Biały Dom przedstawia plan szczepień dzieci w wieku od 5 do 11 lat [ENG]

Biały Dom przedstawia plan szczepień dzieci w wieku od 5 do 11 lat [ENG]

Administracja Bidena w środę przedstawiła swój plan zaszczepienia milionów dzieci w wieku od 5 do 11 lat, jak tylko zastrzyk COVID-19 zostanie zatwierdzony dla młodszych dzieci, przygotowując dawki i przygotowując miejsca przed pracowitym sezonem wakacyjnym.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy dzieci umierają od covida - nie
  Czy zaszczepieni przenoszą covida - tak
  Do tego ryzyko zapalenia mięśnia sercowego po szczepionce jest 6 krotnie wyższe niż po przejściu covida u dzieci do 15 lat

  Nosz urwa niech mi ktoś wytłumaczy po jakiego uja szczepić dzieci, gdzie tu logika?

 •  

  pokaż komentarz

  Być szurem, to wierzyć że chodziło kiedykolwiek o chorobę a ostatnia prosta nie jest głównym elementem toru który nam zgotowano ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Masowe ZMS u dzieci here we come (✌ ゚ ∀ ゚)☞

 •  

  pokaż komentarz

  Kurcze, no patrz,
  Tylko dla starszych i grup podwyższonego ruzyka
  Tylko dla chętnych dorosłych
  Ibowiązkowo dla dorosłych opcjonalnie dla nastolatków
  ...
  I tak trytrytka się zaciska.

 •  

  pokaż komentarz

  Tłumaczenie deepl:
  Administracja Biden w środę nakreśliła swój plan zaszczepienia milionów dzieci w wieku od 5 do 11 lat, jak tylko COVID-19 strzał jest zatwierdzony dla młodszych dzieci, przygotowując dawki i przygotowując lokalizacje przed ruchliwym sezonem wakacyjnym.

  Pracuje nad utworzeniem klinik szczepień w ponad 100 szpitalach dziecięcych w całym kraju, a także w gabinetach lekarskich, aptekach i potencjalnie w szkołach, jak powiedział.

  Jeśli szczepionka Pfizer Inc i BioNTech SE wygra szerszą aprobatę, plan zapewni "szybką dystrybucję oraz wygodny i równy dostęp do rodzin w całym kraju", Biały Dom powiedział w oświadczeniu, zauważając, że organy regulacyjne będą niezależnie ważyć zatwierdzenie.

  Urzędnicy Food and Drug Administration przeglądają wniosek Pfizer/BioNTech o zatwierdzenie 2-dawkowej szczepionki dla młodszych dzieci, a panel zewnętrznych doradców ma się wypowiedzieć 26 października. FDA zazwyczaj postępuje zgodnie z radami swojego panelu, ale nie jest do tego zobowiązana.

  Doradcy Centers for Disease Control and Prevention będą się wypowiadać na temat zaleceń dotyczących szczepionki na spotkaniu w dniach 2 i 3 listopada.

  "Będziemy gotowi do rozpoczęcia szczepień w dniach następujących po ostatecznej rekomendacji CDC," powiedział Biały Dom przed 8:45 (1345 GMT) briefingiem prasowym z zespołem prezydenta USA Joe Bidena z Białego Domu COVID-19.

  Po zatwierdzeniu, około 28 milionów dzieci w Stanach Zjednoczonych będzie kwalifikować się do otrzymania tego, co byłoby pierwszą zatwierdzoną przez USA szczepionką chroniącą przed nowym koronawirusem u młodszych dzieci. Szczepionka Pfizer/BioNTech jest już zatwierdzona dla dzieci w wieku 12-17 lat, a firmy nadal badają ją pod kątem dzieci poniżej 5 roku życia.

  "Musimy być przygotowani, aby zapewnić, że możemy dostać szczepionki do rodzin tak szybko, jak FDA i CDC wydać swoją decyzję," Surgeon General Dr Vivek Murthy powiedział NBC News "Today" program.

  Murthy powiedział, że administracja nie chce wyprzedzić regulatorów zdrowia, ale chce stworzyć podstawy do ułatwienia dystrybucji, aby zapewnić, że istnieje wystarczająca podaż i dostęp do miejsc szczepień.

  Podczas gdy dzieci mają niższy wskaźnik śmierci od COVID-19, wiele z nich nadal stoi w obliczu choroby i długoterminowych objawów, które są nadal badane. Oczekuje się, że wielu dorosłych, którzy wahali się lub sprzeciwiali się szczepionce COVID-19, a nawet niektórzy, którzy nie sprzeciwiali się szczepionce dla siebie, będą opierać się przed podaniem zastrzyku swoim dzieciom.

  Reportaż: Susan Heavey, redakcja: Nick Zieminski i Philippa Fletcher