisiąt jak nie pareset mln ludzi, których rodzice są znacznie bogatsi od rodziców Muska. Jakoś nie pomaga to im zrobić wielomiliardoiwej fortuny. Ba, nawet fortuny będącej 1/1000 Muskowej im się nie udaje. Jak widać to "troszke" trudniejsze niż posiadanie względnei zamożnych rodziców

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: gościu jego rodzice mieli samolot, który sprzedali i kupili kopalnię szmaragdów... W co wy wierzycie...

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: chodzi mi o to, że ludzie nie rozumieją, że taki Matczak doszedł do swojego sukcesu cieżką pracą często harując po 16h. Po prostu. I w zasadzie każdy kto chce, może osiągnąć sukces taki jak on.
   Problemem jest właśnie lenistwo i brak motywacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: Możesz podać źródło, że stary Muska był właścicielem kopalni szmaragdów? Tylko poważne źródło a nie wpis na twitterze?

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: Nie, nie każdy. Wyobraź sobie, że świat nie jest równy, ludzie są różni a posiadanie hajsu na starcie jednak pomaga, także nie mogę się zgodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: Tam nie ma nic o tym, że był właścicielem, ale że miał udziały. To tak jakbym ja był właścicielem Orlenu bo mam akcje Orlenu xDDDD
   No i z milionów dolarów, które stary miał inwestować w Muska tam pisza o dzisiątkach tysięcy. Dałeś tekst, którym sam się zaorałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: ja p!#%!?@e za srogo xD nie był pojedynczym właścicielem, wykupił duże udziały w kopalnii szmaragdów xD 2/10 bo odpisałem

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: No a gdzie te miliony dla Muska? W Polsce tysiące ludzi dostało na startupy większe dotacje i jakoś nawet miniMuska nie ma. Przecież wystarczy dostac kasę a potem to już z górki.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: Jest cała masa milionerów i milarderów, którzy zaczynali od zera.
   Wiadomo, że nie każdy bo trzeba mieć jeszcze szczeście, ale bez pracowitości nie uda się nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: nie rozumiesz o czym piszesz gościu xD albo próbujesz trollować, tak czy inaczej peace.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: pokaż mi kogoś takiego oprócz Opry. Śmiało.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: pierwszy Elon. Dorastał w zwykłej rodzinie w RPA. Założył PayPala z kolegami.
   Potem 90% pieniędzy ze sprzedaży zainwestował w Teslę i założył SpaceX co prawie doprowadziło go do bankructwa.
   Poziom ryzyka tych inwestycji był bardzo wysoki, a sukces udało się osiągnąć tylko dlatego, że poświęcił praktycznie wszystko.
   Zresztą Amazon tak samo, Bezos z żoną otworzyli firmę w garażu.
   A Jobs + Woźniak? itd. itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: ja pierdole^2 nie mam jak z tym dyskutować, Jobs + Woźniak mieli taki start jak Bezos, który dostał srogi sos od starych. Mam przeokrutną bekę z polaków, którzy bronią ludzi tak bogatych, że nawet nie wiedzą ile zer jest w ich majątku xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: ja nikogo nie bronię, wiem po prostu, że da się dojść do majątku i tyle.
   I nikt nie mówi o miliardach. A Polaków pisze się z dużej, a Ty siedź i narzekaj dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   Obaj panowie znani są z wyzyskiwania swoich pracowników, także to nie oni zap$#!%?$ali, oni co najwyżej ich poganiali.

   @maximilianan: ta, szczególnie w początkowej fazie rozwoju gdzie pracowników mogłeś policzyć na palcach jednej ręki.

  •  

   pokaż komentarz

   sranie w banie. Obaj panowie znani są z wyzyskiwania swoich pracowników, także to nie oni zap?%#?%$ali, oni co najwyżej ich poganiali. Wymaganie od pracownika żeby zap?%#?%$ał tak jak sobie zamarzył szef to objaw skrajnego egoizmu.

   @maximilianan: Też by się chciało powiedzieć - sranie w banie. Patrzysz na historie sukcesu i dzisiaj jasne, że nie muszą się przepracowywać, aby zarabiać ogromne pieniądze, a nawet zgoda, że odbywa się to przesadnie kosztem pracowników. I jasne, że też mieli łatwiej zacząć, bo nie pochodzili ze szczególnie biednych domów. Ale jednak pierwszej fortuny dorobili się na jakichś własnych projektach, w których nie uwierzę, że siedzieli i zbijali bąki, bo na tym etapie się tak zwyczajnie nie da. To też nie działa tak, że rzucisz jakimś pomysłem i pieniędzmi, a firma sama się zrobi i będzie odnosić sukcesy.

  •  

   pokaż komentarz

   @maximilianan: jesli pracujesz 16 godzin jako niewolnik, to nic nie bedziesz z tego mial, ciezka praca daje efekty, jesli inwestujesz w swoj rozwoj, co daje osiagniecia. Wam to juz sie wszystko popierdzielilo.

 •  

  pokaż komentarz

  Marcin Matczak, czyli jak w rok z nadziei nadziei na konstruktywną, liberalną opozycję, stać się typowym Polskim patoliberałem, który w swojej książce opiera się o pompatyczne wnioski idola alt-rightu, próbując desperacko nadać głębszy sens piosenkom swojego bananowego syna.

  Przy czym pewnie to nie tak że on się zmienił. Po prostu pokazał swoje prawdziwe oblicze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kozajsza: co? jak byś mógł wytłumaczyć swoją wypowiedź i ją rozwinąć bo mnie zainteresowało..

  •  

   pokaż komentarz

   @NoJakNieJakTak: No tak z rok temu Matczak wydawał się nadzieją na konstruktywną opozycję wobec obecnej władzy i dopóki trzymał się dziedziny w której jest ekspertem to stało to na bardzo wysokim poziomie.

   Niestety chyba fejm uderzył mu troszkę w pewne części ciała i spowodował że zaczął się nagle zajmować wszystkim czym popadnie.

   Najpierw w maju popisał się stwierdzeniem że lenistwo jest głównym grzechem Polaków. Jest to oczywista nieprawda - Polacy to jeden z najbardziej zapracowanych Europejskich krajów. Problemem nie jest ilość pracy, a jej wydajność, która wynika z wielu czynników - naleciałości kulturowej, poziomu rozwoju kraju, poziomu edukacji etc. Matczak stwierdza że Polacy są rozleniwieni przez 500+. Oskarżając PiS o populizm sam jedzie typowymi liberalnymi populizmami mającymi niewiele wspólnego z rzeczywistością.

   Teraz wyskoczył ze swoim słynnym tekstem o 16 godzinach pracy. Mówi, w domyśle o młodych lewicowcach:

   Wątpię, aby tacy ludzie byli gotowi pracować po 16 godzin na dobę, żeby osiągnąć sukces. Indywidualne niepowodzenie bardzo często służy im jako uzasadnienie do zmian systemowych.

   W gruncie rzeczy - buduje sobie chochoła i w niego bije. To akurat dobrze wyjaśnia tekst zawarty w znalezisku.

   Do tego jego słynna książka "Jak wychować rapera". Pełna patetycznych porównań syna do króla i metafor o pinokiu. Nie czytałem całości, ale fragmenty które zdążyłem przeczytać są zwyczajną grafomanią, podlaną gigantycznym ego i przekonaniem o własnej racji. Matczak piosenkom syna o chlaniu i ruchaniu dorabia często drugie i trzecie dno, którego nikt poza nim nie widzi, bo go zwyczajnie nie ma. Próbuje desperacko robić z niego jakiegoś wieszcza. Do tego notorycznie nawiązuje do tekstów Jordana Petersona, który w Stanach ma łatkę idola skrajnej prawicy i wielokrotnie był przez wiele osób wyjaśniany. Mam wręcz wrażenie że Matczak chce być Polskim Petersonem - jego porady o ciężkiej pracy to takie Petersonowe kołczingowe bzdury typu "najpierw posprzątaj swój pokój" tylko w wydaniu nadwiślańskim.

   Trochę to przykre, bo jak już wspominałem - dopóki trzymał się swojej dziedziny to było to wartościowe. Teraz zaczyna stawać się ekspertem od wszystkiego, a za chwile skończy jak Tomasz Lis, wygłaszając codzienne hot tejki, które obchodzą może paru podstarzałych twitterowych liberałów i jego kolegów, a resztę albo wkurzają, albo bawią.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoJakNieJakTak: Tego nie da się wytłumaczyć, to tylko pudełko na słowa klucze

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamakumba: da się bo @Kozajsza: bardzo ładnie wytłumaczył i mu za to dziękuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kozajsza: ale co pokazal? Przeciez od zawsze bylo widac ze gosc mase czasu poswieca na rozwoj naukowy i zawodowy. Znaczy poswiecil zycie na robienie kariery.

   Nie powiedzial tez nic zaskakujacego. W topowych "korpo" na rozwojowych stanowiskach tez tak naprawde nie ma zadnego limitu godzin. A po wyjsciu z budynku i tak jest sie non stop pod telefonm + laptop i sa sprawy do zalatwienia.
   Tak tez pracuje sie w kanceplariach prawnych. Podobnie lekarze.

   Mam wrazenie ze to tylko typowa lewica/zieloni(wlasnie od jakiegos Zandberga) sa nagle zaskoczeni.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam wrazenie ze to tylko typowa lewica/zieloni(wlasnie od jakiegos Zandberga) sa nagle zaskoczeni.

   @Aster1981: Ale kto powiedział że ktoś jest zaskoczony? Matczak jest krytykowany nie za to że tak jest, tylko za to że twierdzi że to jest normalne i wręcz pożądane, a niezgoda na pracę w takich warunkach z góry oznacza że nie masz ambicji.

   Spoiler alert - nie jest. A jeśli Matczak uważa inaczej to niech zamiast celować w wyimaginowanych lewaków, idzie to tłumaczyć np. Instytucjom Europejskim czy nawet PiPowi, wjeżdżając na ich ambicję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kozajsza: no ale on nie odkryl Ameryki. Jak pisalem tak to wlasnie wyglada w czesci branz. Nikomu tego nie wytlumaczy bo to przeciez poza prawem pracy.

   Tez mi sie to nie podoba, sam swiadomie wybralem znacznie spokojniejsze zycie i wiecej czasu na zycie prywatne. Ale ambicje w rozumieniu "robienie kariery w korpo/bankowej/prawniczej/medycznej" oznacza wlasnie dokladnie to. Prace tyle ile potrzeba. I zawsze jest to wiecej niz 8h 5x w tygodniu.

   W ktoryms z najwiekszych bankow w City(Londyn) niedawno pracownicy narzekali, ze chcieliby pracowac nei weicej niz 60 godzin w tygodniu, czyli 5x12, bo musza jeszcze wiecej. Takze to nie tylko kwestia Polski.

   Tutaj duzo ludzi sie do niego dowalilo ze po prostu napisal jak jest w rzeczywistym zyciu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kozajsza: Jakie czasy takie autorytety. Facet za chwilę będzie TZG, a potem to już Masterchef.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kozajsza: podaj z 3 linki,gdzie Peterson jest wyjaśniany pls

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Ja mam wrażenie, że lewica nie do końca ogarnia, że jak ktoś mówi o "pracy po 16 godzin dziennie" to nie musi oznaczać, że spędza 16 godzin w biurze. Kursy i szkolenia, networking, czytanie i analiza literatury specjalistycznej, udział w konferencjach, prowadzenie bloga związanego z zawodem itp. - to wszystko jest też pośrednio pracą, którą trzeba podejmować jeśli chce się mieć szanse na dobre zarobki i rozwój.

   A jeśli ktoś uważa, że po 8 godzinach trzeba zapominać o pracy na kolejne 16 to spoko, ale niech się nie dziwi, że średnia krajowa jest dla niego synonimem bogactwa xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kozajsza: Mataczak od początku wspiera sadową patologię. Oczywiście wymiar sprawiedliwości w Polsce wymaga poważnej reformy i to, co zrobił minister Ziobro wlasciwie niczego nie zmienia, ale Mataczak jest przeciwko jakimkolwiek zmianom.
   Środowisko sędziowskie jest dramatycznie zdegenerowane. Tutaj nie ma czego reformować, należałoby to zniszczyć i zbudować od nowa.

  •  

   pokaż komentarz

   konstruktywną, liberalną opozycję, stać się typowym Polskim patoliberałem

   @Kozajsza: Znaczy się jaki ten konstruktywny liberał powinien być, skoro sama pochwałę ambicji i wysiłku czyni z niego patoliberała?

   Koledze jaki ustrój się marzy? Urawniłowka 2.0?

  •  

   pokaż komentarz

   @WaveCreator: Zgadza sie. Przy czym akurat srednia i nawet troche wiecej mozna wlasnie spokojnie ogarniac przy pracy na "goly" etat. Tyle ze oznacza to rezygnacje z robienia duzej kariery i duzej kasy.
   I sporo osob to wlasnie wybiera. Tzn mniejj kasy, w sumie duzo mniej, niz moznaby zarabiac, ale za to duzo czasu na zycie prywatne/rodzinne, rozrywke, kulture sport przez caly tydzien a nie tylko w weekend.

 •  

  pokaż komentarz

  widzę dalej ból dupy, że komuś może się chcieć pracować więcej niż 8 godzin, dzięki czemu więcej zarabia XD

 •  

  pokaż komentarz

  Co prawda mnie jako wykopkowi nie przeszkadza, że nie mogę przeczytać artykułu i go skomentować, ale chciałem zaznaczyć, że jest paywall( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  to można napisać normalny artykuł bez spamowania McMatczkami itd.? Wykop :3