Jak arystokrata-metal oddał swój zamek

Jak arystokrata-metal oddał swój zamek

@panodwfu podroze.onet.pl #irlandia #zamki #ekologia

Irlandzki baron, miłośnik metalu, władca na zamku w Dunsany postanowił oddać swoją posiadłość we władanie dzikiej przyrodzie. Co z tego wyniknęło?

 •  

  pokaż komentarz

  Po prostu nie miał go za co wyremontować, jak większość dzisiejszej brytolskiej szlachty.

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie UK to jest jakiś żart. Żart nieśmieszny. Europa, XXI wiek i społeczeństwo klasowe. Najlepsze jest to, że tak się tam przyzwyczaili i tak żyją. Plebs czasem trochę posarka, ale to tak jak chłop pańszczyźniany burczał pod nosem, kiedy PANA nie było akurat w pobliżu. I jeszcze ta fascynacja rodziną królewską.. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Kolejnylogin: Najśmieszniejsze, że ta fascynacja rodziną "królefską" udziela się różnym Karynom na całym świecie, które widzą tylko blichtr tego towarzystwa, które w "normalnych" okolicznościach zamiatałoby podłogę takim plebsem jak te pasjonatki.

  •  

   pokaż komentarz

   Najśmieszniejsze, że ta fascynacja rodziną "królefską" udziela się różnym Karynom na całym świecie

   @panodwfu: Tak, jak pisałem tamten komentarz, to też o tym myślałem. Najsmutniejsza albo najbardziej komiczna rzecz, jaką kiedykolwiek przeczytałem w necie, to lata temu zamieszczony komentarz pod jakimś artykułem na interii czy onecie (kiedy jeszcze były komentarze ;) ) Jakaś baba napisała coś w stylu "takie mam hobby, że interesuję się życiem królowej i w ogóle dworu angielskiego i czytam różne artykuły na ten temat".
   No masakra dla mnie. Zdaję sobie sprawę z tego, że są osoby, które prawdopodobnie nie rozumieją o co MI chodzi. Przecież to nic złego taka królowa i książęta i w ogóle to fajne te różne zwyczaje i rytuały. Ludzie nie wiedzą, że zainteresowanie tym syfem wywołuje podziw dla tych osób, podziw i szacunek, a od szacunku już tylko krok do tego, żeby uznać ich za lepszych, a jako, że ten szacunek wynika z tego, że oni się szlachetnie urodzili to w głowie pojawia się zgoda na to, że o ludziach decyduje urodzenie, a jeśli w głowie, to jest też zgoda, żeby tak urządzać świat.
   I nie chodzi mi o to, że ludzie są równi, bo nie są. Nie są na różne sposoby. Nie chodzi mi również o to, że nie zgadzam się z tym, że w jakiej rodzinie się urodziłeś wpływa na to co osiągniesz. Ale społeczeństwo klasowe to jest cos więcej niż nierówność ludzi powodowana tym, że jedni są mądrzejsi a inni głupsi, jedni więksi a inni mniejsi i społeczeństwo klasowe to jest coś innego niż sytuacja, w której masz lepszy start, bo rodzice więcej zgromadzili.
   Z drugiej strony, w Polsce tylko się zresetowała taka sytuacja przez wojnę i komunizm. Tworzy się nowe społeczeństwo klasowe i za x lat będzie podobnie jak w UK (nie tak samo, ale podobnie, przez jakiś czas pewnie gorzej, bo tak to jest z "nowymi elitami" ;) ) . Niemniej jednak UK to jakiś ponury żart :D

 •  

  pokaż komentarz

  Nie oddał tylko olał i zostawił