Oszuści sklonowali głos dyrektora banku i ukradli 35 mln dolarów

Oszuści sklonowali głos dyrektora banku i ukradli 35 mln dolarów

Śledczy z Dubaju donoszą o jednym z najnowocześniejszych przekrętów w historii napadów na bank. Oszuści wykorzystali sztuczną inteligencję, by podać się za jednego z szefów wielkiej firmy. Wykradli w ...

 •  

  pokaż komentarz

  Widziałem coś takiego już 3 lata temu. Zadzwonił do mnie szef i mówi abym przelał pieniądze z konta firmowego na numer podany w SMS. I to jeszcze poprawny numer w telefonie mi się wyświetlił. Podszywacz nie mógł wiedzieć że w tej firmie nie mam nic wspólnego z finansami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Następne pokolenie będzie żyło w poj%%$nych czasach, trzeba będzie na każdym kroku wymieniać się kluczami publicznymi i podpisywać wszystko elektronicznie - nawet najkrótsze komunikaty.

 •  

  pokaż komentarz

  Dyrektor banku przyjrzał się dokumentom i wszystko wyglądało zgodnie z prawem. Nie miał powodu podejrzewać, że dyrektor współpracującej firmy nie ma pojęcia o całej operacji.

  I właśnie na takie wypadki są podpisy elektroniczne potwierdzające że to konkretna osoba o konkretnej godzinie zatwierdziła dokument a przy takich operacjach to grupa osób powinna takie dokumenty poświadczyć swoimi podpisami, tutaj ewidentnie doszło do pominięcia fundamentalnej procedury albo działanie było celowe.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie ciekawi jak pozyskali próbki głosu. Takie AI trzeba dosyć srogo nakarmić danymi aby dobrze naśladowało czyjś głos.

Dodany przez:

avatar SarahC dołączyła
29 wykopali 2 zakopali <1 tys. wyświetleń