"Polski Ład". Księgowi i przedsiębiorcy: zmian zbyt dużo i za szybko wprowadzane

"Polski Ład". Księgowi i przedsiębiorcy: zmian zbyt dużo i za szybko wprowadzane

W Polskim Ładzie jest za dużo zmian, nie zdążymy ich wdrożyć – alarmują przedsiębiorcy i księgowi. Termin wprowadzania zmian podatkowych wyznaczono już na 1 stycznia 2022 r.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma w PL ani jednej procedury, regulacji, czegokolwiek co się trzyma chociaż z 3 lata. Non stop wszystko wywracane i zmieniane. Składki, sposób rozliczania kosztów samochodu, sprawozdawczość KRS.

  Popatrzcie jak wyglądają reguły rozliczania samochodów w ramach firm. Co roku wywrotka kompletna xD Cyk progi wartościowe uznania samochodu, później kilometrówki, rok później kilometrówki nie ale 20% uznania kosztu wtedy, 75% wtedy, ale VAT zawsze 50% od kosztów, ale przy zakupie 50% do tej kwoty, a od tej 100%.

  YA YEEEEBIE xD

  A zaraz nowy rok i cyk od nowa wszystko wymyślane inaczej koniecznie.

  Do tego nowy podatek, od niego 10 ulg. Nowy zakaz, od niego 100 wyjątków. Później kontrola zakazów. Zakaz handlu? Ale wolno rodzinie prowadzić (w niedziele! xD), ale jakiej rodzinie?I cyk poprawka do ustawy poszerzająca krąg rodziny xxxxD

  NIC tak nie nerwi jak ta wieczna niestabilność wszystkiego. Człowiek ma już tego wszystkiego dosyć. Jeszcze żeby to sie wszystko kupy trzymało, albo żeby chociaż te ich PRAWA były LEGALNE xD

  Słowacja liderem przyciągania inwestycji europejskich po uproszczeniu systemu podatkowego, w PL inwestycje od czasów PiSmejkerów spadły tak bardzo że jako składową PKB przegoniły je inwestycje publiczne czyli transfery spółek skarbu państwa, nacjonalizacje, dotacje xD

  •  

   pokaż komentarz

   A mam opowiedzieć o JPK? Czy o JPK_FA? Ale z ewidencją i deklaracją czy samą deklaracją? Metodą kasową czy nie? Ale czy jest pan na białej liście? Ale biała lista jakich podmiotów dotyczy? Jak to nie wszystkich, panie mnie to nie interesuje masz pan być xD

   źródło: 73e020f56c4a86221823bc32113b4316d2-25-ben-affleck-sad-smoke.2x.w710.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: ja już przestałem się wk@$#iać, bo i tak nie mam żadnego wpływu na to. przyszli zaorać polskę i konsekwentnie to realizują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: A jeszcze pomyśl, że chciałbyś uzyskać interpretację indywidualną od US. Nie dość, że bulisz za to pieniądze, to jeszcze w żaden sposób nie jest ona wiążąca, bo zmieni się przepis (albo inny urzędnik wyda inną interpretację po latach, koniecznie 4,5 roku, bo po 5 już by się nie liczyło) i magicznie prawo zadziała wstecz, a ty płać polaczku. Prowadzenie biznesu w tym kraju to samobójstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   A jeszcze pomyśl, że chciałbyś uzyskać interpretację indywidualną od US.

   @czmaja: NIKT nie weźmie za nią odpowiedzialności. Powiem więcej: nawet nie chodzi że ona obowiązuje lokalnie - "prawo" i wszystko jest uznaniowe kompletnie, to co jest OK w jednym powiecie w innymi już nie mimo identycznej treści przepisów. Możesz mieć wyroki z całego kraju jako podparcie to mocujące: kuja warte xD

   GIF

   źródło: c.tenor.com (2.64MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: to jest nowy polski wał. O to własnie pisowcom chodzi, żeby poprzez kary za błędy q fakturach itp doić pieniądze do koryta na kolejne 500+ i czternastki. Elektorat dostanie, a "cwaniaki" stracą.

   źródło: comment_1619091862ZVMX4nkdOtDQS6x9W19hGU.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @o__p:

   źródło: 20211005_085011.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @o__p:

   źródło: comment_163319076291LTPnXEUkFx3SvxksZGKu.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: będę tutaj adwokatem diabła ale żeby proste prawo mogło działać to jeszcze trzeba ludzi, którzy chcą go przestrzegać ( ͡º ͜ʖ͡º)

   A my w Polsce mamy z jednej strony państwo które chce wyruchać podatnika po same bile, a z drugiej strony ludzi, którzy są gotowi twierdzić, że używają Mercedesa CLS do wożenia desek na budowę, a nawet trzymać w nim jakaś niewielką kłodę na wypadek kontroli xD

  •  

   pokaż komentarz

   O to własnie pisowcom chodzi, żeby poprzez kary za błędy q fakturach itp

   @o__p: Tak jest od samego początku tych partaczy. Grzywny w KRS bo poszedł rozkaz z góry, masz sie tłumaczyć, po wszystkim "OK, anulowane, elo".
   Miałem klienta z branży winiarskiej i jaki poszedł pogrom wśród importerów, dystrybutorów itp itd. przez grzywny egzekwowane od razu przez policje z polecenia nowego dyrektora ARR - jeszcze nie opublikowali dokumentów z nowym wymogiem sprawozdawczym a już mieli infolinie przygotowaną, PDFy do podesłania, policje nasłaną z propozycją grzywny "do zapłaty od razu i będzie spokój" (。◕‿‿◕。) Celowo nie przez sądy żeby nie było całej procedury, w ogóle doszukiwania się winy, procedur odwoławczych itp itd.
   Mafijne metody dosłownie.

   GIF

   źródło: c.tenor.com (107KB)

  •  

   pokaż komentarz

   będę tutaj adwokatem diabła ale żeby proste prawo mogło działać to jeszcze trzeba ludzi, którzy chcą go przestrzegać ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @powaznyczlowiek: Dziecko drogie jest użytek mieszany, jest częściowe uznanie kosztów w Europie i da się to prosto rozwiązać. To właśnie chodzi o ilość scenariuszy, stopień złożoności i na dodatek NON STOP tego wszystkiego zmiana.

   Tego typa w CLSie o którym piszesz to akurat najmniej obchodzi bo to on powiedzmy że wręcz z tego korzysta z racji tego że i tak musi mieć najpewniej na etacie prawników i księgowych, wraz z efektem skali mu się to rozkłada. Ale to powiedzmy dolne 80% przyjmując regułe Pareto jest przez to wszystko YEEEEEEBANE.

   Było wszystko liberalizowane bo ludzie też już tak nie musieli kombinować, z resztą deregulacja też poprawia ściągalność (w dużym uproszzceniu, jest masa przykładów w innych krajach). To nie, odwrócili bieg rzeki kompletnie.

   GIF

   źródło: i.pinimg.com (1.5MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: nie wiem czemu mnie wyzywasz od dziecka skoro w swoim komentarzu w żaden sposób cię nie obraziłem. Poza tym w ogóle nie o tym pisałem, a przykład podałem jako wizualizacje zabawy w kotka i myszkę.

   No ale widzę, że śmiałem coś powiedzieć w obronie państwa więc teraz dostanę 100 minusów ( ͡° ͜ʖ ͡°) cóż - walczcie dalej z opresyjnym państwem klepiąc się po plecach na portalu wykop.pl skoro poprawia wam to humor. Nie zmieni to absolutnie niczego

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek: No przepraszam Miras :* Poniosło mnie (╯︵╰,)
   Po prostu napisałeś to przedstawiając tak jakbyś usprawiedliwiał i jako przykład dosłownie drobiazg a stopień BURDELU w tym wszystkim jest na niewyobrażalnym poziomie dla tych którzy np siedzą na samym KPiR i już mają dość a tak naprawde żyją w błogiej nieświadomości.

   cóż - walczcie dalej z opresyjnym państwem klepiąc się po plecach na portalu wykop.pl skoro poprawia wam to humor. Nie zmieni to absolutnie niczego

   @powaznyczlowiek: Dobrze wiesz jak różni ludzie tu są, aktywnie z tym syfem sie walczy, choć w moim przypadku to wręcz zwija resztki byle w życiu ten kraj złotówki czy etatu czy firmy kolejnej nie zobaczył. Skala tego już jest gigantyczna jak pisałem na początku - widać to po tym jak dosłownie wygasły inwestycje zagraniczne od 3-4 lat a od 1-2 aktywnie wszyscy sie wycofują z PL ( ͡º ͜ʖ͡º)

   GIF

   źródło: c.tenor.com (243KB)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Ty masz jakiś katalog z dudełami czy o co cho? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Gluptaki: ja mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: Screenshot_20211020-231049_Gallery.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @o__p:

   źródło: Screenshot_20211020-231104_Gallery.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: najgorsze w tym wszystkim, że ja bardzo dobrze rozumiem Twoje 2 pierwsze posty i normalnie smutno mi się zrobiło przed snem - ze zwykłej niemocy... co my możemy zrobić? nic, bo i tak banda baranów wybierze "super partię". a o samochodach, jpk, vatach itp. to sam bym mógł książkę wydać.

   Jeszcze gorsze jest w tym, że nawet jak po tych pisiorach przyjdzie inna partia, to już i tak i tak tego nie cofnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Jak tak patrzę na te wszystkie zmiany i ciągłe obcinanie tego co można odliczyć od dochodu i VATu, a co nie to mam wrażenie, że oni dążą do wprowadzenia realnego podatku obrotowego od każdego. Tylko nie mają jaj żeby to ogłosić bo (jeszcze) by ich ludzie żywcem zjedli. Więc gotują żabę powoli, aż wreszcie za 5-6 lat powiedzą: "Hej, ale to już tylko 1% różnicy. Zróbmy podatek obrotowy i wszystkim będzie się żyło lepiej." Wtedy nagle wszyscy okrzykną ich mędrcami i wybawicielami bo upier#$lą sporą część biurokracji.Ahhh przezwyciężanie problemów które się samemu wymyśliło - jakie to piękne.

  •  

   pokaż komentarz

   co my możemy zrobić? nic, bo i tak banda baranów wybierze "super partię"

   @mar111cin: @BeginEnd: Ja już skreśliłem ten kraj i polecam choć nadal mam sp. z o.o., dg i mase spraw które jeszcze będą się ciągnąć długo. Mnie osobiście w takich kwestiach Amerykanie inspirują mega - w Kalifornii zmiany podatkowe (i nie tylko) takie że w Europie człowiek by trwał pewnie pare pokoleń w miejscu i to tolerował a oni cyk eksodus i migracje olbrzymiej skali. Dokręcano śrubę najbogatszym (i nie tylko) aż stwierdzili w końcu że zagłosują nogami a tam skala robi gigantyczną różnice. Realnie Kalifornie utrzymywało 40 tys. najbogatszych rodzin, wyjechało już chyba ponad 100 tys. ludzi łącznie przez ostatnie dwa lata a to właśnie ci najbogatsi i najaktywniejsi zawodowo. NIC innego nie dawało do myślenia władzy dotąd.

   Ale w PL przeciwnie - emigracja jest formą protestu i partii to pasuje. Zostają ci którzy to wszystko tolerują, dowodem na to są wyniki wyborów parlamentarnych i prezydenckich - widać jak Polonia z Europy głosowała antyPiS. A głosuje już niewielu z tych którzy wyjechali bo większość chce wręcz o tym burdelu zapomnieć. Dotąd głosowałem we wszystkich, sam nie wiem czy to nie były moje ostatnie wybory bo już i tak jest szkoda trwała, niech decydują ci którzy chcą się w tym paprać.

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek:

   będę tutaj adwokatem diabła ale żeby proste prawo mogło działać to jeszcze trzeba ludzi, którzy chcą go przestrzegać

   Jest dokładnie odwrotnie. Im prawo bardziej skomplikowane tym więcej ludzi znajduje dziury w płocie. Uwaga, polityka mode. Gdyby PO wprowadziło tak jak zapowiadało kiedyś 3x15 to mielibyśmy bajecznie proste przepisy i brak możliwości ich obejścia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Wiesz, trochę racji masz i pewnie gdzieś ona leży po środku, ale... no właśnie "ale". Z jednej strony wyznaję zasadę, że skoro nic nie da się zrobić to po co ginąć za przegraną sprawę. Z drugiej jednak, no k#$wa, to jest kraj gdzie się urodziłe i żyję, jak coś się da zrobić to mogę spróbować. Jak nie to zawsze bilet w jedną stronę pozostaje ostatecznym wyjściem.

   Kalifornie

   USA a Polska to zupełnie inny klimat. Nie ma co porównywać wg mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @BeginEnd: No i nic nie zrobisz w takim razie. Nie przeniesiesz działalności, nie zatrudnisz się, nie wyprowadzisz środków czy nie przekierujesz czegoś poza kraj - jeśli nie to jaki efekt miałoby cokolwiek innego jak np spacer na marszu? Póki marsz nie jest po to żeby tych oportunistów/partaczy/chłopstwo pisowe wyciągnąć na bruk to to nie ma znaczenia.

   Ja głosowałem nawet poza krajem, załatwiałem czasem pisma byle głosować, zarządzałem np wycieczkę bo konsulat 80-100km dalej. Podczas gdy większość z tych którym to nie pasuje nie zagłosuje nawet bo akurat bulwa wakacje itp. xD Albo pójdą i sami wrzucą kartke.

   Tymczasem PiSowcy na prowincji wyciągają babke pierwszy raz na dwór, młodzi po 18 wszyscy marsz głosowąć, organizują sobie dowozy dla osób które normalnie siedzą na wioskach głębokich i normalnie nie chciałoby sie im ruszyć np do gminy czy innej miejscowośći gdzie są wybory. Tak wyglądają wybory na sołtysa czy radnych itp :P Dokładnie tak samo wybierany jest na prowincji PiS :P Nawet musze im przyznać że w takim razie po prostu zasługują na wygraną.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet musze im przyznać że w takim razie po prostu zasługują na wygraną.

   @Saeglopur: Zgadza się. Dlatego czekam teraz. Chodzę sobie z psem po osiedlu dla sportu pytam babcie i dziadków jak im się żyje jak dostali 13 i 14 emerytury. Następuje faza piewczego zachwytu, że jak to zajebiście jest, bo 13, 14 memerytury, bo leki za friko itp itd. Potem ponawiam pytanie, "jak im się żyje, co się zmieniło na plus?". I następuje chwila konsternacji. Wtedy mówię, że "idę psu kupić przysmak, tylko kuźba znów zdrożał i muszę 20zł wydać na coś co 2 lata temu stało po 8zł". Mina babci bezcenna (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Tak należy ich uświadamiać. Na siłę się nie da bo oni "przeżyli swoje i wiedzą lepiej". Ale jak ośmieszysz jednego czy drugiego to przekażą to dalej, że 13 i 14 emerytura to taka zgniła marchewka, którą pisiory obiecują co roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @BeginEnd: Właśnie te 13 i 14, datki inne doraźne to największy syf. Partia daje żeby się przypodobać zamiast np waloryzować jedną normalną emeryture. W Grecji było identycznie.

   Polecam kanał Youtube z audycjami czy wręcz wykładami Leszek Ślazyk - o Chinach i metodach zarządczych jakie tam przyjeli. Liczą się długoterminowe plany ich skutki, są plany na rok ale głównie na dekady i wręcz pokolenia do przodu. Zaczerpneli wszystko co najlepsze z każdego kraju z regionu równocześnie precyzyjnie studiując jakie były tam problemy. Zarządcami kantonów są managerowie SPOZA tego kantonu, wszystko jest mierzalne, sukces regionu jest jedyną przepustką do dalszej kariery tych zarządców.

   Początkowo posądzałem faceta o propagandę ale systematycznie słucham wszystkiego żeby po prostu poznać tamten świat (mimo że mnie do Azji KOMPLETNIE nie ciągnie) tak jak oni też obserwują nasz. W rzeczywistości on Chin nienawidzi za przeróżne drobne inne rzeczy. Ale ta skuteczność w ich strategii jest wręcz wzorem.

   Mi serce pęka choć powoli już się pogodziło i zagoiło ale PL jest skreślona. Z bardzo wielu względów. PiS trwale zmienił kierunek i range. Demograficzne zmiany są trendem wyższego rzędu którego tym bardziej nie potrafili zmienić i to już całkiem przesądza o sprawie: https://www.populationpyramid.net/poland/2021/
   Jak ma rosnać gospodarka i kraj się rozwijać skoro dosłownie nawet rynek wewnętrzny będzie się zwijać co raz szybciej. Wzrosną jednostkowe koszty utrzymania wszystkiego co stanowi ten kraj, każdego dnia co raz silniej. Nie jest tak wszędzie - Czechy będą miały do 2100 nadal ponad 10 mln ludzi, cała Europa ogólnie też będzie nadal na tym samym poziomie demograficznym, w Skandynawii booom gospodarczy, inwestycyjny w ostatnich latach i cały czas rosnąca populacja (imigracja to tylko lekki boost a nie wbrew mitom wykopowym powód - wystarczy zerknać dzietność, wzrost populacji przed latami 90, wręcz np od 1750 roku).

   źródło: Screenshot 2021-09-17 183628.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek patrz ja wożę bejcą szóstką moim ludziom towar na robote jak mam wszystkie dostawcze w terenie. Co, może nie można mi?

  •  

   pokaż komentarz

   będę tutaj adwokatem diabła ale żeby proste prawo mogło działać to jeszcze trzeba ludzi, którzy chcą go przestrzegać ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @powaznyczlowiek: Bzdura. Jak jest proste prawo, to jest zwyczajnie mniej luk aby go nei przestrzegać. A jak ktoś nei przestrzega to kara jest surowa i nie ma żadnych wątpliwości co do jej zasadności.

   Proste prawo to przejrzyste działania podatnika, ale i przejrzyste działania władzy, co władzy nie na rękę. To władza najwięcej korzysta na lawirowaniu interpretacjami, zmianami i całym widzimisię, a to że jakaś część oszustów skorzysta na tym, to jest wręcz dopuszczalna anomalia. Ba, ich istnienie wręcz jest potem wykorzystywane do dalszego dokręcania śruby w imię walki z nimi, tyle że ostatecznie nie uderza to w oszustów, ale wszystkich innych.

   Jak prawo stanowi że podatnik ma zapłacić np. 10% bez żadnych ulg, wykluczeń i wyjątków, to płaci 10%. Koniec. A jak nie zapłaci to dostaje karę i dla urzędnika jest to prosta matematyka z kalkulatorem w ręku i nie ma miejsca na widzimisię urzędnika. Ale jak podatnik ma płacić 10%, ale od tego jest setka ulg, wykluczeń i wyjątków to owszem, znajdą się tacy co z tego skorzystają, ale to przede wszystkim państwo ma narzędzie do uznaniowego nakładania kar "bo tak". To wszystko jest dla władzy cenniejsze niż tych kilku oszustów którzy na tym skorzystają.

  •  

   pokaż komentarz

   Na siłę się nie da bo oni "przeżyli swoje i wiedzą lepiej". Ale jak ośmieszysz jednego czy drugiego to przekażą to dalej, że 13 i 14 emerytura to taka zgniła marchewka, którą pisiory obiecują co roku

   @BeginEnd: Przede wszystkim to nie jest 13. i 14. emerytura. Tylko zasiłek/dodatek w kwocie bodajże 1200zł brutto,. Na łapę emeryt dostaje ok. 1000zł. Jeśli emeryt ma 2k zł emerytury to nie dostanie tyle 13. i 14. tylko 1000zł. Jeśli ma powyżej 2900 brutto to działa mechanizm pmniejszania - złotówka za złotówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek: cls'm to ja ziemniaki woze, na deski mam lepsze wozki( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   powiedzieć w obronie państwa

   @powaznyczlowiek: Może dlatego. Temat jest o obronie praw obywateli do możliwości przynajmniej ogarnięcia zakresu zmian. Nie ma co państwa bronić, bo to ono ma nas bronić przed chaosem prawnym. Teraz nam to tylko funduje.
   Co do tego mercedesa też się nie zgadzam. Moim zdaniem założenie powinno być takie, że jak odliczenie na samochód jest dobre dla tirowca, to będzie też dobre dla piekarza i dla maklera i dla sprzątaczki na własny rachunek. Takie zresztą powinno być założenie, bo nie jest rolą państwa określanie jaki samochód pomaga prowadzić jakiś tam biznes To właśnie komplikacja warunków i wariantów powoduje że ktoś w CLS udaje, że wozi belki, ale też obnaża "gówno prawo", bo nie takie były intencje prawodawcy, ale jakoś nie udało się zabezpieczyć przed tym i się łata na kolanie i zakrywa się gówno, świeżym gównem. No i pewnie za obronę tego szamba dostajesz minusy, ale to wykop i tu różnie bywa. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zigibombes: Nie wiem jak to działa bo jeszcze mnie to nie dotyczy, ale starszy dostał full 13stkę a miał dużo ponad 1200zł, także coś nie elo z twoją matmą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: mi tego nie tłumacz, bo ja to wiem. Przetłumacz to "beneficjentom" - to jest challenge - do you accept it? Ja się staram po swojemu.

 •  

  pokaż komentarz

  700 stron, sami tego nawet nie przeczytali ale śmierdzący prywaciorze mają czas na wdrożenie dwa miesiące xDDDDDDDDD
  ten kraj to guwno, choć to w sumie obraza dla guwna

  Edit. Jakie dwa mieciące. Jeden miesiąc xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @nastynas: A senat już to zatwierdził? Dobrze gdyby to zablokowali, żeby to przesunięto przynajmniej na 2023. Jeśli nie zatwierdził, to dalej nie wiadomo czy to wprowadzą. Fajnie tak, na ostatni dzwonek, nawet nie zdąży się przeczytać przed nowym rokiem XD a co dopiero zrozumieć...

  •  

   pokaż komentarz

   @nastynas: wykończą nas

   źródło: comment_1633347446F6XkVtbopCRq7unJ0wGcib.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   A senat już to zatwierdził? Dobrze gdyby to zablokowali, żeby to przesunięto przynajmniej na 2023. Jeśli nie zatwierdził, to dalej nie wiadomo czy to wprowadzą. Fajnie tak, na ostatni dzwonek, nawet nie zdąży się przeczytać przed nowym rokiem XD a co dopiero zrozumieć...

   @Anna_: a bo to raz wprowadzają coś na ostatni dzwonek?
   Ostatni przykład e-toll i co? masa problemów, ale nikogo to nie interesuje, oni problemu nie mają, baaa kupili nawet 100 nowych aut, do kontroli przedsiębiorców zmuszonych używać tego systemowego bubla. Wczoraj widziałem artykuł z pianiem z zachwytu jak to pięknie działa, a wieczorem chciałem doładować konto i co? na ich własnej stronie "problem z szybkimi płatnościami przez internet, proszę wybrać inną metodę" - czyli co, mam pójść na pocztę zrobić przelew i czekać dwa dni na doładowanie? (o ile nie trafię na weekend, bo wtedy przecież poczta jest zamknięta, jako jedyna z placówek pocztowych w Polsce)

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_:

   Senat może co najwyżej odsunąć katastrofę w czasie, pisiurce może i mają tylko 228 (p)osłów, ale przekabacili paru następnych (w tym szmatę) - wystarczy do odrzucenia poprawek i weta senatu.

   Na razie zapowiada się, że na początku listopada nowy wał zostanie przyjęty, długopis odbierze telefon, zamerda ogonkiem, zasalutuje i natychmiast naskrobie swój podpis.

  •  

   pokaż komentarz

   @nastynas jaki miesiąc ja tyle dni świątecznych jest

 •  

  pokaż komentarz

  Imperialistyczny element nie chce płacić więcej państwu? Państwu PIS?! Najlepszemu państwu od czasów prehistorycznych?

 •  

  pokaż komentarz

  Ile tam brudnych paluchów lobbystów i znajomych królika pisało kolejne linijki tekstu, to nawet Pinokio nie wie. Ten bubel trzeba spuścić w kiblu.

 •  

  pokaż komentarz

  polski rozpier..ol,eko groszek chciałem kupic-1 tona z 780zl na 1700zl czy tu kogoś poebalo .dale z ukrainy wozimi ? czy co,a nasz se lezy